IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В Русия никакви териториални придобивки вече не искат, пишман са станали да се знамават с украинци. Но Крим ако се отдели от всички и ще намелят Запада, рекет ще им вземат и Запада ще платят дори за да не ги помелят. Добре ги беше взела Русия, стоят кротки, тя ги издържа за да има мир.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агро Разгледай мнение
      КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ПО ЕМОЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ - ​Президентът Румен Радев изрази дълбокото си желание за мир, но подчерта, че прекратяването на руската офанзива в Украйна не е приемливо, ако това означава Русия да загуби възможността да постигне лесни териториални придобивки и да се откаже от възможността да получи гаранции за своята сигурност.​

      "Ние всички искаме мир и да спрем жертвите, но не можем да подкрепим мир, който би спрял Русия в момент, когато тя има възможност да постигне стратегически успехи с минимални усилия и в Донбас, и в Курско направление" - заяви Радев.​

      Той подчерта, че украинците са приели 30-дневното прекратяване на огъня, предложено от САЩ, не защото милеят за мир и човещина, а защото са ги накарали."Хубаво е да мислим за човешките животи, но украинците ще се окопаят и за руснаците ще бъде много трудно да превземат територии, за които вече са набрали инерция" - обяви подкрепата си за мир, но не сега, президентът.

      Радев подчерта, че е важно да се намери баланс между стремежа към мир и признаването на реалностите на бойното поле:

      "Мирът е нашата обща цел, но той трябва да бъде постигнат по начин, който отчита текущата динамика и не пречи на естествения и очакван успех на руските военни."
      Той " потника" си е на руска хранилка, какво очакваш?

      Коментар


      • Варианта е Запада да спре да въоръжава Киев, разбират се с другата страна да влязат и да вземат целите области и с това да приключат.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Един приятел мисли, че отвреме навреме някой глупчо ти пиратира акаунта
          ---------------------
          Tesla е изправена пред глобална криза, белязана от призиви за бойкот, драстичен спад в продажбите и падащ имидж на марката. Ето основните моменти, свързани с тази ситуация:

          ## Причини за бойкота
          - Противоречивите изказвания на Елон Мъск**: Подкрепата на Мъск за крайно десни фигури, особено в Германия, доведе до призиви за бойкот в няколко държави. Неговите поляризиращи изказвания и противоречиви жестове също предизвикаха обществено възмущение[1][2][5].
          - Политическо отхвърляне**: В Европа някои правителства, като това на Полша, изрично призоваха хората да не купуват Tesla в отговор на политическите изявления на Мъск[3][5]. В Канада Торонто оттегли субсидиите за закупуване на автомобили Tesla, обвинявайки Мъск, че вреди на националната икономика[1].

          ## Последици
          - Срив на продажбите**: Регистрациите на Tesla спадат с 45% в Европа през януари 2025 г. и преживяват глобален срив. Ожесточената конкуренция от страна на китайски марки като BYD и SAIC Motor влошава ситуацията[2][5].
          - Накърнен имидж на марката**: Много потребители и известни личности, като Шерил Кроу, публично се отказаха от Tesla поради асоциирането на марката с политическите противоречия на Мъск[2][5].
          - Вандализъм**: Неотдавна бе съобщено за демонстрации пред дилърските центрове на Tesla и за нанесени щети на някои шоуруми[2][5].


          ## Реакции
          - Политическа подкрепа от страна на Тръмп**: Доналд Тръмп публично подкрепи Мъск, като инсценира закупуването на Tesla пред Белия дом, за да осъди бойкота, който той смята за „незаконен“[6][7].
          - Вътрешна криза в Tesla**: Компанията е изправена пред сериозни напускания сред ключовите си служители и напрегнат вътрешен климат[2].

          Настоящата криза подчертава напрежението между разединяващата личност на Илон Мъск и имиджа на неговата марка. За да спре тази негативна спирала, Tesla вероятно ще трябва да преосмисли бизнес стратегията си и да отдели имиджа си от този на своя главен изпълнителен директор.

          Цитати:
          [1] https://www.capital.fr/auto/boycott-...ucteur-1509683
          [2] https://rouleur-electrique.fr/tesla-...s-electriques/
          [3] https://www.numerama.com/vroom/18993...-chiffres.html
          [4] https://www.charentelibre.fr/interna...t-23585136.php
          [5] https://www.mister-auto.com/blog/ins...sse-en-europe/
          [6] https://www.lesechos.fr/industrie-se...empete-2153183
          [7] https://www.nicematin.com/politique/...blanche-977754

          Точно това се опитвам да кажа, че това е абсолютно невъзможно - потребителят за два месеца да фалира Тесла. Потребителят е един тъп пенсионер, който го интересува само хладилникът да е пълен. Ако вносителят спре да внася хладилници, пенсионерът ще спре да бърка в него. Така и с Тесла.

