IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    Колко от Вас могат да боравят с калашник,картечница ,да оцеляват без храна ,вода ,да не се къпят със седмици ,да се хранят като кучета от земята ,защото при война това е една малка частичка от реалността .
    Май ,доста малко ,та се молете да няма война защото за нула време сте заминали
    Тъй, я! Кажи им.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Имаше 3 редици закопани стари танкове през 10км. Отдавна ги изкопаха и предадоха на скрап. Трябваше да издържим 3-5 дни и да водим партизанска война - да забавим/разсейваме настъплението. Тогава идва 1-ва танкова и заедно трябва да удържим до 7 ден когато идват руснаците.
      Има 3 сценария - да ги отблъснем, пуснем до ямбол - 3-те редици и до стара планина ...
      Стига ви толкова от писар в танковата бригада . За 3 учения съм преписвал от старите планове заедно с полковника естествено

      Да бе Бота! Ставаше въпрос да задържим турците до рубежа на Стара планина, докато дойдат войски от Одеския военен окръг. Турците имаха 4-5 кратно превъзходство в жива сила и техника над нас. Аз не съм бил в някакви "генерални" щабове, но все пак съм участвал в командно-щабни учения, където са разигравани вероятни сценарии.
      Това за двайсет-трийсет минути са приказки за идиоти. Дори не са два дни.
      Мобилизацията е много сложен процес. А да се стовари на наша територия десант от командоси, които да заемат отбрана срещу турските войски е сценарий неефективен. Не е това, което правят десантчиците. Те са острие, не са броня.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

        Абе смешник,бил съм в армията 35г
        Сигурно е така. Там има обслужващ персонал цивилни.
        Мият в кухнята, чистят кенефи, е такива работи.

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


          Ами НИКОЙ в българската армия не е спял с униформа. С изключение на действащият караул. Тогава по устав спиш с униформа.
          Второ. Никой в съветската армия не спи с униформа, с изключение на караула.
          Това за двайсетте минути за отбрана са митове, при това нереалистични.
          Няма такова нещо. Има нещо вярно в идеята да задържим рубежа на Стара планина около пет дни след настъплението на турската армия. Дни, разбираш ли?
          И в тези пет дни да дойде подкрепление от Одеския военен окръг на тогавашния Съветски съюз. Аз естествено не съм имал удоволствието да бъда допуснат до такива свръх секретни планове за развръщане на Българската армия, но естествено съм чувал някои неща.
          Имаше 3 редици закопани стари танкове през 10км. Отдавна ги изкопаха и предадоха на скрап. Трябваше да издържим 3-5 дни и да водим партизанска война - да забавим/разсейваме настъплението. Тогава идва 1-ва танкова и заедно трябва да удържим до 7 ден когато идват руснаците.
          Има 3 сценария - да ги отблъснем, пуснем до ямбол - 3-те редици и до стара планина ...
          Стига ви толкова от писар в танковата бригада . За 3 учения съм преписвал от старите планове заедно с полковника естествено
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Става за 2 секунди с дърпане на щепсела просто - налагаш санкции на Рашастан, халвинг на руплата и ги връщаш 20 години назад. Докато се научат
            Това е модерната война, няма нужда от друга - ония като огладнеят още малко, сами ще си го застрелят джуджи като куче барабар с олигархията дето го поддържа Ма ракети ма чалъми - мина тая, само лаф да става за през раята на диета от рупли
            хахаха.. г-н Кретен, ама ти виц след виц в тази тема бе
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Че си заврян в 9та глуха и новини не стигат до Дряново не е изненада - те ти го насирането баш по случай предните драми около Украйна
              https://inews.bg/%D0%90%D0%BC%D0%B5%..._i.370806.html

              Рушняците в момента не могат да контролират нищо, дори собствената си територия. Джуджанка затова се опитва да си вдигне рейтинга навън, у дома вече я клатят и скоро - на дръвника, по стар милиционерски обичай
              Господин Кретен, ти поне прочете ли какво пише в линка които си пуснал ??? Изобщо осмисли ли го , или НЕ владееш процедурата четене с разбиране ?

              Цитирам дословно от линка ти от 06.03.2014г. :

              " Същевременно се появи слух, че американският самолетоносач "Джордж Буш" се приближава към водите на Черно море."

              Вече са минали близо 7 години и сега ако намериш и линкче дето да се потвърждава че реално самолетоносач на САЩ е плавал в Черно море цена няма да имаш че инак е в стил - поредната ти фантазия.....

