IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    Няма какво да си изненадан- толкова си могат руснаците . Това не им е втората световна заедно с целия свят да воюват срещу Германия и давайки 3 пъти повече жертви от немците да се пъчат че са победители
    Евросъюза на Хитлер уби варварски 26 млн съветски граждани, от които 2/3 мирни граждани. например в Белорус е убит всеки трети човек...

    понеже Русия настъпва 2500км, за настъпление се изискват 1,5-2 пъти преимущество в жива сила и техника, освен това жертвите при настъпленние са около 50% повече от жертвите, които дава отбраняащата се страна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

      сега остава и да ми обясниш как с 160лв заплата, баща ти успя да те изгледа здрав, прав и корав, да те образова... а всяка година ходеше по два пъти на почивка, на зимна и на летна
      Веднага! Едно пиле го деляхме на 8 парчета и правихме супа и две ястия. Морето беше много евтино на стацията на Община Пловдив с обща баня и кенеф на дупка, гнусна храна в стола, понеже персонала крадеше продуктите. Почивка през зимата нямаше, защото нямахме пари. Разполагах с някакви стотинки на ден, които стигаха за боничка с боза, само за това т.е. избираш или дъвка турбо или баничка. Чувал ли си израза " дай да подъвча малко" и после приятелчето ти връща дъвката? Такъв ми беше живота до 15г. ако можех да го променя, бих дал всичко!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Изненадан съм, че с 15-20 системи HIMARS украинците направиха толкова много. Как биха се стекли нещата на фронта (и зад фронта) ако системите са двойно или тройно повече. HIMARS в ръцете на украинските военни става нещо като прашката в ръцете на Давид срещу Голиат.
        Поправете ме ако бъркам.
        Няма какво да си изненадан- толкова си могат руснаците . Това не им е втората световна заедно с целия свят да воюват срещу Германия и давайки 3 пъти повече жертви от немците да се пъчат че са победители

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
          .....хората имаха пари и този малък непредставителен и неликвиден пазар на потребителски стоки наистина напомпваше валутния курс и създаде черен курс, който мнозина хора отъждествяваха с реалния курс на долара!..
          БВП на соц. България в най-най годините и - 21млр. долара(по офисяли курса <1лв за 1 usd)..при почти 9млн. популация. Факт ей така да стои до измислиците Ви,
          резервът на БНБ вие го напишете колко беше, че да си тежите на мястото

          Коментар


          • Първоначално изпратено от briko Разгледай мнение

            Я пак върни лентата назад преди 89та
            Началник отдел Планов в Община Пловдив - 160лв. Само не ме карай да търся тр. книжка на баща ми. Голяма мизерия беше, пара имаше за тези на разни служби, където се разпределяха най-различни блага и то чрез РУШВЕТ за да получиш примерно цветен телевизор. Също така, пари имаха бармани, сервитьори, шофьори, пак чрез кражби, надписвания на сметки и т.н.
            сега остава и да ми обясниш как с 160лв заплата, баща ти успя да те изгледа здрав, прав и корав, да те образова... а всяка година ходеше по два пъти на почивка, на зимна и на летна

            Коментар


            • Крайно време е този цирк да спре, а Батко да отнесе един руски шут в зъбките. Батко разбира само от сила!

              МИД заявил о прямом вовлечении США в боевые действия на Украине

              Такой вывод в МИДе сделали после заявлений из Киева о том, что разведданные для ударов РСЗО HIMARS украинцы получают от американцев, а Вашингтон может отменить удар, если сочтет выбранную цель неподходящей

              Заявления представителя Минобороны Украины свидетельствуют, что США вовлечены в боевые действия на Украине и выполняют функции наводчика при применении тяжелых вооружений, заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.

