Първоначално изпратено от neon7
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнениеРуският президент Владимир Путин одобри нов пакет от контрасанкции срещу физически и юридически лица от "враждебните страни", в който се включва и забрана за доставки на петрол и петролни продукти.
Нефтохима?!
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеpipbel, системата им за спътникова навигация била с резолюция 3см , можеш ли да си го представиш. Едва ли се досещаш защо им е ?
Коментар
-
Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнениеЩом ги биха при Киев без оръжие и с коктейли Молотов и 120 000 армия бе разгромена, днес месеци по-късно с нови оръдия и ракети чак съм любопитен как Путин ще обяви всеобща мобилизация на 9 май и ще прати 1 милион новобранци на фронта. Ще станат на кайма, особено пък и ако укрите получат и 5-10 самолета А-10
Та ако Хитлер имаше бомбата, мислиш ли че нямаше да я сипне над кремъл. Ами представи си диктатора от другата страна сега. Малко му остава и да разсипе цялата планета. Нашите малоумници, които я са били в казарма, я не, изобщо не разбират риска, някакви фатмаци с изпилени мозъци и брутални идиоти да си играят с копчето.
Те затова съм донякъде против всякакви оръжия оттука да се пращат, защото се налива мощно бензин в огъня, а сме на първа линия и най много ще го отнесем при трета световна.
С барливите самолети които не ни дават, баси съюзниците, ми дайте ни някакви други бе, все едно америка нямат 8 самолета да дадат на съюзниците ...но пък кинтите ги прибраха... не миришатLast edited by Балониада; 03.05.2022, 18:07.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнениеПапата: Други създадоха конфликта в Украйна. НАТО играе негативна роля в ескалацията на кризата
Франциск припомня и тезата си за „трета световна война в епизоди“. "Просто констатирам реалността: Сирия, Йемен, Ирак, в Африка има една война след друга. И международните интереси стоят зад всички тях", продължи понтификът. "Други създадоха конфликта в Украйна."
Папа Франциск изрази готовността си да пътува до Москва, за да се срещне с руския президент Владимир Путин, за да обсъди споразумение в Украйна, съобщава ТАСС.
„Затова помолих кардинал Паролин да изпрати съобщение до Путин след 20 дни война, че съм готов да замина за Москва“, каза папата в интервю, публикувано във вторник във вестник „Кориере дела Сера“. „Все още не сме получили отговор и продължаваме да настояваме, въпреки че се опасявам, че Путин не може и няма да проведе тази среща в момента“, добави той.
Папа Франциск каза също, че „все още няма да отиде в Киев“. „Изпратих кардинали Михаел Черни и кардинал Конрад Краевски, които отидоха там за четвърти път. Но чувствам, че няма нужда да ходя. Първо трябва да отида в Москва, първо трябва да се срещна с Путин“, добави главата на Римокатолическата църква.
Той добави, че срещата му с руския патриарх Кирил трябва да се състои "в Йерусалим на 14 юни". Както каза по-рано понтификът, дипломацията на Ватикана разбира, че „среща по това време може да доведе до голямо объркване“. В същото време той характеризира отношенията си с предстоятеля на Руската православна църква като „много добри“, добавя ТАСС.
Папа Франциск призна, че НАТО играе негативна роля в ескалацията на украинската криза. "[Вероятно] лаят на НАТО на вратата на Русия доведе до реакцията на Кремъл. Гневът, не знам дали е провокиран, но вероятно е допринесъл", каза той в интервюто пред главния редактор на „Кориере дела Сера“ Лучано Фонтана във вторник.
Франциск припомня и тезата си за „трета световна война в епизоди“. "Просто констатирам реалността: Сирия, Йемен, Ирак, в Африка има една война след друга. И международните интереси стоят зад всички тях", продължи понтификът. "Други създадоха конфликта в Украйна."
