IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като говорим за тероризъм да видим кои са терористите !

    Менахем Бегин, министър-председател на Израел, описва методите, чрез които евреите създават своята държава, в съобщение до израелския Генерален щаб през 1948 г.

    „Ние трябва да използваме терор, убийства, заплахи, конфискация на земята и орязване на всички социални услуги, за да отървем Галилея от арабското ѝ население” (May 1948, to the General Staff. From Ben-Gurion, A Biography, by Michael Ben-Zohar,).

    Бегин е терорист от еврейската терористична организация Иргун, отговорна за множество атентати и убийства на хиляди хора. В края на 1943 година той става ръководител на Иргун и в това си качество провозгласява въстание против английското присъствие, започва нападения и терористични акции против английските войски, власти и учреждения (най-известен е взрива в йерусалимския хотел „Цар Давид“, при който загиват 91 души от различни националности). Англичаните обявяват награда за главата му в размер 10,000 паунда (30,000 долара), огромна за онова време сума.

    Впоследствие, в едно от интервютата на въпрос, дали той и Ясер Арафат се явяват терористи, Бегин отговаря: „Аз съм терорист, а той — бандит!“.

    За многобройните си престъпления през 1978 г. той получава... нобелова награда за мир!!! Този абсурден факт всъщност показва истинската стойност на нобеловите награди, чието притежание евреите считат за най-меродавен атестат за своята „суперинтелигентност”.

    Еврейският тероризъм от времето на „основаването” на еврейската държава, е едно напълно неизвестно на обществеността явление, което старателно се избягва от средствата за информация. През този период еврейските терористични организации използват политика на тотален терор срещу британските власти в подмандатната територия Палестина, срещу мирни граждани, включително жени и деца. Организират се показни разстрели, обесвания, мъчения, кланета и бомбени нападения над тържища, магазини, автобуси, влакове, пазари, рафинерии, обществени места и сгради и т. н.

    Ето какво казва бившият израелски премиер Давид Бен-Гурион за основанията на палестинците да се борят срещу Израел:

    „Защо арабите трябва да се примиряват? Ако аз бях арабски лидер, никога нямаше да се пазаря с Израел. Това е естествено: ние взехме страната им. Разбира се, Бог ни я обеща, но това какво трябва да означава за тях? Нашият Бог не е техен. Ние дойдохме от Израел, това е вярно, но това бе преди две хиляди години, и какво им пука на тях? Имаше антисемитизъм, нацизъм, Хитлер, Аушвиц, но каква е тяхната вина за това? Те виждат само едно нещо: ние дойдохме тук и откраднахме тяхната земя. Защо те трябва да приемат това? Те може да забравят след едно или две поколения, но за момента няма такъв шанс. Много е просто: ние трябва да останем силни и да поддържаме силна армия. Това е цялата ни политика. В противен случай арабите ще ни унищожат” (The Jewish Paradox : A Personal Memoir (1978) by Nahum Goldmann, as translated by Steve Cox, pp 99-100 ISBN 0-448-15166-9)

    За еврейската безпардонност и надменност говорят думите на друг израелски премиер-министър – Ариел Шарон

    „Израел може да има правото да поставя другите на изпитание, но със сигурност никой няма правото да поставя еврейския народ и държавата Израел на съд”. (25 March, 2001, quoted in BBC News Online). Тези изявления недвусмислено показват, че евреите се чувстват над другите, че те не подлежат на оценяване, а още по-малко на съд от други народи.


    Американско-еврейският хуманист, анализатор, писател и научен сътрудник на Центъра за Изследване на Глобализацията Stephen Lendman (виж SteveLendmanBlog)

    пише в своята статия „Държавният терор: официална израелска политика” (State Terror: Official Israeli Policy) следното:

    Израелският държавен терор е насочен безмилостно срещу палестинците. Инцидентите включват военни престъпления, престъпления срещу човечеството, геноцид, кражба на земя, институционализиран расизъм, потисничество, сплашване, военна окупация и презрение към всички установени норми на правните принципи и демократичните ценности”.

    „Ежедневните израелски репресии обясняват какво движи освободителните борби (на палестинците – В. К.).

    „Колко дълго тези престъпления ще остават ненаказани? Кога международните органи и лидери ще се намесят?

    Палестинците са хора като израелците. Международното право им предоставя равни права. Отричането им изисква виновните лица да бъдат държани отговорни. Израел върши безнаказани убийства прекалено дълго време. Палестина е осеяна с трупове като доказателство. Време е да се покаже, че те не са умрели напразно”.


    В друг свой материал, озаглавен „Близкоизточният конфликт: да живееш с врага” (Middle East Conflict: Living With The Enemy), Стивън Лендмън продължава своята дисекция на израелската стратегия на бруталността спрямо местното арабско население:

    „Как палестинците се оправят всеки ден? Как се справят със спонсорираното от държавата отричане на техните права? Как оцеляват в задушаващите условия?

    Къде ще живеят, след като Израел краде всички части на Юдея и Самария, които си пожелае? Времето, когато палестинците са живели мирно в продължение на векове, бързо изчезва.

