Първоначално изпратено от petrg5s
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
Смешко, какви поделения ви тресат??? - това са рашисти в Бахмутския ФРОНТ, вероятно на <20км. зад градчето (2 спецназа ако ги набарат и умират без един изстрел в защита - чуй ги пак - имат там поне 5 машини, а общо нямат два пълнителя с два калашника)
пък вчера по Херсон НЯМАТ ЕДИН ЦЯЛ залп от Град !!! (<40 ракетки са пръцнали)
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
Бях в казармата на нос емине, поделението вече го няма. Но караул давахме с един нож, и един го хвърлял и го счупил, че давахме караул сигурно 1 месец и без нож. Не се впечатлявай толкова, вчера пускаше руснаци въоръжени с берданки, днес 22 човека с 2 автомата, но останалите имат лопати да бият леопардите
пък вчера по Херсон НЯМАТ ЕДИН ЦЯЛ залп от Град !!! (<40 ракетки са пръцнали)
- 6 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от satz Разгледай мнениеПълна скръб Тинче:
"на 22 войника ни останаха 2 автомата и нямаме 2 пълнителя за тях - ПАТРОНИ !!!" (видео)
https://censor.net/ua/video_news/343...rs_to_vse_chto
Коментар
-
Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение
Какво си виждал, бе? Ти през 1989-та жив ли си бил? След 45 години савецка окупация в България нямаше НИЩО - дори Веро и тоалетна хартия, за месо и някоя западна стока да не говорим, магазините бяха съвсем празни, хората припадаха по опашки за по-евтин хляб с няколко стотинки, заплатите бяха по 20-30 долара. Дългът на България беше 100% от мизерния ни БВП, СССР беше изсмукал всичко от нас и трябваше да повтаряме "че ни помага", да маршируваме и възхаваляваме савецките вождове. И на някои мозъците бяха така увредени, че още "виждат" и вярват в розовия социализъм и евтината ядрена енергия. Нормалните хора днес у нас са на опашки към Гърция със заплати от по няколко хиляди лева, неудачниците само бълват с пяна на уста колко било хубаво при савецката окупация, завиждат и злобеят до небесата.
Коментар
-
Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
Още нещо за старшинки ...
Френският Сенат след Националното събрание (долната камара на парламента) одобри законопроекта за военното планиране за периода 2024-2030 г., съобщи в. "Експрес".
Общият бюджет за отбрана, предвиден за тези седем години, ще възлезе на рекордните 413,3 млрд. евро, включително 13,3 млрд. евро за извънбюджетни разходи. Това е с 40% повече в сравнение с предишния дългосрочен план.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
Bild публикува подробности за плана за отбрана на НАТО, приет в случай на руско нападение:- Планът предвижда разполагането на 300 000 военнослужещи във висока степен на готовност. Освен това главнокомандващият силите на НАТО в Европа ще може да взема някои решения без допълнителни консултации с Алианса в случай на заплаха
- Планът отрежда важна роля и на отбранителните планове на Германия: страната трябва да се превърне в най-важния логистичен център за силите на Алианса, като се обсъжда и възможността за откриване на втори щаб на сухопътните сили на НАТО във Висбаден, Германия, в допълнение към съществуващия щаб в Измир, Турция.
- Някои страни от Алианса ще поемат защитата на съюзниците от източния фланг: Германия ще защитава Литва, Обединеното кралство - Естония, а Канада - Латвия. Освен това алиансът възнамерява да се защити от актове на саботаж и диверсия, като засили защитата на тръбопроводите и другата критична инфраструктура
- Съюзниците възнамеряват да укрепят частите за тежко въоръжение, за да могат да водят тежки боеве, да разработят системи за противовъздушна отбрана и да увеличат запасите от ракети с голям обсег и артилерийски системи.
- Членовете на НАТО потвърдиха ангажимента си да увеличат разходите за отбрана до минимум 2 % от своя БВП.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеГерманското правителство разшири до 4 млрд. евро поръчката на най-големия оръжеен концерн в страната Rheinmetall за производство на боеприпаси за танкове Leopard 2, съобщават германските медии.
Договорът е за седем години - до 2030 г. В рамките му ще бъдат произведени няколкостотин хиляди снаряди за нуждите на Бундесвера. Споразумението предвижда и доставката на определен брой от тях за Украйна. Точните цифри не са назовани.
Коментар
-
Пълна скръб Тинче:
"на 22 войника ни останаха 2 автомата и нямаме 2 пълнителя за тях - ПАТРОНИ !!!" (видео)
https://censor.net/ua/video_news/343...rs_to_vse_chto
- 4 Харесвания
Коментар
-
В учебном центре военнослужащие по контракту получают денежное довольствие в размере от 30 до 45 тысяч рублей, при заключении контракта на срок от одного года – единовременно 195 тысяч рублей.
В зоне специальной военной операции в зависимости от воинского звания, должности и выслуги лет денежное довольствие для контрактников составляет от 170 до 200 тысяч рублей; за уничтожение или захват вооружения и военной техники противника – от 50 тысяч до 1 млн рублей; за каждый километр продвижения в составе штурмовых отрядов – 50 тысяч рублей. Существуют также ежедневные выплаты за участие в активных наступательных действиях – 8 тысяч рублей.
https://sevastopol.su/news/v-sevasto...-kontraktnikam
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеЕрдоган се оказа по-добър шахъматист от Путлер
Ердоган купи С-400, предаде компонентите на НАТО,
и сега НАТОвските ракети си летят спокойно
Коментар
Коментар