IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • В пристанището на окупирания Севастопол е унищожена подводницата "Ростов на Дон" - носител на крилати ракети „Калибр“, съобщава Генералният щаб на ВСУ
    Цената на подводницата е около 300 млн. долара.
    Съобщава се и за значителни повреди на четири пускови установки ЗРК „Триумф“.
    Като цяло можем спокойно да я преименуваме на "Ростов на Дъното"

    В порту оккупированного Севастополя уничтожена подводная лодка "Ростов-на-Дону" - носитель крылатых ракет "Калибр", сообщает Генштаб ВСУ
    Стоимость подлодки составляет около $300 млн.
    Также сообщается о существенных повреждениях четырёх пусковых установок ЗРК "Триумф".
    В общем, можно смело переименовывать в "Ростов-на-Дне"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      Хахахаха.....точно в Десятката.....

      На всяко от тези железа, получавани от усрайна, соросоидите - олимпийци подскачаха и пищяха от радост.... Разпарчетосваха РУСИЯ и погребваха Путин...

      И след 3 -5 дена .....тихо..


      Не си ли научиха вече урока.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Ужасающий масштаб»: в США забили тревогу из-за ситуации на Украине
        Тази информация изглежда измислена и не отговаря на достоверните доклади за настоящата ситуация в Украйна. Има няколко червени флага, които показват, че това вероятно е дезинформация:

        1. Посочените цифри за броя на жертвите (2 000 на ден и 13 570 за седмица) са изключително високи и не са потвърдени от никакви надеждни източници.

        2. Сравнението с жертвите на САЩ в Ирак и Афганистан за много по-дълъг период е подвеждащо и не е подкрепено с фактически данни.

        3. Използваният драматичен език и аналогии (като сравняване на ситуацията в Украйна с рак на черния дроб в четвърти стадий) не са типични за професионален военен анализ.

        4. Конкретните твърдения за руските удари и загубите на украинско оборудване са много подробни, но липсват каквито и да било проверими източници.

        5. Нито един авторитетен военен анализатор или официален източник не прави такива страшни прогнози за предстоящия крах на Украйна.

        Въз основа на по-достоверна информация от последните доклади, конфликтът в Украйна продължава, като и двете страни участват в настъпателни и отбранителни операции. Въпреки че и от двете страни има значителни жертви, точните цифри е трудно да бъдат проверени по независим начин. Ситуацията остава сложна и променлива, като към момента нито една от страните не е близо до колапс или решителна победа.

        Важно е да бъдете предпазливи към непроверени твърдения, особено към такива, които представят екстремни сценарии без достоверни източници. За точна информация относно конфликта е най-добре да се разчита на утвърдени новинарски организации, официални правителствени изявления и авторитетни мозъчни тръстове, специализирани в анализа на конфликти.

        Цитати:
        [1] https://en.wikipedia.org/wiki/Timeli...1_July_2024%29
        [2] https://www.economist.com/graphic-de...led-in-ukraine
        [3] https://acleddata.com/conflict-watchlist-2024/ukraine/
        [4] https://www.understandingwar.org/bac...t-june-22-2024
        [5] https://en.wikipedia.org/wiki/2024_n...aine_offensive

        Коментар



        • Оружие перемоги

          Коментар


          • «Ужасающий масштаб»: в США забили тревогу из-за ситуации на Украине

            04.08.2024 - 0:01

            ВСУ ежедневно несут огромные потери, которые достигают почти двух тысяч человек, заявил бывший аналитик ЦРУ Ларри Джонсон в интервью YouTube-каналу Dialogue Works.

            «В действительности, насколько плохо обстоят дела для Украины, как мы говорим сейчас, говорит то, что в середине лета 2024 года, они несут две тысячи жертв в день. <…> Я имею в виду, что это просто ужасающий масштаб», — отметил он.


            По словам эксперта, Соединенные Штаты за войну в Ираке и в Афганистане понесли меньшие потери, чем сейчас ВСУ за более короткий срок. Джонсон не исключает, что Украина может рухнуть даже до американских выборов.

            «Украина находится в том же положении, что и парень, который идет к своему врачу, и тот ему говорит, что у него плохие новости: у тебя четвертая стадия рака печени, и от этого уже никуда не деться, так что будет ли это через два месяца или через шесть месяцев, кто знает, но это неизлечимо», — резюмировал аналитик.

