IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
    ..

    Така че със сигурност щеше да е по добре за Украйна този договор да беше подписан ..
    С кого да го подпишеш, със същия къде се е изсрал върху собствения си подпис ли? тъпичко.

    Коментар


    • Стремление к самоуничтожению заложено в бандеровцах изначально - и непреодолимо.

      Депутат Верховной Рады Украины Олег Дунда на «Форуме свободной России» в Вильнюсе заявил, что войну на Украине можно завершить за год, но для этого необходимы «креативные решения».

      Он считает, что таким решением может стать нападение на Белоруссию

      «Я убежден, что если относительно небольшие подразделения ВСУ зайдут, белорусская армия сложит оружие. Это не убеждение, это знание. А это большой удар под дых Москве, чтобы показать, что она не контролирует эти территории и она не готова их защищать», — заявил он.
      https://t.me/RVvoenkor/78235

      А если белорусская армия обидится на агрессию и въебет всем, включая "Искандеры", по небольшим подразделениям ВСУ? - А их-то за шо?!
      -----------------------------------------------

      ВСУ экстренно бросили в наступление на Глушково "элитную" 47 бригаду: теперь наш десант уничтожает её БМП Bradley

      3 батальон 47 бригады "Магура" был срочно выдернут с Покровского направления на Курское и он уже несёт потери. На кадрах подбитые в приграничье и брошенные БМП.

      На вооружении 47-й омбр как раз стоят американские Bradley и танки Abrams.

      Бригада ранее была разбита у Работино и потом у Авдеевки, сменив уже 5 составов, теперь её выдернули с Донбасса для усиления наступления в Глушковском районе.
      https://t.me/RVvoenkor/78239--------------------------------------
      Украински болници продават бебета на гей двойки в Европа за 50 000 евро

      Полицията в Киев и Харков разкри болници, които са продавали бебета, родени от сурогатни майки, на чужденци зад граница. В престъпната схема са участвали преводачи, адвокати, медицински работници и мениджъри, общо 12 души, сред които директор на столична клиника и зам.-директор на частна клиника в Харков, съобщи полицията в Киев.

      „Обвиняемите активно са набирали жени за ролята на сурогатни майки, като са им обещавали бързо разрешаване на финансови проблеми. Цената на „услугите“ за продажба на дете на чуждестранни „родители“ е варирала от 50 до 70 хиляди евро, от които жените са получавали само около 8-10 хил. евро, те не са сключвали договор за сурогатно майчинство“, се казва в изявлението на полицията. Украйна е една от малкото страни, в които сурогатното майчинство е разрешено.

      След раждането на детето жената, с участието на преводач, го предава на чужденеца и под натиск съдейства за изготвянето на документи за последващо извеждане на детето в чужбина.

      Бебета от Украйна са били предлагани на еднополови двойки от Европа. Доказано е, че до момента 10 деца са родени от сурогатни майки за еднополови двойки и отведени в страни от ЕС. И тази схема е продължавала от поне 4 години. Преди да започне разследването, вероятно е имало поне още 40 деца, които са били жертва на трафик от 2019 г.

      Според служителите на реда в тази престъпна схема са участвали 12 души. Двама управители и един адвокат вече получиха 5-годишна условна присъда с изпитателен срок от 3 години. Други четирима техни съучастници са обявени за международно издирване, а в съда са внесени обвинителни актове срещу още двама участници.

      Предстои съдът да гледа делото за трафик на бебета срещу 53-годишен директор на столична клиника, 43-годишен заместник-директор на частна клиника в Харков и 44-годишен преводач.

