IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Ще ядете боя накрая от Главния конструктор, ще има ремонт..ремонт..
    Ти отдавна си за ремонт на ремонта ...
    Не е препоръка за каквото и да било.

    Коментар


    • Около 15 тона обеднен уран е бил хвърлен върху Сърбия по време на бомбардировките на НАТО през 1999 г. Гръцки експерти са регистрирали близо 30% скок на равнищата на радиоктивност, много повече от необходимото за причиняването на рак и генетични изменения, което води до раждането на деца с физически и умствени увреждания.
      Има НЯКОЛКО ПЪТИ повече болни от рак спрямо преди войната.
      За ФАЛУДЖА не ми се търси
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Не ми се занимава, потърси в интернет каква е твърдостта на урана и на стоманата, това е налична много пъти, на много места информация..Ако тези снаряди не замърсяваха те нямаше да скочат като ужилени. Не знам дали е вярно но съм попадал на твърдения на хора които са имали познати и близки участвали във военни конфликти в които са използвани такива боеприпаси, потърси си и това - между една година и три години максимум после пишеха.
          Умните глави по света и учените считат снарядите с обеднен уран за безопасни, но един невежа от руската пропаганда продължава да се прави на велик и да плещи простотия след простотия.

          Снарядите са си безопасни, не са забранени, и си ги има във всяка една армия по света, включително и в руската. И да, в Украйна вече са използвани и от двете воюващи страни и какво от това? Никой досега не е разбрал, ама пропагандата в един момент реши да направи от мухата слон, а невежите пропагандисти започнаха да си измислят всякакви простотии, щото този слон да изглежда по-голям.

          Коментар


          • Ще ядете боя накрая от Главния конструктор, ще има ремонт..ремонт..
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Mateev, ти сега не ми обяснявай на мен колко е здравословен обеднения уран. Като влезеш в супермаркета по рафтовете - обеднен уран, до обеднен уран само нали.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Ти изобщо внимаваш ли? Те започнаха с евакуациите, още преди да нахлуят.
                Хайде намери ми в нета някой да е бил евакуиран и да пише че украинците са правили евакуации на населението там ? Защото не съм видял и един клип на някой с подобно твърдение. Само има за евакуация на стоката от магазини да не попаднела в ръцете на врага - руснаците. Един клип ми намери в който някоя украинка, украинец да каже че са от тези области и управата в Киев ги е евакуирала организирано и признавам че не съм в час.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Твърдостта -едно на ръка но, е по-плътен а, значи, вкарва повече енергия в точката на удара. ЗАТОВА, уранът е пи-бронебоен. Също толкова бронебоен, е и волфрамът но, се обработва много по-трудно, т.к.е страшно твърд и се топи над 3400°С. Ако бих бил на руснаците, предупреждавам ингилизите че, ще им устроя радиоактивно заразяване, изпратят ли такива снаряди, и гледам. Един да гръмне в Украйна, изсипвам им няколко тона ниско над земята, да знаят, че няма майтап.
                  Обеднения уран има много по-ниска радиоактивност, защото е с много по-ниска концентрация дори и от съдържанието му в рудата. В Сърбия и Ирак, където масово се използваха такива снаряди, околния радиоактивен фон е много по-нисък отколкото например някои области в Украйна, които светят доста повече още от времето на Чернобил. При всички случаи обаче говорим за безопасни нива на околния радиоактивен фон.

                  Ако въобще има някаква опасност от обеднения уран, то тя е за отравяне, а не за облъчване. Той е силно токсичен и ако се вдиша въздуха в близост до току-що взривен танк, това наистина може да доведе до сериозни здравословни проблеми. Затова войниците трябва да знаят и да не се доближават до такива танкове. След първият дъжд обаче всичката пепел и прах отива в земята и въздухът става безопасен за дишане.

                  За който не знае, когато говорим за обеднен уран, всъщност говорим за почти безопасния обикновен U238, в който обаче има примеси от опасния U235. Обедняване на урана всъщност означава намаляване на съдържанието на U235 под нивото на природната концентрация, която е 0.711%. Съвременните технологии са все по-добри и по-добри и намаляват този процент дори до 0.1%.

