IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моста е разрушен

    https://t.me/uniannet/130578

    Коментар


    • Разговорите с руски официални лица вече не са в интерес на Франция.

      Така Stephane Sejournet коментира скандала, възникнал след разговора между министрите на отбраната (https://www.unian.net/world/rossiya-...-12598677.html) на Франция и Руската федерация.

      "Днес не е в наш интерес да разговаряме с руски официални лица, защото комюникетата, които излизат, и докладите, които се правят, са лъжи" - цитира го Le Monde.

      Припомняме, в Париж заявиха, че Лекорну е обсъждал с Шойгу терористичната атака в "Крокус". От Москва заявиха, че в този разговор министрите са отбелязали "готовност за диалог по въпроса за Украйна", което е лъжа.

      Коментар




      • Коррупция в Болгарии остается главным каналом для вмешательства России и способствует развалу правящей коалиции, заявил премьер страны.

        Николай Денков, покидающий свой пост, рассказал Financial Times, что кабинету, который он возглавлял менее года, с трудом удалось искоренить коррупцию и глубоко укоренившиеся связи с Москвой.

        "Большая часть российского влияния в прошлом, например, в энергетическом секторе, происходила через коррупцию",
        - сказал Денков, имея в виду энергетические сделки, заключенные предыдущими правительствами, от которых выиграл российский энергетический гигант "Газпром".

        Отмечается, что Болгария является крупным производителем боеприпасов советского образца, используемых армией Украины в борьбе с Россией. София опасается российских диверсий на предприятиях, хотя и планирует дальнейшее увеличение объемов производства.

        По словам Денкова, болгарские производители оружия уже работают на полную мощность, и, несмотря на политическую неопределенность, ситуация не должна измениться.

        Коментар


        • ГУР съобщи, че атаката с безпилотен самолет срещу авиационния център в Борисоглебск, Воронежка област, е засегнала главното производствено хале на самолетния завод.

          "Да, самолетният завод. Това можем да заявим от различни източници. Имало е тътен, също можем да потвърдим. Няма да съобщаваме подробности, но по предварителна информация са били ударени основните производствени помещения на предприятието", заяви говорителят на ГУР Юсов.

          Коментар


          • Путлеристите нямат разрешение да спят в Украина

            https://t.me/uniannet/130620

            Коментар


            • Всички дългове в САЩ са 430 трилиона с малко отгоре. Държавния е незначителен защото е малко над 30 и надхвърля БВП за една година, а БВП включва много скъпи продукти, като например здравни услуги на космически цени и много други такива неща. На мястото на китаеца щом му държат такъв тон направо забранявам износа за САЩ. Китай не субсидира никакво производство, той облага производството с мита за износ и един електромобил ако не се продаде в Китай като се изнася му се слага 60% мито. САЩ докога смятат да лъжат ? Нямат много време до деня Х.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Ай яй яй, самозапалило се ракетоносче в балтийското ни море... Ц ц ц
                https://twitter.com/ukrpravda_news/s...56806181818374


                Коментар


                • Украински капитан нанесе на САЩ “икономически ядрен удар”

                  07.04.2024, 17:54 Владимир Добринин 175822Украйна
                  /Поглед.инфо/ Съединените щати продължават да броят загубите от голяма причинена от човека катастрофа - срутването на мост в Балтимор. Сега се оказва, че опасността е надвиснала над още хиляди мостове в Съединените щати и дори се чуват думите „умишлена атака“. Защо последствията бяха толкова сериозни?

                  Излизат нови подробности около обстоятелствата около разрушаването на един от най-важните мостове в САЩ – Балтиморския. Както знаете, на 26 март контейнеровозът “Дали” се разби в него, опората на моста беше разрушена, което доведе до срутването на мостовите участъци във водата. Първоначалните оценки показват, че ремонтът може да струва до 1 милиард долара.

                  Това обаче не са всички загуби и последствия – и сред тях има не само икономически. Контейнеровозът “Дали”, между другото, превозва 56 контейнера с опасни химически материали, някои от които се озоваха във водата след удара. Общо контейнерите съдържат 764 тона корозивни и запалими материали като литиево-йонни батерии, каза Дженифър Хоменди, президент на Националния съвет за безопасност на транспорта (НСБТ).

