IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • още малко за така наречения цивилизован свят

    Георги Димитров
    https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%93...80%D0%BE%D0%B2

    Из заключителната реч по време на Лайпцигския процес 1933 г. Димитров: Aз се отнасям сериозно към съда и не мога да оставя без възражение всичко, което се каза тук. Мен ме обиждаха как ли не, това за мен е безразлично, но във връзка с мен наричаха и българския народ "див и варварски". Наричаха ме "тъмен балкански субект", "див българин". Вярно е, че българският фашизъм е див и варварски. Но българският народ, който е бил 500 години под чуждо иго, без да загуби своя език и националност, нашата работническа класа и селячество, които се борят против фашизма за комунизъм – такъв народ не може да бъде див и варварски. Диваци и варвари в България са само фашистите. Но аз ви питам, господин Председател: в коя страна фашистите не са диваци и варвари?
    Председателят (прекъсва Димитров): Вие не намеквате за политическите отношения в Германия, нали?
    Димитров (с ироническа усмивка): Разбира се не, господин Председателю. Много по-рано от онова време, когато германският император Карл V говореше, че по немски той беседва само със своите коне, а германските дворяни и образовани хора пишеха само по латински и се стесняваха от немската реч, във „варварска" България Светите братя Кирил и Методий създадоха и разпространиха древнобългарската писменост. Българският народ с всички сили и с всичкото си упорство се бореше против чуждото иго. Затова аз протестирам против нападките върху българския народ. Аз нямам основание да се срамувам, че съм българин, аз се гордея, че съм син на българската работническа класа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

      Не знам дали САЩ предоставя на украинците един от боеприпасите за Химарс - ракетата М30А1А2.

      По някаква причина Гугъл не намира нищо освен един два укр сайта. Естествено изписано на латиница.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        Честито - ВСУ вече са на входа на Лисичанск. По това направление среднодневно напредват с по 35 километра. Лиман също е полуобкръжен и скоро ще падне.

        бавно но СЛАВНО
        скоро расийката ЩЕ ОСТАНЕ БЕЗ ядрено оръжие!
        АМИН
        след РАЗПАДА от расийката ще остане САМО МОСКОВИЯТА

        Коментар


        • много депутати от ГосДумата не чакат да получат повестки за мобилизация.

          Именно тази ирационалност, тази готовност за саможертва в името на Руския мир е непонятна за така наречения Цивилизован свят. Който всъщност е нито Цивилизован-цивилизация на немските варварри, нито свят-представителството му е около 15% от населението на Земята

          https://t.me/rian_ru/179215

          Турчак сообщил, что ещё два депутата ГД, Олег Колесников и Александр Бородай, готовы отправиться в зону проведения спецоперация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

            Не знам дали САЩ предоставя на украинците един от боеприпасите за Химарс - ракетата М30А1А2. Не съм срещал информация за използването й в Украйна, но ако започнат да им ги доставят филма за мобилизираните става цветен. Тя не удря целта, а се взривява на значително разстояние над нея. При взрива отделя 182.000 волфрамови осколки, които покриват площ от 10 до 20 декара. Използва се основно при струпване на достатъчно много хора на едно място, като почти никой не излиза жив от тази ситуация, а на който му провърви може да загуби някое око, например. Мисля, че този боеприпас предстои да се прояви в Украйна съвсем скоро, ако все още не е използван там
            когиз ша стигне Батко северокорейците, Династията КИМ уверено води супернарода на Северна Корея както сущий Мойсей през санкционната пустиня вече 70 и кусур години

            https://t.me/rian_ru/179218

            КНДР запустила баллистическую ракету малой дальности в сторону Японского моря. Она пролетела около 600 км со скоростью примерно пять махов в секунду.

            Эксперт Ким Дон Ёпа заявил РИА Новости, что это была KN-23, которую называют северокорейским вариантом ракеты "Искандер". По его мнению, запуск может быть реакцией на прибытие в Южную Корею для учений военных кораблей США, включая атомный авианосец Ronald Reagan.

