IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • „Инфлацията увеличава приходите в бюджета,
    който изразходва тези средства за увеличаване на инфлацията.“

    Изслушахте кратко резюме на състоянието на руската икономика
    *****************************
    „Данъчните приходи в консолидирания бюджет на Русия, т.е. федералния бюджет плюс бюджетите на субектите на Руската федерация, нарастват с 20,1% през 2024 г. спрямо 2023 г. до 43,5 трилиона рубли.

    Какви данъци осигуриха този ръст? На първо място, данъкът върху добива на полезни изкопаеми (той зависи от физическия обем на добитите полезни изкопаеми, а не от приходите от продажби), чийто обем се увеличи с 27,9% до 12,6 трилиона рубли. Делът на данъка върху добива на полезни изкопаеми в консолидирания бюджет нарасна от 27,3% на 29,1%, т.е. формално суровинният характер на руската икономика се засили, но в контекста на мащабните санкции всеки пробив все още е мечта. На второ място се нарежда ДДС, който нараства с 21,6% до 8,7 трлн. рубли. Делът му в консолидирания бюджет е 20,1%.

    А на трето място е данъкът върху доходите на физическите лица, който нарасна повече от останалите данъци - с 28,1% до 8,4 трлн. рубли. Неговият дял в консолидирания бюджет е 19,3%. Данъкът върху доходите на физическите лица нарасна поради ръста на заплатите и увеличените постъпления от данък върху доходите от дивиденти. Плюс това през 2024 г. за първи път беше платен данък върху доходите от банкови депозити.
    Така че хората наистина са новият петрол.
    Що се отнася до данъка върху доходите, той е нараснал само с 1,6 % до 8,1 трилиона рупии през 2024 г.“

    https://t.me/kaluginprofit/33167

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
      Пародия на срещата в Белия дом.
      https://x.com/nbcsnl/status/18960621...Jv-dx4iPQ&s=09
      Още вчера я гледах - много силна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Все едно чета за случващото се в момента в Лондон на срещата на лидерите. Всички яздят този умрял кон.
        този умрял кон ( предполагам визираш Украйна) - 3 (ТРИ) години възпира 'могучая', която уж за 3 дни щеше да е в Киев

        лъжите на тръм за 500 милиарда ако бяха истина то вероятно украинците щяха да стигнали до Москва
        Last edited by bertram; 02.03.2025, 16:34.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • barbaron, 12 трилиона влязоха в Русия след като на Запад казаха че ще блокират сметки на руснаци и парите ще ги дадат на Зеленски ! Точно 12 и можеха да се изчислят преди това колко са, обаче как няма да научиш.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • ВАШИНГТОН ХИТРО ПРЕХВЪРЛЯ ЗЕЛЕНСКИ НА ЛОНДОН



            Вероятно Великобритания ще решава съдбата на Зеленски по обичайния си начин - като изостави своя поддръжник. Признаците за това са вече очевидни. Днес и на 6 –ти март на две срещи на върха – в Лондон и Брюксел – ще стане окончателно ясно. Ще се предадат ли бързо, ако имат достатъчно колективна мъдрост, или ще се бият с Русия до последния украинец. Вашингтон всъщност се нуждае от втора възможност, да използва ръцете на Русия на терена в Украйна, за да разбие ЕС, който е враждебен към Тръмп, отучвайки Брюксел от независими действия и принуждавайки го отново да се преклони не само пред САЩ, но и пред други. Това е по-подходящо за Русия, тъй като в този случай Украйна ще стане значително по-малка и Москва ще бъде уважавана повече по света.

            Всички видяха какво се случи в петък вечерта в Белия дом: скандал, какъвто целият свят не беше виждал досега. Украинският диктатор Володимир Зеленски, вероятно дрогиран и облечен в нелепото си облекло, стана груб към вицепрезидента Дж.Д.Ванс, ругаейки тихичко последния (сука, блядь) на руски . И точно от това и двамата имаха нужда.
            Като опитен бизнесмен и преговарящ, Тръмп с помощта на Ванс, като двама опитни бандити от 90-те години, просто красиво измамиха „наркомана“, подхващайки го „на пазара“. Като тъпак, който докато е напушен, влиза в такива "разправии" и затова е попаднал в капана, който му е заложен.
            Какъв е смисълът от това представление. Още преди преговорите Тръмп разбра, че не е възможно да се сближат позициите на Русия и Украйна. Но той наистина трябваше да го направи. Освен това, за да постигне желания резултат, той трябва да окаже натиск върху Зеленски и Европа. И като начало, беше необходимо красиво да се покаже „опъването“ на Киев от позицията му, правейки го виновен. Каквото направи майсторски с Ванс. Тръмп постигна главното. Сега той има напълно развързани ръце по този въпрос и може спокойно да изнудва Киев и Европа, като се оттегли от играта.

