IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • national power, между САЩ и Китай е.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      А както се вижда автора не е случаен човек и отделно е работил няколко години от 2014 за НАТО в Украйна за укрепване на украинската армия и като цяло познава ситуацията на терен както се казва.

      Не знам за кого е работил и дали си е харесвал заплатата, но в момента е очевидно че работи за Путин. Нищо особено крайно не казва, просто всява съмнения и показва "другата" гледна точка, точно както професионален трол би го правил.

      Коментар


      • Имат, но е нож с две остриета. Във всяка БТГ русите имат двойно и даже тройно повече техника отколкото в една американска тактическа група, но русите имат също така тройно по-малко хора и петорно по-малко пехота. На хартия това е супер, защото им дава огромна огнева мощ. Но на практика това създава поне два проблема.

        (1) За да имаш маневреност и бързина с толкова много техника трябва перфектна логистика, а там нещата при русите куцат много яко.

        (2) Танковете и техниката без достатъчно подкрепа от пехотата стават много лесни мишени на една по-мощна, по-добре оборудвана и по-гъвкава пехота на противника. А ако има нещо, в което украинците превъзхождат русите, това е пехотата им.


        Много експерти казаха, че битката за Донбас ще зависи най-вече от маневрите. Русите не са много маневрени, меко казано. Стават само за позиционна война и бомбене до дупка, но това само по себе си не може да доведе до победа.


        Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
        Руснаците имат огромно количество материална част. Не подценявай това. Имат налично въоръжение. Просто трябва да се разконсервира и да се вкара в бой. Да, не е модерно, но е въоръжение... Видно е, че на рашките не им пука за човешките загуби. Просто ще извадят от базите за дългосрочно съхранение още купища танкове Т-72, по-малко Т-80, ще вкарат в упатреба още по-усилено реактивната артилерия и безогледно ще обстрелват. Сага на преден план са Краматорск, Словянск, Харкив...ДАЙ БОЖЕ УКРАIНА ДА ИЗДЪРЖИ ОЩЕ 20-НА ДНИ и тогава вече има шанс за по-приемлив мир. Но до 9 май орките ще натискат много яко...Украинците ще се борят до края за останалата част от черноморското крайбрежие, просто защото, ако рашките я превземат, става много зле за Украйна с отрязан излаз от море. НАТО трябва да усили още повече военната помощ за Украйна, най-малкото заради това, че ЗСУ на терен реално показаха, колко неподготвена за водене на война е всъщност руската армия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
          Едно изказване от вчера на германския министър на икономиката-Спирането на руския газ би довело до масови безредици в Германия и унищожаването на социалния мир..........Ето това искат да направят с ЕС шефовете й отвъд Голямата Вода.Да ни хвърлят в хаос и безредици.Още през 2015 година един от основните стратези в сянка на външната политика на САЩ Джордж Фридман директно заяви или ЕС ще купува втечнен газ от САЩ и ще има мир или съюза го чака война.Това е истината........Зеленски не се бори за ЕС-то......А за интереса на тези отвъд локвата.....А назначените на хранилка политици в ЕС като нашето канадче пеят каквото им спуснат.....Но явно и те вече се ужасяват от двата избора.Война в Европа или бунтове глад и безредици.Това са вариантите които има.И скоро единя ще се реализира...........Много скоро.....
          Fuck EU.Ха ха ха някой беше казал това и не е руснак...

          Коментар


          • Продължава ерозията в личния рейтинг на Владимир Путин. След спада до 32 на сто в първите дни на войната, сега доверието в него слиза на 25 процента, а недоверието скача до 61 процента. Много от хората, които продължават да харесват Русия, изразяват негативно отношение към президента Путин, което е новост за обществените нагласи в страната.

