IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • barbaron, китаеца се държи още по началнически с американския президент, силни са те определят условията, всички станаха зависими от тях.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

      [ATTACH=CONFIG]n3871919[/ATTACH]
      Click image for larger version

Name:	190813062505.jpg
Views:	3
Size:	92.6 КБ
ID:	3871976
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        ceco666, за какво му е на Китай - Тайван ? Китайските фирми са 100% купувач на тайванските части и продукция, всяка една стотинка идва от Китай. Ти нещо с надпис произведено в Тойван виждал ли си скоро време ? Всичко се произвежда в Китай .
        Тук грешиш. Няма такова нещо, "100%" тайвански износ - за Китай. Изнасят наред.

        Коментар


        • ceco666, за какво му е на Китай - Тайван ? Китайските фирми са 100% купувач на тайванските части и продукция, всяка една стотинка идва от Китай. Ти нещо с надпис произведено в Тойван виждал ли си скоро време ? Всичко се произвежда в Китай .
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Дори “невидими” н
            Експорт на Руската федерация към ноември 2021.
            Търговски излишък за една година 200 милиарда долара

            Click image for larger version

Name:	Eksport_RF_11.2021 .jpg
Views:	3
Size:	35.8 КБ
ID:	3871971
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение


              [ATTACH=CONFIG]n3871962[/ATTACH]
              Click image for larger version

Name:	на САЩ-31,03,2021.jpg
Views:	1
Size:	49.7 КБ
ID:	3871967
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Има още един показател за сравнение, който говори не само за пренебрежимото ..........
                Дълговете на САЩ минаха 30 трилиона долара, над БВП-то си. Русия даже я няма на картата на дълговете :
                Click image for larger version

Name:	САЩ.jpg
Views:	1
Size:	43.7 КБ
ID:	3871978

                Last edited by markov; 13.02.2022, 14:48.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  По цялата тази територия, Герчо, има толкова много ЯБЗ, че на Америка и НАТО,хич няма да им хареса тяхното оставане в ... не особено доброжелателни ръце.
                  The Armata tank is still in testing; only 10 built. Its navy flagship breaks down, belches smoke and caught fire in 2019. Its air force has 3 stealth jets. A Ruble is worth but $.0,013.

                  Click image for larger version

Name:	FK1ZLOkWYAUi4mJ.png
Views:	1
Size:	2.1 КБ
ID:	3871962

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
                    [ATTACH=CONFIG]n3871923[/ATTACH]
                    после РАЗПАД на десетки по малки республики за ра$$иа
                    Click image for larger version

Name:	8572704.jpg
Views:	13
Size:	69.7 КБ
ID:	3871959
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Путин се държа и беше третиран в Пекин като васал на Китай



                      Прехваленото от страна на руската пропаганда предполагаемо руско-китайско сътрудничество като контрапункт на напрежението между Москва и Запада се пропука като настилка на зле поддържана ледена пързалка. Това сочат новините от Пекин, включително визуалните им илюстрации.

                      Путин, който пристигна в Китай като личен гост на др. Си Цинпин, заобикаляйки по този начин забраната на Международния олимпийски комитет във връзка с наказанието, наложена на Русия заради допинговия скандал, беше унизен чрез езика на жестовете от своя домакин. Кадрите как Си Дзинпин не прави и крачка напред да посрещне руския си гост, не му подава ръка и дори се дърпа от него и му посочва мястото да застане редом за снимка, обиколиха света. Направиха бурно впечатление в самата Русия – на опозиционната част от нея, разбира се. Защото официалната тръби за пореден успех на Путин.

                      Той самият се похвали, че е сключил голяма сделка за износ на нефт и газ, но, както отбелязват мнозина специалисти по въпросите на търговията в областта на енергетиката, цените, на които Русия ( отново) се съгласява да продава на Китай, са такива, че по-скоро може да се говори за загуба, ако и не за капитулация на Русия пред икономически могъщия съсед.

                      По искане на домакините руската делегация беше намалена от 30 на 6 души. Китайците не допуснаха дори шефа на “Газпром” Алексей Милер, когото Путин направи наскоро “герой на труда” за радост на зевзеците в руските социални мрежи, които се скъсаха да публикуват саркастични коментари и колажи по темата. Резултатът от преговорите също е показателен: вместо с общ документ, двете страни отбелязаха края на преговорите с общо изявление. От него не може да се прави извода, че Пекин е застанал на страната на Москва в сблъсъка на Путин със Запада. Ако не броим съгласието на двете страни, че НАТО не бива да се разширява повече.

                      Белезите за хладно отношение към Путин станаха видими още с факта, че той не беше посрещнат на високо ниво на летището в Пекин при слизането от самолета. След това се завъртяха сцените с демонстрацията на дистанцираност от страна на Си Дзинпин. В допълнение западните телевизии ( не и руските!) показаха Путин да седи в изолация сам като наказан между бариери на стадион в Пекин.
                      Не бих подценявал хитрия китаец. Само чака, малкия човек от червения площат да скочи и докато запада е в суматоха, веднага ще заграби Тайван...

