Първоначално изпратено от mirodes
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
Какво уважение-Швеция и Финландия влязоха в НАТО,Казахстан се отдръпна максимално от Русия ,другите съседи на Русия също гледат да имат колкото се по-малко общо с Русия.
Плюс загуба на стотици хиляди руски войници. И завинаги омраза към Русия в Украйна.Бий, за да те уважават.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
Ще е преподала урок по уважение. Толкова е просто.
Плюс загуба на стотици хиляди руски войници. И завинаги омраза към Русия в Украйна.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
Руснаците отдавна не са гсм-а на света, сега са говедарите. Дали печели или губи - може да погледнеш данните след 2014г- от вносителя на света, станаха производителя на света. Един от наемателите ми е тираджия- казва всеки път когато пътувам за русия виждам нова фабрика
Имали били фабрики - да, олигарсите имат фабрики, къщи и яхти на Запад, а мужиците имат по два чифта гащеризони в шкафчетата си в тия фабрики, които въртят - с един се работи, а другия се пере.
Но пък трябва да признаем, че предвид ниските си потребности и нужди, вероятно руснаците са си доволни на 40к рубли месечно.
ЗаАбромович работи, залудо не стой!Та нека никнат тия фабрики, да се вдигат комини, ерата Путхе да пребъде!
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
Никакво русифициране няма да има, щото Русия премина в отбрана и единствената й цел е да задържи завладяните територии.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
Ами нали и аз това казвам-на Русия е нужна не толкова територията на Украйна, колкото населението. Тук говорите че щели да избият украинците.
И кое ще е положителното на това за Русия?
Коментар
-
Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение
Явно не схващаш, колко си противоречиш. На тези територии, е имало около 30% руснаци. Които сега са в Русия, основно. След като стане сравнително безопасно, хората си се връщат. Ясно, че не 100%. Справка Мариупол.
А за русифицирането на украинците, ще видим. Според мен, никой няма ясна визия за това. По-скоро, ще е мек вариант. И сега, в РФ има малцинства. И ползват езика и обичаите си.
- 2 Харесвания
Коментар
-
SKP, не са предавани на никой, те са си руснаци. Имаха план - като се отдели Украйна заедно с нас и другите от Източния блок да влязат в ЕС. Още 89-та се знаеше че ще се създава ЕС. Това обаче не стана, защо тези от западна европа са големи хищници и се усетиха че украинците ако влязат не могат да ги пречупят като нас и не ги искат, много са горди, каквито са и западняците между другото. Всичките са руснаци, в цялата Украйна.
D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
Аз съм руснак, но живея в украйна- това чувал ли си го- аз по корабите много пъти
Коментар
-
Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение
Явно не схващаш, колко си противоречиш. На тези територии, е имало около 30% руснаци. Които сега са в Русия, основно. След като стане сравнително безопасно, хората си се връщат. Ясно, че не 100%. Справка Мариупол.
А за русифицирането на украинците, ще видим. Според мен, никой няма ясна визия за това. По-скоро, ще е мек вариант. И сега, в РФ има малцинства. И ползват езика и обичаите си.
Коментар
-
Важен етап от поражението предизвиква развитие: Шокиращи видеоклипове от украинското клане в Старомойск – Руснаците ги елиминираха с „Мобилна отбрана“
Масово престъпление на Киев: Украинската армия е заплашена от пълен крах
18.07.2023 г. - 20:30 ч
в Основни теми , Украйна
0
10
АКЦИИ
ДялTweetДялТелеграмаВкЕлектронна поща
Украинската контраофанзива в Запорожие започва и завършва: украинските сили претърпяха неописуемо разрушение в Старомейоск. Бяха буквално изклани.
Руските сили предприеха контраатака и превзеха всички райони на север от Старомойск, а украинската армия отстъпи в посока Макаровка.
Украинската армия търпи многократни поражения в Запорожия сектор. Но проблемът не е в поражението на украинците, а в техните ужасни загуби.
За първи път рояк (12) американски бронетранспортьори MaxxPro са изгубени в едно открито поле, като руснаците просто... стрелят!
Това поражение на Киев ще предизвика бързо развитие и на други фронтове. Украинската армия е загубила голяма част от западната техника.
Никоя армия не може да издържи на такива повтарящи се загуби. Голяма грешка на украинското командване беше да предприеме контраатака без въздушно прикритие, без войските му да са готови. Никога не трябваше да излиза от защита. Резултатите са сърцераздирателни.
Руснаците напълно се адаптираха към изискванията на войната, подобриха и успешно внедриха „мобилна защита“, за да унищожат украинската армия.