            Накануне в Минобороны сообщили, что вооруженные силы России за прошедшую неделю нанесли 11 групповых ударов высокоточным оружием и ударными беспилотниками. В результате удалось поразить украинские предприятия ВПК по производству и ремонту бронетехники, а также цеха сборки и места хранения ударных БПЛА. Потери украинских войск составили до 13570 военнослужащих. Кроме того, Киев лишился 14 танков, в том числе одного немецкого Leopard, 42 боевых бронированных машин, в том числе двух БМП Bradley, четырех бронетранспортеров М113, бронетранспортера MaxxPro и трех HMMWV производства США, Kirpi турецкого производства.

            https://rusvesna.su/news/1722698441

            Коментар


            • https://youtube.com/shorts/5nqCQdv9c...ew_OW_QFTvFng3

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                Дечица,намерете на глобуса къде е русия
                ТОВА сме го виждали. Ти кАжи Балба, да знаем, как "малка и нещастна" Русия, ви кара да се хапете под опашката, като сте толкова много много и толкова силни?

                Коментар



                • Договорите на Русия за изстрелване на ракети падат почти до нула

                  Дори въпреки частичното заобикаляне на санкциите, за Русия стана много по-трудно да се сдобие с продуктите, от които се нуждае, за да води войната си, особено с високотехнологични продукти. Сега Русия успява да се сдобие само с малка част от това, от което би имала нужда, и то на много по-високи цени, отколкото преди февруари 2022 г.

                  Тази трудност вече е отразена в официалната руска статистика. В руските национални сметки инвестиционните разходи са скочили с повече от 20% от началото на агресивната война срещу Украйна. Това обаче не е знак, че руската икономика се модернизира с главоломна скорост. Напротив, обемът на реалните инвестиции вероятно е намалял значително. Този скок в инвестиционните разходи отразява най-вече рязкото поскъпване на капиталовите стоки, които Русия все още успява да внася.

                  Въпреки способността на руския авторитарен режим масово да пренасочва производството на икономиката на страната към производството на оръжия и боеприпаси, зависимостта му от страни като Иран или Северна Корея за осигуряване на достатъчно безпилотни летателни апарати, боеприпаси или ракети за поддържане на военните му усилия отразява и една постоянна индустриална слабост, утежнена от западните санкции. Производството на автомобили в Русия е спаднало наполовина от това, което е било преди войната. Космическата индустрия, която някога беше гордостта на страната, е в дълбоки затруднения. Въздушният транспорт е станал доста опасен поради липсата на поддръжка, софтуерни актуализации и резервни части.

                  Голяма криза на пазара на труда в Русия
                  Нещо повече, в една бързо застаряваща страна, в която населението вече намалява от 2000 г. насам, напускането на стотици хиляди квалифицирани млади хора след февруари 2022 г. в допълнение към стотиците хиляди мобилизирани, загинали или инвалидизирани за цял живот поради войната в Русия отвори дълбока криза на пазара на труда в Русия. В опит да смекчи тази криза руското правителство отвори вратите за имиграция от Централна Азия. След трагичния терористичен акт в кметството на Крокус, за който отговорност пое ДАЕШ, обаче много от тези мигранти се връщат обратно в родината, като по този начин задълбочават кризата с работната сила в Русия.

                  Заради войната си срещу Украйна руската икономика повече от всякога е силно концентрирана върху търговията с основни стоки, често на преференциални цени, за стоки със средна и висока степен на технологичност. Китай използва тази ситуация на слабост, за да купува евтин петрол от Русия и да изнася повече стоки за Русия, която става все по-зависима от големия си съсед. Понастоящем около 50% от вноса на Русия идва от Китай.