              Подробнее на РБК:
              https://www.rbc.ru/politics/02/08/20...794736ef21dfdc

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                better, заплатите бяха между 120 и 180 долара през соца, и това по курс на черно. Такова нещо 8 долара се случи през 96 та по време на демокрацията, както наричаме това чудо, недоразумение.
                Я пак върни лентата назад преди 89та
                Началник отдел Планов в Община Пловдив - 160лв. Само не ме карай да търся тр. книжка на баща ми. Голяма мизерия беше, пара имаше за тези на разни служби, където се разпределяха най-различни блага и то чрез РУШВЕТ за да получиш примерно цветен телевизор. Също така, пари имаха бармани, сервитьори, шофьори, пак чрез кражби, надписвания на сметки и т.н.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                  Аз лично като прекъснал студент през 1984г работех в една строителна бригада. Всеки месец взимах по 360лв. Майсторите в бригадата взимаха по над 500 лева. Да щата ми беше 140лв и толкоз пише и в трудовата ми книжка, но с преизпълнение на нормата се получаваха горните суми. Черния курс на долара по онова време беше някъде към 3-3.5лв.
                  По-късно към 1989г, вече бях инженер и заплатата ми съответно беше по-ниска - 150лв, но с допълнителни проекти се докарваха въпросните суми.
                  Така че написаното от supertreader си е самата истина.
                  Социалистическата парична система беше двуконтурна: 1. наличен контур, който обслужваше потребителските нужди на населението; 2. безналичен контур, който отразяваше разчетите в социалистическото стопанство, а като добавим и контура който обслужваше външнотърговските разчети на СИВ, който беше в преводни рубли или триконтурна система... монопола на външната търговия като цяло беше фиксирал справедлив курс на базата на ППС на лева както спрямо долара, така и спрямо валутите на СИВ

                  С началото на 80-те години, когато троцкизма и горбачовщината почна осезаемо да ломи системата се създадоха условия за преливане на финансови ресурси между различните контури, което даде възможност за спекулация и нечестно забогатяване... появи се черен курс не само на лева спрямо долара, но и спрямо рублата, спрямо източната марка, чешката крона...

                  но понеже говорим за курса на лева спрямо конветируемите валути или долара.

                  наистина курса между лева и долара, определен от обема на външната търговия със запада-курса по ППС, се отличаваше от валутния курс, определен от незначителния обем на търговията на един малък пазар на потребителско търсене. хората искаха да купят джинси на децата, шоколади и други стоки от КореКом...хората имаха пари и този малък непредставителен и неликвиден пазар на потребителски стоки наистина напомпваше валутния курс и създаде черен курс, който мнозина хора отъждествяваха с реалния курс на долара!

                  това не е така, реалния валутен курс беше близък до валутния курс, определен от обемите на международната стопанска активност на държавата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                    Аз лично като прекъснал студент през 1984г работех в една строителна бригада. Всеки месец взимах по 360лв. Майсторите в бригадата взимаха по над 500 лева. Да щата ми беше 140лв и толкоз пише и в трудовата ми книжка, но с преизпълнение на нормата се получаваха горните суми. Черния курс на долара по онова време беше някъде към 3-3.5лв.
                    По-късно към 1989г, вече бях инженер и заплатата ми съответно беше по-ниска - 150лв, но с допълнителни проекти се докарваха въпросните суми.
                    Така че написаното от supertreader си е самата истина.
                    Е ти страшна логика изкара- щом ти си докарвал някаква сума пари по време на соца значи всички са били с такива заплати. То и сега ако направиш 2 бани за месец ще вземеш 7- 8 хиляди лева- това значи ли че заплатите са по 8 хиляди лева месечно? А най- жалкото е, че дори да съумееш да изкараш някакви пари по време на соца няма какво да ги правиш- 1 апартамент с ред и връзки, 1 кола с ред и връзки, и 1 вила с бутане на подкупи в Топливо за да ти продадат материали да може да строиш и това е тавана.

