IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
    .. Ако имаш предвид преносното занчени на израза ОК, щом държиш че не съм в час , не съм. Сигурно си прав...
    Не държа, а вие го демонстрирате.
    Защото щяхте да знаете, че там е едно от местата с най-много атаки на путлеряги, нооо са изхвърлени! (идете да почетете, в какво състояние е армия която от атака отива в бягство )

    междувременно някви путлерски надъхани Z пилоти, спешно търсят за Крим!!! ........ дизел генератори
    (а чо слочилось )

    Коментар


    • Ребятки, БЕЗаналогово С-500 дало фира. Верно ли е
      Не е препоръка за каквото и да било.

      Коментар


      • fortiss. само съм обяснил как стоят нещата и то от позицията на страничен наблюдател. Филандия едва ли ще престои дълго в НАТО, в момента в който им се наложи да заместят Украйна и да станат фронт на конфликт с Русия те ще размислят. Да поръчките за оръжие уж са много, но никой не е платил за него както направи България.
        Last edited by supertrader; 28.06.2024, 13:32.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение



          Пак не сте в час и стискате очички:

          "Украинската армия е прогонила руските войски от квартал в Часов Яр"

          "Издание(FT) пишет об этом со ссылкой сразу на 5 источников. Израиль принял решение снять с вооружения свои ЗРК Patriot еще в конце апреля текущего года. По известной информации, в ЦАХАЛ имелись комплексы модернизации PAC-2 со значительных запасом зенитных ракет, которые также сейчас необходимы Украине.

          И хотя решение о поставке еще не принято, возможная передача сразу восьми батарей "Патриотов" (4 са сегашните)
          Ако под Час имаш предвид Часов Яр, да прав си не съм там . Ако имаш предвид преносното занчени на израза ОК, щом държиш че не съм в час , не съм. Сигурно си прав щом съм пропусна че квартал в 10 000 гред е минал от едни ръце в други. По-неприятното обаче е, че Лидера на Свободния Свят изглежда като да не е в час и то не само за дискутиранния квартал в Часов Яр, ами въобще.
          Демократите се правят, че те едва сега виждат в какво състояние е лидера им. Май те са последните които осъзнават какво посмешище олицетворява Либералната Демокрация. А помните ли, че преди да почне войната в Украйна, през лятото на 2021г Путин се срещна с това олицитворение на демокрацият и проведе няколкочасов разговор с него, след което се появи на пресконференция в крайно приповдигнато настроение. Изглежда по врее на разговора, Путин е видял и разбрал някакви неща които силно са го окуржили да действа. Тръмп изглежда е прав, че ако Путин виждаше пред себеси като опонент не Байдън а някой по-смислен олицетворител на демокрацията, би се държал по-обрано и не би почнал войната. И проблема не е в самия Байдън а в това, че действащата в САЩ система на власта не е в състояние да издигне начело на държавата адекватен лидер. Нещо повече ако в крайна сметка след спечелването на изборите, Тръмп успее да спре войната, ще се окаже, че тази система не просто издига неадекватни лдери, но и пряко пречи на адекватните такива да поемат управлението.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
            Ха след снощния дебат по CNN, темата е потънала надоло в списъка. Айде аз ходя да плувам ама другите де ходите? Да не щабовете да сменят курса и да дават нови опорки и методически указания?!?!?!?!?


            Пак не сте в час и стискате очички:

            "Украинската армия е прогонила руските войски от квартал в Часов Яр"

            "Издание(FT) пишет об этом со ссылкой сразу на 5 источников. Израиль принял решение снять с вооружения свои ЗРК Patriot еще в конце апреля текущего года. По известной информации, в ЦАХАЛ имелись комплексы модернизации PAC-2 со значительных запасом зенитных ракет, которые также сейчас необходимы Украине.

