IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение

    Щото немецът е бързал да превземе Москва и не е искал да губи време, сили и логистика и е оставил Ленинград за после.

    А руснаците не твърдят, че са тръгнали да превземат Харков.
    Достатъчно им е, викат, че ойкрайнците частично оголват Часов Яр, прехвърляйки части към Харькiв.
    В шаха често заплахата е по-ефективна от самото ѝ изпълнение.

    Пък като разкъсат фронта при Часов Яр, може и за обкръжаването на Харков да се мисли...
    Напротив-отделили са достатъчно сили и средства за превземането на Ленинград, ама укрепен град трудно се превзема. Не че е невъзможно да бъде превзет Харков, ама това ще е с цената на огромно количество жертви и унищожена техника.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      То и до Ленинград немците са имали малко километри,пък градът така и не е превзет.За едно градче като Авдеевка водиха 2 години боеве, докато го превземат, какво остава за голям град като Харков. Те тия последните километри са най-укрепени и трудни за преодоляване.
      Щото немецът е бързал да превземе Москва и не е искал да губи време, сили и логистика и е оставил Ленинград за после.

      А руснаците не твърдят, че са тръгнали да превземат Харков.
      Достатъчно им е, викат, че ойкрайнците частично оголват Часов Яр, прехвърляйки части към Харькiв.
      В шаха често заплахата е по-ефективна от самото ѝ изпълнение.

      Пък като разкъсат фронта при Часов Яр, може и за обкръжаването на Харков да се мисли...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение

        А, поправяш ме, че е по-близо, отколкото съм преценил на око, виж цитата ми:

        Аз съм видял 50, твоята карта дава 33 км.
        До центъра.

        А пък до периферията (околовръстното) е сигурно по-малко от 20 км. "Телеграм"ите казват 15 км.
        То и до Ленинград немците са имали малко километри,пък градът така и не е превзет.За едно градче като Авдеевка водиха 2 години боеве, докато го превземат, какво остава за голям град като Харков. Те тия последните километри са най-укрепени и трудни за преодоляване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агро Разгледай мнение
          Почна да пристига новото оръжие за украинците и жертвите от руска страна веднага скочиха с 50%. До края на месеца със сигурност ще чукнат половин милион. Явно на орките им харесва да си дават жалкия живот за тоя дето духа.
          Що издребняваш?

          Казвай направо 500% и десет милиона!
          И без това лъжеш...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение



            Споделете го с офталмолог и психолог, ще ви помогнат.
            А, поправяш ме, че е по-близо, отколкото съм преценил на око, виж цитата ми:
            Кът гледам на картата, центърът на Харков е на 50 км. от последния засега взет пункт от руската армия – Липцы. А околовръстното на Харков е на 25 км. от там.
            Аз съм видял 50, твоята карта дава 33 км.
            До центъра.

            А пък до периферията (околовръстното) е сигурно по-малко от 20 км. "Телеграм"ите казват 15 км.

            Коментар



            • Тази нощ са били атакувани три обекта на Рф, това е специална операция на ГУР, съобщи сайтът за новини и анализи РБК-Украйна, позовавайки се на източници

              Отбелязва се, че целите са били Волгоградската рафинерия, "Калуганефтепродукт" и Новолипецкият металургичен завод. Според източника са били поразени и военни цели.

              Коментар


              • Лов на зайци https://t.me/mysiagin/28530

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение
                  Кът гледам на картата, центърът на Харков е на 50 км. от последния засега взет пункт от руската армия – Липцы. А околовръстното на Харков е на 25 км. от там.


                  Споделете го с офталмолог и психолог, ще ви помогнат.

                  Коментар


                  • Почна да пристига новото оръжие за украинците и жертвите от руска страна веднага скочиха с 50%. До края на месеца със сигурност ще чукнат половин милион. Явно на орките им харесва да си дават жалкия живот за тоя дето духа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                      Явно на модерацията се кефи на бомбардирани граждански обекти.,
                      Имало е щаб квартира на Азовци. Нали така...?

                      Коментар


                      • Коментар


                        • SKP, западните политици са тъпи. Как ще кажеш на хора пред които се представяш за техен съюзник, че ти излизат много евтино да се бият вместо теб. Всеки в Украйна го знае, те дори го повтаряха многократно.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Коментар


                            • satz, те ВСУ съзнателно приближават руската армия и никой не може да каже дали и Киев няма да им дадат на руснаците. Направо са им се обадили да заемат техните позиции, а те се изтеглят защото от Киев нещо им скачат да ги притискат. Затова някой в Киев е решил че ще им прати специални полицейски подразделения, и какво ще им направят специалните полицаи ?
                              D.Y.F-091066

                              Коментар

                              Working...
                              X