      Коментар


      • ГРЕШКА? Израел не улучил боеприпасите на Хизбула, а френска бензиностанция на TOTAL в Бейрут (kritichno.bg)

        За 1 година 60% от Газа е изличена. Убити са 11 300 деца и близо 6300 жени. ГРАФИКА (kritichno.bg) - еврейски ценности в действие, затова по целия свят ги мразят

        Коментар


        • satz, дори проекто договора не се подписва, защото Украйна си тръгва. За съществуването на проектодоговора има потвръждение и от другите участвали. Неподписан проектодоговор. Те много добре знаят че ако го подпишат той ще има правна сила, нарушаването му ще е нарушаване на проектодоговор който са подписали.
          Last edited by supertrader; 06.10.2024, 11:57.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Потеже дълговото бреме там е натежало много единственния начин пациента да оздравее е да се превърнат в данъчен Рай, държавата ше взема пари в заем и ще се издържа с такива пари докато икономиката се подобри, данъците на нула съответно. Същото нещо и при ЕС трябва да се направи.
            Светът е биполярен, поживяхме в данъчен ад, време е да се преместим в данъчен рай. Това не зави от никакви външни фактори, не им го прави нито Китай, нито Русия..
            Разширяването на един фиктивен военен съюз какъвто се явява НАТО води само до още по дълбоко компроментиране на сигурността. Повишава се риска от войни. В този контекст Украйна се вписва априори само като системен риск, тя няма с какво друго да участва освен да вкара още риск в системата.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              Моля покажете Инстанбулският мирен договор. В днешно време международните проекто договори също са публични.

              Да ви подскажа - дъртото плешиво джудже също заеква като му го поискат "договора"

              А пък ако въпросното джудже просто спазваше законите руски! както и подписания от самия него договор от 2003-та ТО ВОЙНА НЯМАШЕ ДА ИМА
              Първо, ако беше подписан вероятно щеше да е публичен

              Второ към момента на воденето на преговорите в Истанбул на територията на новите републики не беше проведен референдум и не бяха включени в състава на Руската Федерация - тоест теоретично имаше възможност някой ден да се върнат на Украйна - След референдума и указа за присъединяване това клони към нула

              Трето - От мирните преговори до сега Украйна загуби десетки хиляди мъже и жени и цялата и енергетика беше срината както и много предприятия

              Така че със сигурност щеше да е по добре за Украйна този договор да беше подписан и както вече излезе по медиите те са били склонни да го подпишат до като не са се намесили доброжелатели да им обещаят че ще ги подкрепят

              Коментар


              • Pyramid, идвам ти в къщичката с 5лв. и ти ги давам да си купиш нещо, а после ще ми ги връщаш с лихви, ти ги харчиш но продавача и той в моята банка ги внася, давам ги на жена ти, на децата и така всички имате да ми връщате 500лв.. при 5 % лихви - 25 лв лихви ще има да ми плащате за моите 5лв. които съм давал многократно в заем. Създал съм кредитни 500 лв и то само с 5лв. Когато се стигне до връщането им, разбира се те могат да се върнат с 5лв., някой ги похарчва и който ги получи си връща с тях дълга, давам ги пак в заем и някой продава нещо а с 5 - те лева си връща дълга и така...
                - Та ще ми разправя Камала Харис как щяла да даде на Украйна 700милиарда налични в брой. Такова нещо просто няма как да стане в тази финансова система в която Украйна участва с вземане на пари, но не и с връщане на пари. Такива като Украйна играят ролята на забавител при създаване на кредитни пари. После другарката Харис няма откъде да ги вземе 700 милиарда пари в брой. Затова Тъкър пита - А нима ние имаме толкова налични пари в брой ? Просто човека е на по високо ниво сред информираните хора, знае как са създадени пари. Другарката Харис и личи че никак не е посещавала училище. Ценното и качество било че много хубаво се смеела. Едно президенстване и после не само на американците, гражданите ще им се плаче, ще плачат и американските служби - вслючително и ЦРУ и другите от сигурността им, много ще плачат. Някой от техните шефове просто го виждам как ще даде интервю в стил Зеленски - Няма я вече нашата Америка, няма ги вече нашите САЩ ! Тези явно са решили да приключат филма Съединени американски щати.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Ти искаш хем да си булка, хем да няма първа брачна нощ. Не може хем да си в НАТО и ЕС, да ползваш бонусите- стабилност, свободно движение, инвестиции, общ пазар, но да си водиш твоя си политика различна от приетата с мнозинство в ЕС. Като подписа примирие Украйна след окупацията на Крим и създаването на ЛНР и ДНР по- добре ли стана? Спряха ли руските апетити за завладяване на Цяла Украйна? Не- Путин въпреки че казваше че няма да напада Украйна си ги нападна 22 година. Та какво те кара да мислиш че ако сключат примирие и оставят на руснаците ново окупираните територии след 5-10 години руснаците няма да нападнат пак и да завладеят останалата част от Украйна? Украйна абсолютно може да спечели войната стига САЩ да решат че Украйна трябва да спечели и да им дадат достатъчно оръжие и да го използват без ограничения както дадоха на руснаците и англичаните през Втората световна война- над 10 000 самолета, хиляди танкове, локомотиви, керосин, тонове храна и облекло..... И не е имало никакво ограничение да се Бомбандират немските градове. Как напредват руснаците в момента? - сриват украинските градове и отбранителни линии със стотици планиращи бомби КАБ и фаб по няколко тона пускани от руски самолети летящи над руска територия, по които украинците не могат да стрелят, защото им е забранено от американците за да "нямало ескалация". Все едно да бяха казали на СССР с оръжията които ви даваме не стреляйте по Берлин за да няма ескалация Мислиш ли че немците щяха да се предадат при този вариант на водене на война?. Та с 2 думи изхода на войната зависи от САЩ.
                  Мите участитето в НАТО не ни задължава да участваме във войни водени между трети страни - Ако не съм прав поправи ме