    Само по хълмовете край Хеброн 13 палестински селища са определени за събаряне. Техните жители са изправени пред изгонване. То предстои. Разрушаванията и изселванията достигат тригодишен връх.

    Израелския комитет срещу разрушаване на домове (ICAHD – Israeli Committee Against House Demolitions) свидетелства, че Израел е унищожил 467 сгради и 140 къщи само през 2012 г. Над 700 палестинци са били изселени.

    От 1967 г. Израел унищожава около 27 хиляди палестински сдания. Информацията идва от израелското министерство на вътрешните работи, Йерусалимската община, гражданската администрация, органи и агенции на ООН , палестински, израелски и международни групи за защита правата на човека, теренните наблюдения на ICAHD и други източници.

    Разрушаването на всяка сграда е незаконно. Частната собственост е била унищожена. Жителите са изгонени и разселени...

    Това отразява десетилетия на институционализирано потисничество срещу хора, чието единствено престъпление е, че не са евреи. Израел иска палестинската земя за разширяване на колонизацията, за търговско разработване, за затворени военни зони, както и за други цели. Неевреите са изключени. Какво по-добро определение за апартейд.


    Имено брутално нехуманното отношение към палестинците и чувството им за безизходица, породена от безнаказаността на престъпниците, ги радикализира до степен да жертват живота си в самоубийствени атентати. Тези демонстративни жестове са последен отчаян опит да отвърнат на могъщия си, по-многоброен, по-добре въоръжен и недосегаем враг, единствената останала им възможност да покажат на света, забравил удобно за тях, че все още съществуват.

    Тези измъчени хора са доведени до абсурдното състояние да се легитимират пред световната общественост, да заявят за своето угнетително положение и окаяно състояние, до които ги е докарала нечовешката израелска политика, чрез собствената си смърт. Но достойни за съжаление са онези, които безрезервно подкрепят тази позорна политика, обричайки милиони хора на издевателствата на израелските евреи.

    Да се обвиняват палестинците, че хвърлят камъни, че изстрелват самоделните си ракети, че се самовзривяват е безобразно лицемерие при положение, че Израел е окупирал техните земи, прогонил ги е с жесток терор от домовете им и ги подлага всекидневно на унижения от всякакъв род. Подобни актове могат да бъдат открити в историята на всички народи, попаднали под тежка окупация. И никой няма право да ги обвинява, че с оскъдните налични средства и ограничени възможности са се борили и се борят за правото си на свобода.

    В рамките на Палестина Израел работи за разкъсване на населението. Западният бряг е разделен на 227 отделни анклави, откъснати едни от други чрез пътищата, предназначени само за евреи-заселници и огради, както и от разделителната стена на Западния бряг. Международния съд обяви тази стена за незаконна. Отделните анклави служат за ограничаване на палестинското движение вътре в тях и извън рамките им чрез широко използване на военни контролно-пропускателни пунктове. В Палестина държавата Израел всекидневно нарушава правата на палестинците за свободното придвижване. Това е в противоречие с член 13, подраздели 1 и 2 на Всеобщата декларация за човешките права на ООН (The Universal Declaration of Human Rights), според които всеки индивид има правото свободно да се движи вътре или извън своята държава.

    Last edited by neon7; 23.10.2023, 22:19.

    Коментар


    • Днес, 18:07
      Този коментар от ratten е изтрит от Andi11
      Причина: Неприемливо съдържание.

      анди, заради такива неща,
      хората масово не научават истината
      а само това, което "трябва" да знаят
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Не са 300000, ами са 3 милиона. Минимум. Ама наистина бе. Чуй какво ти пее радиото.
        Да си комунист е истинска трагедия
        Хем си прост, хем некадърен, че и завистлив

        Коментар


        • Едно време беше човек с който може да се говори, сега чак се чудя как се набива в куци каузи.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Mateev, що не спрете наистина с глупостите, може да се оправят нещата. Никак не вървят в посока добре, все по зле и по зле става.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev
              Защо всеки един човек от този форум, който от дълги години лично съм го класифицирал като отрепка, сега с войната в Украйна и Палестина зае позицията на ПОДДРЪЖНИК НА ТЕРОРИЗМА? Няма нито едно изключение.

              Извод - Отрепките винаги са си били отрепки. Така са си по рождение и си им личи отвсякъде независимо дали има война някъде или не. Тези отрепки във всяка една тема и по всеки един повод се изявяват като отрепки. Винаги лъжат, винаги мамят, винаги са конфликтни личности във всяка една тема. Винаги някой им е крив и виновен за собствената им некадърност.
              Възхитително. ХвалА!
              Last edited by Pyramid; 23.10.2023, 20:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Я! Изведнъж, започна да става проблем да опазиш мирните жители. А в Украйна не е, там само ходят кръволоци, гледат как да изядат поредния.
                Руската армия си стои в Русия, изобщо не са ги пускали в Украйна. Те не искат да умират за да пазят хора които са във война с тях. Имат изказвания и казват - спрете с това с братята, щом ние трябва да водим война с тях значи там братя нямаме. Ако ги пуснат онези ще дадат заето. Режима в Киев постоянно говори глупости, сякаш марсианци умират в тези военни действия, а не граждани на страната.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                  Дай бърз и лесен вариант за унищожаване на Хамас. Ако е без загуба на цивилните, които ги крият/при които се крият, ще спечелиш Нобел за мир. Лично ще те номинирам.
                  Я! Изведнъж, започна да става проблем да опазиш мирните жители. А в Украйна не е, там само ходят кръволоци, гледат как да изядат поредния.

