IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    - няма как да се бие ядрена свръхсила на нейна територия, а Русия счита левобережная за нейна територия + начело има човек (психопат), който също си го мисли

    - последно и за Македония - да, предателството ни беше пълно, но пък беше умнокрасиво и по европейски.

    Мислете като българи и какво е изгодно за нас. И не, не ми пука от една гладна или студена зима (нито ще съм гладен, нито ще ми е студено), но не и заради някакви имгинерни укропитеци, които се биели за моята, видиш ли, свобода, и някакъв си зеленко, дето гледа лошо като старпинка в казармата и току ме гълчи, че не съм му дал още. Толкова. Лека и доходна от мен
    Освен този психопат, я считаш и ти. Аргументи нулеви, но приказки бол. По това си приличате.

    Естествено, че европейците са виновни за всичко.

    Така и не разбрах какво е изгодно за нас? Газчицата, че ние очевидно си я намираме и без Русия. Бензина? В момента се внася на 100% от Лукойл, на едни цени на барел, а се продава по бензиностанциите по съвсеееем други. Защо ли? Има една друга руска фирмичка посредник през която се препродава цялото количество. Износът ли ни е към Русия? Та каква точно ни е изгодата да се наведем и да си мълчим? Дай да я чуем? "Укропитеците", "умнокрасиви", "зеленко". Не бе, не, ти не си "путинист", не. Как може някой да си го помисли изобщо. Да не забравиш да си откачиш бюлетината от детеродния орган и да я пуснеш където трябва. Хайде, чао за този месец и за другия моля, пооправи малко copy-paste-а. Стана банален.
    Last edited by GiRo; 21.09.2022, 11:36.
    Не е препоръка за каквото и да било.

    Коментар


    • Активистите на движението "Весна" предлагат руснаците да се съберат
      на 21 септември в 19:00 ч. в центъра на своите градове.

      "Хиляди руски мъже - наши бащи, братя и съпрузи -
      ще бъдат хвърлени в месомелачката на войната. За какво ще умрат?
      За какво майките и децата ще проливат сълзи? За двореца на Путин?"
      - гласи апелът на движението .
      ================================================== ======
      Активисты движения "Весна" предлагают россиянам собираться
      в 19:00 21 сентября в центре своих городов.

      "Тысячи российских мужчин — наших отцов, братьев и мужей —
      будут брошены в мясорубку войны. За что они будут умирать?
      За что матери и дети будут проливать слезы? За дворец Путина?"
      — говорится в обращении движения.

      Коментар



      • НА ЖИВО, LIVE

        СРОЧНОЕ ОБРАЩЕНИЕ ПУТИНА
        В РОССИИ ОБЪЯВЛЕНА МОБИЛИЗАЦИЯ

        Коментар


        • По време на изказване пред Общото събрание на ООН френският президент Еманюел Макрон разкритикува нахлуването на Русия в Украйна. "Това, на което сме свидетели от 24 февруари насам, е връщане към епохата на империализма и колониите. Франция отказва това и упорито ще се стреми към мир", заяви френският президент.

          "Онези, които мълчат днес, служат въпреки себе си или тайно, с известно съучастие, на каузата на един нов империализъм, на един съвременен цинизъм, който разрушава нашия международен ред, без който мирът е невъзможен", изрази съжаление Еманюел Макрон.

          Френският президент също така определи като "пародия" обявяването на провеждането на референдуми в четири сепаратистки региона на Украйна, като заяви, че те няма да имат "никакви правни последици".

          "Самата идея за провеждане на референдуми в региони, които са преживели война, които са били бомбардирани, е проява на цинизъм", каза той. Установените от Москва власти в четири региона на Украйна обявиха провеждането на извънредни "референдуми" за анексирането от Русия от 23 до 27 септември, в разгара на украинската контраофанзива. Гласуването беше обявено от сепаратистките сили в Луганска и Донецка област и от руските окупационни власти в Херсон и Запорожие.

          Коментар


          • Последно за този месец:
            - няма как да се бие ядрена свръхсила на нейна територия, а Русия счита левобережная за нейна територия + начело има човек (психопат), който също си го мисли
            - Виетнам не е добро сравнение, най-малкото защото САЩ са през окена, а Китай е бил всичко друго, но не и ядрена свръхсила
            - разбира се, че съм наясно, че където стъпи руски ботуш, трева не никне - лафчетата за израждане ще си ги сложа на детеправния орган
            - естествено, че Сталин (и не само - тримата големи) преначертават картата на Европа след ВСВ -какво ли ще стане, ако Германия си поиска Данциг или Бреслау? Ясно де, няма да си поиска, те са смазан народ, като народ следва да е в кавички
            - последно за орките - само левобережная Украйна и Приднестровието - нищо друго, за другото бой през пръстите и те да са наясно с това
            - последно и за Македония - да, предателството ни беше пълно, но пък беше умнокрасиво и по европейски.