Главата на Римокатолическата църква нарече "стар аргумент" реакцията на украинците към събитията в Донбас. „Единственото нещо, за което се обвиняват украинците, е реакцията им на [опитите за независимост] на Донбас, но това беше преди 10 години, това е стар аргумент“, каза той.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнениеОрките, остават тонове старо желязо след себе си. И много ушанки ще останат....
http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнениеТоку-що
Докато Хитлерова Германия не е могла да пусне в масово производство голяма част от най-новите си и технологични оръжия, заради липса на ресурс, но е имала техническия капацитет, днешна Путинска Русия, дори когато имаше ресурса и парите, не разви заради корупция и шуробаджанащина капацитета си.
В 21 век бойните действия изискват съвременна електроника, оптични инструменти и сателитна навигация. Ако това не е така, военните остават ''слепи'' на бойното поле, точно както руската армия остана сляпа в Украйна, когато в началото (по липса на оръжие) я посрещаха предимно с коктейли Молотов, a украинците удържаха победа дори с това примитивно средство над ''технологичната мощ'' на агресора. Показателен пример за зависимостта от западните технологии са Термовизионните камери и приборите за нощно виждане, позволяващи от войник, до пилот на самолет, да се ориентират в тъмното или при мъгла. Русия е оборудвала своята техника и пехота с такива произведени от френските компании Thales Group (с договор от 2007 г.) и Safran Group (с договор от 2013 г.). Въпреки ембаргото на ЕС от 2014 г., французите продължиха да изпълняват старите си договори и спряха доставките едва през 2020 г., малко преди войната. Thales и Safran са доставили на руската армия камери за оборудване на над 1000 руски танка, плюс навигационни системи и инфрачервени сензори за руската пехота.
Специалните видеокамери Matis STD, произведени от Safran, бяха предназначени за основния тип руски танкове Т-72, неговата модернизация T-90 и новия T-80BVM. Thales е оборудвал с навигационни системи TACAN - 60 и изтребителя Су-30. Руските изтребители също получиха проектирани от Safran навигационни системи Sigma 95N, които позволяват навигация и без сателитни сигнали. Системи за откриване на цели бяха предвидени и за руските хеликоптери Ка-52. Всичко това обаче свърши и в момента армията на Фюрера дори не може да мечтае за нови доставки. Може да се надява на заместване на вноса, но това няма да е лесно. Руската индустрия може да произвежда подобни, но качеството изостава от западните модели, а дори руските инженери да успеят да сглобят висококачествен аналог, ще бъде трудно да се стартира масовото производство, без машини и обучен персонал. Когато през 2017 г. Safran отказа да доставя някои резервни части за модернизацията на Су-25, руските и китайските компоненти на термовизионни системи се оказаха неизползваеми. Отне няколко години, за да се заменят частично френските части с руски аналози, но те са с по-ниско качество.
Ракетите ''Сармат'', ''Кинжал'' и ''Калибър'' работят благодарение на електроника, а тя не може да се създаде без снабдяване с полупроводници. Русия има свои разработки - микропроцесорите '' "Елбрус'' и ''Байкал'', но те се произвеждат във фабрики в тайванската TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, Limited), която спря да изнася за Русия след началото на войната. Преориентиране на производство на чипове от руски и китайски компании е възможно само частично, а смяната на тайванските полупроводници, дори на примитивно ниво, изисква милиарди инвестиции и няколко години. Липсата на полупроводници се отрази на руския военно-промишлен комплекс и пример са навигационните системи. В случай на прекъсване на връзката с GPS за насочване на ракетите руснаците очакват да използват собствената си ГЛОНАСС, но тя е по-лоша от GPS по точност, а грешките при поразяване на ракетите с нея са 700-1200 метра. Предвид недостига на чипове, съвсем скоро Русия няма да може да изстрелва съвременни спътници и да развива навигацията си.
Липсата на полупроводници се отразява и на производството на ударни дронове. Русия не може да се конкурира с турските ''Байрактар'' TB2, а техният ''Орион'' се нуждае от значително усъвършенстване. Същото важи и за всякакви модерни разработки в авиацията, като изтребителя Су-57. Този изтребител бе наречен от Кремъл най-добрият в света, но за 12 години страната пусна само няколко, а един от тях катастрофира в 2019 г.
