IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    на теб ще отговоря, защото си ентусиаст и отдалече ти личи, че защитаваш лична позиция, а не си трол - да налагаш санкции, защото си в един съюз с останалите държаваи в ЕС е едно, но да си едва ли не основната причина руснаците да не превземат Киев, защото така излиза от статията, а Ди велт не са блиц, пик и прочие кафяви пръдни, а реномирана медия и да си основната причина за налагане на съшите санкции -е, това идва малко тууу мъч за въпросната империя. Това е игра ва банк, която е оправдана, ако си заложил нещо много ценно - както е в момента за Украйна - загубата на войната за нея ще значи като минимум сериозно орязване на териориалната ѝ цялост.

    България обаче не е в позиция да игра ва банк, щото няма за какво/ И за капак - натиснаха ни мощно и срахме директно на паметта на дедите ни в северна фиромия, признахме им де факто и "езика", и "нацията", не ни пуснаха в Шенген - на всички ни е ясно, че в Шенген се влиза по политически причини, и ни ебават за парите от плана за възстановяване. Готина "благодарност" затова, че сме на амбразурата, когато двамата големи си мерят пишките, както вече казах. Да припомням ли колко метани прави СДС едно време, за д ани приемат в ЕС и НАТО? Ама имаше смисък и ни приеха, сега просто Киро и Кокорчо го набиха с 300 на България и ще си оберат крушите да четат лекции в Канада и САЩ. Срам ме е, че се подлъгах да гласувам веднъж за тях и то точно в тези избори!
    Само дето България нищо не губи от тия санкции .И без това има високи мита за българските стоки в Русия. Сама печелим от войната -военната ни промишленост има много поръчки,руският нефт поевтиня,а Лукойл работи само с такъв.
    Колкото до Македония-и там имаше големи протести срещу приетото френско предложение. Ако е било в тяхна полза защо ще протестират?А и започване на преговори не означава приемане.Пак от България ще зависи дали ще ги приемат в ЕС.
    За Кирчо и аз се подлъгах ама като разбрах, че е подписал за закриване на тецовете и аз повече няма да гласувам за партията му.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

      Абстрахирайки се от всичката плява, която си избълвал, как би коментирал факта, че "архитекта" на македонската нация е Русия? Или въпросът е неудобен? Дай да поплюем малко и по "великата сила", нали си "неутрален"
      А ты не путай свою шерсть с государственной!
      Т.е.,не бъркай КПСС и Русия. НЕ СА едно и също.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        Цял живот съм си мислил, че е много тъпо всички държави по света да произвеждат или да купуват оръжие и да го трупат на склад, след като вече живеем в 21 век, в който войните вече са отживелица и това оръжие най-вероятно ще ръждяса по складовете и ще се наложи да бъде изхвърлено на боклука. Милиарди, милиарди и милиарди, похарчени залудо. Някоя дребна война тук или там не променя тези разсъждения.

        И в един момент се оказа точно обратното, което направо ме шокира. Оказа се, че всяко едно произведено на земята оръжие задължително ще влезе в употреба, задължително ще се използва и задължително ще отнеме човешки животи. Само е въпрос на време това да се случи. Нещо повече - в един момент от време ще се разбере, че милиардите тонове оръжие, натрупано от целия свят, в един момент ще се окаже недостатъчно като количество, и ще се наложи с бесни темпове да започне да се произвежда още, и още и още, с ясното съзнание, че се произвежда нова и нова смърт - още и още и още.

        Та на фона на тези разсъждения се сещам, че там някъде по света все още има неизползвани огромно количество ядрени ракети. Нима те ще станат изключение от общото правило или просто все още не им е дошло времето?
        Добър въпрос. Отговорите, обаче, са повече от един (т.е. вариантите, какво ще се случи) и зависят от човещината, като цяло. Ако се концентрираме върху човеконенавистните мисли, идващи на такива като теб, вероятността да бъде използвано (при това, твърде скоро) никак не е за пренебрегване. Иначе, дано си останат само като възпиращо средство, никога повече след 1945+та, невлизало в реална употреба срещу човешки същества.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          И за капак - натиснаха ни мощно и срахме директно на паметта на дедите ни в северна фиромия, признахме им де факто и "езика", и "нацията" ...
          Абстрахирайки се от всичката плява, която си избълвал, как би коментирал факта, че "архитекта" на македонската нация е Русия? Или въпросът е неудобен? Дай да поплюем малко и по "великата сила", нали си "неутрален"
          Не е препоръка за каквото и да било.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

