IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    А ти какви варианти виждаш за Зеленски, така са го натиснали, че много внимава какво прави и говори. Може и да скача но така би дал поводи на Тръмп пак да го изкара виновен. Интересно защоТръмп не изисква нищо от Путин а само от Зеленски? Великия Преговарящ....
    И кой ти каза,че Тръмп не изисква нищо от Путин?Написа коментар в профила си в Туитър, че ако Русия продължава по същия начин ще им наложи сериозни санкции. Това стана вчера.

    Коментар


    • Както казват всички- ще подтиснем силния с повече сила, затова беше и студената война

      МИР ЧРЕЗ СИЛА- европа и зеления идиот искат това и получават това. Когато руснаците извадиха големите ракети, европа изрева на умряло и каза въоръжавайте се , и им ебе........ те майката на разходите. Ама тези разходи ще дойдат чрез заеми- няма значение, въоръжаване. Не е ли по добре да прочетем доклада на марио драги който иска също 800 милиарда, само че за нормални разходи- инфраструктура, здравеопазване, компютърна въоръженост, нов евро ИИ. Няма да правим такова нещо, ще се въоръжаваме.

      Това нацистките наследнички и наследници все войната им е в главата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        По-добре иди да плещиш глупости в руските телевизори
        ------------------------
        Въпросът за самоопределението в Крим е изключително спорен и включва сложни правни, исторически и политически измерения. По-долу е представен преглед на основните моменти:

        ### **Референдум и анексиране на Крим**
        - През март 2014 г., след украинската революция, Крим проведе референдум, на който мнозинството, както се съобщава, гласува за присъединяване към Русия. Впоследствие кримският парламент обяви независимост от Украйна и поиска да се присъедини към Руската федерация. Русия признава това и скоро след това официално анексира Крим[1][7].
        - Украйна, заедно с по-голямата част от международната общност, обяви референдума за незаконен, позовавайки се на нарушения на украинския суверенитет и международното право. Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ) отказва да изпрати наблюдатели, считайки референдума за противоконституционен[1][2].
        А бе да попиташ твоят приятел ии дали е имало представители на ес, а не на оссе, защото по спомен бяха и германците и франсетата и българите и всички казваха че не е имало натиск да се гласува за един или друг

        И разбира се че укропия ще обяви референдума за незаконен, същата работа като в бг- 600000 подписа в кошчето и си еба......... те майките относно референдум за еврото или каквото и да е друго. Ако искаш може да си припомниш какъв въпрос зададе слави на своя референдум и как го преформулираха от властта

        1984- който владее настоящето владее миналото и бъдещето- не знам кога е писана тази книга, мисля около 1960, но това което съм писал е от там и е актуално и днес и утре и довеки

        Коментар


        • Войната не е за територии.

          Просто Путин и Русия се почувстваха достатъчно силни да сложат една червена линия - "Не на Украйна в НАТО!"

          Отдавна мрънкаха като приемаха разни държави от Източна Европа в НАТО.

          Последно 2008 се направиха опити да се приемат Украйна и Грузия, при което Путин бил казал "Ако поканите Украйна ще има война". Джорд Буш младши се направил на нечул. Ама Меркел и Саркози се опънали и така Украйна и Грузия не получават покана за НАТО, а само декларация, че някой ден може и да станат членове на НАТО.

          Както и да е в Крим трябва да има руски флот, а не американски - за това е войната. И тя не е от днес за утре, а за ясно поставяне на червени разделителни линии за следващите 50 години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Прилагането на принципите на международното право като самоопределение и териториална цялост разкрива както последователност, така и двойни стандарти в различните конфликти. Ето как тези рамки се прилагат към израелско-палестинския конфликт и разпадането на Югославия в сравнение с Крим:

            ## 1. Разпадане на Югославия и Uti Possidetis
            При разпадането на Югославия международното право даде приоритет на стабилността чрез **Принципа на границите**, който трансформира вътрешните федерални граници в международни ([4][6]). Ключови моменти:
            - **Uti possidetis juris**: Бившите югославски републики (напр. Хърватия, Босна) запазват административните си граници като международни граници, дори когато тези линии разделят етническите групи. Този принцип имаше за цел да предотврати насилието, но беше критикуван за пренебрегване на демографските реалности ([4]).
            - **Федерални срещу унитарни държави**: Международният съд постанови, че федерални единици като Косово могат да обявят независимост *след* разпадането на Югославия, тъй като федерацията вече не съществува. Този прецедент обаче не се прилага за унитарните държави (например Сърбия след 2006 г.) ([5]).
            - **Контраст с Крим**: За разлика от анексирането на Крим, разпадането на Югославия се третираше като колективен акт на самоопределение на републиките, а не като едностранно отделяне, подкрепено с чужда военна сила.