            Мислете като българи и какво е изгодно за нас. И не, не ми пука от една гладна или студена зима (нито ще съм гладен, нито ще ми е студено), но не и заради някакви имгинерни укропитеци, които се биели за моята, видиш ли, свобода, и някакъв си зеленко, дето гледа лошо като старпинка в казармата и току ме гълчи, че не съм му дал още. Толкова. Лека и доходна от мен
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              "Не, не даваме на Русия бившия СССР, даваме им само левобережная Украйна, щото тя така или иначе си е тяхна и винаги си е била тяхна. Да си вземат и Проднестровието и толкова."

              "Ядрената сила е непобедима, когато воюва на територия, която счита за своя, а путята счита тези територии за част от русия - пак лично мнение"

              За Нагорни карабах ми дреме точно толкова, колкото за Украйна - дадох го само като сравнение. Ако искат да се избиват - тяхна воля, мен ме интересува единствено евтиния газ и други суровини."
              Ти май си мислиш, че Русия граничи със себе си.

              Ядрената сила е победима, както всички останали сили. Освен ако не използва ядрено оръжие. Тогава победители няма.

              Виждам, че не ти дреме за нищо освен за газта. Това го разбрахме. Топлим се на газ ли? Защото нашата икономика не е от най-газозависимите. Не разбрахме copy-paste-та през седмица. Каква е целта? Уж беше за последно?
              Не е препоръка за каквото и да било.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                Хубаво - даваме на Русия каквото поиска, Украйна спира да съществува, Путин си взима бившия СССР в пълнота (и малко отгоре, че нали гониме Петър Първи) и всички пляскаме с ръчички.

                Това ли предлагаш?

                Знаеш ли, че по времето на строежа на киевската мрежа от манастири, Москва е просто едно голямо село?
                ​​​​​Че една ядрена сила вече не е толкова непобедима, когато се окаже, че не може да си ползва ядрения арсенал под заплахата от реципрочно нападение?
                Че Нагорни Карабах е международно призната азерска територия и арменците са тези, които трябва да се изнесат оттам?

                Браво за ковид-позицията и за иначе антиПутинската позиция (смешното е, че за мен той си беше отличен ръководител като за Русия), но от страх по разпада на един свят, който така или иначе вече го няма, мислиш изцяло в една плоскост.

                Вчера питах и пирамидата, ще питам и теб - как виждаш света края на 2024-та?
                Не, не даваме на Русия бившия СССР, даваме им само левобережная Украйна, щото тя така или иначе си е тяхна и винаги си е била тяхна. Да си вземат и Проднестровието и толкова. Друго не им се полага, щото не е тяхно. Това е разумният компромис, който е задължителен (от моята гледна точка), като така всички са доволни (лично мнение). Това предлагам - ако мръднат някъде другаде, следва бой по капацината, като останала част от Украйна се приема в НАТО и ѝ се гарантира териториалната цялост с чл. 5.

                За Киевска Рус може много да се спори чия държава е - със сигурност не е украинска, като аз залагам на поредното варяжко/норманско кралство.

                Ядрената сила е непобедима, когато воюва на територия, която счита за своя, а путята счита тези територии за част от русия - пак лично мнение

                За Нагорни карабах ми дреме точно толкова, колкото за Украйна - дадох го само като сравнение. Ако искат да се избиват - тяхна воля, мен ме интересува единствено евтиния газ и други суровини. А в Прикавказието е такава мешавица, че всички са прави - там проблемите е трябвалод а се решат преди 100 години, но уви, само са се задълбочили с кризата след ПСВ, Болшевишката революция и създаването на СССР, както и утвърждаването на Турция след войната ѝ с Гърция.

