IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    Възстановените само днес украински флагове

    [ATTACH=CONFIG]n3987946[/ATTACH]
    Информацията ти е остаряла. Само преди един час има публикувана снимка с издигнато знаме в Томарине, което е само на 10 километра от Нова Каховка. За да стигнат до Томарине, явно преди това ВСУ са освободили поне още 10 населени пункта, които не са отбелязани на твоята карта ... Червеното от дясно на реката само в рамките на днешния ден стана с два пъти по-малка площ ...

    https://liveuamap.com/bg/2022/10-nov...kherson-region

    Явно още утре ще се навлезе в Херсон .....

    Коментар



    • Рашистите се молеха републиканците в САЩ да спечелят изборите
      Е, спечелиха, и какво се промени ? ?

      След изборите за Конгрес в САЩ позициите на Тръмп в Републиканската партия бяха разклатени. От него се иска да отложи обявяването на намеренията си да се кандидатира за президент през 2024 г. - Washington Post

      (https://www.washingtonpost.com/polit...ncement-delay/) "Все повече си мисля, че влиянието на Тръмп намалява. Подозирам, че вчерашните избори ще ускорят този процес", заяви сенаторът републиканец Патрик Джей Туми.

      Защо това е важно? Защото руснаците се надяваха, че Тръмп ще си върне властта, ще преговаря с Путин и ще спре да подкрепя Украйна, както прави Байдън.
      Last edited by barbaron; 10.11.2022, 18:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
        ceco666, като не те е грижа, тогава просто не се занимавай. Пречупено през призмата на егоизма всичко изглежда, тъй както го виждаш.
        Хареса ли ти филмчето?

        Коментар


        • Възстановените само днес украински флагове

          Click image for larger version

Name:	neont4apia.jpg
Views:	1
Size:	21.7 КБ
ID:	3987946

          Коментар


          • Не е препоръка за каквото и да било.

            Коментар


            • ceco666, като не те е грижа, тогава просто не се занимавай. Пречупено през призмата на егоизма всичко изглежда, тъй както го виждаш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                Ще се радвам, разбира се и на мнението на другите дискутиращи в тази тема. За максимално улеснение, публикувам отделно и линк към продукцията:
                https://youtu.be/uqAM3Y-tEC8
                Благодарим за линка, чудесен документален филм.
                Но и при мен (във Франция) не се отваря, виждам само съобщение:
                "Video unavailable
                This video contains content from TF1 (TV Content), who has blocked it in your country on copyright grounds"

                Нещастниците от "Archives State Agency - Bulgaria" са забранили достъпа до този филм.
                Ето го тук, достъпен за всички:

                ВТОРОТО ОСВОБОЖДЕНИЕ - ОСВОБОЖДЕНИЕ ИЛИ ОКУПАЦИЯ
                Филм, който само с архиви и факти се опитва да разбули истината и митовете за съветската окупация от 1944-1947 г.

                Документалният филм „Второто освобождение“ разказва чрез архивни документи, повечето показани за пръв път, за съветската окупация на България по време на Втората световна война от есента на 1944 до зимата на 1947 г. Сценарий: Евелина Келбечева, Светослав Овчаров Режисьор: Светослав Овчаров Оператор: Светла Цоцоркова Продукция: Омега Филмс Копродуцент: Държавна агенция „Архиви“ С подкрепата на: Министерството на образованието и науката и Югозападния университет „Неофит Рилски“

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                  Съгласих се с вас: единствен, който мисли и осъзнава реалността сте вие.

                  Очевидно, няма как да осъзнаете (поне) една реалност, която ви убягва: всеки тук е индивидуалност и не е задължително да се пречислява в един от двата враждуващи лагера.