            Груйче, кашата в главата ти е пълна. Постваш линк за продажба на оръжия към Украйна, с цел да го коментираме. После казваш, че си ОК с продажбата и започваш да плещиш обичайните глупости за ЕС и Македония.Ти наясно ли си със себе си изобщо? Структурирай малко по-добре опорките, че на моменти предизвикваш усмивки, "неутралния".
            Факушке, последно към теб - имам много ясна позиция - да на търговия, не на залагане на някакъв псевдоморал и даване на нещо за нищо. Колко по-ясно да ти го обясня - дори третокласник бе ме разбрал. При теб също е ясно - за теб има една омраза към орките и тя обяснява всичко. При Матеев е ясна откъде идва - все пак ДКМС и това-онова, нали малко като помаците, дето потушили Априлското въстание, за да се направят на по-турци от турците. При теб обаче откъде идва - идея си нямам. Та структурирай ти опорките или звънни на Тома-та/Харизанов за нови - пред "елита" на герП може и да вървят, но когато се сблъскаш с човек, който е чел повече от всичките ви "гурута" взети заедно, олекваш и стигаш само да алабализми и лафчета ад хоминем. Бъди здрав и успешен. Спирам с теб
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

              Абе човек-на Русия наложиха санкции ВСИЧКИ развити икономически държави без Китай, всички държави от ЕС, ти говориш,че щели да ни станат враг.Да ти припомня, че през България преминава газопроводът"Турски поток",който пренася руски газ за Сърбия и Унгария и ако Русия предприеме враждебни действия ,то винаги може да възникне"авария"и да се спре газът.
              на теб ще отговоря, защото си ентусиаст и отдалече ти личи, че защитаваш лична позиция, а не си трол - да налагаш санкции, защото си в един съюз с останалите държаваи в ЕС е едно, но да си едва ли не основната причина руснаците да не превземат Киев, защото така излиза от статията, а Ди велт не са блиц, пик и прочие кафяви пръдни, а реномирана медия и да си основната причина за налагане на съшите санкции -е, това идва малко тууу мъч за въпросната империя. Това е игра ва банк, която е оправдана, ако си заложил нещо много ценно - както е в момента за Украйна - загубата на войната за нея ще значи като минимум сериозно орязване на териориалната ѝ цялост.

              България обаче не е в позиция да игра ва банк, щото няма за какво/ И за капак - натиснаха ни мощно и срахме директно на паметта на дедите ни в северна фиромия, признахме им де факто и "езика", и "нацията", не ни пуснаха в Шенген - на всички ни е ясно, че в Шенген се влиза по политически причини, и ни ебават за парите от плана за възстановяване. Готина "благодарност" затова, че сме на амбразурата, когато двамата големи си мерят пишките, както вече казах. Да припомням ли колко метани прави СДС едно време, за д ани приемат в ЕС и НАТО? Ама имаше смисък и ни приеха, сега просто Киро и Кокорчо го набиха с 300 на България и ще си оберат крушите да четат лекции в Канада и САЩ. Срам ме е, че се подлъгах да гласувам веднъж за тях и то точно в тези избори!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Oф, ти наистина си или неспасяем, или трол, или на ръководна позиция в някоя партия! Давам ти пределно ясна позиция - за бизнес съм винаги ЗА, без значение с кого и с какво се търгува (стига да не са наркотици и органи, разбира се). Затова нямам драма с продажбата, ако е платена на реалните ѝ цени - нямам морална дилема, че с тези оръжия се избиват хора, щото оръжията са за това. Имам проблем обаче с позицията на "благодараност" на самия ЕС и по темата северна фиромия, и потемата за Шенген, и по темата за парите по плана за възстановяване.
                Груйче, кашата в главата ти е пълна. Постваш линк за продажба на оръжия към Украйна, с цел да го коментираме. После казваш, че си ОК с продажбата и започваш да плещиш обичайните глупости за ЕС и Македония.Ти наясно ли си със себе си изобщо? Структурирай малко по-добре опорките, че на моменти предизвикваш усмивки, "неутралния".
                Не е препоръка за каквото и да било.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Цял живот съм си мислил, че е много тъпо всички държави по света да произвеждат или да купуват оръжие и да го трупат на склад, след като вече живеем в 21 век, в който войните вече са отживелица и това оръжие най-вероятно ще ръждяса по складовете и ще се наложи да бъде изхвърлено на боклука. Милиарди, милиарди и милиарди, похарчени залудо. Някоя дребна война тук или там не променя тези разсъждения.