            ## 2. Израел-Палестина: Самоопределение срещу окупация
            Израелско-палестинският конфликт подчертава напрежението между териториалната цялост и нерешеното самоопределение:
            - **Правно основание**:
            - Правото на Палестина на външно самоопределение е признато от международното право, което изисква незабавно прекратяване на окупацията ([3]). Международният съд потвърждава това в становището си за стената от 2004 г., като нарича израелската окупация нарушение на задълженията *erga omnes* ([3]).
            - Въпреки това Израел се позовава на самозащита съгласно член 51 от Устава на ООН за военните си действия в Газа, докато критиците твърдят, че блокадата и разширяването на селищата нарушават Четвъртата женевска конвенция ([1][2]).
            - **Двойни стандарти при прилагането**:
            - Съветът за сигурност на ООН неведнъж не е успявал да се справи с израелската окупация поради ветото на САЩ, което отразява ветото на Русия върху резолюциите за Крим/Украйна. Това политизиране подкопава последователното прилагане на международното право ([1][3]).
            - За разлика от Югославия, където международният консенсус налагаше гранични принципи, окупацията на Израел продължава поради геополитически дисбаланс на силите и липса на механизми за прилагане.

            ## 3. Общи предизвикателства при прилагането на международното право
            - **Селективно признаване**:
            | Случай | Международен отговор |
            |---|---|
            | Разпадане на Югославия | Широко признаване на нови държави въз основа на федерални граници |
            | Крим | Почти всеобщо отхвърляне на анексирането поради руската принуда |
            | Палестина | 139/193 държави от ООН признават Палестина, но окупацията продължава |
            Тази непоследователност отразява по-скоро геополитически интереси, отколкото чисто юридически аргументи.
            - **Динамика на властта**:
            - В Югославия западните сили стимулираха процеса на Бадинтер; в Палестина подкрепата на САЩ за Израел възпрепятства отчетността ([3][4]).
            - Както Русия (в Крим), така и Израел (на Западния бряг) използват пропуски в правоприлагането, като например ветото на Съвета за сигурност, за да нарушават териториалната цялост.

            ## **Заключение**
            *Принципите* на самоопределението и териториалната цялост са последователни в международното право, но тяхното *прилагане* е силно повлияно от политическите реалности. Разпадането на Югославия се възползва от международния консенсус, докато самоопределението на Палестина остава неосъществено поради асиметрията на силите. По подобен начин анексирането на Крим беше отхвърлено, тъй като включваше открита принуда, докато независимостта на Косово (въпреки сръбските възражения) придоби популярност след разпадането на Югославия. Самият закон не е проблем - неговото прилагане е заложник на геополитиката.