                  А какво бил казал Путин и какво били казали Макрон и Меркел и били излъгали си е за сметка на тези дето им вярват на мен лично нищо не са ми обещавали

                  А иначе си на прав път все някой ден даже и ти ще осъзнаеш че помагачите на Украйна всъщност не са заинтересовани от нейната победа

                  Също така някой ден ще осъзнаеш че целта на тази война беше насочена срещу конкурентоспособността на ЕС

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                    ..

                    Ако Украйна беше подписала Истанбулският мирен договор щеше да е много по добре от колкото ще бъде след подписването на следващият мирен договор

                    ... с кое от горното не си съгласен да дискутираме
                    Моля покажете Инстанбулският мирен договор. В днешно време международните проекто договори също са публични.

                    Да ви подскажа - дъртото плешиво джудже също заеква като му го поискат "договора"

                    А пък ако въпросното джудже просто спазваше законите руски! както и подписания от самия него договор от 2003-та ТО ВОЙНА НЯМАШЕ ДА ИМА

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      За пореден път установявам, че ми е каша в главата

                      Само безусловна любов към Русия ми е в главата, защото не правя разлика между народ и авторитарна власт.

                      Ето моите тези

                      Преклонена главица, сабя не я сече

                      Нападната държава не може да спечели война

                      Хората, които са помагали на СССР да продължава ВСВ, не са и мислили доброто

                      Хубав ден !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Много сте ми смешни като почнете да се напъвате да вадите отделни събития от контекста вместо да се опитате да направите някакво реално сравнение на това кой дал кой взел..

                        Когато пускаш сълзливи истории за Свищов е редно да споменеш и за бомбардировките на София част от които също на на православни празници
                        20 декември 1943 г., „Черният Никулден“
                        или пък черният Великден 1944-та
                        По смешни са напъни на невежи, да сравняват факти на изгорени десетки български селища с бомбене на някой на който българите са обявили война.

                        знаем че в СССР с историята сте зле, ама как наричате някой къде пробва теми в които е бос
                        разкажете пак, че Батак е по-голям от Свищов

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агро Разгледай мнение

                          Ти му говориш, то пак същото си знае. Не ме интересува периода преди ВСВ. До тогава гърците са били по-зле от българите. Много ясно съм написал периода след 1944 г. Но щом нямаш какво да кажеш, значи си съгласен. Руското влияние след 1944 г. е пагубно за манталитета на хората в България!
                          Аграрен каша ти е и на тебе в главата - Каква Русия каква ВСВ???

