IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • На 24 февруари 2023 ще се навърши точно година от началото на т.нар. ”специална военна операция” в Украйна, която започна Москва.

    Но какво подтикна руският президент Владимир Путин да предприеме тази крайна стъпка, с която върна военните действия на територията на Стария континент за първи път след края на Втората световна война?

    Датски разузнавач твърди, че знае причината и по думите му тя се крие в здравословното състояние на Путин.

    Експертът по руско разузнаване към Министерството на отбраната на Дания, чиято самоличност се запазва в тайна, обясни, че Путин е предприел инвазията в бившата съветска република в резултат на "страничните действия" от лечението, на което е подложен заради раковото си заболяване.

    Според него стопанинът на Кремъл е изпаднал "в делириум и заблуда за величие, вследствие на което издал заповедта за нашествието в Украйна".

    Делириумът и заблудите за величие са част от страничните ефекти при хормонално лечение, което приема Путин, коментира той пред местното издание "Berlingske".

    Въпреки това датското разузнаване не смята, че в скоро време някой ще посмее да свали от власт Путин.

    Не виждаме никакви индикации в тази насока. Но дори да се опита нещо такова, от ФСБ ще реагират и ще неутрализират такава заплаха много бързо, допълни още разузнавачът.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      За много гофини, пичове и с по-малко политика, ако може. ...

      Отделно, нали уж имаха разни сериозни бомби (не атомните, дано ниога не стигнем до тях) - разни там вакуумни, ала-бала? Ми шибни една в Бахмут (нали за там се бият и уж им е важно), размажи 10-20 хилки и си готов. Иначе сега е патова ситуацията - нито едните могат да напреднат, нито другите, а това е особено лошо за нас в ЕС, които чакаме войната да свърши

      Те такива неща - странна е тази война и все по-странна става. Дано свърши скоро, без значение как
      За много години Здраве и Късмет
      и добро утро, виждам започвате събуждане.

      Наздраве!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
        Вече станаха 89 жертвите в Матвеевка.По официална данни на Русия. Което означава, че са в пъти повече.
        Кой ще се занимава с 89 рашиста да пуска новини по ТВ, да прави поклонения и т.н. Яко се разсмърдя този случай и жертвите са не по-малко от десетки пъти по 89. Ама те и да не бяха в училището(или там каквото е) пак щяха да измрат от студ, тъй че все тая, чия грешка е, че са се скупчили на едно място. Тия спяха по оборите през лятото, а сега на топло в тоя студ, гледайки вожда, ку-кувци .... поне четирицифрена е бройката на жертвите. А оправданието с gsm-мите е повече от смехотворно. Нали ще нахвърлят на 20 места по 100-200 симкарти и украинците ще издадат пусковите си позиции. Разузнаване му е майката, а войната е на украинска територия. Разузнаването спечели Киев, докато цял свят очакваше капитулация в първите дни.
        Last edited by mitaka7; 04.01.2023, 11:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          За много гофини, пичове и с по-малко политика, ако може. И задължително войната да спре! Гледам, че си драскате едно и също, затова и аз да мина за две драсканици и да се отдам на бачкане, макар че ме мързи след толкова почивка .

          Първо, мерси на Бай Митьо за линка със статията (не го бях чел, не че не знам смисълът и не съм чел подобни, но точно този не бях чел - прекрасен материал).

          Второ, интересно ми е каква е мотивацията на украинците да се бият? Такива имагинерни глупости като защита на държавата явно не вървят в 21 век, та интересно ми е какво е? Ясно (както и при руснаците) - държавната принуда - трудно се бяга от нея, освен ако не си "беден" емигрант с Х5, живеещ на аванта на първа линия по морето. Но все си мисля, че е и вярата, че ЕС после ще плати за всичко. Източноевропейците са готови на саможертви в името на "утрето" на децата, а "утрето" в Украйна е или размазана и разпокъсана държава, или платена от ЕС и възстановена такава (макар и не точно в границите от 1990). За заемите е ясно, че няма да се върнат никога, ама ми е инетерсно (щото това ме води мен), нашата далавера каква е? Ок, имагинерно някакво производство сега, евентуално някоя наша фирма с контракт да строи следвоеднна Украйна, ама кинтите, кинтите, дето дойчовете и франсетата сега наливат в ЦИЕ, ще трявба да идат само и единствено в Украйна. Това ок ли ни е?

          Трето, очеизвадно е, че Путята търпи тотален провал с досегашната си тактика. Та въпросът е кога ще я смени (и изобщо може ли да я смени) - примерно, много ми е интересно кога ще думнат и изобщо могат ли да думнат знакова личност? Щото украинците явно могат (ок, с амаерканско разузнаване и сателити, щото без тях са нищо, но могат). Ако не могат - баси и смешният колос. Ако могат - що не искат? Отделно, нали уж имаха разни сериозни бомби (не атомните, дано ниога не стигнем до тях) - разни там вакуумни, ала-бала? Ми шибни една в Бахмут (нали за там се бият и уж им е важно), размажи 10-20 хилки и си готов. Иначе сега е патова ситуацията - нито едните могат да напреднат, нито другите, а това е особено лошо за нас в ЕС, които чакаме войната да свърши

          Те такива неща - странна е тази война и все по-странна става. Дано свърши скоро, без значение как
          За много години, Грую, пази се обективен

          В настоящата ситуация ядрените оръжия не играят - срещу всяка руска бомба има по една натовска, а и Китай на няколко пъти предупреди Вова, че си играе на БРИКС индеферентна към войната търговска панда само докато не почнат да никнат гъби, ама не шийтаке.