            Guardian разделяет это мнение, отмечая, что Северная Корея рассматривает учения как "репетицию вторжения". А Washington Post напоминает, что запуск произошел накануне прибытия в Южную Корею вице-президента США Камалы Харрис.

            Последний раз Северная Корея проводила испытание баллистической ракеты 5 июня.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

              Не знам дали САЩ предоставя на украинците един от боеприпасите за Химарс - ракетата М30А1А2. Не съм срещал информация за използването й в Украйна, но ако започнат да им ги доставят филма за мобилизираните става цветен. Тя не удря целта, а се взривява на значително разстояние над нея. При взрива отделя 182.000 волфрамови осколки, които покриват площ от 10 до 20 декара. Използва се основно при струпване на достатъчно много хора на едно място, като почти никой не излиза жив от тази ситуация, а на който му провърви може да загуби някое око, например. Мисля, че този боеприпас предстои да се прояви в Украйна съвсем скоро, ако все още не е използван там
              Според тез, вече дори ги използват тези ракети.
              https://newformat.info/news/rszv-him...v-pervomajsku/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                Кога ще падне тиквоча на малкия?

                Аз и преди съм го казвал, когато му паднат приходите от петрола и газа и не може да финансира войната.Знаем всяка война струва пари,много пари.
                Поради качването на лихвите и очакваните рецесии петрола вече е $78,уралския е още по- надолу ,а другия основен приход на русия, газа, руснаците го горят ,спряха крана към ЕУ и сами си затвориха банковия акаунт.
                Поради това ,за август русия регистрира първи месечен дефицит ! 6млрд $
                Пари няма ! Не се и очаква да има !


                Европа повече няма да купува нито газ,а съвсем скоро и петрол.Рецесията е световна.Китай ,Индия и те падат и не могат да купуват колкото преди.
                А колкото купуват вече е доста по-евтино ,72$ е уралския+отстъпки-производствени разходи =за бляда почти нищо не остава.

                Друго,едни са разходите за 150к професионална армия (30-40% вече унищожена),съвсем други са за 1 млн могилизирани. Тея могилизираните спират и да работят, това ще удари и икономиката.Тя където е цъфнала и вързала,ами и сега със силно намалени приходи+увеличени разходи за войната+санкции (няма чипове няма нищо,18 век здравей) +иде зима +още няколко милиона работници ще избягат в чужбина+още и още

                В следствие горенаписаното очаквам кочината да рухне икономически , може би 6 до 12 месеца,даже е много.


                Точка 2.Тиквоча на малкия може да падне и заради могилизацията и оттам да тръгнат постепенно стачки,бунтове ->революция.
                За обикновения руснак войната от ТВ се пренесе и в неговия дом.А това може да доведе до събуждането на все повече и повече пропагандно облъчени орки.


                А двете събития заедно доста ускоряват процеса !

                +1

                Коментар


                • На няколко места вече чета анализи, че заплахите на джуджето, че могат да използват ядренни оръжия са заради заплахи лично към него (по директна връзка вероятно), че ще е цел на ядрен удар. Може и да има нещо вярно в това, защото аз така и не чух някой да го заплашва публично. Явно върви някаква пряка комуникация.
                  Last edited by better; 25.09.2022, 10:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid

                    Говоря за нормалните българи тук. А ти...е, нямам подобни съмнения за теб.
                    За тия "нормални" ли говориш?
                    Скандал! Копейкин във фиктивен развод, за да спаси имотите си (ДОКУМЕНТ)

                    https://www.informiran.net/%D1%81%D0...2%D0%BE%D0%B4/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mikimaus
                      Първата редица две крачки напред.
                      Zivela Jugoslavija

                      https://www.youtube.com/watch?v=94GUXukjCs4
                      Хубав пример.
                      Югославия вече е Сърбия и няма море, а най-най близкия и съюзник, стана член на НАТО
                      какво ли ще стане с не толко съюзническа вече Украйна путлервсехпереиграл

