IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Викат някакъв руснак за обяснение в КГБ:
    - Ти защо редовно получаваш колети и писма от Израел?

    - Ами по времето на Хитлер крих един евреин от немците у нас, в мазето, и сега ми е много благодарен и ми праща това-онова.

    - Как може така бе, другарю! Да си кореспондирате с тая гадна страна, която трепе приятелите ни от Хамас и Хизбула! Вие за бъдещето си мислите ли?
    - Да, мисля. Сега крия един украинец...

    Коментар


    • v_tin, парите които напускат Русия в продължение на 30 години се изчисляват на средно 1 милиард на ден или 12 трилиона евро, тези пари като влязат в западните банки се умножават с кредитния мултипликатор 7.5 пъти и вече са 90 трилиона евро в обръщение на Запад. Сега 90% от тях се изтеглиха и отидоха в Русия, затова има мениджъри на западни компании наети в руски компании, за по големи заплати отидоха там,, а тези неща се правят от компаниите които управляват. До 2 години в Русия ще се използва собствена операционна система с ядро което не е линукс или уиндоус, тя ще работи на хардуер коренно различаващ се от работещите в момента изградени ..още повече - начина по който се записва и обработват данните е много по различен, позволява много по нисък енергоразход. Тази система ще позволява в Русия да се ползват всички данни от старите западни системи, но западните системи няма да могат да използват нещата създадени да работят само под тази система. Програмите които работят чрез изграждане на собствени логически вериги ще работят десетки пъти по бързо под тази система и с толкова пъти по нисък енергоразход. С пари се правят тези неща, я на ребятата не им дават пари и Камилата вече им пуска тройни кукички за 700 в брой. Въпрос на наличен половин трилион който да се похарчи е създаванете на Генерален изкуствен интелект, в Русия няма да са проблем, енергията също. Борбата е кой и къде ще създаде това нещо, което ще може да работи с огромни количества данни, и на практика от него не може да се скрие нито едно откритие, то ще ги създава като на конвейр..Имаш проблем, трябва ти решението му и програмата го търси и намира.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Пак е дадена държавна пара за позитивна статия в " западно издание". Руснаците засега не реват много поради 2 причини- ОГРОМНИЯ праг на търпение който има руското общество към живота в мизерия и СТРАХА- виждайки че всеки изказал се срещу войната отива в затвора, а опозиционните лидери ги тровят и убиват. За удовлетворението на руснаците от повишаващите се доходи няма какво да кажа- над 2 пъти по ниска минимална заплата от българската.
        Митко, Митенце, и кога точно минималната заплата стана признак за качество на живота?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          The Hill: Защо руснаците изглеждат толкова доволни въпреки войната в Украйна?

          Автор: Владислав Иноземцев, The Hill

          Две години и половина след широкомащабното нахлуване на армията им в Украйна, руснаците изглеждат по-слабо засегнати от войната, отколкото през 2022 г.

          Нито украинската атака срещу Курск, нито последвалите санкции на Запада предизвикват недоволство сред обикновените граждани или заможното население на най-големите градове в Русия.

          Това се оказа изненада за много западни политици и руски дисиденти. Те се осланяха на надеждата жителите на Москва и Санкт Петербург да започнат да недоволстват срещу „военната икономика“, заради изчезването на луксове като западните бутици, неограниченото използване на интернет и дори лесните пътувания през уикенда до европейските столици. Но въпреки че Русия значително се откъсна от Запада - вече може да се стигне до Париж и Берлин само през Истанбул или Доха и е необходим VPN за достъп до „забранени“ уебсайтове - всичко това дразни твърде малко руснаци, за да предизвика обръщане на настроенията.

          Как може да се обясни мълчанието в онези руски общности, за които се смяташе, че са възприели западните ценности най-много в цялата страна? Бих предложил доста парадоксален отговор. Москва и други руски метрополии станаха много по-прозапано настроени през последните години, въпреки че Русия изглежда най-отчаяният противник на Запада.

          В Москва можем да видим не само огромна концентрация на богатство. 20 процента от всички данъци във федералния бюджет на Русия идват точно от столицата, където се наблюдава и бърза модернизация на инфраструктурата, както и развитие на различни дигитални услуги, които не се срещат почти никъде другаде.

          Западните санкции, наложени през 2022 г., доведоха до рязък спад на износа на капитали от Русия. Всички пари, които преди бяха наливани в покупката на луксозни европейски имоти, сега започнаха да се вливат в Москва, Санкт Петербург и техните предградия. От 2021 г. средната цена на апартамент в Москва в долари се е повишила с невероятните 43 процента. Градската управа инвестира огромни средства и усилия за разширяване на транспортните съоръжения и стимулиране на частния бизнес в сектора на услугите, за да отговори на нарастващото търсене.