                          ако искаше да го напишеш ясно трябваше да напишеш СЪВЕТСКОТО

                          Също така ако имаше елементарни познания за историята щеше да ти е ясно че българия не попада току така в съветската орбита и историята не започва от ВСВ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            За пореден път установявам че ти е каша в главата

                            Вие елементарни неща не можете да вденете и само някаква деконструктивна омраза към Русия ви е в главата без даже да можете да обясните точно защо

                            Ето ти моите тези те до голяма степен се споделят и останалите

                            България не трябва да се намесва по никакъв начин в тази война и не само в тази

                            Украйна не може да спечели тази война и колкото повече тя продължава толкова толкова повече тя ще загуби

                            Хората които подкоросват Украйна да продължава войната не и мислят доброто

                            Ако Украйна беше подписала Истанбулският мирен договор щеше да е много по добре от колкото ще бъде след подписването на следващият мирен договор

                            Айде кажи сега с кое от горното не си съгласен да дискутираме
                            Ти искаш хем да си булка, хем да няма първа брачна нощ. Не може хем да си в НАТО и ЕС, да ползваш бонусите- стабилност, свободно движение, инвестиции, общ пазар, но да си водиш твоя си политика различна от приетата с мнозинство в ЕС. Като подписа примирие Украйна след окупацията на Крим и създаването на ЛНР и ДНР по- добре ли стана? Спряха ли руските апетити за завладяване на Цяла Украйна? Не- Путин въпреки че казваше че няма да напада Украйна си ги нападна 22 година. Та какво те кара да мислиш че ако сключат примирие и оставят на руснаците ново окупираните територии след 5-10 години руснаците няма да нападнат пак и да завладеят останалата част от Украйна? Украйна абсолютно може да спечели войната стига САЩ да решат че Украйна трябва да спечели и да им дадат достатъчно оръжие и да го използват без ограничения както дадоха на руснаците и англичаните през Втората световна война- над 10 000 самолета, хиляди танкове, локомотиви, керосин, тонове храна и облекло..... И не е имало никакво ограничение да се Бомбандират немските градове. Как напредват руснаците в момента? - сриват украинските градове и отбранителни линии със стотици планиращи бомби КАБ и фаб по няколко тона пускани от руски самолети летящи над руска територия, по които украинците не могат да стрелят, защото им е забранено от американците за да "нямало ескалация". Все едно да бяха казали на СССР с оръжията които ви даваме не стреляйте по Берлин за да няма ескалация Мислиш ли че немците щяха да се предадат при този вариант на водене на война?. Та с 2 думи изхода на войната зависи от САЩ. А и за България- защо да не участва косвено?- оръжейните заводи работят на 3 смени- работни места, данъци и т.н. А и ако Украйна падне и Русия реши да " присъединява" Полша или балтийските страни ние като член на НАТО ще трябва да пратим войска и да гинат българи. Така че в наш интерес е да подкрепяме Украйна.
                            Last edited by mitko2848; 06.10.2024, 11:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агро Разгледай мнение

                              Ти му говориш, то пак същото си знае. Не ме интересува периода преди ВСВ. До тогава гърците са били по-зле от българите. Много ясно съм написал периода след 1944 г. Но щом нямаш какво да кажеш, значи си съгласен. Руското влияние след 1944 г. е пагубно за манталитета на хората в България!
                              Тук става едно изкривяване на картинката и то, нама общо с "руското ', ами със западното влияние: Продължилата дълго време инфлация (там), заедно с формираната НА ЗАПАДНИ БОРСИ! "оценка" на нашите валути, + дълбоката разруха и окраждане на нашите страни првз последните 35 години , заедно с тази "култура" тип не ме интересува", води до грешни "заключения" като твоето. ДА, СЕГА И ТУК, парите у нас, са по-малко (един вид, невеж и глупав човек, си прави "извода", че там са (уж!) по-богати). А (тези като теб) "не вини тересува и не знаете", че твзи пари са...ОСНОВНО И ГЛАВНО ДЪЛГ. Тъпо е. Защото, ДОКАТО НЕ СИ ИЗПЛАТИШ ДЪЛГОВЕТЕ, ТИ СИ, ДЕ ФАКТО, ОБРАТНОТО НА "БОГАТ". Теб те притежават външни сили, не ти притежаваш някого.
                              Друг въпрос че, в мо ента, и нас подобни на техните "икономисти", ни набутват в дългова спирала и, какво ще излезе там, можем само да гадаем.

                              Коментар

                              Working...
                              X