                  Всичко сочи, че контейнерите са били счупени при катастрофата, тъй като във водите на реката е открит "нехарактерен блясък". Хоменди каза, че районът вече е опасен „поради количеството отломки и лошото време, което прави невъзможно екипите да се гмуркат, за да проверят състоянието на контейнерите, които са паднали във водата“.

                  „Срутването на Балтиморския мост ще има по-опустошителни последици, отколкото може да изглежда на пръв поглед. Тази катастрофа може да се нарече „икономически ядрен удар“, пише тексаската журналистка Лора Логан в мрежата “Екс”.

                  Малко по-рано момичето отбеляза друга светла мисъл там, която обаче не получи нито потвърждение от официалните структури, нито масова реакция от страна на потребителите: „Множество източници в разузнавателната общност смятат, че срутването на моста в Балтимор е „абсолютно брилянтно изпълнена стратегическа атака” срещу критична инфраструктура на САЩ. Корабът най-вероятно е бил насочен към опората на моста с кибернетични средства. Нашите разузнавателни служби знаят за това...”

                  Вторият най-натоварен от стратегическите пътища за опасни материали сега ще бъде затворен за четири до пет години, толкова време според експертите ще отнеме възстановяването му. Мостът е построен специално за транспортиране на опасни материали: бензин, дизелово гориво, пропан, азот, запалими материали, химикали и извънгабаритни товари, които не могат да бъдат транспортирани през тунели. Веригата за доставка на тези стоки вече е повредена. Няма съмнение: това беше изключителна атака по отношение на планирането, времето и изпълнението.

                  Версията за „поръчковото срутване“ на моста все още не е много популярна в западните медии. Очевидно това се дължи на факта, че капитанът на “Дали” се оказа 52-годишен гражданин на Украйна. Теорията на конспирацията обаче се подхранва от факта, че това не е първият път, когато контейнеровозът “Дали” става източник на неприятни новини: през 2016 г. той се разби в кея на пристанището на Антверпен в Белгия. Но остана на повърхността след ремонт. Нека не ставаме мистични и да приемаме, че „той е предопределен да създава проблеми“. Нека просто анализираме сухо резултатите и последствията от „падането на моста“, причинено от кораба.

                  Забележката за „икономически ядрен удар“ вече не изглежда като художествено преувеличение, когато се вземат предвид цифрите. „Срутването на Балтиморския мост (дълъг около 2,5 км) може да бъде забележително заради въздействието си върху производството и инфлацията. Мостът пренася стоки на стойност 28 милиарда долара годишно. Добавете към този сухопътен компонент възникналите сега смущения в морския трафик и това може да има отрицателно въздействие върху икономиката на САЩ като цяло“, подчертава екипът от анализатори на холандската банка ИНГ, ръководен от Робърт Карнел.

                  Балтимор е основно контейнерно пристанище (приблизително 3% от общия трафик на контейнери на източното крайбрежие на САЩ) и обработва много по-малко потребителски ориентирани продукти като въглища, гипс и дървен материал. Според ”Блумбърг” общият търговски обем на пристанището през миналата година е бил около 80 милиарда долара и всеки ден, когато морският порт на Балтимор не работи, означава загуба от 217 милиона долара.

                  Балтимор е пристанище номер едно в САЩ за внос и износ на автомобили и лекотоварни камиони, както и колесно селскостопанско оборудване и строително оборудване. Миналата година през пристанището са преминали кораби, превозващи 847 158 коли и камиони.

                  Експертите казват, че транспортните разходи ще се повишат, тъй като близо 4000 търговски камиона пресичат моста средно на ден, според Американските асоциации на камионните превозвачи. Използването на заобиколни решения трябва да увеличи времето за доставка и разходите за гориво. Пренасочването на трафика към алтернативни маршрути поради срутения мост, който пренася около 11 милиона превозни средства годишно, ще доведе до значително увеличаване на задръстванията.

