IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

    Абсолютни глупости пишеш. ДПС 30 години как са във властта и кой ги покровителства? Разбира се Руското посолство. Доган като член на ДС кой го направи толкова силен да разпределя порциите? Американците или руснаците? Я пак се прочети и не се прави на разбирач
    Русия ли даде МАРИЦИТЕ на ФАЩ, златото на северния ФАЩ, пътищата на австрийския ФАЩ, унищожиха земеделието за да не могат да ядат руснаците консерви, унищожиха заводите дето им преработваха суровините и да не могат да изнасят
    Бах тез бунаци да раздават на идеологическия си враг
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

      Тук съм съгласен с теб. България като част от хитлериската коалиция напълно е заслужила да буде бомбардирана и след това да бъде взета от някоя от великите сили. Била ли е България във войната? Била е! Ако бяха обявили неутралитет нещата можеха да са различни.

      Да оставим миналото и да се средоточим върху настоящето.

      Русия е велика страна но управлявана от гнусна шайка крадяща от собственя си народ...издигаща палати и дворци докато голяма част от населението мизерства. В САЩ е същото огромна част мизерстващи но и голяма средна класа... нещо което в Русия липсва
      За първата световна, ако сме били неутрални може и да си прав, но за втората е нямало абсолютно никакво значение- Унгария и Румъния пращат войски на източния фронт но след войната ги третират наравно с Чехия,Литва,Латвия,Естония които не са воювали със СССР, даже балтийските страни са били окупурани от СССР, а Чехословакия от Германия и пак не ги оставят да са независими. Просто са си разпределили сферите на влияние в Ялта и това е . Никой не е питал разпределените страни в кой от двата лагера искат да са.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Ми ако бяхме обявили неутралитет Хитлер щеше да ни прегази за два дена..но после щяхме да сме сред победителите..И в Европа и в САЩ голяма част от населението мизерства ама пропагандата представя нещата по друг начин.
        Ако с бяха развили по тази начин нещата щяхме да имаме основания да искаме връщането на Северна Добружда и Беломорието загубено 20 години преди това. И номера за Северна Добружда можеше и да мине щото Румънците открито повоюваха на Източния фронт и си бяха за наказание .
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

          Русия е велика страна но управлявана от гнусна шайка крадяща от собственя си народ...издигаща палати и дворци докато голяма част от населението мизерства. В САЩ е същото огромна част мизерстващи но и голяма средна класа... нещо което в Русия липсва
          Да приемем че това е така /макар че имам резерви/ това наш проблем ли е ?
          Да си се оправят там ...ние сме наредили нашата държава че сме тръгнали Русия да оправяме ..... аз тези напъни не мога да ти разбера.

          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Ми ако бяхме обявили неутралитет Хитлер щеше да ни прегази за два дена..но после щяхме да сме сред победителите..И в Европа и в САЩ голяма част от населението мизерства ама пропагандата представя нещата по друг начин.
            България щеше да бъде окупирана е не прегазена. Страните окупирани от Германия не платиха цената която платиха държавите включили се доброволно на страната на Германия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Историята е факти- продължават да седят ОГРОМНИТЕ( в пъти по- големи от на Левски, Ботев, Самуил или който и да е български национален герой) паметниците на съветския окупатор в идеалния център на София, Пловдив, Варна, Бургас... и т.н. продължават изтрещели пенсионери и фенове на БСП да им носят цветя и да си празнуват загубата във войната, загубата на територии и последвалата окупация представяйки я като " освобождение от фашизма".
              Аз пък не виждам защо точно това трябва да пречи на някого......направете си още по-огромни да не се дразните и поднасяйте цветя на тях всеки ден бе хора. Събарянето на паметници навсякъде по света се води за нецивилизовано......
              Това за мен е един изкуствен проблем ......вече има паметници дори на американски летци загинали докато бомбандират София и какво?
              Това е историята на страната ни и трябва да я приемем без да влагаме емоции в това !


              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                Тук съм съгласен с теб. България като част от хитлериската коалиция напълно е заслужила да буде бомбардирана и след това да бъде взета от някоя от великите сили. Била ли е България във войната? Била е! Ако бяха обявили неутралитет нещата можеха да са различни.

                Да оставим миналото и да се средоточим върху настоящето.

                Русия е велика страна но управлявана от гнусна шайка крадяща от собственя си народ...издигаща палати и дворци докато голяма част от населението мизерства. В САЩ е същото огромна част мизерстващи но и голяма средна класа... нещо което в Русия липсва
                Ми ако бяхме обявили неутралитет Хитлер щеше да ни прегази за два дена..но после щяхме да сме сред победителите..И в Европа и в САЩ голяма част от населението мизерства ама пропагандата представя нещата по друг начин.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                  Да приемем че си прав , ама да виниш някои друг за това което сам си си причинил е меко казано смешно.

                  Ние влязохме във войната на страната на тристранния пакт , и после като загубихме войната се правим на ощипани госпоици че победителите се разпоредили с нас. А те Руснаците са ни взели със съгласието на Великобритания и САЩ.