          Войната като действия отива към реми. Примирието не е проблем - Русия връща окупираните след 24.02 територии, ДНР и ЛНР получават или широка автономия, или независимост, но с ангажимент да не стават част от РФ. Проблема е кой ще го спазва това примирие - някъде в Москва дреме истински руски Хитлер, страдащ от едно примирие, който ще иска реванш, докопа ли се до Кремъл. В същото време украинците вече никога няма да бъдат спокойни за една минута, след като някой може да ги нападне всеки момент с мотив "Десатанизираме ви и ви чистим от ковид-гълъби"

          Факт е, че Запада проспа за втори път в рамките на един век формирането на милитаристичен режим в Европа.
          Факт е и че руснаците са тотал щета като стратегия, въоръжение, план и мотивация. Сбирщина пияни колхозници
          ​, събрани от кол и въже, хвърляни кой където му скимне.
          Чак подозрително изглежда това чистене на затвореници, кредитни длъжници, бедняци и членове на разни сибирски племена.


          Така че нищо не се е променило и се боя, че нищо няма да се промени - нито една от двете страни може да спечели, нито една от двете страни не може и да загуби. Губим единствено всички ние, особено руснаците и украинците.
          Last edited by Tepix; 04.01.2023, 11:10.

          Коментар


          • За много гофини, пичове и с по-малко политика, ако може. И задължително войната да спре! Гледам, че си драскате едно и също, затова и аз да мина за две драсканици и да се отдам на бачкане, макар че ме мързи след толкова почивка .

            Първо, мерси на Бай Митьо за линка със статията (не го бях чел, не че не знам смисълът и не съм чел подобни, но точно този не бях чел - прекрасен материал).

            Второ, интересно ми е каква е мотивацията на украинците да се бият? Такива имагинерни глупости като защита на държавата явно не вървят в 21 век, та интересно ми е какво е? Ясно (както и при руснаците) - държавната принуда - трудно се бяга от нея, освен ако не си "беден" емигрант с Х5, живеещ на аванта на първа линия по морето. Но все си мисля, че е и вярата, че ЕС после ще плати за всичко. Източноевропейците са готови на саможертви в името на "утрето" на децата, а "утрето" в Украйна е или размазана и разпокъсана държава, или платена от ЕС и възстановена такава (макар и не точно в границите от 1990). За заемите е ясно, че няма да се върнат никога, ама ми е инетерсно (щото това ме води мен), нашата далавера каква е? Ок, имагинерно някакво производство сега, евентуално някоя наша фирма с контракт да строи следвоеднна Украйна, ама кинтите, кинтите, дето дойчовете и франсетата сега наливат в ЦИЕ, ще трявба да идат само и единствено в Украйна. Това ок ли ни е?

            Трето, очеизвадно е, че Путята търпи тотален провал с досегашната си тактика. Та въпросът е кога ще я смени (и изобщо може ли да я смени) - примерно, много ми е интересно кога ще думнат и изобщо могат ли да думнат знакова личност? Щото украинците явно могат (ок, с амаерканско разузнаване и сателити, щото без тях са нищо, но могат). Ако не могат - баси и смешният колос. Ако могат - що не искат? Отделно, нали уж имаха разни сериозни бомби (не атомните, дано ниога не стигнем до тях) - разни там вакуумни, ала-бала? Ми шибни една в Бахмут (нали за там се бият и уж им е важно), размажи 10-20 хилки и си готов. Иначе сега е патова ситуацията - нито едните могат да напреднат, нито другите, а това е особено лошо за нас в ЕС, които чакаме войната да свърши

            Те такива неща - странна е тази война и все по-странна става. Дано свърши скоро, без значение как
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
              "Дипломатические ведомства будут вести воинский учет среди украинцев, находящихся за границей. И "способствовать" их возвращению в Украину во время мобилизации, в военное время и особый период."

              Нещо украинците са на привършване.
              Не са изпълнили плана за убииства на хора и затова минават на вариант Б - поляците:
              "Полското министерство на отбраната планира да призове на военна служба през 2023 г. 250 000 войници от резерва. "

              В Русия щяло да има затваряне на границите и нова вълна мобилизация...

              Ако не отидеш да воюваш т.е. да убиваш хора те вкарват в затвора при убийците. И какво сега: ако убиеш в затвора, ако не щеш да убиваш пак в затвора?!??!!?
              Ако убиваш за Байдън или за Путин раздават земя, пари, медали, образование в университети, но ако правиш часпром(убиваш в собствен интерес , а не за интереса на друг- Байдън/Путин) айде в затвора...
              Конкуренция с държавата? Ти шегуваш ли се?