            Citations:
            [1] https://judicature.duke.edu/articles...rnational-law/
            [2] https://pchrgaza.org/israels-violati...february-2025/
            [3] https://www.ucl.ac.uk/laws/sites/law...licy_brief.pdf
            [4] https://www5.austlii.edu.au/au/journ...Rw/2000/3.html
            [5] https://www.culawreview.org/journal/...ernational-law
            [6] https://www.gisreportsonline.com/r/balkans-borders/
            [7] https://press.armywarcollege.edu/cgi...ext=parameters
            [8] https://law4palestine.org/palestines...-1-march-2025/
            [9] https://www.europenowjournal.org/202...of-yugoslavia/
            [10] https://lawjournal.mcgill.ca/wp-cont..._Book_Note.pdf
            [11] https://www.hrw.org/news/2023/10/27/...srael-and-gaza
            [12] https://www.diplomatie.gouv.fr/en/co...aza-5-mar-2025
            [13] https://www.cfr.org/article/what-int...rael-hamas-war
            [14] https://www.jstor.org/stable/24674612
            [15] https://main.un.org/securitycouncil/...20I_Bosnia.pdf
            [16] https://law.unimelb.edu.au/__data/as...3/Pavkovic.pdf
            [17] https://www.culawreview.org/journal/...ernational-law
            [18] https://www.icc-cpi.int/sites/defaul...d180922ed3.pdf
            [19] https://hrcak.srce.hr/en/303237
            [20] https://www.routledge.com/The-Break-.../9780415253529
            Тоест на територия на бивша Югославия не имало военна намеса, така ли ?! И Израел не е навлязъл също и в сирийски територии, както и в Ливан ?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DIvanov Разгледай мнение
              Може да изглежда като заяждане, но щом говорите за международно право, що не пренесете същите логика и аргументи към втората част на темата - конфликтът Израел/Хамас и в частност границите на Израел и Палестина ?! Или към разпадането на Югославия, където не помня някой пиян като кирка да се подписва за доброволно разделяне, граници и така нататък ?! Същите правила, логика и аргументи - ще можете ли ?!
              Защото е неудобно да се занимават с това, а е неудобно защото трябва да признаят че правото е на по силния- който извади по голяма сопа, той има право

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Веселият_мелничар Разгледай мнение

                Както казах, повече познания по съответната тема и подобен въпрос като този няма да се случва. Моят преден коментар е набързо нахвърлян с основните факти. Този на barbaron е далеч по-прецизен и всеобхватен, съветвам всички да го прочетат и да се запознаят със съдържанието му, защото мнозинството от вас приличат на студенти, явили се напълно неподготвени на изпит. Лошото е, че не го съзнавате и съчетавате липсата на каквито и да е познания с агресивна убеденост в собствената си правота, пишейки потресаващи глупости, които нямат никаква връзка с реалността.
                hahahaha, измъкваш се по терлици

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DIvanov Разгледай мнение
                  Може да изглежда като заяждане, но щом говорите за международно право, що не пренесете същите логика и аргументи към втората част на темата - конфликтът Израел/Хамас и в частност границите на Израел и Палестина ?! Или към разпадането на Югославия, където не помня някой пиян като кирка да се подписва за доброволно разделяне, граници и така нататък ?! Същите правила, логика и аргументи - ще можете ли ?!
                  Прилагането на принципите на международното право като самоопределение и териториална цялост разкрива както последователност, така и двойни стандарти в различните конфликти. Ето как тези рамки се прилагат към израелско-палестинския конфликт и разпадането на Югославия в сравнение с Крим:

                  ## 1. Разпадане на Югославия и Uti Possidetis
                  При разпадането на Югославия международното право даде приоритет на стабилността чрез **Принципа на границите**, който трансформира вътрешните федерални граници в международни ([4][6]). Ключови моменти:
                  - **Uti possidetis juris**: Бившите югославски републики (напр. Хърватия, Босна) запазват административните си граници като международни граници, дори когато тези линии разделят етническите групи. Този принцип имаше за цел да предотврати насилието, но беше критикуван за пренебрегване на демографските реалности ([4]).
                  - **Федерални срещу унитарни държави**: Международният съд постанови, че федерални единици като Косово могат да обявят независимост *след* разпадането на Югославия, тъй като федерацията вече не съществува. Този прецедент обаче не се прилага за унитарните държави (например Сърбия след 2006 г.) ([5]).
                  - **Контраст с Крим**: За разлика от анексирането на Крим, разпадането на Югославия се третираше като колективен акт на самоопределение на републиките, а не като едностранно отделяне, подкрепено с чужда военна сила.

                  ## 2. Израел-Палестина: Самоопределение срещу окупация
                  Израелско-палестинският конфликт подчертава напрежението между териториалната цялост и нерешеното самоопределение:
                  - **Правно основание**:
                  - Правото на Палестина на външно самоопределение е признато от международното право, което изисква незабавно прекратяване на окупацията ([3]). Международният съд потвърждава това в становището си за стената от 2004 г., като нарича израелската окупация нарушение на задълженията *erga omnes* ([3]).
                  - Въпреки това Израел се позовава на самозащита съгласно член 51 от Устава на ООН за военните си действия в Газа, докато критиците твърдят, че блокадата и разширяването на селищата нарушават Четвъртата женевска конвенция ([1][2]).
                  - **Двойни стандарти при прилагането**:
                  - Съветът за сигурност на ООН неведнъж не е успявал да се справи с израелската окупация поради ветото на САЩ, което отразява ветото на Русия върху резолюциите за Крим/Украйна. Това политизиране подкопава последователното прилагане на международното право ([1][3]).
                  - За разлика от Югославия, където международният консенсус налагаше гранични принципи, окупацията на Израел продължава поради геополитически дисбаланс на силите и липса на механизми за прилагане.

