IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Pyramid, аз съм за приемане на еврото, но правилата за създаване на валутата трябва да ги променят, не е да не са добри само за нас, те и за запада не са добри. Не ни трябва ниска инфлация, трябват ни ниски данъци и особенно за хората с малки доходи - без данъци, но не да се раздават помощи а да се махнат данъците за тях . За да може да се създадат много работни места, те в началото ще носят малко приходи и печалба, но като работиш се усъвършенстваш и ставаш все по добър и вършиш повече работа за същото време и съответно и доходи ще донесе това. Искат да им купуваме колите и друга техника, ок ! С какво ще стане като нямаме доходи като техните.
    Тяхното е като да имаш 500 декара обработваема земя, и да работиш само 50 от нея, и криза..как няма да се случи криза ? 2 % инфлация, златни пари, хората не са важни, важни са парите.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение

      Аз помня времето когато имахме дълг от 10 милиарда долара при брутен вътрешен продукт от над 15 милиарда долара. Естестввено говоря за времето до 1989г. После обаче този дълг значително по нисък от БВП ни докара до фалит и косвено до валутен Борд. Накратко изкараха ни го през носа. При това тези 10 милиарда бяха вложени в неща като завода за полупроводници в Ботевград, ДЗУ в Старазагора. Там имаше и завод за роботи. Предполагам и фармацефтиката е намазала от тези кредити. Е нещо е било и откраднато. Както и да е накрая всичко се срина и този дълг си го изгладувахме в буквалния смисъл.
      Нещо ми подсказва че сегашните дългове аз точно може и да не доживея да ги изгладувам пак, но за теб не съм сигурен. Та забрави тази приказка че дълга се мери като някакво съотношение. Най-накрая ще си го платим като абсолютна стойност и то може би няколко пъти. Банкерите от кво мислиш че дебелеят?.
      +10

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Естествено, че ако се понижи БВП,ако дългът остане със същия размер то като процент ще се увеличи.
        И при положение, че България има 4.5 пъти по-нисък дълг от държавите от еврозоната, то всяка подобна дискусия е безсмислена.
        НЕ Е до дискусиите. Проблемът е че, страната, веч÷ е в дългова спирала като Гърция, Италия, Испания и т.н.и, допусне ли да се приеме еврото (вместо, както и сега, да е една наистина, РЕЗЕРВНА валута), рискуваме да изгубим ВСЯКАКВА независимост, след което, по-големите, съвсем безнаказано и безпрепятствено, ще си играят с нас.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Естествено, че ако се понижи БВП,ако дългът остане със същия размер то като процент ще се увеличи.
          И при положение, че България има 4.5 пъти по-нисък дълг от държавите от еврозоната, то всяка подобна дискусия е безсмислена.
          Аз помня времето когато имахме дълг от 10 милиарда долара при брутен вътрешен продукт от над 15 милиарда долара. Естестввено говоря за времето до 1989г. После обаче този дълг значително по нисък от БВП ни докара до фалит и косвено до валутен Борд. Накратко изкараха ни го през носа. При това тези 10 милиарда бяха вложени в неща като завода за полупроводници в Ботевград, ДЗУ в Старазагора. Там имаше и завод за роботи. Предполагам и фармацефтиката е намазала от тези кредити. Е нещо е било и откраднато. Както и да е накрая всичко се срина и този дълг си го изгладувахме в буквалния смисъл.
          Нещо ми подсказва че сегашните дългове аз точно може и да не доживея да ги изгладувам пак, но за теб не съм сигурен. Та забрави тази приказка че дълга се мери като някакво съотношение. Най-накрая ще си го платим като абсолютна стойност и то може би няколко пъти. Банкерите от кво мислиш че дебелеят?.

          Коментар


          • mirodes, ние не можем да се осланяме на това че дълговете в ЕС са големи, защото за нас не са във валутата която банката ни има право да е емитира..различно е. БВП няма много общо с това което е интересния параметър, а той е държавните приходи и разходи - сиреч данъците защото с държавните приходи се покриват разходите по дълга. Значи трябва да се гледат тези две неща - разходите по дълга и приходите на държавата. Ако разходите станат значими спрямо приходите, ще трябва да се намалят и това означава понижаване на пенсии и заплатите на държавните служители и въобще свиване на държавните разходи. Случи ли се това на което ще посегнат първо са разходи за подръжка на държавна собственост, няма да смъкнат пенсии и заплати. Ти къде ги учи тези неща и как без специално да съм ги учил ги знам ? Нивото на образованието пада.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Военни бази на НАТО има в Норвегия Литва,Латвия и Естония. Скоро ще има такива и във Финландия. Които са много по-близко до Москва и Санкт Петербург отколкото територията на Украйна. Но тия държави Русия не нападна,а нападна Украйна, в която НЯМА бази на НАТО.
              За сетен път се изтърва, че не разбираш (този път, от право): Ако Украйна допусне натовски бази на своя територия, БЕЗ членство в алианса, това означава място за "случайни" пускове, "без формална причинно-следствена връзка" с чл.5 на Вашингтонския договор, основополагащ в НАТО, което, увеличава опасността от едни ракети на 500 км от Москва. И Кремъл не желае сблъсък с НАТО, пък и тези страни, въпреки редица изнервени изцепки, НЕ ДОПУСНАХА провокации с дързостта и от нивото на украинските. Следовател о, няма нищо учудващо в хова, което се случва. ДА, НЕРЕДНО Е. ДА, ЛОШО Е. И БЕШЕ КАПАН
              , ЗАЛОЖЕН НА МОСКВА, В КОЙТО, ТЯ ВЛЕЗЕ. ДА, (според мен), тя не биваше да влиза в капана но, нямам (нито аз, нито някой друг в този форум) всичката пълнота и дълбочина на информацията, с която разполага Кремъл. И мисля че, ако си е позволил този силов акт, Кремъл е имал повече от сериозни основания.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
                А ако падне БВП-то с 10-20%, дълга ще падне ли?
                И друго да попитам: В тази басоютна стойност на длга дето любезно ни я съпбщават от верме на време включени ли са лихвите които ще се платят до датата на погасяването му?
                Доколкото знам редно е да ги включват ама не съм много сигурен дали го правят. Та затова питам.
                Естествено, че ако се понижи БВП,ако дългът остане със същия размер то като процент ще се увеличи.
                И при положение, че България има 4.5 пъти по-нисък дълг от държавите от еврозоната, то всяка подобна дискусия е безсмислена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  ОСНОВНИЯТ ръст на БГ БВП, е И ФЛАЦИОННИЯТ. Т.в., не проозвеждаме повече, а по-скъпо.
                  Не че депутатите са качествени, ама ти ако беше влязъл в парламента щеше да е най-голямата трагедия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                    Дълга се мери спрямо БВП.Ако дългът расте,но расте и БВП,то съотношението дълг като процент от БВП не се променя.
                    А ако падне БВП-то с 10-20%, дълга ще падне ли?
                    И друго да попитам: В тази басоютна стойност на длга дето любезно ни я съпбщават от верме на време включени ли са лихвите които ще се платят до датата на погасяването му?
                    Доколкото знам редно е да ги включват ама не съм много сигурен дали го правят. Та затова питам.

