IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Това, за което говориш, се нарича консумативизъм. Той беше залегнал в доктрината на Кисинджър като основна приоритетна линия на прокарване на американското влияние по света. Това направи и Европа богата. Но този процес е разходим, ако разбираш поне малко от математика. Идва време, когато това изчезва и остават само исторически находки.
    Оф, да бе, мръсните американци как прокараха тая доктрина за образование, здравеопазване, пътувания, работа по желание и интереси, старини по круизите и доживяване след 80. Мръсни градове.

    Винаги съм бил привърженик на живот, прекаран в насилствено гледане на паради за щяло и нещяло, поклони пред портрети, ядене на прости евтини въглехидрати, робия за шепа стотинки на местния олигарх в неговото производство и приключване на земният път малко след пенсиониране.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


      Вече никой не иска да им купува боклуците
      ------------------
      Каква е ситуацията с руския износ на оръжие през последните 10 години?

      По данни на Стокхолмския международен институт за изследване на мира (SIPRI) той силно губи позиции.

      Износът на оръжия е намалял с 64 % между 2015-19 г. и 2020-24 г. (най-лошият резултат сред всички държави). На Русия се падат 7,8 % от световния износ на оръжие през 2020-24 г. и 21 % през 2015-2019 г. Спадът започна още преди събитията от 2022 г. Това до голяма степен се дължеше на намаляването на поръчките от Китай и Индия.
      Спадът в износа на оръжия е следствие повишеното им потребление в зоната на СВО. Нормално и се преживява.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        barbaron, в Китай и Япония имат много обезлюдени територии. ИИ да ти ги намери колко са да видиш. В Япония има обезлюдени територии с пътища, населени места в които има построени стабилни къщи каквито са били през 70 - те. До такава степен няма хора, че дивите животни не се страхуват от човек, тръгваш към тях и те не помръдват сърнички, не знаят че човека е лош. Имало е силни земетресения в някои от тези райони, къщите са толкова стабилно построени че една керемида няма паднала, населеното мястое имало всички необходими общественни стради, стои си всичко цяло, никой не е влизал, не е разбивал, в къщите има обзавеждане от него време което е функциониращо, има подаване на вода и ток. Кой каза че Япония ако Курилите са нейни, ще строи нещо там и ще стане само небостъргачи ? Въобще не ги интересува да правят нещо там. Те могат да населят с бежанци тази райони в които всичко има, но няма да са японци и не искат да се смесват засега. Всички знаят, колко са красиви креолките, но деца нямат после - поколение нямат. Това е проблем, който е предизвикателство и пред медицината. В Европа от смесени бракове никакви проблеми - имат деца, децата им имат и те деца, което означава че Европа е населена от един и същ народ.
        Япония няма са.поличи Курилите, т.к.чрез тях, се контролира достъпът до руските военноморски бази. Тях ги забравяме (ние), а и руснаците, и те също. Япония, нека да помни какво се случва, когато скача на Русия.

        Коментар


        • barbaron, в Китай и Япония имат много обезлюдени територии. ИИ да ти ги намери колко са да видиш. В Япония има обезлюдени територии с пътища, населени места в които има построени стабилни къщи каквито са били през 70 - те. До такава степен няма хора, че дивите животни не се страхуват от човек, тръгваш към тях и те не помръдват сърнички, не знаят че човека е лош. Имало е силни земетресения в някои от тези райони, къщите са толкова стабилно построени че една керемида няма паднала, населеното мястое имало всички необходими общественни стради, стои си всичко цяло, никой не е влизал, не е разбивал, в къщите има обзавеждане от него време което е функциониращо, има подаване на вода и ток. Кой каза че Япония ако Курилите са нейни, ще строи нещо там и ще стане само небостъргачи ? Въобще не ги интересува да правят нещо там. Те могат да населят с бежанци тази райони в които всичко има, но няма да са японци и не искат да се смесват засега. Всички знаят, колко са красиви креолките, но деца нямат после - поколение нямат. Това е проблем, който е предизвикателство и пред медицината. В Европа от смесени бракове никакви проблеми - имат деца, децата им имат и те деца, което означава че Европа е населена от един и същ народ.
          D.Y.F-091066

          Коментар



          • Демографска и инфраструктурна ситуация в източна Русия

            Демографска криза и изселване на населението

            Източните региони на Русия, особено тези отвъд Байкал, преживяват устойчива демографска криза. Населението на Далечния изток е намаляло с 14% за последните 15 години, въпреки административните мерки като включване на нови територии (Забайкалски край и Република Бурятия). Гъстотата на населението там е под един човек на квадратен километър, което прави този регион един от най-слабо населените в света.

