IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    Разкажете моля кои държави образуват/създават СССР.
    ще се изпърдите ли, че СССР не е образуван от държави?

    А ако си чел внимателно със всички усиля на съзнанието , щеше да разбереш , че точно тогава съм написал че се образува някаква държава за година - две . 1917-1919/20. Но това нещо няма признаване от почти никой и е без смислена държавническа дейност . И това съм написал в предишния пост .
    Присъединена е към СССР , като отделна уж държава , защото тогава съревнованието е било за бройка . Колкото повече републики - толкова комунизма излиза с едни гърди напред пред вражеския капитализъм .
    По същата причина ''създават '' и Македония , по заръка на Коминтерна . Бройката са гонили , така че Украйна държава не е имало до 1991.
    Last edited by X_Y; 26.09.2022, 10:28.

    Коментар


    • 261 хил. са напуснали РФ за трите дни след мобилизацията, и то по руски данни. Нали бяха 6000 само?!?

      Отива се към стария руски етюд за следвоенното неофициално многоженство - когато мъжете са или избити, или избягали в чужбина, за оцелелите остават много повече жени. Пък от тях тези без наркомании и цироза са вече истински 10-ки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Стига, имаш умни коментари (макар на тема ковид да обърка всичко и въпреки това спечели баса с мен, за което само те поздравявам, както и за благородната кауза на баса) и съм убеден, че не си трол, а го правиш от вътрешни подбуди, но този ред на мисли е безобразен - Ще ми кажеш ли кои държави образуват СФРЮ? Бетер македонците станахте в подкрепа на украинската "държава"!

        Аз пак ще ви попитам - как се побеждава ядрена свръхсила? Щото се смеехте нещо, нямало Путята да посмее и т.н., ама на, заяви го ясно и категорично, а моето мнение е, че ако продължат да пращат оръжия на Украйна, ще последва и дребно ударче някъде - е, така, за кеф. Не е прецедент - Щатите удрят нагасаки и Хирошима. Щото бранят мира де, не щото нещо друго и т.н. Ма той и Путята така брани мира и иска денацификация само, нищо друго, налЕ.

        Разбирам и че ЕС няма избор (ние и без това сме колония на САЩ, а Западът винаги е бил в последните 70 години) и ще продължи със санкции, но докога? Зимата се очертава тегава, а ЕЦБ надуват лихвите, което значи диголти поне за 2 държави, а може и повече. Италия вече повлича крак... Та търсим решение - за мен единственото възможно е Левобережная за Путята, каквото остане (дано не иска и Одеса) да се приема в НАТО и да у се дават гаранции за неделимост на целостта и т.н. Без да ги приемат в ЕС, разбира се, че тогава ще го закъсаме ние, бедняците от Изтока.

        И финално, че днес съм в настроение, а и седмицата се очертава хубава - колко страни от Африка, Южна Америка и Азия (без американските протекторати Япония и ЮКорея) са наложили санкции на рашистите? Интересно ми е, ако някой има статистика. Или по тази тема не следва да говорим?

        П.С. И да не забравите да гласувате след 6 дни, че Израждане вече тропат на вратата! Аз съм много на кантар дали да гласувам, хем знам, че е задължително да гласувам, но просто не виждам за кого - накъдето и да се обърнеш, все комунисти, които искат да ми вдигат данъците, щото съм "богаташ"...
        Няма нищо по-брутално като неграмотност - историческа, политикономическа и културна, каквито проявяват русофилите и русофобите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          Разкажете моля кои държави образуват/създават СССР.
          ще се ли, че СССР не е образуван от държави?
          Стига, имаш умни коментари (макар на тема ковид да обърка всичко и въпреки това спечели баса с мен, за което само те поздравявам, както и за благородната кауза на баса) и съм убеден, че не си трол, а го правиш от вътрешни подбуди, но този ред на мисли е безобразен - Ще ми кажеш ли кои държави образуват СФРЮ? Бетер македонците станахте в подкрепа на украинската "държава"!