                      Коментар


                      • Западните телевизии ( не и руските!) показаха Путин да седи в изолация сам като наказан между бариери на стадион в Пекин.

                        Апропо- сам в нещо като клетка и без маска на фона на виждащите се в (относителна) близост важни персони на церемонията по откриването на откриването на Олимпиадата. Не само спортистите, но също председателят на КНР и президентът на МОК бяха с маски, но Путин реши отново да си покаже рогата. Толкова територия да блесне със своята “уникалност” му оставиха китайците!



                        Като стана дума за телевизии, българските посестрими на руските също се правят, че не забелязват какво му се случи на Путин в Пекин. Тъкмо напротив – в навечерието на посещението му цял батальон български путинофили се изредиха да облъчват от телевизионния екран аудиторията с внушения, според които агресивният Запад тласка с глупавата си политика на конфронтация с Кремъл Руската Федерация в обятията на Китай. Оказва се, че тези “обятия” приличат по-скоро на резервирано скръстени ръце в поза “ не ме доближавай”.

                        Прагматичните китайски комунисти предпочитат благата на търговията с Европейския съюз и САЩ пред това да спасяват икономическото джудже Русия и да настроят срещу себе си “златната западна кокошка”, която снесе през последните десетилетия инвестиционните си яйцата в Китай в огромни размери, с което спомогна решаващо за небивалия стопански ръст на страната.

                        Сред причините Путин да блъфира колебливо преди посещението си, че то може и да не се състои, вероятно стоят ( поне) два конкретни фактора. Рязкото съкращаване на руската делегация по искане на китайците е една от тях. Но не по-малко важен е ( отново) спестеният на руската масова публика факт, че Си Дзинпин направи на 25 януари виртуална среща с лидерите на 5 бивши съветски азиатски републики, на която ясно беше очертано новото статукво на преобладаващото китайско влияние върху тях. Путин и Русия дори не бяха спомената на този форум. “Руският свят” на практика беше демонстративно заменен от китайски.

                        И това се случи след като Путин беше принуден в резултат на публичен призив на китайските власти да изтегли своите “умиротворители “ от Казахстан броени дни, след като бяха изпратени там!

                        Ако се върнем за момент на практическите резултати, Путин обеща на Китай достъп до Арктика и възможност да развива там безвъзмездно проекти по вкуса и волята на Пекин. Той даде подобни обещания и за достъп на Китай до Сибир, където да добива нефт при извънредно изгодни условия за срок от 50 години. С уговорката това да започне да се случва от 1 януари 2025 година – единствената “отстъпка”, която Путин изтръгва от Пекин, отбелязват иронично руски коментатори, някои от които сравняват поведението му с това на Александър Невски като васал на Златната орда.

                        Коментар


                        • Путин се държа и беше третиран в Пекин като васал на Китай



                          Прехваленото от страна на руската пропаганда предполагаемо руско-китайско сътрудничество като контрапункт на напрежението между Москва и Запада се пропука като настилка на зле поддържана ледена пързалка. Това сочат новините от Пекин, включително визуалните им илюстрации.

                          Путин, който пристигна в Китай като личен гост на др. Си Цинпин, заобикаляйки по този начин забраната на Международния олимпийски комитет във връзка с наказанието, наложена на Русия заради допинговия скандал, беше унизен чрез езика на жестовете от своя домакин. Кадрите как Си Дзинпин не прави и крачка напред да посрещне руския си гост, не му подава ръка и дори се дърпа от него и му посочва мястото да застане редом за снимка, обиколиха света. Направиха бурно впечатление в самата Русия – на опозиционната част от нея, разбира се. Защото официалната тръби за пореден успех на Путин.

                          Той самият се похвали, че е сключил голяма сделка за износ на нефт и газ, но, както отбелязват мнозина специалисти по въпросите на търговията в областта на енергетиката, цените, на които Русия ( отново) се съгласява да продава на Китай, са такива, че по-скоро може да се говори за загуба, ако и не за капитулация на Русия пред икономически могъщия съсед.

                          По искане на домакините руската делегация беше намалена от 30 на 6 души. Китайците не допуснаха дори шефа на “Газпром” Алексей Милер, когото Путин направи наскоро “герой на труда” за радост на зевзеците в руските социални мрежи, които се скъсаха да публикуват саркастични коментари и колажи по темата. Резултатът от преговорите също е показателен: вместо с общ документ, двете страни отбелязаха края на преговорите с общо изявление. От него не може да се прави извода, че Пекин е застанал на страната на Москва в сблъсъка на Путин със Запада. Ако не броим съгласието на двете страни, че НАТО не бива да се разширява повече.