            В повечето райони се наблюдава масово изселване, особено на млади хора и квалифицирани специалисти, към по-развити региони или големи градове (Иркутск, Улан-Уде, Чита), където има малък миграционен прираст. В останалите общини демографският спад продължава.

            Причини за депопулация и влошаване на качеството на живот

            Основните причини са липсата на съвременна инфраструктура, труден транспортен достъп, недостиг на медицински и образователни услуги. За да се получи качествена медицинска помощ или образование, често се налага да се пътува със самолет до други региони. Това прави живота извън големите градове изключително неудобен и стимулира по-нататъшното изселване. Икономическа и инфраструктурна експанзия на Китай

            Сравнение с Китай и нарастваща зависимост

            В съседните китайски територии, при сходни климатични условия, през последните десетилетия е изградена развита пътна мрежа, модерни градове и предприятия, което рязко контрастира с руската страна на границата. Китайските градове до границата се превръщат в центрове на привличане за руските жители на пограничните райони, които пътуват там за стоки, медицински услуги и дори за образование на децата си – цените и качеството често са по-добри, отколкото в Русия.

            Инфраструктурни проекти и транспорт

            Китай активно инвестира в транспортна инфраструктура: строят се нови жп преходи, разширява се пътната мрежа, което улеснява достъпа на руснаците до китайски услуги. Китайските авиолинии предлагат по-евтини и по-комфортни полети от руските, което също допринася за преориентацията на населението към южния съсед.

            Икономическа експанзия и дългосрочни последици

            Икономическата експанзия на Китай става все по-очевидна, особено с подписването на концесионни договори и развитието на инфраструктура, която вече няма да може да бъде премахната. Това води до постепенна интеграция на руските погранични територии в икономическото пространство на Китай. Перспективи и рискове за руската държавност

            Загуба на контрол и "ефектът Рубикон"

            Ако тенденцията продължи, съществува риск цели региони – Забайкалието, югът на Източен Сибир – фактически да изпаднат от руската сфера на влияние. Транспортната схема "Юг-Север" означава, че този, който контролира южната инфраструктура (в случая Китай), ще контролира и северните територии чак до Арктика.

            Сравнение с японските проекти на Курилите и Сахалин

            Успоредно с това се обсъжда съвместното развитие на Курилите и Сахалин с Япония, но през годините на независимост Русия не е успяла да реализира мащабни проекти там и вероятно основната роля в развитието на инфраструктурата ще бъде на японските компании. Това още веднъж подчертава технологичното и инфраструктурно изоставане на Русия в региона.

            Заключение

            Източните региони на Русия са изправени пред демографска и инфраструктурна криза, утежнена от изселването на населението и липсата на съвременни условия за живот. На този фон Китай активно разширява своето икономическо и инфраструктурно влияние, предлагайки по-високо качество на живот и удобства за местните жители. Ако настоящите тенденции се запазят, съществува реален риск от постепенна загуба на контрол от страна на Русия върху тези територии и тяхната интеграция в икономическото пространство на Китай.

            Коментар


            • Трябва да се отбележи, че японците и китайците са исторически много близки. Сун Дзъ, известен китайски военачалник, написва трактата „Изкуството на войната“, където посочва как да се избягва пряката конфронтация, ако тя е неизбежна, в кой момент да започне, препоръчва да се постигат цели не с военни средства, или по-скоро без използване на сила, може би чрез нейната демонстрация, но не повече. Оттук идва и мъдростта, близка както на японците, така и на китайците, че ако дълго време седиш на брега на река, можеш да видиш плаващия труп на врага си.

              И така, изглежда, че Пекин и Токио са видели точно този труп, който вече плава, поклащайки се на вълните на времето. Те са били търпеливи и издръжливи и затова могат да получат без нито един изстрел на Север много повече, отколкото ще получи западният им съсед. Във всеки случай запустелите руски територии ще се окажат в по-ефикасни икономически ръце.

              Коментар


              • (снимки от разузнаване)



                15:09Now playing ⚡️Розвідка ДІЗНАЛАСЯ ПРО МАСШТАБИ РУЙНУВАНЬ на аеродромах рф! НОВИЙ ДРОН ЗСУ наробив галасу — НАКІ


                23K views3 hours ago
                Телеканал Прямий
                Last edited by X_Y; 11.05.2025, 11:40.