                  Иначе U238 има период на полуразпад от 4.5 милиарда години, което автоматично означава, че на практика няма никакво радиационно излъчване. Тоест това е най-обикновен метал с висока плътност и висока твърдост. Проблем са само малките количества U235 в него, но посредством обедняване те стават още по-малки, почти нищожни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Всички се смеят на невежеството ти, но въпреки това продължаваш да плещиш глупост след глупост дори и когато ти се предоставят доказателства.
                    Не ми се занимава, потърси в интернет каква е твърдостта на урана и на стоманата, това е налична много пъти, на много места информация..Ако тези снаряди не замърсяваха те нямаше да скочат като ужилени. Не знам дали е вярно но съм попадал на твърдения на хора които са имали познати и близки участвали във военни конфликти в които са използвани такива боеприпаси, потърси си и това - между една година и три години максимум после пишеха.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Урана е с по ниска твърдост от стоманата, близо са по твърдост, няма как конвенционалния снаряд който е с по добра аеродинамика да развива по малка скорост..Пак глупости като за дроновете. Дроновете са за транспортиране на товари и хора ще ги направят, не са за да се избиваме.
                      Всички се смеят на невежеството ти, но въпреки това продължаваш да плещиш глупост след глупост дори и когато ти се предоставят доказателства.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Не знам, ако на руснаците им пука повече за хората трябваше да евакуират всички хора от този военен полигон който се направи там. Защото няма какво да се лъжем, че това там е военен полигон. И не се прави някъде където има индустрия, скъпи фабрики които може да се разрушат, а при най бедните които нищо нямат и без това. Така че проява на хуманизъм е единственно евакуацията. А и територията и планетата въобще не са наши, ние сме временни ползуватели на всичко. Така че никой няма територия. Още ВСВ е много странна война, най силните с несравнимо по добро оръжие нападат най слабите и губят.
                        Ти изобщо внимаваш ли? Те започнаха с евакуациите, още преди да нахлуят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Урана е с по ниска твърдост от стоманата, близо са по твърдост, няма как конвенционалния снаряд който е с по добра аеродинамика да развива по малка скорост..Пак глупости като за дроновете. Дроновете са за транспортиране на товари и хора ще ги направят, не са за да се избиваме.
                          Твърдостта -едно на ръка но, е по-плътен а, значи, вкарва повече енергия в точката на удара. ЗАТОВА, уранът е пи-бронебоен. Също толкова бронебоен, е и волфрамът но, се обработва много по-трудно, т.к.е страшно твърд и се топи над 3400°С. Ако бих бил на руснаците, предупреждавам ингилизите че, ще им устроя радиоактивно заразяване, изпратят ли такива снаряди, и гледам. Един да гръмне в Украйна, изсипвам им няколко тона ниско над земята, да знаят, че няма майтап.

                          Коментар


                          • Не знам, ако на руснаците им пука повече за хората трябваше да евакуират всички хора от този военен полигон който се направи там. Защото няма какво да се лъжем, че това там е военен полигон. И не се прави някъде където има индустрия, скъпи фабрики които може да се разрушат, а при най бедните които нищо нямат и без това. Така че проява на хуманизъм е единственно евакуацията. А и територията и планетата въобще не са наши, ние сме временни ползуватели на всичко. Така че никой няма територия. Още ВСВ е много странна война, най силните с несравнимо по добро оръжие нападат най слабите и губят.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • България ще продава огромни количества боеприпаси на Украйна чрез посредници. Това може значително да повлияе на хода на войната.

                              Това заяви бившият български министър на отбраната Бойко Ноев в интервю за bTV, съобщава Euroactiv.

                              Според съобщенията временното българско министерство на отбраната ще предаде стари боеприпаси на стойност близо 175 млн. евро на държавния военен завод ВМЗ, като в замяна ще получи нови боеприпаси.

                              "Това е най-голямото превъоръжаване на българските сухопътни сили в най-новата история. Става въпрос за огромно количество боеприпаси - стотици хиляди. Има огромно увеличение на цената на боеприпасите, а ВМЗ ще продаде тези боеприпаси чрез посредници на Украйна", добави бившият министър.

                              Българската армия разполага със запаси от боеприпаси от съветски тип, от които украинската армия се нуждае.

                              "Това е количеството боеприпаси, което може да обърне хода на войната в някои направления на украинския фронт", каза Ноев.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Тия съвсем изкукуригаха ...

                                Друга путлеристка, Марго Симонян, като цяло се "отбеляза" с невероятното твърдение, че Русия може да "купи Украйна" за замразените си активи в Европа.
                                Думата репарации, обаче нещо влезе в ефира на Путинистан... Пък репарации се плащат кога ?

                                Коментар

                                Working...
                                X