IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Има и още нещо. Бяха понасъбрали западни инвестиции и репутация. Утре като приключи патакламата, кой би дръзнал пак да инвестира там?
    Светът бива преформатирван тотално. Това е Великият Ресет, не на Шваб дъртофелщините.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Не знам как така с лека ръка подценявате една осемгодишна подготовка, в която са впрегнати сума ти велики умове, които освен да правят оръжия, могат и да местят фигурите. Даже тя не е осемгодишна, тогава са взели решението. Тя е от 20 години, дори. Да не казвам, че има и едни дългосрочни операции, от типа на Голгота, с 50 годишен срок на изпълнение, които звучат фантасмагорично, но в същото време се изпълняват детайлите от тях като по часовника на Спаската кула. Излиза една кукувица и отмерва поредната проспана нощ от Запада.
      Ами дай да го видим изпълнението обаче . То хубу подготовка планировка, ама как беше лафа едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто да го направиш …

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

        Това нито става толкова бързо, нито е решение на всички проблеми. Руснаците ще бъдат ударени икономически доста сериозно. Както обикновените, така и олигарсите. И междувременно е добре да помислят дали Путин не е вреден за Русия.
        Не знам как така с лека ръка подценявате една осемгодишна подготовка, в която са впрегнати сума ти велики умове, които освен да правят оръжия, могат и да местят фигурите. Даже тя не е осемгодишна, тогава са взели решението. Тя е от 20 години, дори. Да не казвам, че има и едни дългосрочни операции, от типа на Голгота, с 50 годишен срок на изпълнение, които звучат фантасмагорично, но в същото време се изпълняват детайлите от тях като по часовника на Спаската кула. Излиза една кукувица и отмерва поредната проспана нощ от Запада.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Те сега се усещат какво става, но как да се върнат назад? Тя репутацията на държавата им вече е срината а ако просто си тръгнат ще загубят и представата която създават за себе си като много силна армия също.
          То вече станаха за смях де, но просто да отстъпят сега ми се вижда невероятно.
          Има и още нещо. Бяха понасъбрали западни инвестиции и репутация. Утре като приключи патакламата, кой би дръзнал пак да инвестира там?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Какви санкции, сега ще развъртят юана и златото и доларът отива в киреча. И за еврото съм скептичен.
            Засега само рупела развъртяха.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
              Струва ми се, че тези мероприятия не могат да са скростни а средносрочни до дългосрочни във времето, като Путин може и утре да спре газта. Засега нефта и газта са му оставените за доходи и не вярвам да ги спре, защото съвсем ще се обезпаричат в Русия, но все пак е непредсказуем.
              Абе аз не вярвах и че ще нападне така мащабно Украйна. Май както западът е подценил Путин, така и Путин е подценил запада и в резултат се получава голяма манджа с грозде. Добре, че поне иде пролет…

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                Въпреки че руските медии повтарят как санкциите не са проблем, всъщност тези санкции имат потенциала наистина да смажат руската икономика. Може би затова Русия се опитва да вкара отпадане на санкциите като условие за мир в Украйна. Самият Путин вече осъзнава колко е подценил ситуацията. Сигурно си е мислил, че ще смени правителството в Киев за два дни, а Западът само ще джавка за кратко и после всичко ще е по старо му.
                Те сега се усещат какво става, но как да се върнат назад? Тя репутацията на държавата им вече е срината а ако просто си тръгнат ще загубят и представата която създават за себе си като много силна армия също.
                То вече станаха за смях де, но просто да отстъпят сега ми се вижда невероятно.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                  Струва ми се, че тези мероприятия не могат да са скростни а средносрочни до дългосрочни във времето, като Путин може и утре да спре газта. Засега нефта и газта са му оставените за доходи и не вярвам да ги спре, защото съвсем ще се обезпаричат в Русия, но все пак е непредсказуем.
                  слава богу сме края на зимата в Европа и след март вече няма да има измръзнали. Лятото може ударно да се слагат климатици и термопомпи .. в този ред на мисли акции от подобни производители, копачи на уран, въглища ... не са лоша идея.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    Какви санкции, сега ще развъртят юана и златото и доларът отива в киреча. И за еврото съм скептичен.
                    Това нито става толкова бързо, нито е решение на всички проблеми. Руснаците ще бъдат ударени икономически доста сериозно. Както обикновените, така и олигарсите. И междувременно е добре да помислят дали Путин не е вреден за Русия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      Европа трябва да подкара скоростно всичките ядрени мощности които има, а ТЕЦ на въглища.. ако се налага и тях ако, че много пушат.

                      има неразработено огромно находище на газ до Кипър но там не се разбират, кой да е патрона ... и това тряба да се оправи.