            Другата значима промяна е категоричното отхвърляне на Русия като модел на държавно и политическо развитие на България. 63 на сто от анкетираните са на мнение, че мястото на България в променящия се свят е в съюз със страните от ЕС и НАТО. Общо 15 процента поддържат тезата, че мястото на страната ни е в съюз с Русия и страни около нея.

            https://www.vesti.bg/bulgaria/alfa-r...petkov-6141747
            Има надежда за България! След толкова много вдигнат шум от проруските тролове човек започва да си мисли, че може би наистина русофилите и путинофилите са огромна част от обществото ни. За щастие не са!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Украйна отстъпва тези двете области да се отделят, санкциите по отношение на руските резервни пари се махат като в замяна Русия премахва плащането в рубли, остават санкциите за парите на руските олигарски, яхтите им и там каквото са откраднали от Русия с него се плаща възтановяването на щетите по Украйна ..и конфликта се прекратява.
              Друтия вариант е разширяване на конфликта, като ще ударят страна от НАТО в граничната и част с конфликта с разрушително оръжие само, мощно и без оглед на щетите.
              Сал ти ли не разбра че тоя конфликт не е между Русия и Украйна а между Русия и САЩ.Американците където са отишли все са яли бой и тоя път ще изядат шамарите...Не случайно Зелегонорския е на силни опиати

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                Това страхотна офанзива. Никой не е чул още за нея.
                Руските медии си измислят невероятни факти, после ги тълкуват, но си и намират публика да вярват в тях.
                Нещо като тока с отрицателната цена

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Присъединяването на Тайван, е въпрос на време, а Китай умее да чака. Тях не ги мисли.
                  Ич не ги мисля, по стар китайски обичай ще обявят война, ще я загубят и после ще обясняват (и то правилно), че тайванските победители са си все така китайци
                  Сефте им гледаме цирковете - исторически винаги са губели войните и са получавали нова управляваща династия отвън.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Китай няма да се намеси в конфликта. Първо те са интровертни нация и гледат собствената си кочинка и това, което става извън нея не ги интересува толкова много. Второ те изхождат от полза. Китай има полза Русия да воюва до безкрай, стига това да не струва нищо на Китай. Това очевидно няма как да стане. В случай че се намеси на руска страна ще загуби западните пазари и ще си срине цялата им икономика. Не могат да си го позволят. В случай, че се намеси на страната на Украйна ще загуби достъпа до руски ресурси, което пак не е желателно. Затова Китай ще се прави, че не е разбрал за войната и ще се опита да плячкоса максимално много ресурси от слаба Русия без да се скара със запада. Ясно е, че ще иска да мародерства и да вземе и гащите от гъза на руснаците, но няма да го направи заради риска да се скара със запада. Затова поднебесната империя ще си гледа делата и ще остави източните и западните варвари да си оправят бакиите както могат. Китайците и без това трябва да мислят как да избегнат погром над икономиката им. Положението им хич не е розово за да се занимават и с чужди проблеми.
                    Китай правят учение до Тайван
                    ЩО ЛИ..........

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Ръководителят на украинското разузнавателно управление Кирил Буданов говори за деблокирането на окупирания Мариупол на живо в националния телемаратон . Той отбеляза, че украинските защитници няма да напуснат позициите си: "Нашите защитници няма да се предадат и ще се защитават до последно. Мариупол ще бъде освободен и освободен."

                      BURGAS-PODLUPA.COM
                      Мариупол ще бъде освободен: началникът на разузнаването направи гръмко изявление
                      https://telegraf.com.ua/mestnyiy/2022-0
                      Kaкво да каже момчето . При така стеклите се обстоятелства , няма какво друго да каже . А нещата стоят доста зле за укрите . И Мариупол никога вече няма да бъде украински град. Какъвто по правота и не трябваше да е бил .
                      Хиляди Азовци , пленени , превързани и с медицинска помощ. От руските войски .
                      Не е като да те стрелят в бедрото или да ти режат тестисите ако те захватять укрофашистите . Нали ????


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
                        слава богу че в България не намериха нито нефт нито газ, че досега много "демократично " щяхме да говориме на турски,и това щеше да е оправдано с "защита" на демократичните ценности разбира се.
                        Дълбоки разсъждения за такъв скромен ник. Заслужава да го ъпгрейднеш до Голяма Боза.

                        Коментар


                        • Русите правят артилерийски бараж по украинците с минимален ефект.

                          Истинската игра е Изюмският клин. Там са концентрирани 22 руски БТГ и за тях има сериозен риск още днес да попаднат в обкъражение.