                    Коментар


                    • Изненадан съм, че с 15-20 системи HIMARS украинците направиха толкова много. Как биха се стекли нещата на фронта (и зад фронта) ако системите са двойно или тройно повече. HIMARS в ръцете на украинските военни става нещо като прашката в ръцете на Давид срещу Голиат.
                      Поправете ме ако бъркам.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                        Ей ме на!

                        Етнически българин, православен, в най-доброто възможно психично здраве с оглед на последните събития, с най-любим филм изобщо "Сибирският бръснар" на Михалков, с най-любимо четиво - Илф и Петров и дълбок и искрен възторг от Чайковски, Рахманинов и Бородин.

                        Напълно допускам да съм по-запознат с руската култура и изкуство от масата "русофили", че и повече да я харесвам.

                        ха-ха-ха, много добре. специално за теб любимия рефрен на газпром и алексей борисыч

                        Утром деньги, вечером стулья
                        https://www.youtube.com/watch?v=tawB0kD-0FY

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                          Тоя ги реди глупостите си една до друга, ама това, че в България 1989г заплатите са били по 180 долара по курса на черно е върха. Стотици хиляди българи избягаха тогава щом се отвориха границите и почти никой нямаше дори 180 долара в джоба си. Виждал съм и как цивилно ченге прибра един в полицията защото си купи на улицата на черно няколко долара от един грък. А тоя ми говори за заплата 180 долара. Вече, ако се изключи още савецкото влияние сме някаква демокрация и всеки нормален българин може да тръгне да емигрира с десетки хиляди долари в джоба си, но много соц говеда ни бутат с подобни лъжи отново към Евразия.
                          Аз лично като прекъснал студент през 1984г работех в една строителна бригада. Всеки месец взимах по 360лв. Майсторите в бригадата взимаха по над 500 лева. Да щата ми беше 140лв и толкоз пише и в трудовата ми книжка, но с преизпълнение на нормата се получаваха горните суми. Черния курс на долара по онова време беше някъде към 3-3.5лв.
                          По-късно към 1989г, вече бях инженер и заплатата ми съответно беше по-ниска - 150лв, но с допълнителни проекти се докарваха въпросните суми.
                          Така че написаното от supertreader си е самата истина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            КОЙ ГО ПОЗВОЛИ ве?
                            Нали сте демоНкраДци - ЩО НЕ СЕ БОРИТЕ С КОРУПЦИЯТА?
                            сигурно РУСИЯ ИЗМИСЛИ данъчните райове, ака офшорните ЗОНИ.
                            ПАК СА ЗАПАДНИТЕ ИЗМАМНИЦИ.
                            Сигурно русия измисли ООД - дружество с неограничена БЕЗОТГОВОРНОСТ - ПАК СА ЗАПАДНИТЕ ИЗМАМНИЦИ.
                            запада - демоНкраДцията е КОРУПЦИЯТА, как да се бори със себе си
                            Баси наглярите дет сте. Все едно да кажете, ми Калашников е виновен, той измислил ак47, ние само го използвахме.

                            Коментар


                            • Скоро ще спират с крака, както флинстоун.

                              https://dizzyriders.bg/post/10759/zh...-s-dvigatel-za

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                better, заплатите бяха между 120 и 180 долара през соца, и това по курс на черно. Такова нещо 8 долара се случи през 96 та по време на демокрацията, както наричаме това чудо, недоразумение.
                                Тоя ги реди глупостите си една до друга, ама това, че в България 1989г заплатите са били по 180 долара по курса на черно е върха. Стотици хиляди българи избягаха тогава щом се отвориха границите и почти никой нямаше дори 180 долара в джоба си. Виждал съм и как цивилно ченге прибра един в полицията защото си купи на улицата на черно няколко долара от един грък. А тоя ми говори за заплата 180 долара. Вече, ако се изключи още савецкото влияние сме някаква демокрация и всеки нормален българин може да тръгне да емигрира с десетки хиляди долари в джоба си, но много соц говеда ни бутат с подобни лъжи отново към Евразия.

                                Коментар

                                Working...
                                X