          Коментар


          • Агро, трудно е да бъдат спрени тези от Донбас, Западния военен окръг са украинци и тях не ги устройва почивка за презараждане на пълнителя, щото на ВСУ са им свършили патроните. Единствения начин е да ги признаят и да изтеглят ВСУ от тези части на въпросните области, които са в Украйна все още. Не искат. Добре Кремъл ще им кажат при тези условия, но те ще са в постоянен страх че от Киев ги нападат.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ПО ЕМОЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ - ​Президентът Румен Радев изрази дълбокото си желание за мир, но подчерта, че прекратяването на руската офанзива в Украйна не е приемливо, ако това означава Русия да загуби възможността да постигне лесни териториални придобивки и да се откаже от възможността да получи гаранции за своята сигурност.​

              "Ние всички искаме мир и да спрем жертвите, но не можем да подкрепим мир, който би спрял Русия в момент, когато тя има възможност да постигне стратегически успехи с минимални усилия и в Донбас, и в Курско направление" - заяви Радев.​

              Той подчерта, че украинците са приели 30-дневното прекратяване на огъня, предложено от САЩ, не защото милеят за мир и човещина, а защото са ги накарали."Хубаво е да мислим за човешките животи, но украинците ще се окопаят и за руснаците ще бъде много трудно да превземат територии, за които вече са набрали инерция" - обяви подкрепата си за мир, но не сега, президентът.

              Радев подчерта, че е важно да се намери баланс между стремежа към мир и признаването на реалностите на бойното поле:

              "Мирът е нашата обща цел, но той трябва да бъде постигнат по начин, който отчита текущата динамика и не пречи на естествения и очакван успех на руските военни."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                По Трампу ЖЕСТКО ПРОЕХАЛИСЬ: это ВИДЕО слили в ИНТЕРНЕТ. На Маска НАЕХАЛИ в Белом Доме


                Мъск направи 280 милиона долара дарение за предизборната кампания на Тръмп и в момента целият свят го наказва, като загубите му вече надхвърлят 280 милиарда. Каква ирония на съдбата ...

                Стигна се дотам Тръмп пред Белия дом да прави автомобилна реклама на Мъск до една червена Тесла, купена от него с цел да я похвали. Голям майтап - президента на САЩ да прави рекламна кампания на лека кола пред Белия дом...

                Не знам с какво Тръмп ще остане в историята, но тази излагация с червената Тесла пред Белия дом със сигурност ще се запомни и ще се цитира по медиите в следващите 1000 години като пример колко ниско може да падне един президент-отрепка.

                На всичкото отгоре той си призна, че няма да я кара тази кола, защото не може да шофира. Щял обаче да я даде на служителите на Белия дом да се возят насам-натам, все едно те са останали съвсем без коли.
                ...а, нещата, са банално прости: В един момент, всички почват да си дават сметка че, продукцията на "Тесла", куца.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                  От това писание така и не става ясна причината за срива на Тесла. Мъск може да патокът Доналд, но това няма нищо общо с пазара. Ако потребителите са го наказали, то това е най-нелепото обяснение, защото потребителят не се интересува от Маркс или Ленин, когато отваря хладилника. Когато търся дали има прошуто в хладилника, изобщо не мисля за Джорджа Мелони, освен ако самата тя не ми се усмихне отвътре - просто това е нонсенс. Остава тогава някаква друга, вече пазарна причина, и то откъм някакви борсови спекулации и практики. Това е някаква манипулация на пазара, което само потвърждава непазарния характер на нашата световна пазарна система.
                  Един приятел мисли, че отвреме навреме някой глупчо ти пиратира акаунта
                  ---------------------
                  Tesla е изправена пред глобална криза, белязана от призиви за бойкот, драстичен спад в продажбите и падащ имидж на марката. Ето основните моменти, свързани с тази ситуация:

                  ## Причини за бойкота
                  - Противоречивите изказвания на Елон Мъск**: Подкрепата на Мъск за крайно десни фигури, особено в Германия, доведе до призиви за бойкот в няколко държави. Неговите поляризиращи изказвания и противоречиви жестове също предизвикаха обществено възмущение[1][2][5].
                  - Политическо отхвърляне**: В Европа някои правителства, като това на Полша, изрично призоваха хората да не купуват Tesla в отговор на политическите изявления на Мъск[3][5]. В Канада Торонто оттегли субсидиите за закупуване на автомобили Tesla, обвинявайки Мъск, че вреди на националната икономика[1].