          Аз пак ще ви попитам - как се побеждава ядрена свръхсила? Щото се смеехте нещо, нямало Путята да посмее и т.н., ама на, заяви го ясно и категорично, а моето мнение е, че ако продължат да пращат оръжия на Украйна, ще последва и дребно ударче някъде - е, така, за кеф. Не е прецедент - Щатите удрят нагасаки и Хирошима. Щото бранят мира де, не щото нещо друго и т.н. Ма той и Путята така брани мира и иска денацификация само, нищо друго, налЕ.

          Разбирам и че ЕС няма избор (ние и без това сме колония на САЩ, а Западът винаги е бил в последните 70 години) и ще продължи със санкции, но докога? Зимата се очертава тегава, а ЕЦБ надуват лихвите, което значи диголти поне за 2 държави, а може и повече. Италия вече повлича крак... Та търсим решение - за мен единственото възможно е Левобережная за Путята, каквото остане (дано не иска и Одеса) да се приема в НАТО и да у се дават гаранции за неделимост на целостта и т.н. Без да ги приемат в ЕС, разбира се, че тогава ще го закъсаме ние, бедняците от Изтока.

          И финално, че днес съм в настроение, а и седмицата се очертава хубава - колко страни от Африка, Южна Америка и Азия (без американските протекторати Япония и ЮКорея) са наложили санкции на рашистите? Интересно ми е, ако някой има статистика. Или по тази тема не следва да говорим?

          П.С. И да не забравите да гласувате след 6 дни, че Израждане вече тропат на вратата! Аз съм много на кантар дали да гласувам, хем знам, че е задължително да гласувам, но просто не виждам за кого - накъдето и да се обърнеш, все комунисти, които искат да ми вдигат данъците, щото съм "богаташ"...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            .... ОК, но защо тогава тази армия не я пратят в Украйна ,...
            Пратена е, украинците имат документи на поделения от...Курилите

            Коментар


            • Излиза, че цялата редовна руска армия е така ударена + възможността за набирана на 'контрактори' от вагнер и сие формирования - та затова се налага широкомащабна мобилизация (никой няма да признае колко хора са събрали... точно както не признават колко са загубили)

              Ще кажете русия е огромна има яко армия на изток, на юг , на север.... ОК, но защо тогава тази армия не я пратят в Украйна , а мобилизираните да тренират и разпръснат по границите, където да са запас за 'зор-заман' в мирна среда. Там да могат да ги обучат и натренират.... просто явно останала боеспособна армия няма и затова стягат резервистите за Украйна, което е пълно фиаско за режима на дребния самодържец и кгб-то.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Rodnok Разгледай мнение
                ..
                Украйна не съществува със държавност (ако разбираш какво значи това ) изобщо до 1991 .
                Явно прекалено много си ял , пак по твоята логика .
                Разкажете моля кои държави образуват/създават СССР.
                ще се ли изкажете, че СССР не е образуван от държави?
                Last edited by satz; 26.09.2022, 09:46.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Пиша от телефон затова се получават грешки, казах ти че от история понятие си нямате- не се пъни. То по твоята логика в Австро- Унгария са само австрийци и унгарци......не става само с ядене, трябва и акъл.....
                  По моята логика , казах че не си доучил историята , която се опитваш да пробутваш .
                  Това че в Австро Унгария живеят само австриици и унгарци си е твое съчинение , аз къде съм споменавал такава измислица .
                  Според теб , следвайки логиката ти , Киевска Рус е създадена от украинци , чиито наследници се бият днес срещу Русия .
                  Знам че това ви е казано да пишете , но добре че сте анонимни и насмешките не са персонални.
                  Украйна не съществува със държавност (ако разбираш какво значи това ) изобщо до 1991 .
                  Явно прекалено много си ял , пак по твоята логика .