                  Икономиката на Русия е значително отслабена от нашите санкции
                  Накратко, убеждението, че руската икономика ще бъде устойчива на западните санкции и че времето облагодетелства Русия в нейната агресивна война, не издържа на проверка. Ако направим необходимото, за да продължим да подкрепяме Украйна в икономически и военен план, по-специално по отношение на боеприпасите, тя може да надделее. Русия, въпреки че е три пъти по-населена, в действителност вече е значително отслабена от нашите санкции. С течение на времето ефектът от тях ще се усеща все повече, тъй като човешкият капитал ерозира, обемът и качеството на инвестициите се влошават, а Русия е лишена от напредналите технологии, необходими за нейното бъдеще.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Някой потребители са доста активни от около седмица насам, чакат повишение ли , що ли
                    Не, просто усещат на къде отиват нещата, и как "руския" пълзи бавно бавно към соросоидната "жопа"

                    Коментар


                    • Коментар


                      • Зависимостта на Русия от Китай може да доведе до следните последици за руската икономика:

                        1. Уязвимост към вторични санкции. Укрепването на икономическите връзки с Китай увеличава риска Русия да бъде засегната от вторични санкции на САЩ, насочени към китайски компании, които си сътрудничат с Русия[3].

                        2. Дисбаланс на икономическата зависимост. През последните години се очерта сериозен дисбаланс - Русия става все по-зависима от Китай, докато зависимостта на Китай от Русия не се е увеличила[3].

                        3. Ограничен достъп до технологии. Китай може да ограничи доставките на високотехнологични продукти за Русия под натиска на западните санкции, което ще се отрази негативно на модернизацията на руската икономика[5].

                        4. Риск от загуба на икономически суверенитет. Прекомерната зависимост от китайския внос и инвестиции може да доведе до това Китай да придобие значително влияние върху икономическата политика на Русия[5].

                        5. Трудности при диверсификацията на партньорите. Поради западните санкции за Русия ще бъде изключително трудно да намери алтернативи на китайските доставчици в ключови сектори на икономиката[5].

                        6. Уязвимост от колебанията в китайската икономика. Икономическите проблеми в Китай могат пряко да засегнат руската икономика поради тесните търговски връзки[1].

                        7. Рискът от превръщане в суровинен придатък. Съществува опасност Русия да се превърне предимно в доставчик на суровини за китайската промишленост, което ще ограничи развитието на собствените ѝ високотехнологични отрасли[2].

                        По този начин, въпреки че сътрудничеството с Китай помогна на Русия да смекчи последиците от западните санкции, прекомерната зависимост от един-единствен партньор крие значителни рискове за дългосрочното развитие на руската икономика.

                        Цитати:
                        [1] https://www.dw.com/ru/kitaj-spasaet-...aha/a-69079105
                        [2] https://carnegieendowment.org/resear...global&lang=ru
                        [3] https://www.bfm.ru/news/542215
                        [4] http://kremlin.ru/events/president/news/74065
                        [5] https://carnegieendowment.org/russia...a-yuan?lang=ru

                        Коментар


                        • Според Игор Липсиц най-вредните действия на Путин за руската икономика са:

                          1. Милитаризация на икономиката. Липсиц отбелязва, че значителна част от ресурсите се насочват към военни нужди, като се създава клъстер от индустрии, обслужващи армията. Това изкривява икономическата структура на страната[1].

                          2. Нарушаване на международното право и анексиране на територии. Липсиц посочва огромните разходи (около половин трилион рубли годишно) за възстановяване на така наречените „нови региони“, които той нарича „добро корито“ за строителния комплекс[1].

                          3. Съсредоточаване на приходите от износ върху военната промишленост. Вместо да се инвестират в икономическо развитие, средствата се хвърлят във военнопромишления комплекс[2].

                          4. икономическа изолация на Русия. Действията на Путин водят до санкции и ограничен достъп до международните пазари, което се отразява негативно на икономическия растеж[3].

                          5. Инициатива за данъчна реформа. Липсиц смята, че предложената от Путин реформа ще доведе руснаците до по-голяма бедност[5].

                          6. Продължаващи военни действия. Според Липсиц колкото по-дълго продължава войната, толкова повече руската икономика деградира, превръщайки страната в бедна и изостанала държава[5].

                          Тези действия, според Липсиц, водят до спад на реалните доходи, бавен икономически растеж и влошаване на качеството на живот на руските граждани.

