IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Опубликованы кадры последствий удара по эшелону ВСУ в Харьковской области

    В сети появились видеокадры, демонстрирующие последствия ракетного удара по воинскому эшелону Вооружённых сил Украины, находившемуся на железнодорожной станции "Барвенково" в Харьковской области. На кадрах можно наблюдать значительные разрушения: сгоревшую военную технику, поврежденные вагоны и остатки детонирующих боеприпасов.



    Согласно источникам, удар был нанесен высокоточным оружием – ОТРК «Искандер-М», что привело к значительным потерям среди техники и боеприпасов ВСУ. По предварительным данным, среди разрушенной техники можно увидеть зенитные установки, бронетранспортёры, армейские грузовики и автомобили, используемые для транспортировки личного состава и грузов. Детонация боеприпасов, находившихся на платформе, вызвала масштабное возгорание, которое удалось локализовать только спустя несколько часов.

    "Уничтожение воинских эшелонов значительно затрудняет логистику и снабжение фронтовых подразделений, что оказывает влияние на оперативные возможности ВСУ на линии соприкосновения", — прокомментировал ситуацию аналитик Авиа.про.
    Подробнее на: https://avia.pro/news/opublikovany-k...ovskoy-oblasti

    Коментар


    • "50 мъртви военни съветници на НАТО" - руснаците показаха видео на удар по западняци в Харков - Военни новини 24/7 (warnews247.gr)


      Эммануэль Тодд: Европа должна признать победу России ради выживания — Berliner Zeitung

      Эммануэль Тодд, известный французский историк, считает, что Запад уже проиграл на Украине. В интервью Berliner Zeitung он утверждает, что США и Европа не внушают доверия России, и мир не будет достигнут. Тодд считает, что Европа должна признать мир на условиях России, даже вопреки интересам США, иначе Америка потерпит поражение в глазах всего мира. Он уверен, что именно Германия должна принять решение и добиваться мира, иначе бесконечная война продолжится.

      Тодд подчеркивает, что признание поражения и достижение мира на Украине в интересах Европы. Он уверен, что отказ от продолжения конфликта поможет Европе сосредоточиться на решении внутренних проблем, таких как демографический кризис и социальная нестабильность.
      https://t.me/RVvoenkor/73001
      Last edited by v_tin; 24.07.2024, 09:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
        ....
        Ама както казва старшинката санкциите са полезни за Русия.
        Те са полезни и задграничните идиоти, които само като чуят името на Путин, и се празнят в гащите ... ... три пъти ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

          Тия хора са ментално увредени.Изпращат 18 годишните си деца да мрат,за да може Путин да си играе на император.
          Непълнолетен е лесно да го излъжеш (вербовката очевидно е тогава)
          ама пратен в щурмова рота??? без обучение! На Паника ми мирише или успехи по скръшки

          пп
          ударения вчера ферибот е последния руски такъв в региона, можещ да качва железопътни вагони
          Last edited by satz; 24.07.2024, 09:33.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            Тия хора са ментално увредени.Изпращат 18 годишните си деца да мрат,за да може Путин да си играе на император.

            Коментар


            • 7 милиарда долара загуби на Газпром за 2023г.За пръв път е на загуба от над 25 години.Цената на газа за Китай е 271 долара за кубически метър. За сравнение средната цена, за Европа, на която продаваше Русия газа си бе 450 долара. Добивът на нефт намаля с 1 милион барела на ден спрямо предвоенните добиви, а и цената му е много по-ниска.
              Ама както казва старшинката санкциите са полезни за Русия.

              Коментар


              • Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  А новината че БРИКС се отказва от МВФ и СТО. ....
                  Ми цитирайте я тая новинка. Трудно ли е?

                  (дано не се фрустрирате, ама слухове в бръснарница не са новина, та затова и човеците ползваме цитати )