                      за България съм убеден, че имаме газ в североизтока, но целенасочено не го разработваме...русите години наред изнасят корупция и не се свенят от нищо, че да ни държат с газ и нефт.
                      Струва ми се, че тези мероприятия не могат да са скростни а средносрочни до дългосрочни във времето, като Путин може и утре да спре газта. Засега нефта и газта са му оставените за доходи и не вярвам да ги спре, защото съвсем ще се обезпаричат в Русия, но все пак е непредсказуем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                        Въпреки че руските медии повтарят как санкциите не са проблем, всъщност тези санкции имат потенциала наистина да смажат руската икономика. Може би затова Русия се опитва да вкара отпадане на санкциите като условие за мир в Украйна. Самият Путин вече осъзнава колко е подценил ситуацията. Сигурно си е мислил, че ще смени правителството в Киев за два дни, а Западът само ще джавка за кратко и после всичко ще е по старо му.
                        Какви санкции, сега ще развъртят юана и златото и доларът отива в киреча. И за еврото съм скептичен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Скоро стандарта в Русия ще е колкото в Молдова. При положение че всички западни компании напускат ще им останат само местните феодали които ще плащат обезценени рубли. Призовавам всички хора подкрепящи Путин да си купят еднопосочен билет за Новосибирск и да си гледат на спокойствие живота.
                          аз предложих да помогна на такива отчаяни комунисти да се измъкнат от фашисткото ЕС
                          сигурен съм, че ще има и други навити да ги пратим да бачкат за революцията
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Скоро стандарта в Русия ще е колкото в Молдова. При положение че всички западни компании напускат ще им останат само местните феодали които ще плащат обезценени рубли. Призовавам всички хора подкрепящи Путин да си купят еднопосочен билет за Новосибирск и да си гледат на спокойствие живота.
                            Въпреки че руските медии повтарят как санкциите не са проблем, всъщност тези санкции имат потенциала наистина да смажат руската икономика. Може би затова Русия се опитва да вкара отпадане на санкциите като условие за мир в Украйна. Самият Путин вече осъзнава колко е подценил ситуацията. Сигурно си е мислил, че ще смени правителството в Киев за два дни, а Западът само ще джавка за кратко и после всичко ще е по старо му.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Но трябва да се признае, че в Европа наивните (Меркел) и корумпирани (Шрьодер) германци имат най-голяма вина за зависимостта на ЕС от руския газ. Те даже позволиха най-големите газохранилища в европа да ги държи Газпром. А кризата с газа я създаде Путин точно като остави газохранилищата празни.

                              Големи тъпанари са немците. Щяли да градят приятелски отношения с пунистко-кагебистка Русия. Някакъв комплекс от ВСВ май.


                              Добре, де, ама можеш ли да ми кажеш какво разбираш ти от тези работи? Глупост след глупост редиш и нямаш никакви притеснения от това. Ти прочел ли си поне една книжка, от която да си почерпил някакви знания по история на 20-ти век, примерно, че там са заровени повечето скелети. Или сега ще ме питаш, дали не работя на гробищата?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение
                                Да си представим един алтернативен вариант. Разширяването на НАТО след 1997 никога не се е случвало, тоест цяла Източна Европа, с изключение на Турция, сега е извън НАТО. Интересът на Русия нямаше ли да бъде да държи всички държави в Източна Европа в калта като тях, тоест да подклаждат корупция, репресии и мизерия, защото ако някоя от тези държави започне да просперира икономически, Русия ще изгуби влиянието си?

                                Каква е гаранцията, че Русия няма да агресира срещу неудобните за тях държави? Тоест ако не могат да постигнат целите си с пропаганда и подкупи, пращат зелени човечета да сложат удобно правителство, а ако и това не проработи, директно влизат в държавата под някакъв абсурден предтекст и НАТО няма да може да направи нищо, а ООН ще е все така импотентна. Дори и да има договор с Русия за неутралитет, ВИНАГИ могат да си измислят оправдание защо договорът е невалиден и да ти сгазят държавата с войската.

                                Та в днешната реалност не е ли НАТО единствената причина повечето страни от Източна Европа да могат да просперират, без Русия да им наложи мизерия насила? Страни като Естония, Полша, Чехия, Словакия и много други са по-богати на глава от населението от Русия. Това щеше ли да им бъде позволено, особено на тези от тях, които са били част от СССР, ако не бяха в НАТО?
                                Скоро стандарта в Русия ще е колкото в Молдова. При положение че всички западни компании напускат ще им останат само местните феодали които ще плащат обезценени рубли. Призовавам всички хора подкрепящи Путин да си купят еднопосочен билет за Новосибирск и да си гледат на спокойствие живота.

                                Коментар

                                Working...
                                X