                  ## 3. Общи предизвикателства при прилагането на международното право
                  - **Селективно признаване**:
                  | Случай | Международен отговор |
                  |---|---|
                  | Разпадане на Югославия | Широко признаване на нови държави въз основа на федерални граници |
                  | Крим | Почти всеобщо отхвърляне на анексирането поради руската принуда |
                  | Палестина | 139/193 държави от ООН признават Палестина, но окупацията продължава |
                  Тази непоследователност отразява по-скоро геополитически интереси, отколкото чисто юридически аргументи.
                  - **Динамика на властта**:
                  - В Югославия западните сили стимулираха процеса на Бадинтер; в Палестина подкрепата на САЩ за Израел възпрепятства отчетността ([3][4]).
                  - Както Русия (в Крим), така и Израел (на Западния бряг) използват пропуски в правоприлагането, като например ветото на Съвета за сигурност, за да нарушават териториалната цялост.

                  ## **Заключение**
                  *Принципите* на самоопределението и териториалната цялост са последователни в международното право, но тяхното *прилагане* е силно повлияно от политическите реалности. Разпадането на Югославия се възползва от международния консенсус, докато самоопределението на Палестина остава неосъществено поради асиметрията на силите. По подобен начин анексирането на Крим беше отхвърлено, тъй като включваше открита принуда, докато независимостта на Косово (въпреки сръбските възражения) придоби популярност след разпадането на Югославия. Самият закон не е проблем - неговото прилагане е заложник на геополитиката.

                  Citations:
                  [1] https://judicature.duke.edu/articles...rnational-law/
                  [2] https://pchrgaza.org/israels-violati...february-2025/
                  [3] https://www.ucl.ac.uk/laws/sites/law...licy_brief.pdf
                  [4] https://www5.austlii.edu.au/au/journ...Rw/2000/3.html
                  [5] https://www.culawreview.org/journal/...ernational-law
                  [6] https://www.gisreportsonline.com/r/balkans-borders/
                  [7] https://press.armywarcollege.edu/cgi...ext=parameters
                  [8] https://law4palestine.org/palestines...-1-march-2025/
                  [9] https://www.europenowjournal.org/202...of-yugoslavia/
                  [10] https://lawjournal.mcgill.ca/wp-cont..._Book_Note.pdf
                  [11] https://www.hrw.org/news/2023/10/27/...srael-and-gaza
                  [12] https://www.diplomatie.gouv.fr/en/co...aza-5-mar-2025
                  [13] https://www.cfr.org/article/what-int...rael-hamas-war
                  [14] https://www.jstor.org/stable/24674612
                  [15] https://main.un.org/securitycouncil/...20I_Bosnia.pdf
                  [16] https://law.unimelb.edu.au/__data/as...3/Pavkovic.pdf
                  [17] https://www.culawreview.org/journal/...ernational-law
                  [18] https://www.icc-cpi.int/sites/defaul...d180922ed3.pdf
                  [19] https://hrcak.srce.hr/en/303237
                  [20] https://www.routledge.com/The-Break-.../9780415253529
                  Last edited by barbaron; 08.03.2025, 17:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                    Я какво казва Зеленски-че работят усилено с екипа на Тръмп по условията за мирният договор. И нито дума, че Тръмп бил предавал Украйна на Путин. Или Зеленски е предател,или е идиот или либерастите във форума лъжат.
                    https://vm.tiktok.com/ZNdeUaVo3/
                    А ти какви варианти виждаш за Зеленски, така са го натиснали, че много внимава какво прави и говори. Може и да скача но така би дал поводи на Тръмп пак да го изкара виновен. Интересно защоТръмп не изисква нищо от Путин а само от Зеленски? Великия Преговарящ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Любопитно ми е какви ли чаршафи ще публикуват копейките когато Путин ритне канчето? ...
                      Те ще искат тридневен национален траур като умре Путин и да му направим паметник, "На Великия Борец За МИР!"