Руската армия има на склад и над 12 000 танка. В абсолютно изражение това е най-голямата танкова армия в света, но не се знае колко от тях са готови за бой и колко са музейни експонати от Втората световна война. За да разконсервира резервите и да ги изпратите на фронта, Путин трябва да ги ремонтира или модернизира, но Уралвагонзавод и Челябинския тракторен завод попаднаха под технологичните и финансови санкции на ЕС и след въвеждането на санкциите поне част от работата в предприятията спря. Преди войната путинските пропагандисти и колаборационистите в ЕС плашеха света с високотехнологичен танк Т-14 Армата, който беше представен като гордост на руските сухопътни войски. Още на парада при представянето му преди години, ми направи впечатление картоненото му покритие. За мен този танк бе бутафорен. За цялата война в Украйна, това страшилище на технологиите, така не се появи на фронта. С което вероятно показва, че съм бил прав и че такъв танк или въобще не е имало или са били произведение няколко не особено качествени бройки. В допълнение е следното; през 2018 г. руският вицепремиер призна, че ''Армата'' е твърде скъпа за масово производство и призова за използване на модифицирани Т-72, които са от далечната 1974 г. Най-мощният руски танк Т-90, който се произвежда от 1992 г., струва около $ 1.66 производствена цена (давам нарочно цената в долари) и по $ 2,5 - $3,5 млн., до $ 4.5 (за T-90МС) за продажна, а чисто новият танк Армата беше обявена за 2-3 пъти по-скъп.
За логистика на оборудване, хора, продоволствия, гориво, боеприпаси, всяка армия днес се нуждае от камиони. Да, руските камиони Камаз са страхотни и печелят от години рали Париж - Дакар, но и от години нямат руски двигатели. В Русия дори военните модели са оборудвани с американски двигатели от Cummins Inc., немска скоростна кутия ZF и горивно оборудване от Bosch. На КамАЗ, който произвежда военните камиони и тегличи за ЗРК ''Панцир-С1'' са въведени санкции и с това се свърши. Опитът от заместване на вноса показва, че Русия може частично да замени критични компоненти в камионите си, но няма да е възможно дори да се доближи по отношение на качество, разход на гориво и товароподемност.
Но лошото, е, че това не води към край на конфликта а може да доведе до трета световна
Сега американците ще ги оставят да клекнат до партер за да може като влязат после да не дават жертви и бързо да прогонят орките обратно като да им приберат нефта и газа за репарацииLast edited by Балониада; 03.05.2022, 17:45.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Чухте извънредното обръщение на президента Радев към нацията във връзка с опасността от война за България. Чухте и светкавичния отговор на назначения за премиер Кирил Петков. Според последния, той и Василев не са опасните субекти за които говори президента, а според мен са точно те. Според същия Петков е напълно възможно да се прави зърнен хъб във Варна заради някакви 15 тона украинска пшеница, а според мен този човек няма никаква представа от мерните единици в система Си.
Притеснително е и пълното му неразбиране на понятието „война“, както и за предпоставките за нея, фактическата и юридическата й страна и прочее. Този човек поставен на най-високия пост в страната е в пълно безсъзнание, както за задълженията и отговорностите си, така и за всичко свързано с националните интереси на страната.
България не е независима страна в конфликта и не може да бъде такава, господа! Има причини да не може и те се знаят от когото трябва. Президентът Радев предупреждава за нещо, което вече е факт и само трябва да се превърне в реалност.
Петков е говоряща глава и неговата задача поставена отвън е да запали огъня отвътре. Сигурен съм, че българските граждани, които не искат въвличане на страната ни в този огън са над 85% и няма значение какво казва властта с платената си социология, политология и прочее провинциални логуси. Включете се в организираните протести срещу шепата национални предатели облечени с политическа и държавническа власт! Няма значение кой организира тези протести просто се включете, защото утре може вече да бъде късно. Предполагам, че никой не иска да отвори по няколко гроба за членове на семейството си, само защото са нарушени американските икономически интереси някъде по света.
Сега е времето да застанем с лицата си срещу подобни крайности! Срещу войната.