Силите на руската армия и оперативното формирование на Донецк "Каскад" по време на добре координирани операции унищожиха унищожените фаланги на украинската армия в село Старомайорск в района на Времевски.
В района са унищожени американска Maxxpro, турска бронетехника Kirpi и танкове на въоръжените сили на Украйна. Вижте ужасните загуби на украинците Част I
Видео ПлейърМного загинали наемници – Многобройни атаки от украинци
Ситуацията в по-широкия район на Времевски ескалира в неделя сутринта. Вчера руските сили предприеха контраатака и отблъснаха украинската армия.Руснаците, контролиращи доминиращите височини около селището, откриха огън по украинските сили, които се приближиха и навлязоха в Старомайорск. Селището е разположено в равнина.
Според доклада на основателя на ордена "Восток" Александър Ходаковски украинската армия е преминала в настъпление без да брои жертвите.
Наемни сили, говорещи английски и френски, подсилиха украинските сили.
Според Ходаковски Зеленски спешно се нуждае от някаква победа, за да се оправдае пред страните-членки на НАТО.
Цял ден вчера продължиха боевете в района на Старомейорск. Въоръжените сили на Украйна не успяха да превземат селото. Но руснаците подчертават, че ще се опитат отново да влязат от северните предградия на селището.
Коментар
-
Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
Да де,ама за какво й е на Русия тази територия без хора?Освовната причина за войната беше, че Путин искаше да присъедини Украйна към Русия и постепенно да русифицира украинците. Той не нарича нацисти всички украинци, а само управляващите и някои бойни части.
А за русифицирането на украинците, ще видим. Според мен, никой няма ясна визия за това. По-скоро, ще е мек вариант. И сега, в РФ има малцинства. И ползват езика и обичаите си.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
Nqma да останат украинци, така че...............А територията би могла да я вземе пак заради това да няма там хохълиD.Y.F-091066
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Агро Разгледай мнение
Пътувам доста из Европа, и източна и западна. Тази година съм ходил в Испания и Португалия, след това Румъния, Чехия, Гърция и последно Норвегия. Не съм забелязал някаква разлика в живота на хората в сравнение с предходни години. В Русия не съм бил и не мога да кажа лично мнение дали има разлика.
Берлин: Русия е виновна, че германците не могат да си позволят да отидат на почивка
АКТУАЛНО
16.07.2023
Автор:Обективно Сайта е на диляна грозданова
Войната на Русия в Украйна е причината за кризата с разходите за живот в Германия. Така външният министър Аналена Бербок коментира причините за икономическата криза в интервю за германския вестник Bild.
Попитана за обяснение за последното обещание на Берлин за военна помощ за Киев, докато Германия страда от растящата инфлация, което кара хората да намалят разходите си като ваканции, Бербок каза, че „едното няма нищо общо с другото“. Тя твърди, че не военната помощ за Украйна тежи на джобовете на германците, а войната на Русия.
„Тази руска агресивна война е не само причина за катастрофалната ситуация в Украйна… но е и причината, поради която световната икономика изпадна в друга криза след Ковид, че гладът в света нарасна, че сме и в икономическа рецесия в Европа, защото станахме независими от руския газ и петрол „, заяви Бербок.
С други думи, на всички онези, които сега казват: „Направете нещо за инфлацията“, аз отговарям: „Това е една от причините, поради които тази война трябва да спре“.
Баербок каза, че фактът, че хората нямат достатъчно пари, за да отидат на почивка, вреди и на нея, но призова хората „да внимават да не започнем да отвръщаме поглед от случващото се в Украйна, когато говорим за ваканции, защото и тази война не ни е оставила недокоснати“.
„Противопоставянето на страданията в Украйна срещу социалните помощи в Германия не е от полза за никого тук, в Германия, който има малко пари. И това би било подигравка с народа на Украйна“, заяви тя.
Берлин финализира още един пакет военна помощ за Украйна на стойност 700 милиона евро през изминалата седмица. Германският канцлер Олаф Шолц заяви, че страната му очаква да предостави на Украйна доставки на оръжие на обща стойност 19 милиарда долара до 2027 година.
Германската общественост обаче е все по-предпазлива по отношение на военната подкрепа за Киев, докато Германия изпадна в рецесия в началото на 2023 г. на фона на растящата инфлация. През декември 2022 г. анкета на YouGov показа, че 45% са против изпращането на германски бойни танкове „Леопард 2“ в Украйна. През февруари тази година почти 2/3 от анкетираните германци се обявиха против предоставянето на изтребители на Киев.
Коментар
-
Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
Ами нали и аз това казвам-на Русия е нужна не толкова територията на Украйна, колкото населението. Тук говорите че щели да избият украинците.
И кое ще е положителното на това за Русия?
Коментар
Коментар