IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • У Работино точным ударом ПТУР уничтожен ударный Ми-24 ВСУ (ВИДЕО)

    13.02.2024 - 16:40

    Опубликованы кадры, как у н. п. Работино Запорожской области точным ударом ПТУР был уничтожен ударный Ми-24 ВСУ.

    На Запорожском фронте противотанкисты 42-й мсд 58-й армии долго охотились на боевой вертолёт врага, нагло залетавший в район Работино.

    С видео https://rusvesna.su/news/1707830343


    Правительство Украины отказалось выделять деньги на строительство в Запорожской области 45 тыс. бетонных заградительных пирамид общей стоимостью 88,5 млн гривен.

    Тендер на выполнение работ был объявлен в начале января 2024 года, однако позже заказчик объявил об отмене конкурса из-за отсутствия финансирования из государственного бюджета, сообщает издание «Страна».

    Отмечается, что директора департамента финансов Запорожской областной военной администрации Сергей Медведев написал служебную записку, в которой сообщил, что средства на счета администрации из госбюджета не поступили.

    Также отсутствует распорядительный документ Кабмина по распределению средств из госбюджета на эти цели.

    Кроме того, управление капитального строительства Запорожской ОВА отменило другой тендер по закупке оборудования для возведения взводно-опорного пункта стоимостью 117 млн гривен из-за отсутствие заявок от потенциальных участников.
    https://vz.ru/news/2024/2/12/1253172.html
    Кадры уничтожения военного вертолёта ВСУ у Работино «Корнетом» (ВИДЕО)

    13.02.2024 - 21:00

    Операторы противотанкового ракетного комплекса 42 мсд настигли ракетой вражескую боевую машину.

    На видео №2 дрон за

    https://rusvesna.su/news/1707844985

    Коментар


    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

      За други неща съм обучаван, тези с балончетата сте вие.
      И вие сменяте държави, работи и езици, а плюете по родината венцеславяйки убиец
      Какви са тези брътвежи? Някога сякаш беше трезвен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

        какVо е да си клеVeтник?
        чух
        четох
        гледах
        ...............................нищо черно на бяло
        поне бръZнарската дава иZточници
        КЛЕВЕТИ за по рубла на пост
        Те ТОВА, го знае ВАШАТА порода.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

          какVо е да си клеVeтник?
          чух
          четох
          гледах
          ...............................нищо черно на бяло
          поне бръZнарската дава иZточници
          КЛЕВЕТИ за по рубла на пост
          Е ама не съм получил нищо, затова имаш търсачка и може да си ги потърсиш сам. Да не ви карам аз да гледате само пропагандни клипчета.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	photo_2024-02-13_14-13-36.jpg
Views:	1
Size:	100.2 КБ
ID:	4156091

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Търси си ги в тубата сам, не ми се занимава. Тази сутрин ги гледах, не са анимации, как се прави такъв екшън като украинката с торбата как бие онзи пияния..съвсем истинско изглежда и телефона с хубава нормална резолюция.
              какVо е да си клеVeтник?
              чух
              четох
              гледах
              ...............................нищо черно на бяло
              поне бръZнарската дава иZточници
              КЛЕВЕТИ за по рубла на пост

