IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
    Сега засега фактите сочат, че с президенти като Зеленски и Порошенко, Украйна осъмна с минус един полуостров, минус две три области и минус едно малко море, което си делеше с Русия.
    А със сънародници като мен България засега все още нищо не е загубила.
    Но са американски мекеренца, инсталирани от руски ставленик, за служебни, а в последствие и за редовни министри, че даже и министър председатели, загубихме доставки на газ за милиарди, а в перспектива щ загубим и самите милиарди за газ, който не сме използвали.
    Така че пак си помислете от кои сънародници следва да се боито, о то не за въображеми щети а за напълно реални.
    Украйна е загубила тези територии / временно, разбира се / не заради тези президенти, а защото има малшанса да има подобен съсед като Русия и да не е член на НАТО. С тези двама президенти страните от Прибалтика нямаше да загубят и сантиметър, защото са членки на НАТО. Съжалявам, че сте необразован и не можете да разберете руската роля в българската енергетика, респективно корупцията и политиката, която "Газпром" изнасяше у нас. Вие правите избор между евтиния салам и свободата, избирайки евтиния салам. При подобен избор в перспектива губите свободата, а впоследствие и салама на тази цена. Отделен е въпроса, че твърдението за евтиния газ от Газпром е крайно смехотворно за всеки, който поне малко разбира от тази материя, но това е тема на доста по-дълъг разговор и с по-грамотни опоненти

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


      Има един главнокомандващ и един гаднокомандващ
      Есть главнокомандующий, а есть
      говнокомандующий


      А има и трети вид - ... автоцензурирано ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

        С такива сънародници като Вас нищо чудно някой ден да осъмнем с анексирана Варна и ВНР / Варненска народна република /.
        Сега засега фактите сочат, че с президенти като Зеленски и Порошенко, Украйна осъмна с минус един полуостров, минус две три области и минус едно малко море, което си делеше с Русия.
        А със сънародници като мен България засега все още нищо не е загубила.
        Но са американски мекеренца, инсталирани от руски ставленик, за служебни, а в последствие и за редовни министри, че даже и министър председатели, загубихме доставки на газ за милиарди, а в перспектива щ загубим и самите милиарди за газ, който не сме използвали.
        Така че пак си помислете от кои сънародници следва да се боито, о то не за въображеми щети а за напълно реални.

        Коментар


        • Цитираме пригожин:

          "разходите на снаряди са по-големи от при Сталинград" (и че? )
          "в Юни за първи път ползвах затворници"

          https://www.yapfiles.ru/show/2791209...9ef1e.mp4.html

          Коментар




          • Има един главнокомандващ и един гаднокомандващ
            Есть главнокомандующий, а есть
            говнокомандующий

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
              .. А в случая е важен и факта че офанзивата спра на десния (западния _ бряг на река Оскол, която е горе долу колкото искър при Самоков. ..
              ,
              Споделете това си виждане, с личния си офталмолог,мисля ще го разтревожите
              Click image for larger version

Name:	22487152_0.jpg
Views:	1
Size:	87.3 КБ
ID:	3965001



              Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
              ...
              Ще добавя още че Зеленски е престъпен безумец, който въвлече една потенциално богата страна в безперспективен военен конфликт на собствената си територия, в който конфликт загиват неговите сънародници и който конфликт ще върне многострадалната му родина десетилетия назад..Какво умно, достойно и смело има в това му поведение?
              ,
              Все още сме в очакване да обясните, защо руските танкове стрелят по заповед на Зеленския престъпник

              Моля коленопреклонно. Обяснете. Дори съм готов да платя някоя кинта да я видя написана тая процедура.
              Last edited by satz; 15.09.2022, 12:33.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
                Ами имам собствено мнение разбира се. Верно че само за септември освободената площ е колкото 20 Андори, и вероятно колкото 1000 Ватикани,
                Даже ако сравним площта с тази на апартамента ми може и до 600 000 апартамента да ги докараме. Обаче номера с квадратните километри е пропаганден трик. По важна е дължината на линията на фронта и дълбочината на офанзивата. А в случая е важен и факта че офанзивата спра на десния (западния _ бряг на река Оскол, която е горе долу колкото искър при Самоков. Е като са толкоз ербап укрите що не я прегазиха вадата. Нали от другата страна е разбита и деморализирана пасмина от орки-ватници?
                Ей тези неща ги вижда и въпросния швабски генерал.
                И друго вижда генерала, както и аз - за да направи едноседмична офанзива на украинците им трябваха три месеца натрупване на ресурси, които запада им доставя доста скъпернически. Затова офанзивата е "САМО през Септември" а не през август и няма да има през Октомври.
                Да руснаците не се възползваха да затворят котел в Харковското направление. Понесоха имиджови щети, но пък руското командване показа на войниците си че цени живота им и че няма да ги дава курбан залудо.
                Това неминуемо ще укрепи бойния им дух и в дългосрочен план ще се изплати многократно.
                Е надявам се да съм очертал горе долу личното ми мнение.
                Ще добавя още че Зеленски е престъпен безумец, който въвлече една потенциално богата страна в безперспективен военен конфликт на собствената си територия, в който конфликт загиват неговите сънародници и който конфликт ще върне многострадалната му родина десетилетия назад..Какво умно, достойно и смело има в това му поведение?
                ,
                Много лошо ще свърши Зеления , Ако ,че е евреин !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
                  Ще добавя още че Зеленски е престъпен безумец, който въвлече една потенциално богата страна в безперспективен военен конфликт на собствената си територия, в който конфликт загиват неговите сънародници и който конфликт ще върне многострадалната му родина десетилетия назад..Какво умно, достойно и смело има в това му поведение?
                  ,
                  С такива сънародници като Вас нищо чудно някой ден да осъмнем с анексирана Варна и ВНР / Варненска народна република /.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
                    за да направи едноседмична офанзива на украинците им трябваха три месеца натрупване на ресурси
                    Имам само едно малко въпросченце
                    Колко време беше нужно и с какви жертви на "космическата" путлеристка армия,
                    за да окупира тази територийка ? А за "стратегическото" им бягство от Киев?