                Коментар


                • Чудя се защо украинците си хабят снарядите
                  Още малко и РФ ще се скапе сама окончателно
                  ---------------------
                  Износът на пшеница от Русия се е сринал: през януари обемът възлиза на 2,47 млн. тона, което е с 39,5% по-малко от същия месец на 2024 г. През февруари са изнесени 1,9 млн. тона, което е 2,4 пъти по-малко. Оценката за износа на пшеница през март е 1,4-1,8 млн. тона, което също е значително по-малко от миналогодишния показател.

                  Основната причина е, че поради инфлационния ръст на разходите, себестойността на пшеницата е станала толкова висока, че като се вземе предвид експортното мито, цената на външния пазар е неконкурентна!

                  Агробизнесмените получават по-малко приходи, което ги обезкуражава да поддържат същия размер на засетите площи през следващия сезон. Агробизнесменът има по-малко приходи и следователно разполага с малко оборотни средства, без които в селското стопанство е много трудно.

                  Друга новина за външната търговия е, че оборотът с Китай е спаднал със 7,5% през първото тримесечие. Вносът е намалял с 5% (до 30 млрд. долара), а износът - с почти 10%! За руския бюджет това означава загуба на стотици милиарди рубли от приходите от нефт и газ (основата на износа за Китай) и от вносните мита.

                  Коментар




                  • Вече никой не иска да им купува боклуците
                    ------------------
                    Каква е ситуацията с руския износ на оръжие през последните 10 години?

                    По данни на Стокхолмския международен институт за изследване на мира (SIPRI) той силно губи позиции.

                    Износът на оръжия е намалял с 64 % между 2015-19 г. и 2020-24 г. (най-лошият резултат сред всички държави). На Русия се падат 7,8 % от световния износ на оръжие през 2020-24 г. и 21 % през 2015-2019 г. Спадът започна още преди събитията от 2022 г. Това до голяма степен се дължеше на намаляването на поръчките от Китай и Индия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Сибирския Бръснар Разгледай мнение
                      [SIZE=20px][COLOR=#B22222][B]mnog]

                      ако сте гледали баш точно това https://www.kommersant.ru/doc/7712252?from=top_main_1 (изявлението снощи)



                      11:40Now playing Разговоры о перемирии | Ночной брифинг Путина и европейские лидеры в Киеве (English sub) @Max_Katz


                      7.5K views7 minutes ago
                      Максим Кац

                      Last edited by X_Y; 11.05.2025, 11:40.

                      Коментар



                      • Русия ще се сблъска с наплив на огромен брой фалшиви ветерани от СВО, заяви депутатът от Държавната дума Александър Бородай.

                        Според него в някои армейски части са включени депутати, чиновници, доброволци и блогъри, които не участват в бойни действия.

                        „Това са “мъртви души". За тях основната задача е да получат удостоверение за ветеран от бойните действия и някаква награда, за предпочитане държавна, подписана от президента", каза Бородай.

                        Той твърди, че има „тълпа“ от желаещи да получат такава награда и ще бъде трудно да се преборим с това явление.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Сибирския Бръснар Разгледай мнение
                          Владимир Путин очерта руските условия за широк, траен и устойчив мир: никакви временни прекратявания на огъня, никакви европейски „миротворци“, никакво НАТО в #Украйна - и признаване на Крим и областите Луганска, Донецка, Запорожка и Херсонска за постоянна руска територия.

                          Докато САЩ, страните от ЕС и НАТО и Зеленски не признаят тези исторически руски области за постоянна руска територия, #руската армия ще продължи да напредва отвъд четирите области и към историческите „руски градове“ Одеса, Николаев, Днепър и Харков.


                          И защо иска директни преговори като е ясно,че никой няма да му изпълни условията?
                          Или прави номера или е склонен на отстъпки. Трети вариант няма.

                          Коментар


                          • Владимир Путин очерта руските условия за широк, траен и устойчив мир: никакви временни прекратявания на огъня, никакви европейски „миротворци“, никакво НАТО в #Украйна - и признаване на Крим и областите Луганска, Донецка, Запорожка и Херсонска за постоянна руска територия.

                            Докато САЩ, страните от ЕС и НАТО и Зеленски не признаят тези исторически руски области за постоянна руска територия, #руската армия ще продължи да напредва отвъд четирите области и към историческите „руски градове“ Одеса, Николаев, Днепър и Харков.


                            Коментар


                            • Коментар

                              Working...
                              X