            Вашингтон обобщи резултатите

            След „срещата“ Тръмп написа в социалната си мрежа Truth Social: Стана очевидно, че Зеленски „не е готов за мир“ и иска да използва участието на САЩ в украинския конфликт, за да получи „голямо предимство в преговорите“ с Русия. Тръмп не се интересува от това, той „има нужда от мир“. И след като Зеленски „прояви неуважение към Съединените американски щати в Овалния кабинет, той може да се върне само когато е готов за мир“.
            Прессекретарят на Белия дом Каролайн Лийвит също говори по Fox News. След като критикува Зеленски за неговата грубост, особено към Ванс, тя изрази задоволство, че „американският народ и светът видяха с какво си имат работа президентът Тръмп и неговият екип зад затворените врати в преговорите си с Украйна“. Тръмп също говори за това! За съжаление на украинския народ и на президента Зеленски, той дойде с неговия подход „дайте, дайте, дайте“ и не показа достатъчно благодарност за това, което американските граждани са направили за страната му през последните години... Вече няма да пишем чекове за война, която се води далеч - заяви говорителят на Белия дом. Левит призна, че сделката за ресурсите с Киев „се е разпаднала“.
            Дясната ръка на Тръмп Илон Мъск също заяви:
            „Зеленски се самоунищожи в очите на американския народ.”

            Така се осъществи развенчаването на „украинския Чърчил”. Дори поддръжникът на Украйна, сенатор Линдзи Греъм*, който до сега очевидно играеше ролята на „агент-провокатор“ спрямо Тръмп, се отвърна от Зеленски, като заяви: „Повечето американци, които наблюдаваха какво се случва... не биха искали Зеленски да им бъде бизнес партньор. Аз също. Никога не съм бил по-горд от Тръмп, че показа на американския народ и на света, че това не е човек, с когото не бива да се шегувате. Ванс беше страхотен - каза законодателят по канала си Fox News. Греъм подчерта, че Зеленски трябва „фундаментално да се промени или да си отиде“ поради загубата на доверие от американците. И поиска извинение от ръководителя на киевския режим, защото иначе помощта на САЩ става практически невъзможна.

            Истинският смисъл на случилото се

            По същество какво се случи? Зеленски стана жертва на провокация от страна на Тръмп, който според Ройтерс вече е „изгубил интерес“ към сделката с украинските минерални ресурси. Всъщност той не се нуждаеше от тях - те са малко, далеч са и създават проблеми. Това беше само претекст да се накара разглезения западен просяк Зеленски да се разбуни, да го провокира към протести в изпълнението му на грубост, а след това да го представи пред Америка и останалия свят.
            Но, не може да се каже, че Зеленски беше напълно извън контрол и 100% се поддаде на „емоциите“. И той, макар и доста слабо, изигра ролята си, която е следната.
            Първо, имайки предвид изборите, които един ден ще се проведат, той трябваше да покаже, че е загрижен за интересите на Украйна и следователно не иска да подпише грабителското споразумение за ресурсите със САЩ, което беше отменено след скандала.
            Второ, той не искаше да се превърне в "изкупителна жертва" за украинския елит, поемайки всичко върху себе си, тъй като те, с оглед на изборите - като цяло са против тази сделка, но, разбира се, обичат Съединените щати.
            Трето, Зеленски все още се надява да оцелее до края на 2025 г. с помощта на европейците. Догодина ще има междинни избори в САЩ за Конгрес и позицията на Тръмп може да отслабне, а Русия, според тях, ще бъде икономически изтощена и уморена от битки.

            Какви са изводите?

            По много признаци, виждайки решимостта на Вашингтон да прокара своя курс на отхвърляне на Зеленски, неговите господари в Лондон започват постепенно да се подготвят да „зарежат“ своето протеже. И на срещата в неделя може вече да бъде взето принципно решение по този въпрос, отначало в „тесен формат“. И след това ще бъде прокаран на извънредната среща на върха на държавните и правителствените ръководители на ЕС, насрочена за 6 март в Брюксел относно конфликта в Украйна и европейската отбрана.
            Всички тези Стармъри, Макрони и Мерци мразят Тръмп и ще се опитат, имайки още малко възможности, да навредят по всякакъв начин на Америка, която си е спомнила за интересите си. Основният конкурент и съперник на САЩ е Китай, но на второ място е ЕС, от поражението на който също се нуждае Тръмп и Ко, за да лиши КНР от важен търговски партньор.

            За Русия основният резултат от "преговорите" във Вашингтон беше, че без да участва в тях, изглежда като абсолютно адекватна и годна за преговори страна, а в същото време на всички останали ясно беше показано, че Зеленски е пречка за мира с абсолютната си неадекватност. Съответно преговорите между САЩ и Русия ще продължат както досега, без Украйна. Струва си да изчакаме малко, тъй като след около седмица ще стане ясно каква ще бъде 2025 г. Ако Украйна остане все така упорита и Европа не се опомни, Русия ще има възможност да разшири още повече територията си в Украйна. И това също ще бъде необходимото на Тръмп, за да удари гнездото на глобалистите в Европа.



