                      Коментар


                      • Я какво казва Зеленски-че работят усилено с екипа на Тръмп по условията за мирният договор. И нито дума, че Тръмп бил предавал Украйна на Путин. Или Зеленски е предател,или е идиот или либерастите във форума лъжат.
                        https://vm.tiktok.com/ZNdeUaVo3/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          supertrader, Путин би трябвало да е ядосан на Тръмп, защото там във фризера е студено и вече няколко пъти спира тока, защото те спират да го слушат и той замириса на партенки като магаретата на ония, които с тях атомни бомби носят на фронта ама ги е страх и бягат да се скрият понеже в конфликта ще ги злепоставят. Много ясно че до мир по този път не им пука те какво ще поискат защщото ги злепоставя този от фризера , който ги превърна в лъжливото овчарче така че то да бъде отменен както е посочено във фалшивото физиологическо проучване на куфарчето с червени копчета които медиите не ги отразяват понеже протестират в колемите села за външните тоалетни и дървеното отопление. Накрая заповедите или указанията им ще кажат, че те като ония са тия, но понеже тези на фронта няма да поискат ще трябва да им се даде допълнителни дози самогон, защото водката в Москваа на Медведев привърши и психически такова доверие вече няма, но то се изпълнява и те са готови както е посочено във големите градове.Те не се ползват с тези участници Москва да ги превърне и злепостави за ракетния обстрел на тия,, които те не го харесват, протестирайки за повече сено за магаретата защото медиите ги злепоставят като вървят по тези пътеки. Украйна беше спряла дроновете да се пекат на бавен огън в нефтопреработвателните пожари ама те не си прричиняват нови загуби и той не разбра, че там ги няма където си го мисли. Там го злепоставят така да постигне нещо когато те постигт дуго понеже той му е студено във фризера а другия пак се е напил и приказва червени и бимбяни линии как се местят насам натам пти тях отзад под масата.Накрая заповедите, обещани от Кремъл на тръмп не стигат до магаретата, защото мария захарова каза, че Тръмп обеща и те не изпълниха заради фалшифото социологическо проучване където са излезли да протестират при тях занапред с указанията не го харесват, но те не го отразяват пък ъой не може да чете и чака да му го напишат в овалния бункер на белия Кремъл. Те не го могат това понеже там той не знае дали когато те ще спрат и как да прекратят ракетния обстрел на място в конфликта над войските си срещу него. Много ясно, че така те няма да стигнат дотам, ама то може да бъде отменено, но е фалшиво и не го отразяват да върви по този път. Много ясно че те така няма да поискат но се справят които са издали заповед за СВо в същото време няма доверие защото те измират заедно с магаретата за бели лади които няма части да се произведат. Тези на фронта искат да се върнат и да крадат и убиват на спокойствие ама те не им дават защото той не е съгласен и иска още един манадат във вризера под овалния букнер. Затова промени конституцията защото те не го разбраха и избраха нечестно с фалшиви социологически бюлетини. Той им причинява нови загубино ръждясалите танкове се свършиха, магаретата също и сега се търси нов внос на камили от Северна Корея. Те обаче не искат да пасат трева в куркска област. Тя обаче още не е пораснала защото магаретата я осраха по време на снега.

                          Ха-ха.ха.хааааааааааа-ха-хааааааааааа.Матеев,голям си!Със сълзи се смея....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dmm Разгледай мнение
                            в оон-то има устав който определя самоопределението на гражданите.
                            По-добре иди да плещиш глупости в руските телевизори
                            ------------------------
                            Въпросът за самоопределението в Крим е изключително спорен и включва сложни правни, исторически и политически измерения. По-долу е представен преглед на основните моменти:

                            ### **Референдум и анексиране на Крим**
                            - През март 2014 г., след украинската революция, Крим проведе референдум, на който мнозинството, както се съобщава, гласува за присъединяване към Русия. Впоследствие кримският парламент обяви независимост от Украйна и поиска да се присъедини към Руската федерация. Русия признава това и скоро след това официално анексира Крим[1][7].
                            - Украйна, заедно с по-голямата част от международната общност, обяви референдума за незаконен, позовавайки се на нарушения на украинския суверенитет и международното право. Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ) отказва да изпрати наблюдатели, считайки референдума за противоконституционен[1][2].