                          Белезите за хладно отношение към Путин станаха видими още с факта, че той не беше посрещнат на високо ниво на летището в Пекин при слизането от самолета. След това се завъртяха сцените с демонстрацията на дистанцираност от страна на Си Дзинпин. В допълнение западните телевизии ( не и руските!) показаха Путин да седи в изолация сам като наказан между бариери на стадион в Пекин.

                          Коментар


                          • Има още един показател за сравнение, който говори не само за пренебрежимото по значение място на Русия в световната икономика, но и за нейната деградация. Това е сравнението между Русия от преди век, която е била на 5 място в света по БВП и е имала дял от 4 на сто от нея ( почти половината от БВП на САЩ ) и днешна Русия, с нейния 1,94 на сто дял от световната икономика.


                            Коментар


                            • Дори “невидими” на картата държавици, като Сингупар (с 5 милиона жители), или като Хонконг ( с 80 клм. кв. и 3 милиона жители), изнасят повече от Русия – при това продукция, в която е вложен интелектуален труд, а не се състои от природни изкопаеми. Да не говорим за Белгия, Швейцария, Холандия и прочее европейски “джуджета”.

                              Ами бившата руска и съветска колония Полша? Нейният износ от 336 317 милиона долара, състоящ се от електроника, автомобили, резервни части, медикаменти и храни, доближава руския от 380 411 млн. $ и се очаква при запазване на темповете да го задмине тази година. Полша получава повече приходи от продажба на мебели, отколкото Русия от износ на оръжия.



                              Финландия, друга бивша руска колония, даде пример как една малка държава се опълчва на огромната Русия и бере днес плодовете на своята независимост с БВП , който е 5 пъти по – голям от руския на глава от населението.

                              Това е само момента снимка. А какво предстои? Политиката на ултиматуми и на газов шантаж само стимулира центробежните усилия на зависими от руските енергоносители западни държави. Например Франция и Испания възраждат проекта за тръбопровода Midcat, по който алжирският газ да създаде алтернатива на руския.

                              Поради всичко това ( и още много друго в този дух) в руските социални мрежи гневни коментатори определят съвременна Русия като “свръхдържава”, чийто танкове могат за най-кратко време да стигнат до чуждите граници, но в границите на Русия линейките на Бърза помощ пътуват по 8 часа ( по истински случай в Калуга, където поради липса на пътища линейка пътувала 8 часа в преспите за един пациент, който починал веднага, след като го извозили до болницата).

                              Прав е президентът Радев, русофилът му с русофил, когато каза някак между другото, че Русия не е пример за подражание. И той, подобно на Путин, не може да отрече някои факти. Защото дори и в България, непрекъснато осмивана от руската пропаганда като най-бедната в ЕС, минималната заплата е два пъти по-голяма от тази в Руската Федерация. Същото се отнася и за разходите за храна.


                              Коментар


                              • Защо Макрон се подхилваше в Москва на перченето на Путин

                                08.02.2022 от Иво Инджев
                                На общата пресконференция с френския президент Емануел Макрон руският президент Владимир Путин призна истината, че Русия отстъпва на страните от НАТО по конвенционално въоръжение. За фанатичните поклонници на руската военна сила ( там и у нас), която смятат за най-голяма и непобедима, това сигурно е прозвучало като шокираща новина.



                                Как погледна Макрон на перченето на Путин? Гледаше го с иронична усмивка, която не слезе от лицето му докато домакинът му шареше нервно с поглед и не посмя да го погледне в очите, четейки предварително подготвения си текст.

                                Рядкото признание на Путин за някаква руска слабост – при това в случая в любимата му военна област, е повод да продължим със сравненията по различни показатели. Понеже Русия на Путин много иска да се сравнява с развития свят, но не издържа състезанието дори с миниатюрни държави по всякакви показатели.

                                Да вземем технологиите и сравнението със САЩ, любим ориентир за руската мегаломания. През 2021 год в САЩ са патентовани 410 000 изобретения. Това е дял от 45 на сто от всичките издадени патенти в света за този период. В Китай са регистирани 45 560 патента или 5% от световните. В Русия са одобрени 120 патента, което е 0,013% от всички в света.

                                Вижте как изглежда роботизацията, един от белезите за технологичното развитие на държавите в днешно време. И там Русия крета на опашката.











                                Ами надпреварата кой колко ( и какво!) изнася)? САЩ изнасят годишно “интелектуална собственост” за $117 млрд, а Русия – въглеводороди за 110 млрд.

                                В резултат на тази технологична пропаст в САЩ един iPhone се продава за 1300 $ , след като е сглобен срещу 100 $ в Китай, който експлоатира за тази цел суровини от Русия за 1 $.

                                Коментар

                                Working...
                                X