              Коментар


              • пасъм, не съм сменял нищо, ходил съм да видя как живеят. В началото на демокрацията в Германия ми изглеждаше всичко много грозно, в България красиво, ами там като влезеш в магазина само възрастни хора, а тук беше млади хора накъдето да погледнеш. Сега не знам как е, но и по 400к. направо да им дават на украинците да останат няма да са в грешка защото сигурно са още по зле. Като е така нито магазините те впечатляват, нито колите..нищо, не бяха добре. От Путин не зависи нищо за убийствата, те пращат армия и от там нататък е ясно какво става. По принцип украинците постъпват грозно, те са им давали територии подарък и сега заради някаква малка част онези казват - не може, как така ще им дадем да се отделят от нас ! Това е цялата работа като я погледне някой отстрани.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • satz, след 17 е имало активизиране, стреляли са..къде - пак в полето, те така правят и сега. Дават им снаряди защото ще побеждават, те ги думнат в полето и после си пият кафето. Немците ги приеха бежанци от война, те си вземат карти на които да им вървят социалки - 3200 евро за семейство с две деца и си отиват в Украйна където няма никаква война, за година 40к. евро в картите им ги насипали понеже жадни за младо население. Четох ги като си комуникират какви тарикатски номера правят. И имаше руснаци и те им пишат - че те тогава нашите много прости, защо се бият с вас да ви пречат да се уредите така...руснаците са ларж народа. Но имаше честни украинци и им пишат - то това не е за всички, много малко успяха и реално мизерстваме много защото тук всичко стана много скъпо. И така, такъв е живота на народа. А и стреляно е по някакви села, не са спирали от 14 -та година, спорни територии били и в селата по 20 баби и 5 дядовци останали, живеят в мазите за да могат онези да стрелят.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • За други неща съм обучаван, тези с балончетата сте вие.
                    И вие сменяте държави, работи и езици, а плюете по родината венцеславяйки убиец

                    Коментар


                    • пасъм, ти да не реши да сменяш армията, що в руската, ето в българската ще пускаш балони, както сме в Нато като гледам друго няма да има.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • РаZмазване в ефир...

                        Click image for larger version

Name:	dambiliBombas.jpg
Views:	1
Size:	77.0 КБ
ID:	4156078

                        Коментар


                        • А да и също договора в бг е за 5 години на войниците

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Ne знам, трябва да питаш мин на отбраната на русия. Относно непалците- предложили са им, те са се съгласили и това е. Ако на теб ти предложат 100 бона на месец и да ходиш на фронта ще отидеш ли. Най вероятно е поне 5-6 пъти повече отколкото ти заработваш. И отделно от това- фронта не е само където се стрелят- може да те пратят да пускаш метеорологични балони, аз като бях запас на това се учих, може да си в някой КП да палиш агрегата като спре тока, да чистиш самолетите след като пилота повърне
                            А случаи бъйвает разние

                            ПП Къде е пет, а къде е доживот ?!
                            Last edited by пасъм; 13.02.2024, 20:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
                              Тинче, я кажи защо след тези фермани за великите руZZки успехи на фронта ще ви вдигат възрастта за служба до 65/70, при средна продължителност на живота на руZZките мъже 64.2 години? Намирисва ми на липса на пушечно месо и нови руZZки балъци От Непал взехте да карате чистокръVни руZZнаци чак
                              Ne знам, трябва да питаш мин на отбраната на русия. Относно непалците- предложили са им, те са се съгласили и това е. Ако на теб ти предложат 100 бона на месец и да ходиш на фронта ще отидеш ли. Най вероятно е поне 5-6 пъти повече отколкото ти заработваш. И отделно от това- фронта не е само където се стрелят- може да те пратят да пускаш метеорологични балони, аз като бях запас на това се учих, може да си в някой КП да палиш агрегата като спре тока, да чистиш самолетите след като пилота повърне

                              Коментар


                              • Тинче, я кажи защо след тези фермани за великите руZZки успехи на фронта ще ви вдигат възрастта за служба до 65/70, при средна продължителност на живота на руZZките мъже 64.2 години? Намирисва ми на липса на пушечно месо и нови руZZки балъци От Непал взехте да карате чистокръVни руZZнаци чак

                                Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
                                На фронта доживот. Докато не те убият или не умреш от старост

                                Русия предлага законопроект за повишаване на възрастта на военнослужещите на договор, включително тези, които са били вербувани преди юни 2023 г., съответно до 65 години, и до 70 години за офицерите.

                                Този ход значително ще повиши текущата възрастова граница от 51 години за неофицери и вероятно ще удължи продължителността на договора.

                                Предвоенната продължителност на живота през 2021 г. на мъжете в Русия е 64, 2 години. Следователно мярката предоставя на този обслужващ персонал всъщност доживотен договор.
                                Не е препоръка за каквото и да било.

                                Коментар

                                Working...
                                X