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        "В оккупированном Луганске(по-далече е от фронта от Донецк ) в больницах нет мест — все занято ранеными орками
                        Как сообщает глава Луганской ОВА Сергей Гайдай, в других оккупированных городах, подальше от фронта, ситуация такая же. Обычных граждан госпитализируют только для экстренных хирургических вмешательств."
                        Не знам дали САЩ предоставя на украинците един от боеприпасите за Химарс - ракетата М30А1А2. Не съм срещал информация за използването й в Украйна, но ако започнат да им ги доставят филма за мобилизираните става цветен. Тя не удря целта, а се взривява на значително разстояние над нея. При взрива отделя 182.000 волфрамови осколки, които покриват площ от 10 до 20 декара. Използва се основно при струпване на достатъчно много хора на едно място, като почти никой не излиза жив от тази ситуация, а на който му провърви може да загуби някое око, например. Мисля, че този боеприпас предстои да се прояви в Украйна съвсем скоро, ако все още не е използван там
                        Last edited by cherney; 25.09.2022, 10:20.

                        Коментар


                        • Кога ще падне тиквоча на малкия?

                          Аз и преди съм го казвал, когато му паднат приходите от петрола и газа и не може да финансира войната.Знаем всяка война струва пари,много пари.
                          Поради качването на лихвите и очакваните рецесии петрола вече е $78,уралския е още по- надолу ,а другия основен приход на русия, газа, руснаците го горят ,спряха крана към ЕУ и сами си затвориха банковия акаунт.
                          Поради това ,за август русия регистрира първи месечен дефицит ! 6млрд $
                          Пари няма ! Не се и очаква да има !


                          Европа повече няма да купува нито газ,а съвсем скоро и петрол.Рецесията е световна.Китай ,Индия и те падат и не могат да купуват колкото преди.
                          А колкото купуват вече е доста по-евтино ,72$ е уралския+отстъпки-производствени разходи =за бляда почти нищо не остава.

                          Друго,едни са разходите за 150к професионална армия (30-40% вече унищожена),съвсем други са за 1 млн могилизирани. Тея могилизираните спират и да работят, това ще удари и икономиката.Тя където е цъфнала и вързала,ами и сега със силно намалени приходи+увеличени разходи за войната+санкции (няма чипове няма нищо,18 век здравей) +иде зима +още няколко милиона работници ще избягат в чужбина+още и още

                          В следствие горенаписаното очаквам кочината да рухне икономически , може би 6 до 12 месеца,даже е много.


                          Точка 2.Тиквоча на малкия може да падне и заради могилизацията и оттам да тръгнат постепенно стачки,бунтове ->революция.
                          За обикновения руснак войната от ТВ се пренесе и в неговия дом.А това може да доведе до събуждането на все повече и повече пропагандно облъчени орки.


                          А двете събития заедно доста ускоряват процеса !

                          Last edited by petrg5s; 25.09.2022, 10:52.

                          Коментар


                          • Честито - ВСУ вече са на входа на Лисичанск. По това направление среднодневно напредват с по 35 километра. Лиман също е полуобкръжен и скоро ще падне.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от бай Митьо

                              Кои сте тия вие....биещите? Да не е като се срешнете очи в очи с някой българин, да не може да ви стигне чак до Масква...да ви се извини..
                              Click image for larger version

Name:	tupZvatin.jpg
Views:	2
Size:	49.5 КБ
ID:	3968307

                              Коментар


                              • "В оккупированном Луганске(по-далече е от фронта от Донецк ) в больницах нет мест — все занято ранеными орками
                                Как сообщает глава Луганской ОВА Сергей Гайдай, в других оккупированных городах, подальше от фронта, ситуация такая же. Обычных граждан госпитализируют только для экстренных хирургических вмешательств."

                                Коментар

                                Working...
                                X