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                    Да започнем деня с 2 новини от братски Китай
                    1. Средата на август и последната останала китайска банка приключва работа с Московската фондова борса( който разбира знае какво значи това)
                    2. Китай отстранява Русия от 10 годишен съвместен проект за производство на самолет с цел конкуренция на Боинг.
                    А новината че БРИКС се отказва от МВФ и СТО. Същия МВФ който ни натресе борда, присвои българската икономика и ресурси и вече сме завладяна територия.
                    Или пък това.
                    China has signed a significant agreement to build a $1 billion EV plant in Turkey. The facility, to be located in the western province of Manisa, is set to produce up to 150,000 vehicles annually and will create around 5,000 direct jobs.
                    Last edited by bota156; 24.07.2024, 07:53.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • mitko2848, не означава нищо, няма да придобиват руски активи което не е чак толкова лошо защото става източник на конфликт след време както е сега със САЩ понеже те придобиваха много китайски активи. За самолетите - Русия може сама да си ги произвежда, не мисля че Китай ще изнася самолети, те също ги произвеждат за собствените си нужди.
                      - От руска страна периодично се чува, че предстои енергийна криза и тя ще бъде по дълбока, с по голямо влияние и от война. Затова не пускат тръби за износ на енергоносители. Китай ще купува от пазара на който са западните държави, а Русия ще има тези суровини за собствените си нужди, те не са много. Шистовия добив не е нищо повече от изтупване на чувала, доизцеждане на находищата. Руснаците ка инвестирали в много кладенци - сондажи по шистов метод да се добива и вече имат много които са изпомпили. За няколко години и приключват.
                      Last edited by supertrader; 24.07.2024, 07:41.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Да започнем деня с 2 новини от братски Китай
                        1. Средата на август и последната останала китайска банка приключва работа с Московската фондова борса( който разбира знае какво значи това)
                        2. Китай отстранява Русия от 10 годишен съвместен проект за производство на самолет с цел конкуренция на Боинг.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение
                          Лъжеш. Това ти е легендата. Но ДС, и ППО, са те пратили/
                          Не позна, Очевидно е, че Путлер ме изпрати
                          Last edited by mibova; 24.07.2024, 08:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Да разкажем малко Балба онова, дето "не си бил разбирал" (Да бе, точно ти. Чудеса!)
                            1."ППО" = "Първична партийна организация".
                            2.Можел си да си "продадеш душата". Изкупували са на едро. ОСОБЕНО "с буржоазен произход". Едно момче, 1937-ми набор, потомствен ...ъъъ... цар, даже се кле в републиканската ни конституция, писана от кумънизите (предполагам, спомняш си Дедо Мони?)
                            3.Как са "ви продали като бели роби експерти" и защо СЕГА разправяш друго, а не предната си версия, че си бил "избягал"? Така си и кажи, че си ВНЕДРЕН там от БГ НТР, поне за нещо да ти се възхитим. А то, сучеш, усукваш, пък се хвалиш, че ти дарували западна пенсия. Аз на френците се чудя, как не те направиха двоен агент, щеше и от "мащехата" си, България, да бозаеш. Тук едни мои познати, с политикански увлечения,така се изразяват. И са ...прави, ти да видиш!
                            Родината ти се промени, Балба. И...не съм се сещал но, тя би трябвало да те уважава. За службата. А нас, с глупостите си, ни караш да се чудим, на какъв врач да те пращаме.
                            ти не разбра ли, че аз никога не лъжа?
                            Last edited by mibova; 24.07.2024, 08:51.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Не знам какво е това "ППО"

                              Искаха да ме завербуват за комсомолски секретар, защото бях добър студент
                              Прецених, че тази работа не е за мен - по-добре се чувствах
                              в библиотеките на ВМЕИ, на БАН и в Националната библиотека,
                              в изчислителните центрове,

                              отколкото на отегчителни комсомолски събрания

                              Пък и с буржоазния си произход не само не исках, а и не можех да направя
                              като некадърните кариеристи - да си продам душата на дявола БКП

                              Все пак продадох душата си - на науката. Инж. => Математик => Докторат - КМН => ст.н.с.
                              Така стана, че ни продадоха на Франция като бели роби експерти - мен и още няколко души.
                              Във Франция разбрах, че съм ЧОВЕК, че имам ПРАВА, и избрах СВОБОДАТА

                              Да разкажем малко Балба онова, дето "не си бил разбирал" (Да бе, точно ти. Чудеса!)
                              1."ППО" = "Първична партийна организация".
                              2.Можел си да си "продадеш душата". Изкупували са на едро. ОСОБЕНО "с буржоазен произход". Едно момче, 1937-ми набор, потомствен ...ъъъ... цар, даже се кле в републиканската ни конституция, писана от кумънизите (предполагам, спомняш си Дедо Мони?)
                              3.Как са "ви продали като бели роби експерти" и защо СЕГА разправяш друго, а не предната си версия, че си бил "избягал"? Така си и кажи, че си ВНЕДРЕН там от БГ НТР, поне за нещо да ти се възхитим. А то, сучеш, усукваш, пък се хвалиш, че ти дарували западна пенсия. Аз на френците се чудя, как не те направиха двоен агент, щеше и от "мащехата" си, България, да бозаеш. Тук едни мои познати, с политикански увлечения,така се изразяват. И са ...прави, ти да видиш!
                              Родината ти се промени, Балба. И...не съм се сещал но, тя би трябвало да те уважава. За службата. А нас, с глупостите си, ни караш да се чудим, на какъв врач да те пращаме.
                              Last edited by Pyramid; 23.07.2024, 23:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Не знам какво е това "ППО"

                                Искаха да ме завербуват за комсомолски секретар, защото бях добър студент
                                Прецених, че тази работа не е за мен - по-добре се чувствах
                                в библиотеките на ВМЕИ, на БАН и в Националната библиотека,
                                в изчислителните центрове,

                                отколкото на отегчителни комсомолски събрания

                                Пък и с буржоазния си произход не само не исках, а и не можех да направя
                                като некадърните кариеристи - да си продам душата на дявола БКП

                                Все пак продадох душата си - на науката. Инж. => Математик => Докторат - КМН => ст.н.с.
                                Така стана, че ни продадоха на Франция като бели роби експерти - мен и още няколко души.
                                Във Франция разбрах, че съм ЧОВЕК, че имам ПРАВА, и избрах СВОБОДАТА

                                Лъжеш. Това ти е легендата. Но ДС, и ППО, са те пратили/
                                Last edited by SKP; 23.07.2024, 22:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X