                  Коментар


                  • Gerasim_Burgaski, за България е добре Украйна да се разпадне, да бъдат присъединени повечето към съседни по цивилизовани държави, в случая Русия няма нищо общо освен че ще си прибере руснаците при себе си. Което не е добре, а е просто СУПЕР ЯКО. Тази държава в този и вид никога няма да се цивилизова, тази престъпност винаги ще я държи на дъното. Съжалявам много но не мога да подкрепям хора които изнудват сънародниците си за пари и представляват властта там, която праща на фронта. Всички в Европа са възмутени от тях, в САЩ просто не знаят на кого си дават парите и са много далече. Всички украинци които са успели да се измъкнат от този режим обясняват в другите държави това нещо - как там властта ги изнудва за пари, как ги рекетират. И казват че половината украинци са избягали. Жертвите от войната са капка в сравнение с тези милиони, десетки милиони които са прогонени.
                    Last edited by supertrader; 23.10.2023, 18:53.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

                      С всеки изминал дн се убеждавамe , че руската дивотия в Украйна ще доведе до окончателен разпад на "Империята на Злото2"/ Путлерова Русия / При почти десетгодишният конфликт / руско -съветско присъствие в Афганистан официално Мисква дава 16-17 хиляди "Груз-200" при население на бившия СССР от около 270 милиона души/!Путлерова Русия е около 145 милиона , а жертвите вече гонят 300 хиляди души и казано с други думи Русия ще излезе от тази война демографски, социално и икономически разбита!
                      Не са 300000, ами са 3 милиона. Минимум. Ама наистина бе. Чуй какво ти пее радиото.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        Имам въпрос, към подкрепящите фашистките действия на Израел:

                        Всичките ли убити 2000 деца са членове на Хамас?
                        И всичките ли над 3000 убити възрастни са били активисти на Хамас?

                        Това, което прави в момента Израел има само едно име:

                        ГЕНОЦИД
                        Дай бърз и лесен вариант за унищожаване на Хамас. Ако е без загуба на цивилните, които ги крият/при които се крият, ще спечелиш Нобел за мир. Лично ще те номинирам.

                        Коментар


                        • Швеция ще е до дни в NATO!!!
                          Поредният геополитически "успех" на кремълZкия режим.
                          Click image for larger version

Name:	F9IXGS_XEAAYFCn.jpg
Views:	1
Size:	65.5 КБ
ID:	4122838

                          Коментар


                          • Инстаграм извинился за то, что слово «палестинец» автоматически заменялось на «террорист» при переводе с арабского на английский

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Украйна е затънала в организирана престъпност, при тях тя се яви след разпада на соц.лагера както и при нас и при всички, с изключение може би на Чехия и Унгария. Но те 30 години живели по законите на мутрите. Нямат държава украинците, те затова се плюха на петите и половината се махнаха от отечеството.
                              С всеки изминал дн се убеждавамe , че руската дивотия в Украйна ще доведе до окончателен разпад на "Империята на Злото2"/ Путлерова Русия / При почти десетгодишният конфликт / руско -съветско присъствие в Афганистан официално Мисква дава 16-17 хиляди "Груз-200" при население на бившия СССР от около 270 милиона души/!Путлерова Русия е около 145 милиона , а жертвите вече гонят 300 хиляди души и казано с други думи Русия ще излезе от тази война демографски, социално и икономически разбита!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                В единия край по цивилизованост е Чехия, в другия край пълна противоположност е Украйна. Русия ги бие по цивилизованост отвсякъде, те има това нещо - всички услуги за гражданите на едно място..кога в Украйна държавата ще е направила такива неща за хората ? Значи Русия върви в посока Чехия, с украинците са се развели..Това тяхното е семейна свада с участието на световните мангали дошли да окажат съдействие на простотията и нецивилизоваността. Има много свестни, нормални украинци обаче представите им за държава и какво трябва да прави тя за гражданите си са сбъркани, трябват им уроци и да видят другите държави какво правят за гражданите си.
                                Точно така, колхозничката, поредният тотално разрушен град, който руснаците искат да завладеят, да построят няколко блока на мястото на разрушените, и да започнат да раздават ключове на новодомци, а не на хората, които апартаменти са разрушили. Украинците - етнически руснаци, вече се обънаха против вас - ограбихте ги, избихте мъжете им, синовете им, децата им са сараци, огромната част - прокудени из всички краища на Европа. Роснацисти! А бг лизачите им сте дори още по-големи нацисти!

                                Коментар

                                Working...
                                X