                  Това беше последният ми пост към вас.
                  Тази тема е гореща тук в този сайт, не защото много сме се загрижили за украинците или за руснаците. Въпросните "двата враждуващи лагера" са вътре в обществото ни, а не там някъде на непознатия фронт. А реалността винаги е само една. Всеки разбира се, е свободен да я възприема, както си иска. Това е едно от хубавите неща, случили се преди 33 години на днешния паметен ден

                  Коментар


                  • Изтеглянето от града ще бъде поредна победа да Украйна, заяви Столтенберг

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                      Минавам на ти, защото не е приятно да си измисляме имена. Радвам се за децата и внуците ти. Радвам се, че живеят в свободна България вече 33 години! Щом не можеш да отвориш и двата варианта на публикуване на видеото, може да го потърсиш направо в ютюб. Филмът се казва "Второто освобождение" и е в канала на "Държавна агенция Архиви". Иначе не съм агитатор. Провокатор съм. Обичам да провокирам хората да мислят и да осъзнават реалността.
                      Съгласих се с вас: единствен, който мисли и осъзнава реалността сте вие.

                      Очевидно, няма как да осъзнаете (поне) една реалност, която ви убягва: всеки тук е индивидуалност и не е задължително да се пречислява в един от двата враждуващи лагера.

                      Това беше последният ми пост към вас.

                      Коментар


                      • От някогашните близо 100 хил. жители на града днес са останали едва около една четвърт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                          Г-н Цецов (адекватно обръщение към човек, който не се кланя и не пада на колене) - във ваше лице откривам почти брат-близнак. Никому не се кланям, а това, че минавам от тук - съвсем не означава, че съм част от голямата общност на хората с някакви (малки) доходи.

                          Стана като в "Искрено и лично", но съм доволен от живота си, защото мнозина не са постигнали онова, което аз съм избачкал с всичко: ум, възможности, физически (и физически!) труд. Другото, което е още по-голямото ми постижение - да моите деца. Надявам се и твоят живот да е така пълен (или да се изпълни) със смисъл от онова, което ТЕ (децата) ни дават! И НЕ ми е било леко (финансово), но ТЕ са ме усмихвали (а това не е малко!), г-н Цецов!

                          Г-н Цецов, другото, което искаш като "оценка" е история (по някакви причини ю-туб препратката ти не се отваря).

                          Е, питаш ме ти, дали историята трябва да бъде забравена? НЕ, но тя е история. Както е история онзи здраво стъпил на земята мой прадядо (дядо на моята майка), обявен за кулак - с много животни в двора, (имам останали снимки)..., НО и да наемаш, да храниш на обяд и да плащаш на работници (ратаи) - пак е било подтисничество (според комунизЪма)... А жените на кулака са приготвяли и сервирали на работниците, а последните - в края на работния ден са си получавали надника (заплата) от моя пра-дядо КУЛАК...

                          Г-н Цецов, концентрирай се върху някакви свои ценности и не МИ подскачай по тъч-линията... Роден си за агитатор. Ама, моля - прав ти път! Движи си нещата, гледай клипове от историята, давай оценки. Това е ТВОЯТА стихия. Моята стихия е друга, ако и да казах, че подобно на теб НЕ падам на колене! Разбираш, че всеки има свой стил.

                          Моите ценности са децата и внуците МИ! Разбира се и с тях НЕ е леко, но г-н Цецов, повярвай - така минава един живот!
                          Минавам на ти, защото не е приятно да си измисляме имена. Радвам се за децата и внуците ти. Радвам се, че живеят в свободна България вече 33 години! Щом не можеш да отвориш и двата варианта на публикуване на видеото, може да го потърсиш направо в ютюб. Филмът се казва "Второто освобождение" и е в канала на "Държавна агенция Архиви". Иначе не съм агитатор. Провокатор съм. Обичам да провокирам хората да мислят и да осъзнават реалността.

                          Коментар


                          • Я виж ти какво арестували https://www.pravda.com.ua/news/2022/11/10/7375760/
                            ще е любопитно ватинчо дали ще пише

                            Коментар





                            • Путлерчо заплашва да отстъпи и от Луганск, и от Донецк, и от Крим,
                              ако Украина се отказва от преговори
                              Last edited by barbaron; 10.11.2022, 16:06.

                              Коментар


                              • 500 танка вече са трофейните които са взели украинците от путлеристите...

                                При Манджурския блицкриг, СССР губят 300 танка срещу милионна армия.

                                Коментар

                                Working...
                                X