          През последното десетилетие бяха построени 78 нови станции на московското метро — повече, отколкото за предишните 40 години. Транспортната мрежа беше интегрирана в по-широка железопътна система, която напомня на парижкото метро-RER. В момента градът разполага с най-големия автопарк от електрически автобуси в Европа, всички те произведени в Русия, докато речните електрически трамваи укрепват транзитната инфраструктура на Москва.

          Въпреки че Visa и MasterCard спряха да оперират в Русия, руснаците продължават да използват системата за незабавни плащания на Централната банка. която позволява незабавно и без комисионна да се прехвърлят пари, използвайки за целта единствено номера на мобилния телефон като идентификатор. Руските големи градове вече изпреварват европейските в използването на плащания с QR код и разпознаване на лица при финансови транзакции, а мобилните данни в Русия остават най-евтините и най-бързите в Европа. Хранителните магазини предлагат същия асортимент от стоки както преди войната, включително френско вино и италиански сладкарски изделия. На всичкото отгоре доставката на храна и стоки до прага на дома от автономни ботове е нещо съвсем обичайно.

          Разбира се, последствията от войната се усещат в най-богатите градове в Русия. Например масовата емиграция през 2022 г. и нарастващият брой мобилизирани на военна служба доведе до недостиг на работна ръка. Но както в Москва, така и в Санкт Петербург, броят на мобилизираните не е твърде голям, тъй като местните жители не могат да бъдат съблазнени дори от огромните пари, които се дават на доброволците в армията. Междувременно нарасналото търсене на работна ръка повиши заплатите в цяла Русия.

          Освен това предложенията за работа са толкова примамливи през последните месеци, че много руснаци, напуснали страната в началото на войната, сега се завръщат, след като не са успели да се интегрират в европейските общества. Нещо повече, дори западни знаменитости като икономиста Джефри Сакс участват в бляскави международни събития като неотдавнашния Форум за градско бъдеще на БРИКС, който привлече десетки кметове на големи градове от Азия, Африка и Близкия изток.

          Разбира се, руските големи градове винаги са се различавали от останалата част на страната. Но днес човек може да проследи тяхното развитие, за да си обясни защо руските граждани забогатяват, докато страната им е във война с най-близкия си съсед.

          Както заявих преди 15 години в Le Monde, руското посткомунистическо общество стана свръхиндивидуализирано. То се фокусира върху това, което покойният полско-британски социолог Зигмунт Бауман, наричаше лични решения на системни противоречия. Тези хора не са толкова обезпокоени, а по-скоро доволни от изселването на либералните руснаци и приветстват положителните икономически промени, на които са свидетели в ежедневието си.

          Този икономически прогрес, частично причинен от конфронтационната политика на Запада, спря антипутинските настроения в страната много повече от всеки друг фактор. Задоволството от икономическия напредък надделява над ограничаването на политическите свободи в страната през последните години - тъй като тези свободи се оценяваха от малцина, а икономическият просперитет се усеща от всички.

          Опитът на Запада да подкопае Русия икономически от 2022 г. насам доведе до обратен резултат - поне досега.



          Източник: The Hill

          Превод за "Гласове" Юлия Ал-Хаким
          Пак е дадена държавна пара за позитивна статия в " западно издание". Руснаците засега не реват много поради 2 причини- ОГРОМНИЯ праг на търпение който има руското общество към живота в мизерия и СТРАХА- виждайки че всеки изказал се срещу войната отива в затвора, а опозиционните лидери ги тровят и убиват. За удовлетворението на руснаците от повишаващите се доходи няма какво да кажа- над 2 пъти по ниска минимална заплата от българската.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агро Разгледай мнение

            На всеки който е отговорен към себе си и околните му пука. Не им пука на пияниците и наркоманите, състояние до което се стреми да достигне всеки втори руснак. А сега отговори защо е така? Ще ти подскажа, свързано е с бягство от реалността.
            Нещо като доказателство че всеки втори се стреми да стане пияница и наркоман дали може да представиш или ти просто пишеш за твоите желания

            Коментар


            • The Hill: Защо руснаците изглеждат толкова доволни въпреки войната в Украйна?

              Автор: Владислав Иноземцев, The Hill

              Две години и половина след широкомащабното нахлуване на армията им в Украйна, руснаците изглеждат по-слабо засегнати от войната, отколкото през 2022 г.