                          При Изюм има отбита украинска атака, но реално тя е само за заблуда на русите. Украинците вчера се придвижиха от Чугуев до Базалиевка, а днес вече са при Староверовка, т.е. съвсем близо да Купянск. Ако освободят Купянск, Изюмския клин остава без снабядване.
                          Click image for larger version

Name:	izium.jpg
Views:	1
Size:	45.0 КБ
ID:	3911299






                          Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                          Това страхотна офанзива. Никой не е чул още за нея.
                          Руските медии си измислят невероятни факти, после ги тълкуват, но си и намират публика да вярват в тях.
                          Last edited by Money; 18.04.2022, 14:27.

                          Коментар


                          • Да открие ли се газ особенно или пък нефт на територията ти..по добре тръгвай да си търсиш нова територия..
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Не е толкова просто. В руската традиция населението не е от граждани а от поданици. Там всеки е служил, служи или ще служи. Така се стига до върха където е Царя самодържец, който е неподвластен на законите. Неговата воля е закона. В цялата руска история само в малкият период от 1905 до 1917 г. и по времето на Елцин е имало някаква форма на институционални ограничения на императорската власт. Путин изключително бързо можа да демонтира тези неукрепнали опити за промяна и върна Русия към традициите и. Познавайки руската история е нереалистично да очакваш, че законите важат за Царя, генералният секретар на КПСС или президента на Руската Федерация.
                              Нападението над независима Украйна е също продължение на руските традиции на териториална експанзия. Парадоксално руската агресия и несравнима жестокост не е поради тяхната сила а поради дълбоката осъзнатост на тяхната слабост. Те много добре разбират колко слаба е била, е и ще бъде руската държава. Затова се страхуват. Изпитват постоянен страх. Единственото, което ги успокоява е моментна ситуация, когато руската армия се намира от двете страни на границата им. Само тогава се чувстват сигурни. За тяхно съжаление това са кратки моменти защото или губят войната и се прибират на собствена територия или я печелят и изместват границите, с което руската армия отново остава само от тяхната страна на границата. Тогава отново започва да се натрупва неистов страх и ужас и следва нападение над някоя друга съседна държава за успокоение на изтерзаната руска душа. Поради тази причина в по-голямата част от руската история тя е водила завоевателни войни. Периодите на мир са много кратки и изключения от обичайното състояние на перманентна война. Този модел се е случвал стотици години. Ще продължи и в бъдеще.
                              Ясно се вижда как Русия нападна Украйна от страх и осъзната слабост. Анексията на Крим не ги успокои. Руското нападение над Донбас не само не увеличи усещането за сигурност, но въвлече Русия в една война, която не е спирала от осем години. Сегашната ескалация на войната води само до още по-голямо усещане за несигурност. Как предвид гореописаното можеш да очакваш Путин да даде крачка назад? Ясно е, че Русия ще загуби войната и ще бъде изтласкана от Украйна, но това ще се случи чак след пълно военно поражение за Русия а за това се изисква да мине време. Ще умрат стотици хиляди хора, може и над милион да станат, ще бъде напълно разрушена 1/4 от Украйна и после нещата ще се върнат до състоянието от преди анексията на Крим. Напълно излишно страдание.
                              В крайна сметка Путин ще остане в историята като човека създал украинската нация, възстановил започващата да запада американска хегамония в света и унищожил напълно бъдещето на Русия. Ще остане в историята, но не по начина, който би желал.
                              Но пред руския народ след като загуби войната има само един положителен сценарий за бъдещето. Това е покаяние за извършеното престъпление последвано от искане на прошка, изкупление и накрая ако всичко това е искрено да получат опрощение. По времето на Горбачов и Елцин бяха тръгнали по този път. Имаше разкаяние за зверствата на съветската армия в Катинската гора, за концлагерите, за десетките милиони избити от съветския режим по света и в Русия. Уви процеса беше нетраен и обществото им се върна към обичайното си състояние. Да видим дали този път ще го доведат до край за да има Русия. Ясно е, че продължат ли по сегашната линия няма бъдеще за Руската Федерация.
                              +1

                              Коментар


                              • слава богу че в България не намериха нито нефт нито газ, че досега много "демократично " щяхме да говориме на турски,и това щеше да е оправдано с "защита" на демократичните ценности разбира се.

                                Коментар

                                Working...
                                X