                  И в един момент се оказа точно обратното, което направо ме шокира. Оказа се, че всяко едно произведено на земята оръжие задължително ще влезе в употреба, задължително ще се използва и задължително ще отнеме човешки животи. Само е въпрос на време това да се случи. Нещо повече - в един момент от време ще се разбере, че милиардите тонове оръжие, натрупано от целия свят, в един момент ще се окаже недостатъчно като количество, и ще се наложи с бесни темпове да започне да се произвежда още, и още и още, с ясното съзнание, че се произвежда нова и нова смърт - още и още и още.

                  Та на фона на тези разсъждения се сещам, че там някъде по света все още има неизползвани огромно количество ядрени ракети. Нима те ще станат изключение от общото правило или просто все още не им е дошло времето?
                  Злото никога не е изчезвало, понякога само така изглежда, но то се спотайва и трупа сили. И поддръжници никога не са му липсвали (справка-поддръжниците на войната на Путин). Докато я има човешката амбиция, винаги ще има войни, защото най-амбициозните винаги се отзовават на някой връх, а от там амбицията ги кара да завоюват всички върхове. И войната е неизбежна, защото другите върхове не са така апатични, както тези които си преодолял за да стигнеш този връх. А поддръжници на тези личности веднага никнат като гъби, независимо дали идеите им са в коренно противоречие с етиката, морала и човешкото достойнство. Важното е тази личност да им представи идеите си облечени в някаква морална дреха, която е приемлива за следователите му. Дефакто целите и средствата за постигането им са зли, но представени като справедливи и добри. Така последователите му са привлечени от личността и приемат и идеите, като им дават някакво оправдание за противоречието с морала и повтарят всякакви опорки целящи с повторението да станат истина, но на първо място да убедят себе си в правотата на това което се опитват убедят другите.
                  Между другото има и една държава, която е премахнала армията и оръжията си. Коста Рика, а никой още не е тръгнал да ги завладява.
                  Last edited by Агро; 18.01.2023, 11:33.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Oф, ти наистина си или неспасяем, или трол, или на ръководна позиция в някоя партия! Давам ти пределно ясна позиция - за бизнес съм винаги ЗА, без значение с кого и с какво се търгува (стига да не са наркотици и органи, разбира се). Затова нямам драма с продажбата, ако е платена на реалните ѝ цени - нямам морална дилема, че с тези оръжия се избиват хора, щото оръжията са за това. Имам проблем обаче с позицията на "благодараност" на самия ЕС и по темата северна фиромия, и потемата за Шенген, и по темата за парите по плана за възстановяване.

                    каква е русия - велика сила е, независимо дали ни се иска, или не. Това е реалността. След 10 години (дай Боже) да не е велика сила - ще се радвам, но в момента е и не се очертава да не е. Стара поговорка е, че там, дето двама си мерят пишки, шматките не си бутат задниците, щото го отнясят директно - колко по-ясно да ти го обясня. Но ти си с мисленето на онзи, дето, като му е отредено да пълзи, не може да лети - преди с метани към сесесерето, сега с метани към ЕС
                    Абе човек-на Русия наложиха санкции ВСИЧКИ развити икономически държави без Китай, всички държави от ЕС, ти говориш,че щели да ни станат враг.Да ти припомня, че през България преминава газопроводът"Турски поток",който пренася руски газ за Сърбия и Унгария и ако Русия предприеме враждебни действия ,то винаги може да възникне"авария"и да се спре газът.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