                    Коментар




                    • Историята се пише от хора, а не от орки - путлеристи.
                      Събитията показват, че единственият изход за руските войници е да се предадат на украинските сили. Само това гарантира живота им и лечението им в съответствие с всички конвенции.

                      Ударите по цели, които нямат никаква военна стойност, а всъщност са нанесени по стотици хиляди обикновени цивилни, са още една причина
                      Русия да загуби. Да загуби не само тази война, но и самата история.

                      Благодаря на всички наши воини! Благодаря на всички, които участваха във военните операции след руските удари. Можем да отговорим на
                      терористите на всяка крачка, на всяка ракета, на всеки снаряд. Можем да го направим.


                      Слава на Украйна!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        А ваше мнение нямате ли?

                        те ви факт за осмисляне - досега само за Септ. Освободената площ е колкото Кипър или Крит
                        или 10 Сингапура или 20 Андори или половин Словения/Израел...

                        За експеримента, зад думите на швабата къде ви е впечатлил, добавете факта с копи/пасте.
                        Публиката ще прецени дали и кой е смешен
                        Ами имам собствено мнение разбира се. Верно че само за септември освободената площ е колкото 20 Андори, и вероятно колкото 1000 Ватикани,
                        Даже ако сравним площта с тази на апартамента ми може и до 600 000 апартамента да ги докараме. Обаче номера с квадратните километри е пропаганден трик. По важна е дължината на линията на фронта и дълбочината на офанзивата. А в случая е важен и факта че офанзивата спра на десния (западния _ бряг на река Оскол, която е горе долу колкото искър при Самоков. Е като са толкоз ербап укрите що не я прегазиха вадата. Нали от другата страна е разбита и деморализирана пасмина от орки-ватници?
                        Ей тези неща ги вижда и въпросния швабски генерал.
                        И друго вижда генерала, както и аз - за да направи едноседмична офанзива на украинците им трябваха три месеца натрупване на ресурси, които запада им доставя доста скъпернически. Затова офанзивата е "САМО през Септември" а не през август и няма да има през Октомври.
                        Да руснаците не се възползваха да затворят котел в Харковското направление. Понесоха имиджови щети, но пък руското командване показа на войниците си че цени живота им и че няма да ги дава курбан залудо.
                        Това неминуемо ще укрепи бойния им дух и в дългосрочен план ще се изплати многократно.
                        Е надявам се да съм очертал горе долу личното ми мнение.
                        Ще добавя още че Зеленски е престъпен безумец, който въвлече една потенциално богата страна в безперспективен военен конфликт на собствената си територия, в който конфликт загиват неговите сънародници и който конфликт ще върне многострадалната му родина десетилетия назад..Какво умно, достойно и смело има в това му поведение?
                        ,

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          Гледайте смешните съветски чугуни кво твърдяха преди и сега!
                          За 2, не за 3 дена щели да превземат Украйна.
                          Изгледайте видеото на тез смешници.
                          https://twitter.com/SergAibertich/st...22040079790081
                          Тука да добавим описание на боеве от самия шеф на ЧВК Вагнер, когато търси войници сред затвотници

                          https://twitter.com/christogrozev/st...87287643414528

                          казва, че в Юни за първи път е ползвал затворници.
                          Last edited by satz; 15.09.2022, 12:01.

                          Коментар




                          • Руснаците се оттеглиха от Харковска област в паника, установи британското разузнаване
                            Oтстъплението на някои руски части е било дезорганизирано (https://bit.ly/3DrNwLN) и е имало пропуски в местното командване и контрол.

                            Орките избягаха без скъпото оборудване, необходимо за обстрелване на украинската територия. По-специално, без един радар.

                            Коментар


                            • Нашите бойци продължават да откриват складове с оръжия и боеприпаси в деокупираната Балаклия

                              В този видеоклип околността привлича вниманието: очевидно окупаторите са разположили склад в училищен физкултурен салон.

                              Как се справя Amnesty International (https://t.me/uniannet/66975) там? Искат да декларират нещо?

                              Коментар




                              • За нерaзбралите - загубите на Русия в Украйна са всъщност стратегическа победа.
                                Не ме питайте как и защо и не искайте от мен да ви разяснявам руската стратегия,
                                щото не сте дорасли да я схванете
                                Last edited by barbaron; 15.09.2022, 11:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X