                  Американски автомобилни гиганти като “Форд” и “Дженерал Моторс” се стремят да работят през друго пристанище, на около 700 мили южно от Балтимор. Европейски производители като “Мерцедес”, “Волксваген” и БМВ също имат съоръжения в и около това пристанище. Обходът от седемстотин мили със сигурност ще оскъпи значително продуктите на автомобилната индустрия.

                  Големи имена в глобалния конгломерат от компании също могат да бъдат засегнати. Компании като “Амазон”, ИКЕА, “Хоум Депо”, “ФедЕкс” и “Ъндър Армър”, са само някои от компаниите, които са използвали пристанището на Балтимор за внос на стоки.

                  Възможно е да има прекъсвания в доставките на въглища, както и в наличността на бензин в района на Балтимор, тъй като част от етанола пристига с шлеп и железопътен транспорт. Балтимор е вторият по големина терминал за износ на въглища в САЩ и затварянето му може да засегне доставките за Индия.

                  Фермерите, които се подготвят за сезона на посеви, също могат да понесат последствията. Това може да бъде повлияно от близостта на Балтимор до водещите производители на селскостопанска и строителна техника, според Дийн Кроук, старши индустриален анализатор.

                  И няколко дни след срутването на моста Франсис Скот Кий в Балтимор се появиха новини за нов инцидент от този тип: в Оклахома шлеп се блъсна в подпора на мост, която обаче устоя. Въпреки това някои медии, коментирайки събитието, започнаха да използват термина „мостопад“. В резултат на това общественото внимание се оказа насочено към темата за американските наземни прелези и свързаната с тях транспортна инфраструктура като цяло.

                  Картината се оказа почти апокалиптична.

                  В Съединените щати има повече от 617 хиляди моста. Според Американското дружество на строителните инженери и федералното правителство 46 154, или 7,5% от мостовете в нацията, се считат за структурно дефектни, което означава, че са в „лошо“ състояние. А над 17 хиляди са застрашени от колапс от един удар. Всеки ден се извършват 178 милиона пътувания по тези потенциално опасни мостове.

                  Освен това американските инженери имат належащи въпроси относно 15-те хиляди язовира в цялата страна и готови да се срутят всеки момент. А също и към енергийната мрежа на Америка, хиляди километри от която не са ремонтирани от 70 години. А също и към железниците. А също и до надлезите на стотици магистрали, готови да се срутят (и се срутват) ...

                  През 2021 г. кабинетът на Джо Байдън прокара през Конгреса документ, с който се ангажира да отпусне 1,25 трилиона долара за ремонт и актуализиране на инфраструктурата на страната за десет години. Колко всъщност е разпределено и достигнато до конкретни обекти, не е известно. Но е известно, че размерът на средствата, фигуриращ в документа, е силно подценен. Според експерти са необходими 6 трилиона долара за изпълнение на заявените планове.

                  Въпросът къде да ги вземем не се обсъжда в пресата. Разбира се, за да не напомня отново, че външният дълг на САЩ надхвърля 34 трилиона долара, а това е повече от годишния БВП на страната.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Може и те да отидат на помощ- може, ама не отиват, защото онези бият много лошо
                    затуй не отиват, страх ги от боя
                    ако беше само ..другото...да са се самомобилизирали отдавна
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      тукашните укро-мажоретници да вземат да съберат малко взаимопомощ и да им пратят
                      Може и те да отидат на помощ- може, ама не отиват, защото онези бият много лошо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        Из-за дефицита боеприпасов украинских солдат посылают в опасные миссии: искать неразорвавшиеся снаряды на поле боя.

                        Об этом пишет The Wall Street Journal.

                        Их достают, в частности, из болот и других водоемов, где больше шансов, что снаряд сохранится. Речь о российских снарядах, которые выстреливаются по украинским позициям.

                        По словам солдата ВСУ Максима Полюховича, ему приходится не только обследовать болота, но и проходить по несколько километров по минным полям в поисках снарядов.

                        Он заявил, что "аппетит командиров растет", и его отправляют на такие задания почти ежедневно. По словам солдата, это опасно, поскольку неразорвавшиеся снаряды могут быть повреждены и способны сдетонировать в любой момент.