                Как виждам света в края на 2024 - не знам, един разединен свят, в който, ако някой ще го духа, ще е ЕС. И точно от гледна точка на ЕС последното правилно нещо е да подкрепя Зеленко и комедийните му изпълнения с наставнически тон. ЕС трябва да се научи, че ни интерсуват само държавите от ЕС, а не всички останали държави. И ЕС следва да се въоръжи и да престане да бъде пуделчето на САЩ. За съжаление, не виждам нищо кой нзае колко положително и си го правим сами (или поне си го усложняваме сами).
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Copy-paste, copy-paste, copy-paste ...
                  И аз продължавам да недоумявам какво недоумяваш? Уж щеше да ти е за последно, но на равни интервали пак си тук. Добре, приемаме твоята теза. Русия има ядрено оръжие. Взема Украйна, цялата. Нали не си мислим, че целта бяха само Донбас и Луганск. После какво се случва? Русия се кротва? Ми не, това вече го играхме с Чечня (какво руско има там?), Грузия, Молдова. Няма да се кротне. Иска си Молдова. Поводи ще си измислят. Исторически руски земи отпреди да кажем 300 години, руснаци и т.н. После какво следва? Прибалтийските държави? Казахстан? Взема си и тях. После историческо погледнато 45-години източния блок е бил неин. Русия има ядрени оръжия. Ще и го дадем ли? Простичко казано в момента сме 1938 година и ако Путлер не бъде спрян, ще последва 1939. Тогава вече ще бъде много по-трудно и ще има много повече жертви. Та ако поне малко искаш да живееш свободен, а не под руски ботуш, в момента Украйна е буфера между свободния свят и Мрака. Суровини ще се намерят. Може и да има една-две тежки зими, но ти какво искаш все да си на топло и на маса? Има и по-важни неща в живота.
                  Да се върнем исторически. Киев го е имало много преди Москва. Защо тогава Москва претендира за Киев? Какво руско има в монголоидните черти на Путин или на половината му войници в Украйна? Какво руско има в народите на Сибир например?
                  Да се върнем в наше време. Защо отново трябва да прекрояваме границите на Европа със сила? Кому е нужно това? Русия малко земя ли има, че ламти за още? Не може ли просто да се развива икономически, има всичко необходимо? Не може ли да остави съседите си намира, а не да праща войски във всяка държава, която иска да влезе в ЕС?
                  Малко гузен негонен бягаш. Уж не си на ничия страна, но аргументите ти до един са за Русия. Нито дума за агресията, зверствата, убийствата и разрушенията. Те са оправдани, защото разбираш ли, земите са руски!? Европейците естествено са тъпи, защото мислят за права и свободи, не за суровини. Намесваш удобно историята и 200-те километра от Германия -> Полша -> Украйна/Беларус. Делнати от Сталин между другото, но това си го пропуснал удобно. Да намесим и Калининград тогава. България на три морета ще сложим ли? Виждам и Македония е в сметките. Италия като наследник на римската империя в цяла Европа? Много удобно четеш тази история. Мислех, че в 21-ви век и свободния избор на движение и работа в Европа, това сме го преодолели? Общо взето от мнението ти извира мисленето на средностатистически избирател на Израждане.

                  Каква е ползата от всичко това ли? Оставаш свободен! За известно време може и леко на студено, дори и малко гладен, но свободен. Ще го преживееш. Каква е алтернативата ли? Русия се връща тук. Нямаш свобода де се придвижваш свободно, нямаш свобода да изразяваш мнение. Имаш свобода да гласуваш, но резултата винаги е в полза на партията майка. Мобилизират те, както се прави във всички останали "освободени" територии. Ако не си съгласен отиваш в колония. Чувал ли си термина колония на Запад? Не? Има го само в Русия.

                  П.С. Имаш ли поне малко идея исторически как се е развивала България през 30-те години на миналия век, преди да започне ВСВ и да пристигнат руснаците тук? Какво бъдеще са и предричали? Стъпи ли руски ботуш някъде, трева не никне. За справка погледни "освободените" градове на Украйна. Продължавай да нямаш идея за какво е всичко това ...
                  Last edited by GiRo; 21.09.2022, 11:06.
                  Не е препоръка за каквото и да било.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
                    Вчера питах и пирамидата, ще питам и теб - как виждаш света края на 2024-та?
                    Путлер на бунището на историята, Навалний - президент на Русия

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Аз продължавам да недоумявам като как ще бъде победена ядрена свръхсила? Удивен съм просто...)
                      И във Виетнам какво беше победено?

