IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Rodnok Разгледай мнение

    Дотук ли стигна .
    Според мен си е падение да се цитират такива глупости , феикове . Но ти си знаеш , може пък да ти е ''по душа''
    Ако ми докажеш, че е фейк, ще се извиня.

    За Лади-те не беше, допускам, че и тук съпруга си е съпруг, ама яката с дълъг косъм придава изтънченост и шик.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Дали ще влезе Украйна в НАТО - все ми е тая, нека да влезе, аз не искам да влиза в ЕС, но точно това ще стане, което за нас ще е трагедия.
      Предполагам Украйна е събирателно име още и за републиките от бившия СФРЮ, Албания, Грузия, Молдова, Армения, Турция... и всякакви други кандидати, които ще ни изместят от ролята на скъсаняците и мангалите в ЕС. Ако е възможно цял живот да цоцаме, без да си мръднем гъзовете, за да ни е по-леко. Румъния, Словакия, Хърватия дали сега не са по-добре от нас, щото са решили вземат нещата в собствените си ръце, а не разчитат на подаяния? Типично по герберастки, да гепим и да не се минем, а пък да става каквото ще. Много жалко за нас, ама явно доста хора са на тоя принцип у нас.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Аз познавам такива, не само украинци.

        А по повод глупостите ти че украински език нямало,
        да разбираме че твърдиш, че всички тия са страдали от тежки халюцинации, при това упорито едни и същи от векове ? "
        Тъпчо, аз съм пускал тук таблици в които са упоменати езиците в русия през 1897 . Много хора коментираха тигава че укропския не съществува. Това че ти вярваш на някви митове и легенди са си твои проблеми. Укропския език съществуваше в няколко села до лвов, същата работа като македонския. Не знам къде ги намираш тези укази, но най вероятно е като историята с писмото на левски за рязането на ръцете на някого си. Наближава годишнина от смъртта на Левски, няма ли да извадите въпросното писми да се посмеем малко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Rodnok Разгледай мнение

          Дотук ли стигна .
          Според мен си е падение да се цитират такива глупости , феикове . Но ти си знаеш , може пък да ти е ''по душа''
          Не е стигнал. По-интелигентния търси нивото ви

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

            По него време Киев не е с позлатени църкви, Та да - бъркате Не е за първи път, като гледам давате признаци,че ще е безкрайно
            Аааааааааааааа киев може и да е бил с позлатени църкви, но по интересното е че е нямало фотография тогава

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Дали ще влезе Украйна в НАТО - все ми е тая, нека да влезе, аз не искам да влиза в ЕС, но точно това ще стане, което за нас ще е трагедия.

              За другото - никой не спори, че Русия е признала Украйна като държава и има такива договори с нея от 1991 и нататък. Преди това такава държава няма, има някакви полувоенни формирования. И не, за пореден път да го кажа - това НЕ дава право на пулерчо да ги напада. Но и украинска нация има от максимум век, активно създавана от комуненатата, точно като севернофиромската
              Ама ако може помни поне 20 мин. че си писал,че си българофил. Става ли?
              Защото за българин член на НАТО, да не му пука, че 40млн. държава ще се присъедини ее.... ъъъъъ...ми ще се обидиш ако се изразя точно

              Коментар


              • "Газпром" ще има собствена частна армия"


                Разпадът на руската държавност върви с пълна силя! Всяка една империя в агонията на смъртта си върви по един и същи модел. Древният Рим, Византия, Монголите на Чингисхан и Тамерлан и прочее. Когато държавата вече е неспособна да контролира властта, "динатите" (в руския случай олигарсите) си създават свои паралелни силови структури.

                Кремълската кочина върви към смъртта си. Не казвам че това ще стане утре или дори тази година. Може да отнеме и десетилетие и повече (въпреки че в съвремието интензитета на политическите процеси протича много по-бързо отколкото в миналото), но гибелта и разпада на руската тирания неизменно върви към своя край!

                И истинският проблем пред света всъщност е с какво да бъде заменен политическият вакуум който кремъл ще остави след себе си!
                Last edited by Здравко; 08.02.2023, 12:06.

                Коментар


                • Click image for larger version

Name:	original.jpg
Views:	1
Size:	86.8 КБ
ID:	4023057

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Мерси, сага сложи същите години (може и 100-200 по-рано) с Преслав и Ню Йорк, да речем
                    Искаш да кажеш, че САЩ трябва да денацифира България, защото Преслав е съществувал преди Ню Йорк Или може би Великобритания, защото Ню Йорк е бил английски град? Упс Нидерландски в началото. Съвсем се объркАх В този ред на мисли САЩ не е държава Виждаш ли се отстрани колко абсурдно звучиш
                    Не е препоръка за каквото и да било.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Хрумки нехрумки, имаш документи в които е описано че СССР се образува от държави,
                      а после в ООН-то пак другаря ти Сталин е потвърдил писмено че Украйна е държава. Толкоз.
                      Русия е подписала междуДЪРЖАВНИ договори с Украйна.

                      Другото са кръчмарщини за фатмаци.

                      А сега путлер съвсем създаде украинската нация, но най-кефи, че до 2014г. едва 1/4 от украинците искаха в НАТО Което лично нас българите чудесно ни устройва, или ще отречеш?
                      Дали ще влезе Украйна в НАТО - все ми е тая, нека да влезе, аз не искам да влиза в ЕС, но точно това ще стане, което за нас ще е трагедия.