                        Другие офицеры ВСУ подтвердили журналистам острую нехватку снарядов, которые приходится постоянно экономить, и "стрелять только по самым важным целям".
                        https://strana.today/news/461845-ukr...issii-smi.html
                        тукашните укро-мажоретници да вземат да съберат малко взаимопомощ и да им пратят
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Из-за дефицита боеприпасов украинских солдат посылают в опасные миссии: искать неразорвавшиеся снаряды на поле боя.

                          Об этом пишет The Wall Street Journal.

                          Их достают, в частности, из болот и других водоемов, где больше шансов, что снаряд сохранится. Речь о российских снарядах, которые выстреливаются по украинским позициям.

                          По словам солдата ВСУ Максима Полюховича, ему приходится не только обследовать болота, но и проходить по несколько километров по минным полям в поисках снарядов.

                          Он заявил, что "аппетит командиров растет", и его отправляют на такие задания почти ежедневно. По словам солдата, это опасно, поскольку неразорвавшиеся снаряды могут быть повреждены и способны сдетонировать в любой момент.

                          Другие офицеры ВСУ подтвердили журналистам острую нехватку снарядов, которые приходится постоянно экономить, и "стрелять только по самым важным целям".
                          https://strana.today/news/461845-ukr...issii-smi.html

                          Коментар


                          • Определено не се лъже

                            48.592252,37.833691

                            Часов Яр
                            Огнеупорный комбинат
                            3, 5 цеха
                            Находились 247 Об ТрО и 251 Об ТрО

                            Личного состава в обеих цехах было от 400 человек и свыше 50 единиц техники.


                            Разложили и сожгли в пепел.

                            На утро сегодня в перехвате была цифра 107 - 200 в мешках и «очень много тяжелых». Техники пожгли много. Скорей всего будет еще столько же «безвести». Там горит до сих пор. Не могут, или не хотят тушить. Прилет был жуткий, трупы как после термобара.

                            Някой казват искандер други това

                            Бомбардировачи Су-34 са нанесли удари по позиции на украинските военни с авиобомби ОДАБ-500, предава РИА Новости, като се позовава на съобщение от Министерството на отбраната в Москва.

                            Ударът е нанесен по опорен пункт и жива сила. Поясняваа се, че ОДАБ-500 са оборудвани с универсални модули за планиране и корекция (УМПК), които имат крило, кормила и система за управление и превръщат конвенционалните бомби във високоточни.

                            ОДАБ-500 е обемна бомба, която работи в две стъпки: първо, когато се задейства, освобождава експлозивен течен състав, който образува аерозолен облак, който след това детонира в голям обем. Поради това се създава високотемпературна експлозия с мощна ударна вълна, която се "влива“ в окопи, землянки и други убежища, унищожавайки всичко по пътя си.

                            Всеки Су-34 може да носи четири такива бомби. Министерството на отбраната на Русия уточни, че след успешно изпълнение на мисията, след получаване на потвърждение за унищожаването на важни обекти, екипажите на Су-34 са се върнали в базата си.

                            Коментар


                            • Ребятки, Кармата е кучка,
                              ей тука доскоро вутинчи лъжеха, че Каховската укрите си я били гръмнали, ама Кармата не се лъже

                              Коментар


                              • mitko2848, руски търговски компании са много там по него време, търгуват усилено и с пари помагат за обединението. Русия го прави заради Великобритания също с която имат не много добри отношения. Например Османската империя е придатък на Британската, дефакто тя и осигурява много евтини стоки - доставя и от това Британската империя печели пари, а Османската империя експлоатира страни на Балканите като България, затова и българите са изостанали и бедни а и с времето е занемарена националната ни идентичност. Той Паисий не случайно пише - О, неразумний юроде поради що се се срамиш да се наречеш българин.. смисъла е че сме народ с писменост и култура. Истината е че писмеността ни се завръща - осъвременява като вземаме от Русия където тя през това време се е развивала, те я вземат от нас преди това, после ние от тях. Защото Русия взема кирилицата ? Защото ние сме много близки и чрез нея тя постига национална идентичност което е много важно за съхранението на един народ. Такива неща.
                                Руските компании направо плащат, харчат сериозни пари за да се обединят севера и юга на щатите.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X