                      да подскажа, ДВЕ ядрени свръхсили са дали фира там, като Виетнам не е имал подкрепата на 80% от индустрията на планетата

                      Удивен съм от незнанието ви

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Аз продължавам да недоумявам като как ще бъде победена ядрена свръхсила? Удивен съм просто. Още повече пък не разбирам нас какво ни топли това - бием Русия и после какво - изсипваме трилиони в Украйна за възстановяване (ерго Бг го духа откъм кинти). А не, те орките ще платят - мда, повервах

                        И продължавам да съм удивен от тъпата недалновидност на европейските политици към енергийният им придатък (пак да подчертая, че Русия винаги е била точно това) - ми отрязваш Русия, хубаво, а суровини откъде? И на каква цена? Ма не били рилайабъл - супер, то пък арабелите са рилайъбъл, а азерите съвсем скоро не нападнаха Армения, ама я нападнаха демократично де, а не по комунистически, точно както ние пикахме на гробовете на дедите си в Македония демократично и по европейски, а не сталинистки и комуноидно като Гощо тарабата преди 50 години.

                        Няма да се връщам чисто исторически, че всички земи, за които претендира путя, са си исторически (поне за последните 300+ години) 100% руски и там украинци не е имало, няма да засягам за левобережная и деснобережная украйна, няма да казвам, че такава държава няма до 1990 (с минимални изключения), както и че такава народност няма (макар да са имали търкания с рашките, пък и с всеки преди тях, просто щото са искали да си живеят като диваци по степите) и т.н., ще отбележа само, че сегашните земи на Украйна са отвоювани от рашките от кримския и оснамнсия султан, както и от Полско-литовското кралство - там украинска държавност никога не е имало. Но ако отворите учебник по история на Украйна, ще ви заболи не главата, ми коремът от смях - такива фантасмагории и комунетата не можеха да измислят. Ще добавя и че всички причерноморски градове - и Одеса, и Херсон, и Таганрог (айде, той си е руски), и Ростов, и кой ли не, са основани от руснаците - е, дали имат основания и претенции.

                        Ок, аз разбирам, че така се отключва една много опасна спирала - поляците могат да си поискат Лвов (той си е техен изначално), мамалигите - Буковина, унгарците - закарпатието. Ами ако Германия си поиска половин Полша - убеден съм, че 90% от списващите тук не са наясно какво става след ВСВ и как Полша е изместена едни 200 км на запад, като източна Полша се делка между Беларус и Украйна, а сегашната Западна Полша е 100% немски земи и геноцидът над немците там е бил зверски. Ама е бил демократичен геноцид, щото са нацисти, а не като сегашните, разбира се.

                        П.С. И финално, преди да бъда заклеймен отново от платените тролчета за путинист, орк, фен на блядовете и каквото там се сетите (мисля, че отрицтаелната ми позиция към путя и пияните казаци е ясна, ама нищо, нека съм путинист), нека да спомена, че 90% от сегашните антиорки бяха огромни фенове на грипчето (само Тепкси от нашите, смъртожадните антиваксъри, е заел позиция тип жу су и зеленко). Е, сгрешиха, осраха се брутално с параноята си, но извинение от тях не последва. Очаквам и тук да сгрешат, като само се моля в Кремъл да няма някой много луд, на който да му писне и да натисне копчето, шото тогава всичко ще бъде все тая за всички ни. А че ни чакат бой, глад, еване и украинска музика е повече от ясно, само дето аз така и не разбрах каква е нашата полза от всичко.

                        Викам едно жу су и, смърт за тирана (ма не столицата на шиптърите), слагам маската и си заръчвам консерви - тези, дето ги събирах за ковида май са с изтекъл срок вече. А и тоалетна хартия ще трябва
                        Хубаво - даваме на Русия каквото поиска, Украйна спира да съществува, Путин си взима бившия СССР в пълнота (и малко отгоре, че нали гониме Петър Първи) и всички пляскаме с ръчички.

                        Това ли предлагаш?

                        Знаеш ли, че по времето на строежа на киевската мрежа от манастири, Москва е просто едно голямо село?
                        ​​​​​Че една ядрена сила вече не е толкова непобедима, когато се окаже, че не може да си ползва ядрения арсенал под заплахата от реципрочно нападение?
                        Че Нагорни Карабах е международно призната азерска територия и арменците са тези, които трябва да се изнесат оттам?

                        Браво за ковид-позицията и за иначе антиПутинската позиция (смешното е, че за мен той си беше отличен ръководител като за Русия), но от страх по разпада на един свят, който така или иначе вече го няма, мислиш изцяло в една плоскост.