                          Цитати:
                          [1] https://www.golosameriki.com/a/lipsi...t/7490101.html
                          [2] https://www.svoboda.org/a/igorj-lips.../32993580.html
                          [3] https://www.golosameriki.com/a/russi...s/7598002.html
                          [4] https://www.youtube.com/watch?v=lrmZri0y0Hg
                          [5] https://24tv.ua/economy/ru/sankcii-p...omika_n2557072

                          Коментар


                          • Игор Липсиц смята, че Владимир Путин може да е основната причина за бедността в Русия по няколко причини:

                            1. **Фокусиране върху военната индустрия**: Липсиц отбелязва, че значителни ресурси на страната се насочват към военните, което води до създаването на клъстер от индустрии, работещи в услуга на военните. Това включва не само военната промишленост, но и гражданската промишленост, която произвежда стоки за военните, като например храни, облекло и медицински консумативи. Това преразпределение на ресурсите изкривява икономическата структура и не благоприятства дългосрочния икономически растеж[1].

                            2. **Намаляване на реалните доходи**: The Economist посочва, че реалните доходи на руснаците ще продължат да намаляват. Една от причините за това е забавянето на растежа на заплатите, особено до края на 2023 г. Това се отразява негативно на качеството на живот на населението и на неговата покупателна способност[2].

                            3. **Икономическа изолация**: Липсиц подчертава, че Русия върви по пътя на икономическата изолация, което задълбочава икономическите проблеми. Със санкциите и ограничения достъп до международните пазари страната губи възможности за икономически растеж и развитие[1].

                            4. **Структурни проблеми**: Липсиц също така отбелязва, че руската икономика страда от структурни проблеми като зависимост от износа на природни ресурси и липса на диверсификация. Това прави икономиката уязвима към външни сътресения и намалява конкурентоспособността ѝ на световно равнище[3].

                            В комбинация тези фактори водят до невъзможност руската икономика да се развива ефективно и да осигурява висок жизнен стандарт на своите граждани, което превръща Путин в основна причина за бедността в страната.

                            Цитати:
                            [1] https://www.svoboda.org/a/igorj-lips.../32993580.html
                            [2] https://www.golosameriki.com/a/russi...s/7598002.html
                            [3] https://www.youtube.com/watch?v=lrmZri0y0Hg
                            [4] https://www.youtube.com/watch?v=isqJDQFNCkc
                            [5] https://www.youtube.com/watch?v=UEBFca0pQNo

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Някой потребители са доста активни от около седмица насам, чакат повишение ли , що ли
                              Гладни са ....
                              И обезверени след победите на РУСИЯ и джендърско-сатанинското поведение на соросоидна франция
                              Last edited by Сибирския Бръснар; 04.08.2024, 14:33.

                              Коментар


                              • Известният руски икономист Игор Липсиц изразява изключително песимистични възгледи за настоящото състояние и бъдещето на руската икономика:

                                Той смята, че руският народ е обречен на дълбока бедност за поколения напред[1].

                                2. Според Липсиц руската икономика в момента е концентрирана върху обслужването на военни нужди, което води до изкривяване на икономическата структура[1].

                                3. експертът отбелязва, че реалните доходи на руснаците в обозримо бъдеще само ще намаляват[5].

                                4. Липсиц е съгласен с прогнозата на МВФ, че през следващите пет години руската икономика ще расте по-бавно от световната и ще продължи да губи дял в световния БВП[5].

                                5. Той посочва забавянето на ръста на заплатите още към края на 2023 г., което се отразява негативно на перспективите за подобряване на качеството на живот на населението[5].

                                6. икономистът подчертава, че ръстът на вътрешния туризъм и на някои други показатели не е признак на здравословен икономически растеж, а по-скоро сигнализира за свиване на икономиката[1].

                                7. Липсиц предупреждава за възможни сериозни икономически последици за Русия, включително за необходимостта от изплащане на репарации в случай на поражение в настоящия конфликт[1].

                                Като цяло Игор Липсиц рисува мрачна картина на икономическото бъдеще на Русия, посочвайки структурни проблеми и негативни тенденции в развитието на страната.

                                Цитати:
                                [1] https://www.svoboda.org/a/igorj-lips.../32993580.html
                                [2] https://www.youtube.com/watch?v=GFqfdXlYSHQ
                                [3] https://www.youtube.com/watch?v=WAKwidsTXkA
                                [4] https://www.youtube.com/watch?v=isqJDQFNCkc
                                [5] https://www.golosameriki.com/a/russi...s/7598002.html

                                Коментар

                                Working...
                                X