                  ## Последици
                  - Срив на продажбите**: Регистрациите на Tesla спадат с 45% в Европа през януари 2025 г. и преживяват глобален срив. Ожесточената конкуренция от страна на китайски марки като BYD и SAIC Motor влошава ситуацията[2][5].
                  - Накърнен имидж на марката**: Много потребители и известни личности, като Шерил Кроу, публично се отказаха от Tesla поради асоциирането на марката с политическите противоречия на Мъск[2][5].
                  - Вандализъм**: Неотдавна бе съобщено за демонстрации пред дилърските центрове на Tesla и за нанесени щети на някои шоуруми[2][5].

                  ## Реакции
                  - Политическа подкрепа от страна на Тръмп**: Доналд Тръмп публично подкрепи Мъск, като инсценира закупуването на Tesla пред Белия дом, за да осъди бойкота, който той смята за „незаконен“[6][7].
                  - Вътрешна криза в Tesla**: Компанията е изправена пред сериозни напускания сред ключовите си служители и напрегнат вътрешен климат[2].

                  Настоящата криза подчертава напрежението между разединяващата личност на Илон Мъск и имиджа на неговата марка. За да спре тази негативна спирала, Tesla вероятно ще трябва да преосмисли бизнес стратегията си и да отдели имиджа си от този на своя главен изпълнителен директор.

                  Цитати:
                  [1] https://www.capital.fr/auto/boycott-...ucteur-1509683
                  [2] https://rouleur-electrique.fr/tesla-...s-electriques/
                  [3] https://www.numerama.com/vroom/18993...-chiffres.html
                  [4] https://www.charentelibre.fr/interna...t-23585136.php
                  [5] https://www.mister-auto.com/blog/ins...sse-en-europe/
                  [6] https://www.lesechos.fr/industrie-se...empete-2153183
                  [7] https://www.nicematin.com/politique/...blanche-977754


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    ...
                    1. Да, ЕС е колония, точно както всяка страна в СИВ беше колония.
                    Та как беше - "Дай Боже на всяка "колония" подобен икономически разцвет..."
                    ...
                    алеле, ма как така, ма не е вярно, ма то ръстът на gdp per capita На колонията България и колонията Франция за периода 1945-1989 е еднакъв (даже нашия май е повече, но да не придиряме) ...
                    Старшина от ВВ, с другите ти "мъдрости" няма да си губя времето, момчето ти е отговорило перфектно

                    Младежът ти говори за графиката на френската следвоенна икономика.
                    Публиката се чуди как стигаш до заключението, че:
                    "ръстът на gdp per capita На колонията България и колонията Франция
                    за периода 1945-1989 е еднакъв (даже нашия май е повече)"


                    при тези данни за GDP per capita (PPP) $ in 2011 prices:
                    България: 1944 г.: $2 000, 1989 г.: $10 000
                    Франция : 1944 г.: $4 000, 1989 г.: $29 000
                    Last edited by barbaron; 14.03.2025, 11:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      ...Докато посредствените, ама.редовно, "действат правилно"...
                      От това писание така и не става ясна причината за срива на Тесла. Мъск може да патокът Доналд, но това няма нищо общо с пазара. Ако потребителите са го наказали, то това е най-нелепото обяснение, защото потребителят не се интересува от Маркс или Ленин, когато отваря хладилника. Когато търся дали има прошуто в хладилника, изобщо не мисля за Джорджа Мелони, освен ако самата тя не ми се усмихне отвътре - просто това е нонсенс. Остава тогава някаква друга, вече пазарна причина, и то откъм някакви борсови спекулации и практики. Това е някаква манипулация на пазара, което само потвърждава непазарния характер на нашата световна пазарна система.

                      Коментар


                      • По Трампу ЖЕСТКО ПРОЕХАЛИСЬ: это ВИДЕО слили в ИНТЕРНЕТ. На Маска НАЕХАЛИ в Белом Доме


                        Мъск направи 280 милиона долара дарение за предизборната кампания на Тръмп и в момента целият свят го наказва, като загубите му вече надхвърлят 280 милиарда. Каква ирония на съдбата ...