              Американски самолетоносач никога не е плавал в Черно море , по много причини ..... основната е че самолетоносача е заплаха за изостанали държавички не и за такива разполагащи с съвременни ракети и ударни системи. Във Черно море живота на такава голяма цел е точно колкото времето от за стигане на ракетите до точното му местоположение ....4-5 минути.
              Всеки квалифициран американски специалист схваща, че в Черно море самолетоносната група ще се озове в мишеловка, тъй като цялото пространство - и въздушното, и морското, и подводното, изцяло се покрива от руските ударни системи!

              Друга съществена причина че по конвенцията Монтрьо , Черно море е забранено за самолетоносачи на държави които нямат излаз на него ......ма ти продължавай да се излагаш като кифладжия с поредните лъжи ....забавен си.
              Last edited by markov; 16.01.2022, 00:40.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                Именно. Ма и краварите нямат такова. Разликата е във времето,за достигане на целта. Едно е да изстреляш ракета, която ще достигне целта си за 2-3 минути. А съвсем друго е ,да и се налага да лети 20 минути. Имаш време за ответна реакция. Най-малкото.
                Елементарна логика..

                П.П.Засичаш, потвърждаваш, отговаряш. ВРЕМЕ..
                Става за 2 секунди с дърпане на щепсела просто - налагаш санкции на Рашастан, халвинг на руплата и ги връщаш 20 години назад. Докато се научат
                Това е модерната война, няма нужда от друга - ония като огладнеят още малко, сами ще си го застрелят джуджи като куче барабар с олигархията дето го поддържа Ма ракети ма чалъми - мина тая, само лаф да става за през раята на диета от рупли

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                  Г-н Кретен пак плещите глупост след глупост !

                  1. Кога точно американски самолетоносач е влязъл в Черно море? ......Щото такъв случай не ми е известен. Не че нещо ще стане ако успее да влезе защото според конвенцията Монтрьо имат право до 21 дни чужди военни кораби да плават но просто не е влизал. Както руски подводници могат да плават около Англия и около САЩ така и Американски имат подобни права......Ако остане повече от 21 дни тогава ще е интересно но не им стиска !

                  2. В Казахстан Руснаците направиха показно как се гонят терористи и за 2-3 стабилизираха положението. Казахстан и Армения няма и да си помисли вече да мръдне от правилния път щото без Руската подкрепа са прекалено уязвими....
                  Че си заврян в 9та глуха и новини не стигат до Дряново не е изненада - те ти го насирането баш по случай предните драми около Украйна
                  https://inews.bg/%D0%90%D0%BC%D0%B5%..._i.370806.html

                  Рушняците в момента не могат да контролират нищо, дори собствената си територия. Джуджанка затова се опитва да си вдигне рейтинга навън, у дома вече я клатят и скоро - на дръвника, по стар милиционерски обичай

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                    Слушам те. Обори ме

                    Ами НИКОЙ в българската армия не е спял с униформа. С изключение на действащият караул. Тогава по устав спиш с униформа.
                    Второ. Никой в съветската армия не спи с униформа, с изключение на караула.
                    Това за двайсетте минути за отбрана са митове, при това нереалистични.
                    Няма такова нещо. Има нещо вярно в идеята да задържим рубежа на Стара планина около пет дни след настъплението на турската армия. Дни, разбираш ли?
                    И в тези пет дни да дойде подкрепление от Одеския военен окръг на тогавашния Съветски съюз. Аз естествено не съм имал удоволствието да бъда допуснат до такива свръх секретни планове за развръщане на Българската армия, но естествено съм чувал някои неща.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Колко от Вас могат да боравят с калашник,картечница ,да оцеляват без храна ,вода ,да не се къпят със седмици ,да се хранят като кучета от земята ,защото при война това е една малка частичка от реалността .
                      Май ,доста малко ,та се молете да няма война защото за нула време сте заминали

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                        Слушам те. Обори ме
                        За живота в армията, например, а наблюденията си, които споделяш, сочат твърде тесен обхват от заемани длъжности и скромен опит, НЕдостатъчни за задълбочена оценка на едно минало, покрай което, си минал и ти. Кажи като какъв си служил поне, ако ще "си ги мерим".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          За много неща грешиш.
                          Слушам те. Обори ме

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                            Абе смешник,бил съм в армията 35г
                            Бил си. Ама чушки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                              И филми си гледал. Евала. Машаала. А друго, правил ли си.? Защото, аз си спях с униформата. Дечко/
                              За много неща грешиш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                                И филми си гледал. Евала. Машаала. А друго, правил ли си.? Защото, аз си спях с униформата. Дечко/
                                Абе смешник,бил съм в армията 35г

                                Коментар

                                Working...
                                X