                            ### **Правноправни аргументи**
                            1. **Оправданието на Русия**:
                            - Русия твърди, че народът на Крим е упражнил правото си на самоопределение съгласно международното право, като се позовава на Устава на ООН. Руски официални лица оприличиха действията на Крим на отделянето на Украйна от СССР през 1991 г.[4][7].
                            - Те също така заявиха, че този ход е бил необходим, за да се защити рускоезичното население от предполагаеми заплахи от страна на украинските власти[3].

                            2. **Перспектива на международното право**:
                            - Критиците твърдят, че „самоопределението“ на Крим не е легитимно, тъй като е станало под принуда. По време на референдума в Крим вече са присъствали руски военни сили („малки зелени човечета“), което е в нарушение на член 2, параграф 4 от Устава на ООН, забраняващ използването на сила срещу териториалната цялост на друга държава[3][6].
                            - Анексирането нарушава и споразумения като Будапещенския меморандум от 1994 г. и договора от 2003 г., в който Русия признава Крим за част от Украйна[6][8].

                            ### **Исторически контекст**
                            - Крим има сложна история, като през вековете е бил част от различни държави. Той е прехвърлен от Русия на Украйна през 1954 г. от съветския лидер Никита Хрушчов. След като Украйна получава независимост през 1991 г., Крим става автономна република в рамките на Украйна[1][8].

                            ### **Ролята на кримските татари**
                            - Местните кримски татари се противопоставят на анексирането и са подложени на значителни репресии под руско управление. Те отстояват правото си на самоопределение като местен народ, но до голяма степен са маргинализирани в политическите процеси[5].

                            ### **Международна реакция**
                            - Общото събрание на Организацията на обединените нации прие резолюции, с които потвърди териториалната цялост на Украйна и обяви анексирането за незаконно. Повечето държави не признават Крим като част от Русия и наложиха санкции на Москва[2][6][8].

                            В обобщение, макар
                            Русия да твърди, че анексирането е акт на самоопределение на кримчани,
                            това е широко отхвърлено в международен план поради
                            • процедурни недостатъци,
                            • принуда чрез военно присъствие
                            • и нарушения на международното право.
                            Цитати:
                            [1] https://www.geneva-academy.ch/joomla...nification.pdf
                            [2] https://www.eeas.europa.eu/node/3547_en
                            [3] https://www.constcourt.md/libview.ph...OF-CRIMEA-AND-
                            [4] https://www.zaoerv.de/75_2015/75_2015_1_a_167_194.pdf
                            [5] https://www.londonukrainianreview.or...of-recognition
                            [6] http://www.ejil.org/pdfs/30/1/2964.pdf
                            [7] https://www.zaoerv.de/75_2015/75_2015_1_a_101_118.pdf
                            [8] https://en.wikipedia.org/wiki/Annexa...ian_Federation

                            Коментар


                            • Може да изглежда като заяждане, но щом говорите за международно право, що не пренесете същите логика и аргументи към втората част на темата - конфликтът Израел/Хамас и в частност границите на Израел и Палестина ?! Или към разпадането на Югославия, където не помня някой пиян като кирка да се подписва за доброволно разделяне, граници и така нататък ?! Същите правила, логика и аргументи - ще можете ли ?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dmm Разгледай мнение

                                Не знам защо, но под името воронцов ми излизат хора от филхармонията
                                Както казах, повече познания по съответната тема и подобен въпрос като този няма да се случва. Моят преден коментар е набързо нахвърлян с основните факти. Този на barbaron е далеч по-прецизен и всеобхватен, съветвам всички да го прочетат и да се запознаят със съдържанието му, защото мнозинството от вас приличат на студенти, явили се напълно неподготвени на изпит. Лошото е, че не го съзнавате и съчетавате липсата на каквито и да е познания с агресивна убеденост в собствената си правота, пишейки потресаващи глупости, които нямат никаква връзка с реалността.

                                Коментар

                                Working...
                                X