Николай Марков
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнениеPope Says NATO Might Have Provoked Russian Invasion of Ukraine
ROME—Pope Francis said the “barking of NATO at the door of Russia” may have led to the invasion of Ukraine and that he didn't know whether other countries should supply Ukraine with more arms.
“In Ukraine, it was other states that created the conflict,” Pope Francis said in the interview, without identifying which states. He likened the war to other conflicts that he said were fomented by international interests: “Syria, Yemen, Iraq, one war after another in Africa.”
https://www.wsj.com/livecoverage/rus...XGK8xNoHxJPQFs
Коментар
-
Току-що
Докато Хитлерова Германия не е могла да пусне в масово производство голяма част от най-новите си и технологични оръжия, заради липса на ресурс, но е имала техническия капацитет, днешна Путинска Русия, дори когато имаше ресурса и парите, не разви заради корупция и шуробаджанащина капацитета си.
В 21 век бойните действия изискват съвременна електроника, оптични инструменти и сателитна навигация. Ако това не е така, военните остават ''слепи'' на бойното поле, точно както руската армия остана сляпа в Украйна, когато в началото (по липса на оръжие) я посрещаха предимно с коктейли Молотов, a украинците удържаха победа дори с това примитивно средство над ''технологичната мощ'' на агресора. Показателен пример за зависимостта от западните технологии са Термовизионните камери и приборите за нощно виждане, позволяващи от войник, до пилот на самолет, да се ориентират в тъмното или при мъгла. Русия е оборудвала своята техника и пехота с такива произведени от френските компании Thales Group (с договор от 2007 г.) и Safran Group (с договор от 2013 г.). Въпреки ембаргото на ЕС от 2014 г., французите продължиха да изпълняват старите си договори и спряха доставките едва през 2020 г., малко преди войната. Thales и Safran са доставили на руската армия камери за оборудване на над 1000 руски танка, плюс навигационни системи и инфрачервени сензори за руската пехота.
Специалните видеокамери Matis STD, произведени от Safran, бяха предназначени за основния тип руски танкове Т-72, неговата модернизация T-90 и новия T-80BVM. Thales е оборудвал с навигационни системи TACAN - 60 и изтребителя Су-30. Руските изтребители също получиха проектирани от Safran навигационни системи Sigma 95N, които позволяват навигация и без сателитни сигнали. Системи за откриване на цели бяха предвидени и за руските хеликоптери Ка-52. Всичко това обаче свърши и в момента армията на Фюрера дори не може да мечтае за нови доставки. Може да се надява на заместване на вноса, но това няма да е лесно. Руската индустрия може да произвежда подобни, но качеството изостава от западните модели, а дори руските инженери да успеят да сглобят висококачествен аналог, ще бъде трудно да се стартира масовото производство, без машини и обучен персонал. Когато през 2017 г. Safran отказа да доставя някои резервни части за модернизацията на Су-25, руските и китайските компоненти на термовизионни системи се оказаха неизползваеми. Отне няколко години, за да се заменят частично френските части с руски аналози, но те са с по-ниско качество.
Ракетите ''Сармат'', ''Кинжал'' и ''Калибър'' работят благодарение на електроника, а тя не може да се създаде без снабдяване с полупроводници. Русия има свои разработки - микропроцесорите '' "Елбрус'' и ''Байкал'', но те се произвеждат във фабрики в тайванската TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, Limited), която спря да изнася за Русия след началото на войната. Преориентиране на производство на чипове от руски и китайски компании е възможно само частично, а смяната на тайванските полупроводници, дори на примитивно ниво, изисква милиарди инвестиции и няколко години. Липсата на полупроводници се отрази на руския военно-промишлен комплекс и пример са навигационните системи. В случай на прекъсване на връзката с GPS за насочване на ракетите руснаците очакват да използват собствената си ГЛОНАСС, но тя е по-лоша от GPS по точност, а грешките при поразяване на ракетите с нея са 700-1200 метра. Предвид недостига на чипове, съвсем скоро Русия няма да може да изстрелва съвременни спътници и да развива навигацията си.