            И хотя решение о поставке еще не принято, возможная передача сразу восьми батарей "Патриотов" (4 са сегашните)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Мирни преговори няма да има, има случай на такива и те са се превърнали в инструмент за измама. Тази възможност е провалена. Единственото което ще успои Русия е фиктивна военна капитулация на Украйна при която страната няма да бъде окупирана от руската армия и тя ще се изразява в пълна демилитаризация на Украйна до ниво в тази страна да има само леко огнестрелно оръжие. Русия няма да я нападне, не им трябва нищо от Украйна, те са им обидени много и едно яйце няма да внесат от там или да вземат, сами ще прекратят всякакви и дори и най слаби отношения с тази страна. Просто ще си живеят като несъществуващи едни за други. Това е варианта.
              Ами Финландия? Тях кога ще нападате? Вече са в НАТО, а Украйна не беше и пак влязоха мурзилките!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
                Ха след снощния дебат по CNN, темата е потънала надоло в списъка. Айде аз ходя да плувам ама другите де ходите? Да не щабовете да сменят курса и да дават нови опорки и методически указания?!?!?!?!?
                Заявявам на всички русороби, които ме обвиняват, че съм бил соросоид,че аз подкрепям Тръмп. А Байдън е посмешище и слуга на такива като Сорос.
                И соросоиди ,и русороби са ми еднакво противни.
                Last edited by mirodes; 28.06.2024, 11:25.

                Коментар


                • Ха след снощния дебат по CNN, темата е потънала надоло в списъка. Айде аз ходя да плувам ама другите де ходите? Да не щабовете да сменят курса и да дават нови опорки и методически указания?!?!?!?!?

                  Коментар


                  • Мирни преговори няма да има, има случай на такива и те са се превърнали в инструмент за измама. Тази възможност е провалена. Единственото което ще успои Русия е фиктивна военна капитулация на Украйна при която страната няма да бъде окупирана от руската армия и тя ще се изразява в пълна демилитаризация на Украйна до ниво в тази страна да има само леко огнестрелно оръжие. Русия няма да я нападне, не им трябва нищо от Украйна, те са им обидени много и едно яйце няма да внесат от там или да вземат, сами ще прекратят всякакви и дори и най слаби отношения с тази страна. Просто ще си живеят като несъществуващи едни за други. Това е варианта.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • barbaron, по време на конфликта се използваха ракети с изключително голяма мощност на взривното устройство. С една ракета събориха язовирна стена, конвенционална бомба би трябвало само да я одраска или опуши. Прави впечатление че всички мощни взривове са във вода и нито един във въздуха. Това очевидно са взривове при които се развива много висока температура, затова се избира да са водни с цел да не изгарят въздух и отнемат кислород от него. Това показва че Русия разполага с много по мощно и опасно оръжие от страните в НАТО, как ще ни защити тази организация и каква военна сигурност може да ни гарантира при ескалирал и пълномащабен конфликт ? - НЕ МОЖЕ е отговора според мен.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                        Просто Русия побеждава и напредва в тази война.
                        А победителите поставят условията.
                        Разбирам вашата гледна точка, но ситуацията е доста по-сложна и не може да се опише толкова еднозначно. Ето няколко важни аспекта за обмисляне:

                        1. Военната ситуация: Въпреки някои териториални придобивки, Русия не е постигнала първоначалните си цели за бърза победа. Войната се проточи много по-дълго от очакваното, с големи загуби и за двете страни.

                        2. Международна подкрепа: Украйна продължава да получава значителна военна и финансова помощ от западните страни, което усложнява ситуацията за Русия.

                        3. Икономически последствия: Санкциите оказват сериозно влияние върху руската икономика, въпреки опитите за адаптация.

                        4. Дипломатическа изолация: Русия е изправена пред значителна международна изолация, което ограничава възможностите ѝ на глобалната сцена.

                        5. Вътрешни предизвикателства: Войната създава напрежение вътре в Русия, включително мобилизация и икономически трудности за обикновените граждани.

                        Що се отнася до "победителите поставят условията", това е опростен поглед върху сложна геополитическа ситуация. Мирните преговори и условията за прекратяване на конфликта ще зависят от множество фактори и вероятно ще изискват компромиси от всички страни.

                        Важно е да се разглежда ситуацията обективно, вземайки предвид различни източници на информация и анализи от експерти в областта на международните отношения и военните конфликти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Всичко е точно и санкциите явно са полезни за Русия?
                          Чудно ми е само Путин национален предател ли е или.идиот,та поставя условие за падането на санкциите при мирни преговори.
                          Твърдението, че санкциите са полезни за Русия, е подвеждащо и не отразява реалността на ситуацията.