                        Стигна се дотам Тръмп пред Белия дом да прави автомобилна реклама на Мъск до една червена Тесла, купена от него с цел да я похвали. Голям майтап - президента на САЩ да прави рекламна кампания на лека кола пред Белия дом...

                        Не знам с какво Тръмп ще остане в историята, но тази излагация с червената Тесла пред Белия дом със сигурност ще се запомни и ще се цитира по медиите в следващите 1000 години като пример колко ниско може да падне един президент-отрепка.

                        На всичкото отгоре той си призна, че няма да я кара тази кола, защото не може да шофира. Щял обаче да я даде на служителите на Белия дом да се возят насам-натам, все едно те са останали съвсем без коли.
                        Last edited by Mateev; 13.03.2025, 13:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                          Илон Маск В ШОКЕ! Тесле КОНЕЦ!



                          Интересен и важен въпрос!
                          Може ли един човек да бъде едновременно гений и идиот?

                          Отговорът е категорично да – човешката психология, историята и дори науката предоставят множество примери за личности, съчетаващи изключителни способности и сериозни недостатъци или крайно неразумни постъпки. Случаят с Илон Мъск е добър повод да разгледаме тази тема по-задълбочено.

                          1. Защо наричаме такива хора "гении"?
                          Най-често понятието "гений" се използва за хора с изключителни интелектуални, креативни или иновационни способности. Такива личности са способни да революционизират технологии, науки или дори цели индустрии.

                          Илон Мъск безспорно е пример за технологичен гений – неговата компания Tesla наистина направи революция в автомобилната индустрия с ускоряването на прехода към електрически коли. Неговата визия, предприемачески усет и огромен риск създадоха условия електромобилите да се превърнат от екзотика в масово средство за придвижване.

                          2. Защо обаче "геният" може да се прояви и като "идиот"?
                          Тук думата "идиот" трябва да разбираме не толкова в медицинския смисъл, а като описание на неразумно поведение, ирационални решения или действия, които могат сериозно да навредят на репутацията или дори бизнеса на човека.

                          Има няколко причини за това:
                          • []Парадоксът на гениалността – Изследванията сочат, че много гениални личности имат сериозни недостатъци в други области (емоционална интелигентност, социални умения, комуникация). Това е добре познато в психологията и социологията като "парадокс на гения". []Самоувереността и егото – Гениалните хора нерядко са твърде самоуверени и свикват да бъдат прави. Това ги кара да действат импулсивно, арогантно или без мисъл за последствията.
                          • Откъснатост от реалността – Гениалността често означава човек да живее в собствен свят и понякога да губи връзката с действителността. Това може да доведе до решения, които изглеждат неразумни или дори абсурдни.
                          3. Конкретният пример с Илон Мъск и Тръмп
                          Подкрепата на Илон Мъск за бившия президент Доналд Тръмп е именно такъв пример за нещо, което мнозина считат за „идиотско“. За много хора е необяснимо как човек, който изглежда интелигентен и далновиден, би поддържал фигура, която в очите на мнозина е символ на поляризация и конфликт.

                          Има различни обяснения:
                          • []Прагматичност и бизнес интереси: Възможно е Мъск да вижда в Тръмп просто възможност за по-благоприятни условия за своите компании (напр. регулаторни улеснения, данъчни политики и т.н.). []Политическа наивност или импулсивност: Мъск често действа импулсивно, без да мисли за дългосрочните последици върху публичния си образ.
                          • Лична симпатия и сходство в характерите: Някои анализатори виждат прилики между характерите на Тръмп и Мъск – импулсивност, готовност да провокират и желание за публичност.
                          Тези фактори могат да доведат до сериозни репутационни щети и дори финансови проблеми. Вече има случаи, в които личните изявления на Мъск са водели до спадове в акциите на Tesla, съдебни дела и регулаторни разследвания.

                          4. Финалното заключение:
                          Да, човек може да бъде едновременно гений и идиот, особено ако под "идиот" визираме неразумност, арогантност или силно погрешна преценка в отделни сфери от живота си. Илон Мъск е ярък пример как гениалността не гарантира мъдрост във всяко едно решение. Той е изключително способен, но едновременно с това е човек с противоречива личност и поведение, което понякога изглежда нелогично или дори вредно.

                          Обобщено:

                          Един човек може да бъде едновременно гений в една област и напълно неразумен или дори глупав в друга. Това не е парадокс, а част от човешката природа и психология.

