IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

    Хахаха-сега средната заплата е 2000 лв, колите масово са на газ,който струва 1.15 лв.100 км излизат 10 лв.Т.е с една заплата може да минеш 10 ПЪТИ ПОВЕЧЕ разстояние с автомобил, отколкото по времето на комунизма.
    При 220 лв средна заплата, имаше бензин по 27÷30 стотинки. ТОГАВА. Ати нямаш И НЕ МОЖЕ ДА ИМАШ спомени просто, защото не си бил роден, Смешно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
      Хахаха-сега средната заплата е 2000 лв, колите масово са на газ,който струва 1.15 лв.100 км излизат 10 лв.Т.е с една заплата може да минеш 10 ПЪТИ ПОВЕЧЕ разстояние с автомобил, отколкото по времето на комунизма.
      Средна заплата и ти не си виждал, май. Проблемът е че, на твоите илюзии, никой не им се хваща.
      Last edited by Pyramid; 28.10.2024, 08:03.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Vergil1975, масово за хората сега е същото, получаваш 600лв заплата, а бензина е 2.50, обаче имаш и висока гражданска която тогава беше 14лв. имаш винетна такса която тогава нямаше. Същия стандарт на живот, дори е по нисък за мнозинството от хората. Като видиш какви са цените по тях веднага можеш да пресметнеш истинските доходи, обаче ти си военен и сигурно не го знаеш. За хората които работят ситуацията е такава.
        Хахаха-сега средната заплата е 2000 лв, колите масово са на газ,който струва 1.15 лв.100 км излизат 10 лв.Т.е с една заплата може да минеш 10 ПЪТИ ПОВЕЧЕ разстояние с автомобил, отколкото по времето на комунизма.

        Коментар


        • Vergil1975, масово за хората сега е същото, получаваш 600лв заплата, а бензина е 2.50, обаче имаш и висока гражданска която тогава беше 14лв. имаш винетна такса която тогава нямаше. Същия стандарт на живот, дори е по нисък за мнозинството от хората. Като видиш какви са цените по тях веднага можеш да пресметнеш истинските доходи, обаче ти си военен и сигурно не го знаеш. За хората които работят ситуацията е такава.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Цялата концепция за армиите на НАТО, е сбъркана, като у нас - ОСОБЕНО СИЛНО, т.к.тя остана основно "малка". А, за истински силна Армия, си трябва и силна икономика. Ето и доказателство, че България имаше многократно по-силна икономика ПРЕДИ 10 11.1989-та . Тогава, тя спокойно поддържаше над 150000 души армия, а сега няма и 30000, и огъва коловоза. Че и безоръжна.
            Толкова беше силна икономиката,че баба ми получаваше 40 лв пенсия. При цена на 1 кг месо 4 лв.Точно за 10 кг й стигаше на месец. Баща ми 200 лв заплата при цена 1 литър бензин 1 лв.Караш 1000 км на месец и половината заплата отива.Имаше.и режим на тока, недоимък в магазините.Направо цъфтеше икономиката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              И като как ни я "гарантира" тази сигурност? Като ни натиска да се дърлим на Русия? Никога не си дружил с разума, малкия.
              България по никакъв начин не се"дърли"на Русия. Напротив-те отказаха да ни продават газ, а и има високи мита за нашите стоки. Газопровода с руски газ.през българска територия функционира, също и рафинерията Лукойл в Бургас. Това ли е дърлене?

              Коментар


              • v_tin, ВСУ в Курска област почнала да ги гони параноята, сигурно до седмица ще почнат и проскубаните медии да го съобщават. Въобще не е чудно че са убили цивилни, защото много са започнали да откачат.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                  Връткам педалите като ходя на фитнес. То не е като да носиш цимент на гарата в Горна обаче. С тебе няма кой да се мери, не се безпокой.
                  Ти си по трениран от северно кореец тогава, тях Пинг Понг ги тренира с Мерцес, надбягават се с него и го изпреварват, били по бързи от вятъра. Един разказва как 5 човека разгонили 500 ВСУ - шника понеже ги изненадали и онези се уплашили, изглеждали много свирепи и той бягал и се жалва че си загубили всички неща. Най вече акъла си изгубили от страх, и някой му пише по жалбата - ти ако имаше акъл нямаше да си там !
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Грузински МАЙДАН !