              Нито украинската атака срещу Курск, нито последвалите санкции на Запада предизвикват недоволство сред обикновените граждани или заможното население на най-големите градове в Русия.

              Това се оказа изненада за много западни политици и руски дисиденти. Те се осланяха на надеждата жителите на Москва и Санкт Петербург да започнат да недоволстват срещу „военната икономика“, заради изчезването на луксове като западните бутици, неограниченото използване на интернет и дори лесните пътувания през уикенда до европейските столици. Но въпреки че Русия значително се откъсна от Запада - вече може да се стигне до Париж и Берлин само през Истанбул или Доха и е необходим VPN за достъп до „забранени“ уебсайтове - всичко това дразни твърде малко руснаци, за да предизвика обръщане на настроенията.

              Как може да се обясни мълчанието в онези руски общности, за които се смяташе, че са възприели западните ценности най-много в цялата страна? Бих предложил доста парадоксален отговор. Москва и други руски метрополии станаха много по-прозапано настроени през последните години, въпреки че Русия изглежда най-отчаяният противник на Запада.

              В Москва можем да видим не само огромна концентрация на богатство. 20 процента от всички данъци във федералния бюджет на Русия идват точно от столицата, където се наблюдава и бърза модернизация на инфраструктурата, както и развитие на различни дигитални услуги, които не се срещат почти никъде другаде.

              Западните санкции, наложени през 2022 г., доведоха до рязък спад на износа на капитали от Русия. Всички пари, които преди бяха наливани в покупката на луксозни европейски имоти, сега започнаха да се вливат в Москва, Санкт Петербург и техните предградия. От 2021 г. средната цена на апартамент в Москва в долари се е повишила с невероятните 43 процента. Градската управа инвестира огромни средства и усилия за разширяване на транспортните съоръжения и стимулиране на частния бизнес в сектора на услугите, за да отговори на нарастващото търсене.

              През последното десетилетие бяха построени 78 нови станции на московското метро — повече, отколкото за предишните 40 години. Транспортната мрежа беше интегрирана в по-широка железопътна система, която напомня на парижкото метро-RER. В момента градът разполага с най-големия автопарк от електрически автобуси в Европа, всички те произведени в Русия, докато речните електрически трамваи укрепват транзитната инфраструктура на Москва.

              Въпреки че Visa и MasterCard спряха да оперират в Русия, руснаците продължават да използват системата за незабавни плащания на Централната банка. която позволява незабавно и без комисионна да се прехвърлят пари, използвайки за целта единствено номера на мобилния телефон като идентификатор. Руските големи градове вече изпреварват европейските в използването на плащания с QR код и разпознаване на лица при финансови транзакции, а мобилните данни в Русия остават най-евтините и най-бързите в Европа. Хранителните магазини предлагат същия асортимент от стоки както преди войната, включително френско вино и италиански сладкарски изделия. На всичкото отгоре доставката на храна и стоки до прага на дома от автономни ботове е нещо съвсем обичайно.

              Разбира се, последствията от войната се усещат в най-богатите градове в Русия. Например масовата емиграция през 2022 г. и нарастващият брой мобилизирани на военна служба доведе до недостиг на работна ръка. Но както в Москва, така и в Санкт Петербург, броят на мобилизираните не е твърде голям, тъй като местните жители не могат да бъдат съблазнени дори от огромните пари, които се дават на доброволците в армията. Междувременно нарасналото търсене на работна ръка повиши заплатите в цяла Русия.

              Освен това предложенията за работа са толкова примамливи през последните месеци, че много руснаци, напуснали страната в началото на войната, сега се завръщат, след като не са успели да се интегрират в европейските общества. Нещо повече, дори западни знаменитости като икономиста Джефри Сакс участват в бляскави международни събития като неотдавнашния Форум за градско бъдеще на БРИКС, който привлече десетки кметове на големи градове от Азия, Африка и Близкия изток.

              Разбира се, руските големи градове винаги са се различавали от останалата част на страната. Но днес човек може да проследи тяхното развитие, за да си обясни защо руските граждани забогатяват, докато страната им е във война с най-близкия си съсед.

              Както заявих преди 15 години в Le Monde, руското посткомунистическо общество стана свръхиндивидуализирано. То се фокусира върху това, което покойният полско-британски социолог Зигмунт Бауман, наричаше лични решения на системни противоречия. Тези хора не са толкова обезпокоени, а по-скоро доволни от изселването на либералните руснаци и приветстват положителните икономически промени, на които са свидетели в ежедневието си.