            Коментар


            • Динамиката на паричното предлагане (агрегат М2) опровергава паричната политика на Централната банка на РФ всеки месец. Основните данни са следните:
              • Официально Централната банка поддържа основния лихвен процент 21,00% на високо равнище, за да намали потреблението, кредитирането и по този начин да потисне нарастващата инфлация.
              • Главный и като цяло единственият източник на растеж на паричното предлагане са кредитите (над 90%). За сравнение, бюджетните инжекции са малко над 1% (https://t.me/wareconomic/2037) (в пиковия момент - 2%).
              • На 1 февруари 2025 г. растежът на М2 е 19,2% (в сравнение с 19,2% на 1 януари и 20% на 1 декември).
              Растеж от 19% е невероятно висок темп. Всъщност той не е намалявал през последните две години (поне). Ако основният лихвен процент ограничаваше потреблението и кредитирането, щяхме да го видим преди всичко в отрицателната динамика на М2. Но нищо подобно не се случва. Напротив, наблюдаваме стабилен растеж от 18-20% (средно по 1,5 трлн. щ.д. всеки месец).

              Това означава, че основният лихвен процент не влияе върху кредитирането и следователно не потиска инфлацията. Нещо повече, започвайки от определено равнище, основният лихвен процент провокира ръст на инфлацията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Така е
                Аз цял ден гледам втренчено екрана в очакване на твоя реплика,
                за да 'и отговоря пъргаво но успявам едва след няколко часа
                Виж, така те харесвам - с чувство за хумор.

                Коментар


                • Tepix, Русия няма никакви претенции за Източна Европа, ние имаме да ни дават техни суровини и то в честна търговия, защото можем да станем войниците на Запада, които ходят къде ли не да окупират находища на нещата които им трябват. Това е досегашна практика на техните военни и властимащи. Никакви претенции нямат, биха искали да не се въоръжаваме и само за това защото така ще ни е по леко и ще можем да изплуваме икономически.
                  - Друга претенция за търговията с техни суровини е тя да става без посредници, от една фирма на втора която е в ИЕ. Това е добрия вариант за хората, суровините достигат до тях на ниска цена макар че Русия не може да продава евтино, защото добива там е скъп.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Според политика, икономиста и общественика Владимир Милов от 2008 г. насам в Русия се наблюдава нетен отлив на капитали, т.е. за последен път преди почти две десетилетия в страната е влизал повече капитал, отколкото е излизал. През последните години изтичането на капитали се забави, отчасти благодарение на мерките, въведени от руското правителство след началото на пълномащабната инвазия в Украйна. Централната банка и правителството ограничиха възможността на чуждестранните инвеститори да изтеглят средства.

                    „Много хора искат да напуснат, тези, които работят в Русия, искат да напуснат, но не могат да го направят, защото чакат решение. Парите не се освобождават. Няма нови инвестиции и дори от страните, които Руската федерация нарича приятелски - като Китай, Индия, Турция, Близкия изток - също няма преки чуждестранни инвестиции“, отбелязва Милов.

                    Събеседникът дава за пример китайската компания Wison New Energies, която напусна руския пазар, което доведе до замразяването на важен проект за втечняване на газ в Арктика. „Поради тази причина третата фаза на проекта за втечнен природен газ в Арктика-2 беше замразена и това до голяма степен се дължи на напускането на китайците“, обяснява той.

                    Той също така подчерта, че съобщенията за завръщането на западните инвеститори са „предимно пропагандни истории“. Според Милов „това е стандартна журналистическа история, когато се питат ръководителите на компаниите: по принцип можете ли теоретично да се върнете в Русия? Представителят на компанията отговаря: не знам, трябва да се разгледат обстоятелствата. Ако обстоятелствата са добри, може би ще се върнем“. Въз основа на такива думи журналистите създават заглавия, създавайки впечатление за пълна готовност за завръщане на инвеститорите, което няма реална основа.

                    В отговор на въпрос за пречките пред завръщането на международните компании в Русия експертът отбеляза, че санкциите срещу Русия засягат не само САЩ, но и много други държави като Великобритания, Япония, Канада и Австралия. „Адвокатите ще бъдат против завръщането, защото средата на санкциите все още е неблагоприятна“, добави той. Дори САЩ да започнат да отменят своите санкции, „много други санкции ще останат в сила“.