              Коментар


              • satz, Москва няма как да е имал пълноценен екипаж, дори не е приведено оборудването му в бойно положение и причината може да е само една - не е имало кой да го направи. Вече защо е бил там, с каква цел са го поставили е нещо съвсем друго.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                  Вече станаха 89 жертвите в Матвеевка.По официална данни на Русия. Което означава, че са в пъти повече.
                  Да си припомним, че екипажа на "Москва" беше успешно евакуиран ,
                  дори наш вутинчо го има записан тук, как се радва и неразбира кога екипаж напуска боен кораб по време на война
                  че е флагман въобще игнорираше, както сега игнорира пълното стопиране на атаките в Бахмут...

                  Коментар


                  • От банкерите зависи всичко, в тях е причината. И Русия и САЩ и Европа са за обръщане на тренда, те в тази посока в която вървят ще се затрият. Трябва да допуснат програмирана инфлация на парите. Поне в начало по 10% на година. Много лесно ще я направят - банките емитират пари и държавите минават на издръжка с тези пари, данъците много ниски или дори на нула. Трябва да се започне от начало. Запада да разбие Русия е най лошата идея, която някога е имал. Светът не може да бъде еднополярен, а в момента имаме един полюс който икономически и индустриално превъзхожда тези трите, той е добре структуриран - изграден. Те просто чакат той да ги подметне и в момента се занимават с обири по селски. Трябва да си откачил да дадеш Русия на този полюс да я засмуче. Сега няма да имат руските енергоносители и руските технологии за производство на енергоносители. Един атомен реактор руснаците в момента го правят за 3 милиарда евро, западняците за 50. Ще копат яко кюмюр, да им дойде акъла и ще го докарват с власт в империта на лъжата - медиите и интернет..ама никой вече не им вярва на медиите и особенно пък на дийпфейк интернета.

                    Коментар


                    • "Дипломатические ведомства будут вести воинский учет среди украинцев, находящихся за границей. И "способствовать" их возвращению в Украину во время мобилизации, в военное время и особый период."

                      Нещо украинците са на привършване.
                      Не са изпълнили плана за убииства на хора и затова минават на вариант Б - поляците:
                      "Полското министерство на отбраната планира да призове на военна служба през 2023 г. 250 000 войници от резерва. "

                      В Русия щяло да има затваряне на границите и нова вълна мобилизация...

                      Ако не отидеш да воюваш т.е. да убиваш хора те вкарват в затвора при убийците. И какво сега: ако убиеш в затвора, ако не щеш да убиваш пак в затвора?!??!!?
                      Ако убиваш за Байдън или за Путин раздават земя, пари, медали, образование в университети, но ако правиш часпром(убиваш в собствен интерес , а не за интереса на друг- Байдън/Путин) айде в затвора...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
                        "Всеки умираше от страх да не бъде ранен по време на отстъпление, защото ако не можеш да вървиш, няма почти никаква надежда някой да те прибере с носилка... Това беше масова, напълно неоправдана, безсмислена жертва по прищявка на нашето малоумно командване".
                        Това е написано от руски войник за 1941 г.
                        Буквално същото се говори и за 2022 г.!!!!
                        И тогава, и сега се воюва от Русия без да се дава пукната пара за човешкия живот - той не струва грош цена.
                        Не напразно се казва, че "Най-евтиното месо в Русия е пушечното".
                        Воюва се "Не с умение, а с брой". На принципа "Сила есть - ума не надо".
                        Или както потресен коментира украински военен неотдавна: "Окупаторите просто ни засипват (забрасывают нас) с човешки тела, хвърлят ги в бой като колхозен добитък."
                        Нормално за Русия, отношението към хората там не се е променило за 500г. Роби....то и нашите мурзилки ще бъдат излъгани. Нищо няма да им платят за предателството....ще си останат със срама и презрението от нормалните хора..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мецобик Разгледай мнение

                          https://amp.observers.france24.com/e...kraine-cocaine

                          Трите разнищени опорки, че е наркоман, и трите неверни.
                          Аз опорки не съм получавал. Гледах Зелю ка'са клати и плете език а очите му бягат настрани, и сам се сетих. Едно време, в казармата, ни показваха поведение на наркомани, ловил съм друсани по караулите та, си беше 1:1. Какво ТОЧНО е вземал не знам но,си беше друсан отвсякъде.

                          Коментар


                          • Вече станаха 89 жертвите в Матвеевка.По официална данни на Русия. Което означава, че са в пъти повече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              За лека нощ

                              Какая страна, такой и Дед Мороз...
                              dead moroZ казват било модерното

                              Коментар


                              • За лека нощ

                                Какая страна, такой и Дед Мороз

                                Первоисточник публикации: https://politikus.info/video/149063-...ded-moroz.html
                                Politikus.info

                                Коментар

                                Working...
                                X