Първоначално изпратено от mitko2848
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
Туй е мноу убъву, ама се забравя едно ЯО - и то ли ще се подели поравно между бъдещите остатъци на самая магучая? Аз пък се удивявам на липсата на желание за ясна мисъл сред хора, които определено са всичко друго, но не и глупави и незнаещи - елементарно смятане на плюсове, минуси и евентуална загуба/далавера от цялото нещо и веднага излиза колко безумно е да се подкрепя тази Украйна, на тази цена. С което, за пореден път да го кажа, не отричам и за секунда, че путлер е агресор и този, който започна войната. Както и ние през 1913, между другото, пак замислена като СВО. Да видим какъв ще е крайният резултат, защото все пак има няколко мънички, но доста съществени разлики в този период от 109 години във времето.
П.С. А кимчитата, колкото и да са, са с несравнимо по-ниска стойност от въпросните западни контрактори, особено на ниво целеполагане и сателитно насочване, които са ключови в 21 век - нали няма и 1 нормален човек, който да си мисли, че тези удари стават, щото орки2 са някакви свръхчовеци с лазерни очи? Апропо, подобна е ситуацията и в доставките на оръжие - колкото и да са дали кимчитата и аятоласите, е насравнимо и като количество, и като качество, с даденото от "колективния" Запад. Основният въпрос е "защо го правим"? И защо не го направихме например през 1999, когато остатъчна Югославия беше ударена със същото СВО от САЩ - и тя имаше международно признати граници, и там имаше референдуми, и там имаше сблъсъци и т.н. Какво бе различното? те такива неща, като ще го удряме на морал, а не на чиста икономическа изгода
Не е забравено изобщо т.нар. ЯО. Ядрената реторика е част от въпросния РосПроп, въведен като термин и в нашия форум. И тя също като ковенционалната реторика видимо постига своя наративен ефект. Да се подели поравно ли? Не, няма, както не се подели по равно и след разпадането на СССР 1991 г.. Колкото и тогава някой се е тревожил, че куфарчето с червения бутон ще попадне у случаен калмик в Елиста, толкова и сега трябва да се тревожи.
А иначе теорията, че британски геймъри насочват дроновете към рафинерите дълбоко в руска територия вместо украинците, които иначе нямат тези "уникални" военни способности, е доста... авангардна. На английски биха я определили като телешки лайна. Отделно предоставянето на по няколко износени мостри HIMARS и една ескадрила F-16 с мизерна остатъчна стойност летателни часове не е помощ, с която трябва да се гордеем твърде много.
Много важен доктринален за Балканите въпрос намеси в микса. РосПроп иска ние, българите, да вярваме, че САЩ и НАТО и са "злосторничели" срещу бивша Югославия 1999 г. Няма как да стане това сред грамотното население, а и знам, че и ти имаш своя поглед върху шумадийците, както ги наричаш галено. Всъщност войната в Косово е може би най-филигранната операция на Запада и спаси Балканите, въпреки ордите от бенжанци, които влязоха най-вече в Македония, но и в България. Връщането на независмостта на Югославските републики позволи мира по нашите земи и направи Сребреница да бъде история, а не ежедневие, отказвайки съседите от тяхната великосръбска концепция - по същество е копие на великоруската.
И обратно на темата на темата - анулирането на великоруската имперска доктрина ще донесе конкретно на България и морално удовлетворение, и икономическа изгода. Най-малкото една Елцино-подобна Русия с кооперативна, а не завоевателна нагласа ще позволи на ЕС и на нас в частност да си върнем пазари, на които сме имали традиционни позиции и предимства от другата страна на Черно море. Но това минава само през окончателното и необратимо смазване на сегашен Кремъл.Last edited by unsworth; 23.01.2025, 10:02.
- 11 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
Докато някой чака, други действат. Няма да спре, без да загинат всички украинци.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеВойската и от двете страни чака съвсем реалистично край на войната.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaronhttps://t.me/nevzorovtv/24697
Дугин: „Това е екзистенциална необходимост“
„Банката за сперма на героите от СВО трябва да се използва активно от жените в цяла Русия - това е екзистенциална необходимост. Разберете, развитието на страната зависи от това как ръководството на страната се отнася към гените. Това е аксиома. В руския народ сега се е събудила най-добрата част. Светци, аскети, герои-воини - раса на душата. Душата е тяхната Родина, тяхното племе, тяхната основа. Те са верни на нея. Телата им умират, но душите им са живи. И техните гени са бъдещето на Русия. Това семе е безценно за нашите жени“.
Кой за какво говори, но Дугин говори за спермата.
И той не е единственият.