                  Даже ако бяхме останали във сферата на Великобритания с известния Българомразец Чърчил начело вероятно и за пореден път територия щяхме да изгубим ...
                  Историята е факти- без значение дали са хубави, лоши, дали ни харесват или не. На мен не ми пречи, че сме били съюзници на Германия във Втората световна- такъв е бил националния интерес тогава, не ми пречи и че сме загубили войната с всички последици от това. Пречи ми неправилната интерпретация на фактите, пречи ми че 30 години след падането на комунизма в България още не сме се освободили от лъжливата история -продължават да седят ОГРОМНИТЕ( в пъти по- големи от на Левски, Ботев, Самуил или който и да е български национален герой) паметниците на съветския окупатор в идеалния център на София, Пловдив, Варна, Бургас... и т.н. продължават изтрещели пенсионери и фенове на БСП да им носят цветя и да си празнуват загубата във войната, загубата на територии и последвалата окупация представяйки я като " освобождение от фашизма".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    От 25 години управниците ходят на инструктаж на КОЗЯК - мутрофашизъм на ФАЩ градим викат му галено либерална демонкрадция. Затова сме и на това дередже.
                    Преди това фашистите ни наложиха планът Ран-Ът - с намаляне на населението на 5 млн и други работи дето и досега се изпълняват СТРИКТНО
                    Абсолютни глупости пишеш. ДПС 30 години как са във властта и кой ги покровителства? Разбира се Руското посолство. Доган като член на ДС кой го направи толкова силен да разпределя порциите? Американците или руснаците? Я пак се прочети и не се прави на разбирач

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      Да приемем че си прав , ама да виниш някои друг за това което сам си си причинил е меко казано смешно.

                      Ние влязохме във войната на страната на тристранния пакт , и после като загубихме войната се правим на ощипани госпоици че победителите се разпоредили с нас. А те Руснаците са ни взели със съгласието на Великобритания и САЩ.

                      Даже ако бяхме останали във сферата на Великобритания с известния Българомразец Чърчил начело вероятно и за пореден път територия щяхме да изгубим ...
                      Тук съм съгласен с теб. България като част от хитлериската коалиция напълно е заслужила да буде бомбардирана и след това да бъде взета от някоя от великите сили. Била ли е България във войната? Била е! Ако бяха обявили неутралитет нещата можеха да са различни.

                      Да оставим миналото и да се средоточим върху настоящето.

                      Русия е велика страна но управлявана от гнусна шайка крадяща от собственя си народ...издигаща палати и дворци докато голяма част от населението мизерства. В САЩ е същото огромна част мизерстващи но и голяма средна класа... нещо което в Русия липсва

                      Коментар


                      • Не ви ли направи впечатление че писмените отговори не са публични както бяха руските ?
                        Дали пък няма нещо вътре което е извън официалната пропаганда и база за по нататъшни задкулисни преговори ?
                        И руснаците защо казват че 2 седмици щели да ги четат и изучават ако просто има по всички точки едно ясно не не и не.

                        В края на краищата ако застанем на оптимистичната страна все си мисля че накрая нещо ще се договори. Въпроса е да се намерят формулировки така че и 2те страни да запазят реномето си.

                        Може примерно да се изтъргуват демилитаризация на калиниград, чиито ракети висят като дамоклев меч над европа, руските отвъд урал, както и отказ от куба, венецуела и подобни - срещу махане на ракетите от полша и румъния, както и неутралност на украйна срещу автономия на луганск и донецк. Неща от тоя сорт...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                          Ако се върнем, ще се види, че си същия русофил.
                          Все пак да не бъркаме русофилията с реалността

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Абе аз да питам с какъв мозък обявихме война на САЩ и Англия?????
                            Ама то не е само това. Официално не обявихме война на СССР но неофициално подпомагахме активно Германските войски на източния фронт:

                            - цялата ни индустрия произвежда храни, дрехи и цигари за Германия.
                            - предоставили сме черноморския си флот и черноморските си военни пристанища на Германия за война срещу СССР.
                            - заменяме Германския окупационен корпус в Гърция и Югославия , за да могат те да идат на източния фронт.
                            - имаме доброволци на източния фронт , включително военен медицински влак за лекуване на Германците ....

                            И 1944 година когато Руските войски дойдоха на границата ни се сетихме че сме " неутрални " та чак се правим на изненадани.....
                            Last edited by markov; 27.01.2022, 10:53.
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Кой ви излъга че сте се освободили от комунизма?
                              До преди няколко месеца си бяхте под
                              най-уродливата форма на комунизма - мутрокомунизма
                              А руснаците и до днес са си все там
                              Ма разбира се че не сме се освободили от комунизма.Докато западните дмократи не заграбят всичко няма да сме се освободили

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                                Няма нищо безсмислено в това, един българин да порицае наглеещ безроден русофил.
                                Няма нищо безсмислено в това, да се напомни на един чуждопоклонник, че е абсолютно малцинство в тая страна.
                                Тук е България и се съобразявайте с това!
                                Няма нищо безсмислено в това, един българин да порицае наглеещ безроден АМЕРИКАНОФИЛ.
                                Няма нищо безсмислено в това, да се напомни на един чуждопоклонник, че е абсолютно малцинство в тая страна. Тук е България и се съобразявайте с това!

                                п.п.
                                Знам че толкова си можеш ама напъни малко сивото си мозъчно вещество и изложи тезата си ....така с някакво заклеймяване и доста по детски. Съсредоточи се и кажи какво смяташ че е добро за България и се обоснови защо вместо да пишеш неща на ниво детска градина .... какво точно ще спечелим като се включим в поредното дрънкане на оръжие срещу Русия?
                                Last edited by markov; 27.01.2022, 10:56.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X