                    Президент Грузии Саломе Зурабишвили отказалась признавать итоги выборов в парламент

                    "Я не признаю эти выборы (...) Это то же самое, что признание вхождения сюда россии, подчинения Грузии россии. Наши предки не для этого жили, и мы этого не примем. Никто не может отнять у Грузии европейское будущее", - заявила она.

                    Зурабишвили назвала действующее правительство страны нелегитимным и призвала сторонников оппозиции выйти на акцию протеста в понедельник вечером у здания парламента.
                    хахаха, колко познато звучи, дали ще излезе на мегдана

                    Коментар


                    • Сега ребята САЩ , ЕС ще отслабнат много и двата съюза, това да се мъчиш да победиш Русия не е по различно от гонене на Михаля дето казва народа. Украинците са такава сила че влязоха на 30км. само в руска територия и каталясаха. После е достатъчно Китай да размаха пръстче само и Америка, Европа и Русия ще се съберат в един съюз - защото са много зле, и американците са много ..много зле.
                      Израел ако бяха използвали 100бр. Ф35 щяха да имат поне 3 потрошени при кацане, те са много зле разчетени и съвсем малко да кривне при кацане започва да се обръща през крило. Мога да си представя какви удари са нанесли, той пилота трябва да се кръсти да не изтегли късата клечка като каца и да се отъркаля.
                      Last edited by supertrader; 27.10.2024, 23:58.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Ами не знам, уж връткал педалите...
                        Връткам педалите като ходя на фитнес. То не е като да носиш цимент на гарата в Горна обаче. С тебе няма кой да се мери, не се безпокой.

                        Коментар


                        • barbaron, Русия едва ли разчита някой да и даде нещо, особенно пък ракети не вярвам.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Какво от това че тя няма да признае изборите, те са разделени наполовина реално което няма да е в тяхна полза и ЕС отслабна в резултат на подкрепата си за Украйна. Така че е химера да си мислят че могат да ги присъединят, на тях им трябват инвестиции, трябват им пазари. Техния избор се свежда само до това да решат - искат ли да си опразнят държавата, но вече и това онези ядрото няма да могат да го понесат - още икономически емигранти.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                              Заради израелския удар Иран скоро няма да може да снабдява русия с нови балистични ракети.

                              „Важна последица от израелските удари по Иран е, че Иран няма да може да доставя балистични ракети на русия в продължение на много месеци, докато не възстанови производствения си капацитет“, пише израелският експерт по Близкия изток и журналист от Haaretz Аншел Пфефер в X.

                              Освен това Техеран вече няма да може да доставя балистични ракети на терористите от „Хизбула“ в Ливан и на хутите в Йемен.

                              Според съобщения в медиите Израел е извадил от строя 12 инсталации, които се използват за производство на гориво за балистични ракети, които съставляват значителна част от арсенала на Иран. Производството на нови инсталации може да отнеме поне една година.
                              -------------------------------------------
                              Из-за удара Израиля, Иран не сможет в ближайшее время поставлять россии новые баллистические ракеты

                              "Важное последствие израильских ударов по Ирану заключается в том, что Иран не сможет поставлять баллистические ракеты россии в течение многих месяцев, пока не восстановит свои производственные мощности", - пишет израильский эксперт по Ближнему Востоку и журналист Haaretz Аншель Пфеффер в X.

                              Кроме того, Тегеран больше не сможет поставлять баллистические ракеты террористам Хезболлы (Ливан) и хуситам (Йемен).

                              По данным СМИ, Израиль вывел из строя 12 установок, которые используются для производства топлива для баллистических ракет, составляющих значительную часть иранского арсенала. Производство новых установок может занять не менее года.
                              Точно бе. Как не се сетих.

                              Коментар


                              • Грузински МАЙДАН !

                                Президент Грузии Саломе Зурабишвили отказалась признавать итоги выборов в парламент

                                "Я не признаю эти выборы (...) Это то же самое, что признание вхождения сюда россии, подчинения Грузии россии. Наши предки не для этого жили, и мы этого не примем. Никто не может отнять у Грузии европейское будущее", - заявила она.

                                Зурабишвили назвала действующее правительство страны нелегитимным и призвала сторонников оппозиции выйти на акцию протеста в понедельник вечером у здания парламента.

                                Коментар

                                Working...
                                X