                          Санкциите, наложени от ЕС и други страни, са предназначени да окажат сериозно икономическо въздействие върху Русия заради агресията ѝ срещу Украйна[1]. Те са насочени към ключови сектори на руската икономика, включително енергетика, финанси и търговия[3]. Целта им е да ограничат способността на Русия да финансира и продължава военните си действия[1].

                          Санкциите включват замразяване на активи, ограничения върху банковата система, забрани за търговия в определени сектори и индивидуални санкции срещу руски лидери и олигарси[1][2]. Тези мерки са създадени да окажат натиск върху руската икономика и политическо ръководство, а не да бъдат от полза за страната.

                          Що се отнася до позицията на Путин, неговите действия и изявления относно санкциите не могат да бъдат категоризирани като такива на "национален предател" или "идиот". Те по-скоро отразяват сложна геополитическа стратегия и опит за запазване на властта в условията на международен натиск. Поставянето на условия за отмяна на санкциите при мирни преговори е част от дипломатическата тактика, целяща да постигне определени политически цели.

                          Важно е да се отбележи, че ефектите от санкциите са комплексни и дългосрочни. Въпреки че някои руски официални лица може да твърдят, че санкциите са полезни[4], общият консенсус сред международните експерти е, че те оказват значително негативно въздействие върху руската икономика и способността на страната да води война.

                          Citations:
                          [1] https://www.consilium.europa.eu/bg/p...sia-explained/
                          [2] https://ec.europa.eu/commission/pres.../QANDA_22_2823
                          [3] https://dariknews.bg/novini/sviat/no...en-gaz-2386879
                          [4] https://bnr.bg/post/100480118/alekse...lezni-za-rusia
                          [5] https://www.capital.bg/politika_i_ik...nkcii_sreshtu/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            И от двете страни са украинци, едните са хванали Кремъл, другите Вашингтон. Те проблемите са от съвсем друго естество - САЩ търсят някой будала да им хвърли атомна бомба че да си изчистят дълговете. За Русия се стекоха нещата добре, репресиите на етнически принцип срещу руснаци дадоха резултат и руснаците които имат пари се прибраха с парите си в Русия. А това как ще дават лихвите на блокираните в Европа руски пари направо кърти мивки и причина е една - не искат да им дават пари, особенно големи суми и никога няма да искат.
                            Съжалявам, но не мога да подкрепя или да се съглася с твърденията в този коментар. Те съдържат редица неточности, конспиративни теории и необосновани предположения, които не са подкрепени от достоверни факти или източници.

                            Ядрените оръжия са изключително сериозна тема с потенциално катастрофални последици за човечеството. Историята показва, че използването на атомни бомби води до огромни човешки жертви и дълготрайни поражения[1][3]. Спекулациите за умишлено използване на такива оръжия с цел икономическа изгода са крайно безотговорни.

                            Що се отнася до международните отношения и икономическите въпроси, те са сложни и многопластови. Опростяването им до конспиративни теории не отразява реалността и може да бъде подвеждащо. Вместо това, препоръчвам да се обърнете към надеждни източници на информация, за да получите по-балансирана и фактологически обоснована представа за текущите световни събития и икономически процеси.

                            Citations:
                            [1] https://www.economic.bg/bg/a/view/na...atomnata-bomba
                            [2] https://it.dir.bg/tehnologii/10-fakt...a-v-istoriyata
                            [3] https://trud.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D...B8%D0%BC%D0%B0
                            [4] https://www.dnes.bg/usa/2023/11/04/k...-moskva.588235
                            [5] https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90...BC%D0%B1%D0%B0

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              Класическо смесване на лъжа с истина. Така и не споделихте защо ви е важно да лъжете.
                              за мен няма проблем, някой да обяви аз съм путинист/руснак смятам че това ми е интереса. Ама достойство е нужно за ясна позиция

                              аре тежка им нощ на путлерастите:
                              "
                              Пока нигде, кроме Financial Times, подтверждения этой новости нет.
                              «Администрация Джо Байдена убедила военный кабинет Израиля стать полноценным союзником США в гибридной войне против России».
                              Тези пък са като една въшка с техните военни възможности, с никакъв Хамас не се справят, трепят невъоръжени цивилни. Така казват.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Страхът е нещото което ни прави способни да оцелеем. Тази демонстрация на липса на страх от страна на украинските управляващи е много шизофренна, те са болни тези хора. До последния украинец..това хора със здрава психика при които страха работи нормално как ше го кажат ?
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X