                        Вчера питах и пирамидата, ще питам и теб - как виждаш света края на 2024-та?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
                          Мдам, мобилизация.
                          Всичко върви по план, от мен да знаете.
                          Господ здраве да дава на ВЕЛИКИЯ ПУТИН РАЗПАДА НА расйката ще е як

                          Коментар


                          • Аз продължавам да недоумявам като как ще бъде победена ядрена свръхсила? Удивен съм просто. Още повече пък не разбирам нас какво ни топли това - бием Русия и после какво - изсипваме трилиони в Украйна за възстановяване (ерго Бг го духа откъм кинти). А не, те орките ще платят - мда, повервах

                            И продължавам да съм удивен от тъпата недалновидност на европейските политици към енергийният им придатък (пак да подчертая, че Русия винаги е била точно това) - ми отрязваш Русия, хубаво, а суровини откъде? И на каква цена? Ма не били рилайабъл - супер, то пък арабелите са рилайъбъл, а азерите съвсем скоро не нападнаха Армения, ама я нападнаха демократично де, а не по комунистически, точно както ние пикахме на гробовете на дедите си в Македония демократично и по европейски, а не сталинистки и комуноидно като Гощо тарабата преди 50 години.

                            Няма да се връщам чисто исторически, че всички земи, за които претендира путя, са си исторически (поне за последните 300+ години) 100% руски и там украинци не е имало, няма да засягам за левобережная и деснобережная украйна, няма да казвам, че такава държава няма до 1990 (с минимални изключения), както и че такава народност няма (макар да са имали търкания с рашките, пък и с всеки преди тях, просто щото са искали да си живеят като диваци по степите) и т.н., ще отбележа само, че сегашните земи на Украйна са отвоювани от рашките от кримския и оснамнсия султан, както и от Полско-литовското кралство - там украинска държавност никога не е имало. Но ако отворите учебник по история на Украйна, ще ви заболи не главата, ми коремът от смях - такива фантасмагории и комунетата не можеха да измислят. Ще добавя и че всички причерноморски градове - и Одеса, и Херсон, и Таганрог (айде, той си е руски), и Ростов, и кой ли не, са основани от руснаците - е, дали имат основания и претенции.

                            Ок, аз разбирам, че така се отключва една много опасна спирала - поляците могат да си поискат Лвов (той си е техен изначално), мамалигите - Буковина, унгарците - закарпатието. Ами ако Германия си поиска половин Полша - убеден съм, че 90% от списващите тук не са наясно какво става след ВСВ и как Полша е изместена едни 200 км на запад, като източна Полша се делка между Беларус и Украйна, а сегашната Западна Полша е 100% немски земи и геноцидът над немците там е бил зверски. Ама е бил демократичен геноцид, щото са нацисти, а не като сегашните, разбира се.

                            П.С. И финално, преди да бъда заклеймен отново от платените тролчета за путинист, орк, фен на блядовете и каквото там се сетите (мисля, че отрицтаелната ми позиция към путя и пияните казаци е ясна, ама нищо, нека съм путинист), нека да спомена, че 90% от сегашните антиорки бяха огромни фенове на грипчето (само Тепкси от нашите, смъртожадните антиваксъри, е заел позиция тип жу су и зеленко). Е, сгрешиха, осраха се брутално с параноята си, но извинение от тях не последва. Очаквам и тук да сгрешат, като само се моля в Кремъл да няма някой много луд, на който да му писне и да натисне копчето, шото тогава всичко ще бъде все тая за всички ни. А че ни чакат бой, глад, еване и украинска музика е повече от ясно, само дето аз така и не разбрах каква е нашата полза от всичко.

                            Викам едно жу су и, смърт за тирана (ма не столицата на шиптърите), слагам маската и си заръчвам консерви - тези, дето ги събирах за ковида май са с изтекъл срок вече. А и тоалетна хартия ще трябва
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Мдам, мобилизация.
                              Всичко върви по план, от мен да знаете.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Много страни са били бедни и изостанали, като на някои, им предстои да си го припомнят отново. Дай ми една причина, да съм спокоен за Европа. За начало, по енергетиката, после по суровините и т.н.
                                Не можеш да си спокоен. Без Русия - зле, с Русия - още по-зле.
                                Щеше да е прекрасно руснаците да дават газ, да получават съотвесните пари за това, да си седят дома и да не закачат никой. Ако пък в някой момент решат случайно да живеят добре - можеше да им се помогне.

                                Уви, ако някой заплашва да изнасили жена ти, дори бизнеса с него да върви добре, май е редно да се дръпнеш ...

                                Ако приказките на Грейт Рисет и нов световен ред са верни, то Русия играе великолепно ролята си на клечката кибрит, която да подпали всичко.

                                Както и преди съм казвал, не изключвам договорка САЩ/Русия. Колебливата позиция на Китай и неутралитета на Индия само засилват моите подозрения.​​​​​​​

                                Коментар

                                Working...
                                X