В Русия има нов вид лудост: създаването на „банка за сперма на героите на Съветския съюз“, която може да бъде „доброволно и принудително“ вкарана в жени, които избягват да раждат деца.
Идеята се ражда не в клиниката „Кашченко“, а в Обществената палата при президента на Руската федерация.
Инициатор е дама на име Котоловкина, която сама се ангажира да помага на „героите“ в пикантната процедура на „предаване“.
За игрива (ръчна) „помощ“, за Котоловкина, готова да се присъедини към Терешкова, Долина, Бутина и тежките патриоти на „Единна Русия“, никога не родили нещо по-малко от танк.
Дугин също така заяви желанието си да добави своята сперма към „общото гърне“..
„Войниците на бъдеща Русия трябва да бъдат не само победители, но и дълбоки философи. Готов съм да се явя на пункта за събиране на сперма и да добавя спермата си към общоруския котел. Това ще осигури високо умствено-екзистенциално ниво на следващите поколения“.
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеВСУ явно са очаквали Тръмп да наложи много бързо примирие, както обещаваше, настроили са се конфликта да приключи и в момента започват да побесняват.
- 1 like
Коментар
-
[ATTACH=CONFIG]n4241818[/ATTACH] Инуитите в Гренландия пък са дошли от Якутия
окружение Порошенко предлагает отдать РФ Донбасс и Харьков https://www.gazeta.ru/politics/news/...22966747.shtmlLast edited by Кисимов; 23.01.2025, 03:43.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеДо средата на януари севернокорейската армия в Курска област е загубила около 4000 души, които са били убити и ранени. Това е една трета от общия брой на войниците на КНДР, участвали във войната срещу Украйна, съобщава Би Би Си, като цитира западни разузнавателни източници.
Най-малко хиляда севернокорейци са били ликвидирани по време на боевете край Курск.
Както отбелязва кореспондентът на Би Би Си по въпросите на сигурността Франк Гарднър, тези загуби са много големи. Категорията на общите загуби включва не само „двеста“ и „триста“, но и изчезнали или пленени.D.Y.F-091066
Коментар
-
Май в Украйна се очертава метеж, такива са последните новини. Барби не ни занимавай с полюциите на разни откачалки - колко лош бил Фицо за словаците, щото го избраха те май с доста гласове. Украинската част на КГБ се усети че войната ще е без страна победител и нещо свирят вече отбой.D.Y.F-091066
- 1 like
Коментар
-
До средата на януари севернокорейската армия в Курска област е загубила около 4000 души, които са били убити и ранени. Това е една трета от общия брой на войниците на КНДР, участвали във войната срещу Украйна, съобщава Би Би Си, като цитира западни разузнавателни източници.
Най-малко хиляда севернокорейци са били ликвидирани по време на боевете край Курск.
Както отбелязва кореспондентът на Би Би Си по въпросите на сигурността Франк Гарднър, тези загуби са много големи. Категорията на общите загуби включва не само „двеста“ и „триста“, но и изчезнали или пленени.
- 8 Харесвания
Коментар
-
Гадният Фицо, словашкият министър-председател, има проблеми.
Около сто словашки психиатри са написали отворено писмо, в което призовават Фицо да бъде сериозно изследван за глобални психични проблеми.
Дълго време Фицо се криеше от лекарите зад завесите на виетнамски хотел, но изведнъж се осмели да излезе.
Най-вероятно Фицо е почти здрав, но носи ясно изразен „синдром на Табака“, изключително дребен политически хищник. Той цял живот е търсил своя „Шер-Хан“, за да се присъедини към него и „заедно“ да се самоутвърдят и просперират.
За това свидетелства цялата му биография.
Фицо вече е сменил много „тигри“, но сега е избрал Путин за свой „шер-хан“, като глупаво не отчита, че Путин не е тигър, а луда хиена.
Желанието да угоди на своя (както той си мисли) „тигър“ превърна Фицо в прокремълски глупак.
Ако съдбата беше малко по-милостива към Фицо и той беше „прибран и стоплен“ не от чекист-престъпник, а от почтен политик, Фицо, попаднал „в добри ръце“, щеше да има шанс да се покаже адекватен.
Днес той няма такава възможност.
Анекдотичният характер на Фицо стана очевиден.
Словашкият парламент реши да се отърве от него чрез елементарен „вот на недоверие“.
Но днес Фицо се измъкна, нарушавайки и „закривайки“ заседанието под претекст, че съобщава „строго секретни факти“.
Във „фактите“ нямаше нищо особено тайно;
фактът, че премиерът е глупак, отдавна не е тайна в Словакия и по света.
- 6 Харесвания
Коментар
Коментар