                      Пак сума ти и глупости си изписал. Повечето даже и не ми се цитират. Честно казано имах по-високо мнение за теб. Явно съм сгрешил. Ако имаше ясна позиция щеше да излезеш и кажеш, аз съм за Русия, против Украйна. А не да чета врели некипели от рода за никой не съм, ама ЕС са лоши, Украйна също, а Русия виж Русия е друга бира. Правят някакви пакости, ама са като нас и Македония. Това ли ти е ясната позиция? И кой те излъга, че Русия е велика сила? Велики в какво? В алкохолизма и оръжията? Второто е под съмнение. Забравих, имат полезни изкопаеми. Това прави ли арабелите велика сила? Членуваме в ЕС и НАТО и ако продажните ни политици не ни изкарат от там, изобщо не ми дреме каква "сила" е Русия. Пътят на България се отдалечава от Русия, а мястото и е в ЕС, като европейска държава, а не азиатска провинция. Светка ли ти ламБата или още не можеш да преживееш този факт?
                      Oф, ти наистина си или неспасяем, или трол, или на ръководна позиция в някоя партия! Давам ти пределно ясна позиция - за бизнес съм винаги ЗА, без значение с кого и с какво се търгува (стига да не са наркотици и органи, разбира се). Затова нямам драма с продажбата, ако е платена на реалните ѝ цени - нямам морална дилема, че с тези оръжия се избиват хора, щото оръжията са за това. Имам проблем обаче с позицията на "благодараност" на самия ЕС и по темата северна фиромия, и потемата за Шенген, и по темата за парите по плана за възстановяване.

                      каква е русия - велика сила е, независимо дали ни се иска, или не. Това е реалността. След 10 години (дай Боже) да не е велика сила - ще се радвам, но в момента е и не се очертава да не е. Стара поговорка е, че там, дето двама си мерят пишки, шматките не си бутат задниците, щото го отнясят директно - колко по-ясно да ти го обясня. Но ти си с мисленето на онзи, дето, като му е отредено да пълзи, не може да лети - преди с метани към сесесерето, сега с метани към ЕС
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
                        Една планета, една държава, един народ.
                        Доизкажи се де - и един диктатор, най-добре Путин. Много ми е любопитно тогава кого ще нападне и кого ще иска да изтреби?

                        Коментар


                        • Една планета, една държава, един народ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Веднага ти отговарям, Имхотепе, екс Факушка, защото, за разлика от теб, имам ясна позиция...
                            Пак сума ти и глупости си изписал. Повечето даже и не ми се цитират. Честно казано имах по-високо мнение за теб. Явно съм сгрешил. Ако имаше ясна позиция щеше да излезеш и кажеш, аз съм за Русия, против Украйна. А не да чета врели некипели от рода за никой не съм, ама ЕС са лоши, Украйна също, а Русия виж Русия е друга бира. Правят някакви пакости, ама са като нас и Македония. Това ли ти е ясната позиция? И кой те излъга, че Русия е велика сила? Велики в какво? В алкохолизма и оръжията? Второто е под съмнение. Забравих, имат полезни изкопаеми. Това прави ли арабелите велика сила? Членуваме в ЕС и НАТО и ако продажните ни политици не ни изкарат от там, изобщо не ми дреме каква "сила" е Русия. Пътят на България се отдалечава от Русия, а мястото и е в ЕС, като европейска държава, а не азиатска провинция. Светка ли ти ламБата или още не можеш да преживееш този факт?
                            Не е препоръка за каквото и да било.

                            Коментар


                            • Mateev, хвала, ти прозря.

                              Коментар


                              • Цял живот съм си мислил, че е много тъпо всички държави по света да произвеждат или да купуват оръжие и да го трупат на склад, след като вече живеем в 21 век, в който войните вече са отживелица и това оръжие най-вероятно ще ръждяса по складовете и ще се наложи да бъде изхвърлено на боклука. Милиарди, милиарди и милиарди, похарчени залудо. Някоя дребна война тук или там не променя тези разсъждения.

                                И в един момент се оказа точно обратното, което направо ме шокира. Оказа се, че всяко едно произведено на земята оръжие задължително ще влезе в употреба, задължително ще се използва и задължително ще отнеме човешки животи. Само е въпрос на време това да се случи. Нещо повече - в един момент от време ще се разбере, че милиардите тонове оръжие, натрупано от целия свят, в един момент ще се окаже недостатъчно като количество, и ще се наложи с бесни темпове да започне да се произвежда още, и още и още, с ясното съзнание, че се произвежда нова и нова смърт - още и още и още.

                                Та на фона на тези разсъждения се сещам, че там някъде по света все още има неизползвани огромно количество ядрени ракети. Нима те ще станат изключение от общото правило или просто все още не им е дошло времето?

                                Коментар

                                Working...
                                X