                    Коментар


                    • mirodes, финландците ако се омизерят като украинците ще им бъде проблем, хора които има какво да работят не ги наемат като за бране на царевица да ходят в окопите да стрелят по своите близки и тези в Киев да се хвалят че направили страната полигон за изпробване на оръжия. За Украйна е проблем, Зеленски с неговите ТЦК - та е по близък до Ким отколкото до Путин.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        БВП на България расте, заплатите растат,пенсиите растат. Къде го видя тоя негативен тренд?
                        И няма значение, че работещите намаляват,щото заплатите растат,а и производителността на труда.
                        ОСНОВНИЯТ ръст на БГ БВП, е И ФЛАЦИОННИЯТ. Т.в., не проозвеждаме повече, а по-скъпо.
                        Last edited by X_Y; 24.06.2024, 17:03.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          все не вдяваш, и все всичко ти е "ОК". Разправят ти, работната сила в страната свършва, дълговете растат, ти все не разбираш, на какво са признаци това. Накратко: ИКОНОМИКАТА ВЕЧЕ Е В СТАГНАЦИЯ С НЕГАТИВЕН ТРЕНД, КЪМ СВИВАНЕ И НЯМА ОТКЪДЕ ДА ВЗЕМЕ РАЗШИРЕН РЕСУРС та, да може И да расте, И да изплаща. И нещата са смарангясани.
                          БВП на България расте, заплатите растат,пенсиите растат. Къде го видя тоя негативен тренд?
                          И няма значение, че работещите намаляват,щото заплатите растат,а и производителността на труда.
                          Last edited by X_Y; 24.06.2024, 16:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            НЕ Е до "искане да завладеят територия" (макар да се случва) а, до ЗАКОННОТО ПРАВО НА БЕЗОПАСНОСТ, което Русия отстоява (и издаде ултиматум през декември 2021) но, щатите няй-безцеремонно, и се присмяха. Любопитен съм, ако Русия и/или И Китай разположат военни бази в Мексико, например, как би ги приел Вашингтон?
                            Отделно, Тайван например, вади очите НА ЩАТИТЕ, като твърде китаизиран технологичен конкурент, че възнамеряват да го набутат във война, само и само, да пренасочат огромните потоцинпоръчки за полупроводни и КЪМ СВОИ, НА АМЕРИКАНСКА ТЕРИТОРИЯ, ЗАВОДИ. Щото, тези чипове, СА ОГРОМНИ ПАРИ.
                            А парата прави борбата, както знаем.

                            Военни бази на НАТО има в Норвегия Литва,Латвия и Естония. Скоро ще има такива и във Финландия. Които са много по-близко до Москва и Санкт Петербург отколкото територията на Украйна. Но тия държави Русия не нападна,а нападна Украйна, в която НЯМА бази на НАТО.
                            Last edited by X_Y; 24.06.2024, 16:57.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                              Кои са тия "добри",които искат да завладяват други държави през 21-и век?Единствено Русия го прави. И Китай също има подобни намерения към Тайван. Но единствено Русия е нападнала други държави и е завзела територията им.
                              НЕ Е до "искане да завладеят територия" (макар да се случва) а, до ЗАКОННОТО ПРАВО НА БЕЗОПАСНОСТ, което Русия отстоява (и издаде ултиматум през декември 2021) но, щатите няй-безцеремонно, и се присмяха. Любопитен съм, ако Русия и/или И Китай разположат военни бази в Мексико, например, как би ги приел Вашингтон?
                              Отделно, Тайван например, вади очите НА ЩАТИТЕ, като твърде китаизиран технологичен конкурент, че възнамеряват да го набутат във война, само и само, да пренасочат огромните потоцинпоръчки за полупроводни и КЪМ СВОИ, НА АМЕРИКАНСКА ТЕРИТОРИЯ, ЗАВОДИ. Щото, тези чипове, СА ОГРОМНИ ПАРИ.
                              А парата прави борбата, както знаем.

                              Last edited by X_Y; 24.06.2024, 16:52.

                              Коментар


                              • mirodes, проблема си е техен, но според мен трябва ако ще влизат в ЕС да направят това нещо и ако е мирно хората ще ги уважават.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X