                  Коментар


                  • Няма кой да остави Херсон,Крим,Запорожие,ЛНР и ДНР ,щото малкия педе*рас казал,че били негова територия и ще пуска бомби.
                    Боевете ще продължат там със сигурност !!! 100%

                    С толкова много нови орки обаче ситуацията ще е патова на бойното поле,като ще има много,адски много руски жертви.
                    Това ще стартира доста по-мащабни протести.А и зима идва,конфликта ще бъде замразен през това време
                    А на пролет,не вярвам малкия да е все още на власт
                    Last edited by petrg5s; 26.09.2022, 08:47.

                    Коментар


                    • Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Според мен, ако джуджака все пак хвърли маломощно тактическо ядренно оръжие в Украйна, Сащ ще ударят с тактическо директно бункера му. Последните нямат избор, евентуалния ядрен удар просто ще счупи системата на сигурност в света, и ако отговорът е само конвенционален, русия директно ще си поиска бившите републики.
                        Именно, именно, именно.

                        Сработи ли ядрения шантаж, край със света. Путин и Ким могат буквално да ни вземат за секс-роби на кучета или да ни принудят да носим зелена коса - все тая, няма да има кой да им попречи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          По ОНОВА време, СССР, изостава драматично със средствата за доставка. За разлика от сега. Днес, изпреварва.
                          Ала бала.САЩ имат противоракетен щит, Русия не.Видяхме колко са добри безаналоговите им С 400 в Украйна, където Хаймърсите им разказаха играта.
                          Колкото до ракетите-"Булава" ,с която са въоръжени подводниците им от 10 изстрелвания 7 бяха неуспешни .
                          Last edited by mirodes; 26.09.2022, 02:47.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Последните нямат избор, евентуалния ядрен удар просто ще счупи системата на сигурност в света, и ако отговорът е само конвенционален, русия директно ще си поиска бившите републики.
                            Да, така е, но САЩ имат такъв конвенционален потенциал, че могат да отвърнат по доста страховит начин без да използват ядрени заряди. По време на либийската кампания Франция нещо се моткаше два-три дни с бомбардиране на ПВО и летища в Либия, докато не се намесиха САЩ с 2бр. B2 Spirit, които излетяха от Мисури, прелетяха океана и буквално унищожиха всичко. Те разполагат с 20бр. от този самолет, който поне според мен е най-страшното възможно оръжие в момента извън ядреното, разбира се. Двадесет бройки стелт бомбардировачи, които могат да влязат във всяко въздушно пространство, да прелетят 11.000 километра без презареждане и да нанесат едновременно удар по 1600 цели. Това буквално може да унищожи цялата военна инфраструктура на държава като Франция или Германия, например, в рамките на часове.

                            Сега предстои да презентират новия си самолет В21, а държава, като Израел, например, от години се опитва да убеди САЩ да й продаде няколко B2 Spirit, след като въведе на въоръжение В21.

                            Коментар


                            • Малко офтопик, но важен.

                              Следите ли какво става в Китай?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                                Най-модерният им изстребител е СУ-35, който всъщност е силно ъпгрейдната версия на СУ - 27. Десет години вече тестват т.нар. ПАКФА или СУ-57, като все още не могат да му направят двигател. Първият произведен за армията падна още в първия си полет насред тайгата. Индия имаше някакви идеи да вложи пари в разработването и производството на този самолет, но правиха тестове в Индия, след което се отказаха. Представи си за каква машина става въпрос, за да се откажат?
                                Изобщо не е нужно НАТО да участва, достатъчни са наличните 187 бр. F-22 на САЩ.
                                Същата е и историята с ядрения им арсенал. От години водещи руски военни експерти бият тревога, че над 80% от ядрения им арсенал отдавна е трябвало да бъде снет от въоръжение, респективно да бъде подменен поради изтекъл експлоатационен период. А колко хора знаят, че Русия разполага едва с 2 сателита за ранно оповестяване на фона на 28 бройки в САЩ?
                                Според мен, ако джуджака все пак хвърли маломощно тактическо ядренно оръжие в Украйна, Сащ ще ударят с тактическо директно бункера му. Последните нямат избор, евентуалния ядрен удар просто ще счупи системата на сигурност в света, и ако отговорът е само конвенционален, русия директно ще си поиска бившите републики.

                                Коментар

                                Working...
                                X