                          Допълнителни източници за задълбочено четене:
                          The Paradox of Genius (Psychology Today)
                          Elon Musk's Genius and Idiocy (Business Insider)
                          Forbes: Is Elon Musk a Genius or an Idiot?
                          ...Докато посредствените, ама.редовно, "действат правилно"...

                          Коментар


                          • Илон Маск В ШОКЕ! Тесле КОНЕЦ!



                            Интересен и важен въпрос!
                            Може ли един човек да бъде едновременно гений и идиот?

                            Отговорът е категорично да – човешката психология, историята и дори науката предоставят множество примери за личности, съчетаващи изключителни способности и сериозни недостатъци или крайно неразумни постъпки. Случаят с Илон Мъск е добър повод да разгледаме тази тема по-задълбочено.

                            1. Защо наричаме такива хора "гении"?
                            Най-често понятието "гений" се използва за хора с изключителни интелектуални, креативни или иновационни способности. Такива личности са способни да революционизират технологии, науки или дори цели индустрии.

                            Илон Мъск безспорно е пример за технологичен гений – неговата компания Tesla наистина направи революция в автомобилната индустрия с ускоряването на прехода към електрически коли. Неговата визия, предприемачески усет и огромен риск създадоха условия електромобилите да се превърнат от екзотика в масово средство за придвижване.

                            2. Защо обаче "геният" може да се прояви и като "идиот"?
                            Тук думата "идиот" трябва да разбираме не толкова в медицинския смисъл, а като описание на неразумно поведение, ирационални решения или действия, които могат сериозно да навредят на репутацията или дори бизнеса на човека.

                            Има няколко причини за това:
                            • Парадоксът на гениалността – Изследванията сочат, че много гениални личности имат сериозни недостатъци в други области (емоционална интелигентност, социални умения, комуникация). Това е добре познато в психологията и социологията като "парадокс на гения".
                            • Самоувереността и егото – Гениалните хора нерядко са твърде самоуверени и свикват да бъдат прави. Това ги кара да действат импулсивно, арогантно или без мисъл за последствията.
                            • Откъснатост от реалността – Гениалността често означава човек да живее в собствен свят и понякога да губи връзката с действителността. Това може да доведе до решения, които изглеждат неразумни или дори абсурдни.
                            3. Конкретният пример с Илон Мъск и Тръмп
                            Подкрепата на Илон Мъск за президента Доналд Тръмп е именно такъв пример за нещо, което мнозина считат за „идиотско“. За много хора е необяснимо как човек, който изглежда интелигентен и далновиден, би поддържал фигура, която в очите на мнозина е символ на поляризация и конфликт.

                            Има различни обяснения:
                            • Прагматичност и бизнес интереси: Възможно е Мъск да вижда в Тръмп просто възможност за по-благоприятни условия за своите компании (напр. регулаторни улеснения, данъчни политики и т.н.).
                            • Политическа наивност или импулсивност: Мъск често действа импулсивно, без да мисли за дългосрочните последици върху публичния си образ.
                            • Лична симпатия и сходство в характерите: Някои анализатори виждат прилики между характерите на Тръмп и Мъск – импулсивност, готовност да провокират и желание за публичност.
                            Тези фактори могат да доведат до сериозни репутационни щети и дори финансови проблеми. Вече има случаи, в които личните изявления на Мъск са водели до спадове в акциите на Tesla, съдебни дела и регулаторни разследвания.

                            4. Финалното заключение:
                            Да, човек може да бъде едновременно гений и идиот, особено ако под "идиот" визираме неразумност, арогантност или силно погрешна преценка в отделни сфери от живота си. Илон Мъск е ярък пример как гениалността не гарантира мъдрост във всяко едно решение. Той е изключително способен, но едновременно с това е човек с противоречива личност и поведение, което понякога изглежда нелогично или дори вредно.

                            Обобщено:

                            Един човек може да бъде едновременно гений в една област и напълно неразумен или дори глупав в друга. Това не е парадокс, а част от човешката природа и психология.
                            Last edited by Mateev; 13.03.2025, 11:41.

                            Коментар


                            • Великобритания и Франция обсуждают
                              возможные удары по российским объектам в случае срыва перемирия Москвой, - Associated Press

                              Коментар


                              • Отцепниците са се отцепили, просто го приемат и спират да се бият с тях и никой да не маха повече мините между тях и Украйна. С това наистина ще приключи войната и ще има мир. На никой не му пука чей ще бъде Донбас, нито пък иска чукарите на Крим.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X