              Този икономически прогрес, частично причинен от конфронтационната политика на Запада, спря антипутинските настроения в страната много повече от всеки друг фактор. Задоволството от икономическия напредък надделява над ограничаването на политическите свободи в страната през последните години - тъй като тези свободи се оценяваха от малцина, а икономическият просперитет се усеща от всички.

              Опитът на Запада да подкопае Русия икономически от 2022 г. насам доведе до обратен резултат - поне досега.



              Източник: The Hill

              Превод за "Гласове" Юлия Ал-Хаким
              Last edited by v_tin; 05.10.2024, 12:26.

              Коментар


              • https://www.facebook.com/watch?v=1426067744505932- кои са азов

                Коментар


                • Власти повысили налоги задним числом, из-за чего в конце октября граждане Украины получат уменьшенную зарплату.

                  Об этом предупредил в своем телеграм-канале народный депутат из "Голоса" Ярослав Железняк.

                  По прогнозам правительства, закон о повышении военного сбора с 1,5% до 5% будет подписан президентом после принятия парламентом в 20-х числах октября. К этому моменту многие украинцы уже получат аванс с учетом военного сбора еще в 1,5%.

                  "И что делать работодателю? Он уже выплатил аванс и деньги назад не отнимет? Здесь Минфин предлагает просто забрать эти деньги при выплате заработной платы. То есть где-то в конце этого месяца людям зарплата придет мало того, что уже меньше на -3,5% повышения военного сбора, да и еще минус те деньги по авансу", - написал Железняк.
                  https://strana.today/news/473009-v-r...enshitsja.html---------------------------------------------------------

                  Тучи вокруг руководителя Главного управления разведки (ГУР) Министерства обороны Украины Кирилла Буданова, который, по слухам, находится на грани увольнения, продолжают сгущаться.

                  Компания “Спецтехноэкспорт”, которую Минобороны на днях вывело из подчинения Буданова, имеет проблемы с поставками оружия и закупает его по завышенным ценам.

                  Об этом сообщил журналист Ткач в расследовании, посвященном госкомпании.

                  По его данным, в 2024 году количество сорванных контрактов на поставку оружия и судебных проигрышей по возврату денег стало критическим: накопились долги перед бюджетом до шести миллиардов гривен.

                  В начале августа Минобороны Украины начало аудит “Спецтехноэкспорта” из-за накопившихся долгов. При этом, утверждает Ткач, представители ГУР чинили препятствия аудиту, отказываясь выдавать документы и открывать доступ в закрытые системы.

                  "Фактически, подразделение Министерства обороны заблокировало доступ своему же ведомству к информации о закупках оружия", - комментирует автор расследования.

                  Кроме того стало известно о завышенных ценах в контрактах: в частности, минометные выстрелы покупали у Индии на 100 евро за штуку дороже, чем на мировом рынке. В компании это объяснили сложностями логистики и маршрутов поставок (закупка шла через Чехию). При этом данный контракт был частично не исполнен, хотя деньги за него государство заплатило - 700 миллионов гривен.

                  Также авторы обвиняют "Спецтехноэкспорт" в переплате по 2000 евро за осколочно-фугасный выстрел, партию которых закупали по той же схеме - из Индии через Чехию.
                  https://strana.today/news/473059-zak...ym-tsenam.html

                  Коментар




                  • При запросе на создание изображения процесса голосования на выборах президента Украины нейросеть Midjourney изобразила вместо украинского герба двуглавого орла.

                    Нейросеть Midjourney попросили проиллюстрировать процесс голосования на президентских выборах на Украине с отображением украинской национальной символики и использованием желтых и синих цветов в интерьере в классическом стиле.

                    Однако вместо привычного украинского трезубца, символа страны, на картине оказался изображен двуглавый орел.
                    https://vz.ru/news/2024/9/30/1289997.html----------------------------------------------------------------------------------------------------------


                    В Первомайске 4 октября попрощались с комбатом 86-го батальона 123-й бригады ТрО Игорем Грибом.

                    Об этом сообщил журналист Владимир Бойко.

                    «В Первомайске Николаевской области 4 октября 2024 попрощались с командиром 186 отдельного батальона 123 отдельной бригады ТрО подполковником Игорем Грибом. 33-летний комбат застрелился 2 октября после того, как его батальон убежал с позиций под Угледаром», – написал он.