Липсата на полупроводници се отразява и на производството на ударни дронове. Русия не може да се конкурира с турските ''Байрактар'' TB2, а техният ''Орион'' се нуждае от значително усъвършенстване. Същото важи и за всякакви модерни разработки в авиацията, като изтребителя Су-57. Този изтребител бе наречен от Кремъл най-добрият в света, но за 12 години страната пусна само няколко, а един от тях катастрофира в 2019 г.
Руската армия има на склад и над 12 000 танка. В абсолютно изражение това е най-голямата танкова армия в света, но не се знае колко от тях са готови за бой и колко са музейни експонати от Втората световна война. За да разконсервира резервите и да ги изпратите на фронта, Путин трябва да ги ремонтира или модернизира, но Уралвагонзавод и Челябинския тракторен завод попаднаха под технологичните и финансови санкции на ЕС и след въвеждането на санкциите поне част от работата в предприятията спря. Преди войната путинските пропагандисти и колаборационистите в ЕС плашеха света с високотехнологичен танк Т-14 Армата, който беше представен като гордост на руските сухопътни войски. Още на парада при представянето му преди години, ми направи впечатление картоненото му покритие. За мен този танк бе бутафорен. За цялата война в Украйна, това страшилище на технологиите, така не се появи на фронта. С което вероятно показва, че съм бил прав и че такъв танк или въобще не е имало или са били произведение няколко не особено качествени бройки. В допълнение е следното; през 2018 г. руският вицепремиер призна, че ''Армата'' е твърде скъпа за масово производство и призова за използване на модифицирани Т-72, които са от далечната 1974 г. Най-мощният руски танк Т-90, който се произвежда от 1992 г., струва около $ 1.66 производствена цена (давам нарочно цената в долари) и по $ 2,5 - $3,5 млн., до $ 4.5 (за T-90МС) за продажна, а чисто новият танк Армата беше обявена за 2-3 пъти по-скъп.
За логистика на оборудване, хора, продоволствия, гориво, боеприпаси, всяка армия днес се нуждае от камиони. Да, руските камиони Камаз са страхотни и печелят от години рали Париж - Дакар, но и от години нямат руски двигатели. В Русия дори военните модели са оборудвани с американски двигатели от Cummins Inc., немска скоростна кутия ZF и горивно оборудване от Bosch. На КамАЗ, който произвежда военните камиони и тегличи за ЗРК ''Панцир-С1'' са въведени санкции и с това се свърши. Опитът от заместване на вноса показва, че Русия може частично да замени критични компоненти в камионите си, но няма да е възможно дори да се доближи по отношение на качество, разход на гориво и товароподемност.
http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир
- 5 Харесвания
Коментар
-
pipbel, системата им за спътникова навигация била с резолюция 3см , можеш ли да си го представиш. Едва ли се досещаш защо им е ?D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
А Папата споменал ли е, че Украйна сама се е нападнала за да злепостави Русия? Щото аз не чета ТАСС и сигурно съм пропуснал и това.
ROME—Pope Francis said the “barking of NATO at the door of Russia” may have led to the invasion of Ukraine and that he didn't know whether other countries should supply Ukraine with more arms.
“In Ukraine, it was other states that created the conflict,” Pope Francis said in the interview, without identifying which states. He likened the war to other conflicts that he said were fomented by international interests: “Syria, Yemen, Iraq, one war after another in Africa.”
https://www.wsj.com/livecoverage/rus...XGK8xNoHxJPQFsLast edited by neon7; 03.05.2022, 16:56.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнениеВместо да свалят турските дронове от небето, подразделенията на ECM блокираха всички комуникации, включително и на руската армия.
Имам чувството, почти убеденост, че в руските академии офицерите освен 2СВ друго не се изучават.
Верно че навсякъде по света военните са може би най закостенялата и проста прислойка на обществото, ма май в Русия това важи още повече
Поне войната Азербайджан-Армения можеше да им светне червена лампичка, имаха почти 2 години за това, ма не би
- 4 Харесвания
Коментар
Коментар