                    Освен това Владимир Милов отбеляза, че в Русия има „много трудна среда за инвеститорите“ поради високото ниво на административен произвол и лошото законодателство, което прави инвестиционния климат в страната непривлекателен. Той също така подчерта, че ситуацията се е влошила след избухването на войната. „Наблюдаваме мащабна национализация на активи, включително на чуждестранни инвеститори. Национализацията не се извършва на правно основание, а просто защото държавата е решила да вземе актива“, каза събеседникът. Това създава още по-голяма нестабилност за инвеститорите.

                    В същото време събеседникът отбеляза, че има определени сектори, в които компаниите могат да се върнат в Русия, но това няма да създаде значителни промени за икономиката.

                    „Мисля, че компаниите, които имат кратък инвестиционен цикъл, като например доставчиците на потребителски стоки или тютюневите компании, могат да се върнат, някои от тях дори не са напускали. А също така и доставчиците на оборудване за нефт и газ и услуги за нефтени находища. Те не се нуждаят от големи инвестиции, за да се върнат, могат да продават продуктите си, но това няма да е особена подкрепа за руската икономика“, допълни експертът. Въпреки това „Русия се нуждае от инвестиции за създаване на производство на нейна територия, за създаване на работни места, а това не е така“.

                    Коментирайки политиката на заместване на вноса в Русия, Милов отбелязва, че тя не работи.

                    „Дори руски официални лица като Сергей Чемезов и вицепремиера Савелиев признават, че е невъзможно да се създаде конкурентен продукт без международно сътрудничество.“ Той подчертава, че „глобалното премахване на търговските бариери през последните десетилетия доведе до създаването на нови конкурентни продукти“, включително продукти като смартфоните, които не биха могли да бъдат създадени без международна свободна търговия.

                    Според него руското заместване на вноса нарушава принципа на международното разделение на труда, а продуктите, създадени в условията на монополен протекционизъм, се оказват твърде скъпи и неконкурентоспособни.

                    „Руският пазар е твърде малък, за да се произвеждат конкурентни продукти, само вътрешният пазар не е достатъчен. За да се създаде сериозен продукт, е необходимо да се излезе на външните пазари. А Русия няма достъп до външните пазари. Китай, Индия, БРИКС не отварят пазарите си за руски стоки, а дори за ключови селскостопански експортни стоки, като зимна пшеница, Китай налага забрани“, казва Милов.

                    Що се отнася до потребителските навици в условията на санкции, Милов посочи влошаването на покупателната способност на населението. „Заради инфлацията и санкциите покупателната способност на руснаците намалява. Това прави живота особено труден за пенсионерите и работещите в публичния сектор, чиито доходи не са в крак с нарастващите цени“, обясни той.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                      Защо, аз уважавам твоето мнение, колкото и да е нескопосано на моменти. Умен човек си, но пъргавината на ума с годините те предава.
                      Така е
                      Аз цял ден гледам втренчено екрана в очакване на твоя реплика,
                      за да 'и отговоря пъргаво но успявам едва след няколко часа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                        Панама вече се отказа от договора си с Китай и засилва сътрудничеството със САЩ. Гренландия ще си направи референдум за отделяне от Дания и после ще се присъедини към САЩ. Там е лесно-индианци са,а те лесно се купуват.Това на първо време. При следващ президент на САЩ от РП е възможно и Канада да стане част от САЩ,евентуално и Австралия. Не е толкова невероятно ,щото те всички са били част от Британската империя, имат един и същ език и сходен манталитет. Абе с две думи-англосаксонци са.
                        Е, на твоите вероятностни прогнози трябва да се вярва,
                        след като научно ни "доказа", че "не е толкова невероятно"
                        извънземни да отвличат пуми и всеки ден да те наблюдават


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Днес се убедих че съм те надценявал
                          Защо, аз уважавам твоето мнение, колкото и да е нескопосано на моменти. Умен човек си, но пъргавината на ума с годините те предава.

                          Коментар


                          • Какво се правите на луди, цялата работа е сега да доят Европа уж. А той Зеленски не знае че срещу Украйна се бие.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Панама вече се отказа от договора си с Китай и засилва сътрудничеството със САЩ. Гренландия ще си направи референдум за отделяне от Дания и после ще се присъедини към САЩ. Там е лесно-индианци са,а те лесно се купуват.Това на първо време. При следващ президент на САЩ от РП е възможно и Канада да стане част от САЩ,евентуално и Австралия. Не е толкова невероятно ,щото те всички са били част от Британската империя, имат един и същ език и сходен манталитет. Абе с две думи-англосаксонци са.
                              Канада и Астралия - част от САЩ?

                              Ето това се случва с един иначе демократичен човек, който прекали с русофилските фейсбуци - Русия печели, Европа фалира, мир само ако Източна Европа е руска, САЩ и Русия си делят света буквално.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                                Пропуснал си и тези


                                Радев се дистанцира рязко от евролидерите за Украйна
                                и подкрепи САЩ

                                Коментар

                                Working...
                                X