                    Чёрная метка. Прощай Суми, да здравствуют Сумы

                    Коментар


                    • За случващото се са виновни украинците и никой друг, а руснаците са в положение най близките им да им причиняват това, част от руснаците причиняват това нещо на другите руснаци. Най много трябва да се пазиш от близки, ако нещо дойде от някъде вероятността те да ти го направят е най голяма. Чужди хора няма да се занимават с това да им причинят такива неприятности.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Агро, остави Русия, гледай България и съюза в който е - ЕС. Русия много трудно се управлява, там винаги се намират хора които да правят глупости. Украинците са руснаци, виж какви ги вършат - набутват до Русия американските ракети, и сега Русия ще трябва да унищожава американските бази - война, така идва войната. Някой решава че ще прави неща които ще я предизвикат и по главите на хората почват да падат бомби, ракети.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Герчо, ти да видиш: Хората си живеят и не им пука, какво си мислиш. Явно, по-добре им е така. Какво се обърка, според теб?
                          На всеки който е отговорен към себе си и околните му пука. Не им пука на пияниците и наркоманите, състояние до което се стреми да достигне всеки втори руснак. А сега отговори защо е така? Ще ти подскажа, свързано е с бягство от реалността.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
                            Бог е създал руZZнаците, за да покажат на другите хора как не трябва да живеят.
                            Герчо, ти да видиш: Хората си живеят и не им пука, какво си мислиш. Явно, по-добре им е така. Какво се обърка, според теб?
                            Last edited by Pyramid; 05.10.2024, 00:11.

                            Коментар


                            • 100-летний экс-президент США Джимми Картер, не приходя в сознание, проголосовал за Камалу Харрис

                              Сегодня, 19:32 • Опубл.: Apolitikus • Просм.: 2608 • Комм.: 9 • Видео-12

                              Экс-президент США Джимми Картер, которому 100 лет в обед, проголосовал за Камалу Харрис не приходя в сознание. Американская демократия как она есть.

                              Первоисточник публикации: https://politikus.info/video/163883-...lu-harris.html
                              Politikus.info-----------------------------
                              Генсек ООН приедет на саммит БРИКС в Казань--------------------------

                              В Киеве заговорили о необходимости мобилизовать 20-летних

                              Коментар



                              • В Украине впервые получил выплату обличитель коррупции. Ее обладателем стал экс-сотрудник Минобороны
                                Впервые в истории Украины обличитель коррупции получил вознаграждение. Деньги выплатили военнослужащему, который в 2020-2021 годах занимал должность директора департамента внутреннего аудита Министерства обороны и "прошел сложный путь, чтобы разоблачить коррупцию и довести дело до завершения".

                                Об этом сообщает Национальное агентство по предотвращению коррупции (НАПК).

                                В 2021 году мужчина сообщил НАБУ, что ему предложили 24 миллиона гривен, чтобы он составил положительный отчет об определенной компании и та смогла бы получить более 400 миллионов гривен за обустройство спецобъекта.

                                После двух лет следствия и судов по этому делу получил 4,5 года тюрьмы бывший заместитель начальника одного из управлений Минобороны.

                                Однако суд отказал обличителю в выплате вознаграждения, заявив, что это была его работа как аудитора. Мужчина обжаловал это решение в другом суде и добился выплаты, которая составила 1,68 миллиона гривен.

                                https://strana.today/news/473080-poc...v-ukraine.html----------------------------------------------------

                                Украинизация мемориала 68 десантников в Николаеве: не удалось найти исполнителя, пытаются снова

                                В Николаеве объявили повторный тендер на поиск фирмы, которая изменит надпись и художественный элемент в виде звезды на главной стеле Мемориального комплекса в честь 68 десантников-ольшанцев, расположенного на ул. Адмиральской, на углу с ул. Соборной. Предыдущий тендер пришлось отменить, так как не нашлось ни одного желающего выполнить эти работы.

                                Об этом «Новости-N» узнали из данных системы «Прозорро».

                                Ожидаемая стоимость работ — 672 011 гривен. Заказчиком выступило коммунальное предприятие «Николаевские парки».
                                Конечный срок подачи тендерных предложений — 11 октября, начало аукциона назначено на 14 октября.

                                Сейчас на стеле написано: «Вечная слава героям, павшим за нашу советскую родину». После изменений там будет: «Вічна слава героям, полеглим за Батьківщину». Звезду заменят на венок с датами Второй мировой войны (1939–1945).

                                В техническом задании опубликовано описание того, как должна выглядеть стела после выполнения работ.

                                Коментар

                                Working...
                                X