                      За другото - никой не спори, че Русия е признала Украйна като държава и има такива договори с нея от 1991 и нататък. Преди това такава държава няма, има някакви полувоенни формирования. И не, за пореден път да го кажа - това НЕ дава право на пулерчо да ги напада. Но и украинска нация има от максимум век, активно създавана от комуненатата, точно като севернофиромската
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        Аз познавам такива, не само украинци.

                        А по повод глупостите ти че украински език нямало,
                        да разбираме че твърдиш, че всички тия са страдали от тежки халюцинации, при това упорито едни и същи от векове ?

                        "указът на Екатерина II за забраната да се преподава на украински език в Киево-Могилянската академия (1763 г.), –Валуевският циркуляр за забрана да се дава цензурно разрешително за отпечатване на украинскоезичната духовна и популярна образователна литература (1863 г.), – Емският указ на Александър II за забрана на печата и внос от чужбина на всякакъв вид украинска литература, както и забрана на украински сценични изпълнения и отпечатване на украински текстове под ноти, т.е. народни песни (1876 г.), – забраната от Александър III на украинските театрални постановки във всички малоруски губернии (1884 г.), указът на Александър III за забрана на употребата на украински език в официалните институции и кръщението с украински имена (1888 г.), забраната за превод на книги от руски на украински език (1892 г.), постановлението на СНК на СССР и ЦК на ВКП (б) „За задължително изучаване на руски език в училищата на националните републики и области“ (1938 г.), – постановлението на ЦК на КПСС и на Министерския съвет на СССР „За мерки относно по-нататъшното усъвършенстване на изучаването и преподаването на руския език в съюзните републики" (1978 г.)."
                        Я да видим какво пише в енциклопедия британика.
                        https://www.britannica.com/topic/Ukrainian-language.
                        After the fall of Kievan Rus in the 13th century, the dialectal characteristics that distinguish Ukrainian from its sister languages emerged, but for many centuries thereafter the language had almost no literary expression, a result of Ukraine’s long political subordination. It was not until the end of the 18th century that modern literary Ukrainian emerged out of the colloquial Ukrainian tongue. Like Belarusian, the Ukrainian language contains a large number of words borrowed from Polish.

                        Как ли в 17 век е бил украински университета като КРАЯ на 18 век един диалект като македонския в средата на 20 век със заемки от владетеля им тогава (Полша или Сърбия) създават т.нар укро език.
                        Затова е и тази забрана да се ползва измислено наречие в университет в РУСИЯ, който преди това е БИЛ ПОЛСКИ, кръстен и на полския КРАЛ
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                          https://clubz.bg/132740

                          Всичко тече, всичко се променя, само болестната мания на рускините по кожени шуби си остава непроменена вече десетилетия.
                          Дотук ли стигна .
                          Според мен си е падение да се цитират такива глупости , феикове . Но ти си знаеш , може пък да ти е ''по душа''

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Аз познавам такива, не само украинци.

                            А по повод глупостите ти че украински език нямало,
                            да разбираме че твърдиш, че всички тия са страдали от тежки халюцинации, при това упорито едни и същи от векове ?

                            "указът на Екатерина II за забраната да се преподава на украински език в Киево-Могилянската академия (1763 г.), –Валуевският циркуляр за забрана да се дава цензурно разрешително за отпечатване на украинскоезичната духовна и популярна образователна литература (1863 г.), – Емският указ на Александър II за забрана на печата и внос от чужбина на всякакъв вид украинска литература, както и забрана на украински сценични изпълнения и отпечатване на украински текстове под ноти, т.е. народни песни (1876 г.), – забраната от Александър III на украинските театрални постановки във всички малоруски губернии (1884 г.), указът на Александър III за забрана на употребата на украински език в официалните институции и кръщението с украински имена (1888 г.), забраната за превод на книги от руски на украински език (1892 г.), постановлението на СНК на СССР и ЦК на ВКП (б) „За задължително изучаване на руски език в училищата на националните републики и области“ (1938 г.), – постановлението на ЦК на КПСС и на Министерския съвет на СССР „За мерки относно по-нататъшното усъвършенстване на изучаването и преподаването на руския език в съюзните републики" (1978 г.)."
                            Ok, ето ти картинки от вестници преди 100 години - както как са забравили тоя матерен свой украински език тогава и на кого е нужно д аукраинизира украинци - загадка



                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • В Латвии пылает американский военный завод, поставлявший БПЛА Украине (ФОТО, ВИДЕО)

                              07.02.2023 - 20:08

                              Пожар с высоким уровнем сложности на снабжавшем ВСУ заводе по производству военных дронов компании Edge Autonomy в г. Марупе недалеко от Риги.

                              Власти просят население не приближаться, оставаться дома и закрыть окна, чтобы не отравиться вредными веществами.

                              Пожарные пытаются справиться с огнем, но он быстро распространяется.

                              Компания Edge Autonomy — один из ведущих производителей БПЛА — со штаб-квартирой в Калифорнии, она связана с минобороны США и рядом американских агентств.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                                По него време Киев не е с позлатени църкви, Та да - бъркате Не е за първи път, като гледам давате признаци,че ще е безкрайно
                                А-ха ,разбрах...След като са поплячкосали България са си позлатили църквите....Случват се такива неща по света..

                                Коментар

                                Working...
                                X