IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Соловьев после саммита НАТО: "Захреначить по Парижу! Ударит по Лондону! Стереть с лица земли нацистские города Германии!". ВИДЕО https://censor.net/ua/v3430823

    Коментар




    • Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
        Забавни колажи могат да се правят на тема простотиите, които твори Путин... но серизоно - мислиш ли, че наистина Русия е имала планове или би нахлула примерно във Финландия или Швеция ? И децата знаят, че това са елементарни опорки....
        В едно и също изречение пишеш за простотиите на Путин и за това как не може да направи други простотии

        Хващаш първия полет към Хелзинки и им обясняваш на място на финландците за опорките и децата през 1939/1940 ...
        Не е препоръка за каквото и да било.

        Коментар


        • Совет НАТО-Украина перестанет существовать, потому что исчезнет одна из сторон, — Медведев

          13.07.2023 - 7:32

          Заместитель председатель Совета безопасности Российской Федерации Дмитрий Медведев заявил, что совет НАТО-Украина перестанет существовать по причине исчезновения одной из сторон.


          «Создан Совет НАТО-Украина. Напомним, что в 2002 году был создан Совет Россия-НАТО. Чем все закончилось, хорошо известно. Сейчас Альянс и наша страна находятся на грани (точнее, за ее пределами) войны.

          На этот раз все закончится иначе. Совет перестанет существовать, потому что исчезнет одна из сторон»,
          — написал политик в Twitter.

          Экс-президент оставил своих подписчиков гадать, суждено ли исчезнуть альянсу или «незалежной».

          https://rusvesna.su/news/1689223097

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            ,Руската икономика нито е джудже, нито е толкова лесно да я смажеш със санкции.
            Махни полезните изкопаеми и е жива умряла.

            Другата плява няма да коментирам. Ти следи кога Т-34 ще излезе на фронта. Това ще е знак, че 8-кратното увеличение е поредната показуха

            п.п. Случайно да си наясно, че НАТО дава под 1% от годишният си бюджет на Украйна. Повтарям годишния. И казваш на пРосия и било много трудно. Ами ако станат два процента, м
            Не е препоръка за каквото и да било.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              Ами хайде де, как да е висока дискусията при ползван изказ "соросоидски опорки"
              Рогозин и кадирката като не стигат, не помните ли лично путлер какви ракети как рекламираше че ще прилага върху чия територия?

              Какво мислите за ползваното хим.оръжие на териториите на поне три държави от НАТО?
              Ами държавите от НАТО да не ползват хим.
              оръжие, тогава. Странен човек.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                Ами според мен или имаш погрешни данни или просто имаш "пожелателно" мислене:


                Явно недооценяваш икономическата мощ на САЩ и ЕС като техни васали.... Дори да отделят малка част за войната, това са десетки милиарди, а това НЯМА толкова съществено да им обърка живота.... не стоят така обаче нещата с Русия...
                Мощта на щатите и васалите им е при съблюдение на няколко условия, които, за тяхна зла беда, се объркаха. И няма вече нито евтини суровини, нито енергия, нито собствени складови наличности, необходими за дълга война с висока интензивност (дадоха на Украйна, и снарядите заминаха, а нови биха могли да натрупат до около 2030-та година, според Столтенберг.Разбира се, и на Русия не и е леко но, големи са, ще се оправят. И милиарди имат, и физическия ресурс. Дори с танковете, спомените ти за около 200 бр.годишно, са верни...за периода преди 2022. НЕ КОЛЕКЦИОНИРАМ линкове (основно, работя мои си неща) но, гледах по ютуб доклад на Шойгу пред Путин ли беше, или пред съвета им за сигурност и той там сподели това число. Оказва се, като цяло, са увеличили десетократно военното си производство за боеприпаси, 8-кратно за танкове и бронирани машини, около 2,8 пъти - на хеликоптери и 3+ пъти - на самолети. Имаше и други числа но, нали ти казах, правя свои си работи и тик е, което се промъкне до съзнанието ми. А, за старите танкове...Русия, преди СВО, имаше между 12000 и 13000 (САМО ТАНКОВЕ) но, това Е РАЗХВЪРЛЯНО ПО ОГРОМНАТА И ТЕРИТОРИЯ. И тук, понеже са изгубили някакъв брой, вземат, КОЕТО Е НА НАЙ-КЪСО РАЗСТОЯНИЕ до бойната линия. Може би, са им пстанали повече стари машини по складовете, знам ли. В Украйна , вече и старите свършиха. Междувременно, руснаците ремонтират и подвозват нови бройки от завода. На Украйна и десета част от това, не могат да и го доставят. Нито Европа, щото няма просто, нито щатите, по техни си причини. Гадно е, трудно е но, ОПРЕДЕЛВНО, Руската икономика нито е джудже, нито е толкова лесно да я смажеш със санкции. Работи под всякакви от десетилетия и още я има. ФИЗИЧЕСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ на руската военна индустрия са събудени и вече работят 24/7 а може още И да се удвоят.
                НЕ ЗНАМ със сигурност, какво точно и кога ще стане но, най-простото е да се отрежат пътищата за постъпване на оръжие към Украйна и оттам насетне, не я виждам.
                НЕ СЪМ ИСКАЛ ТАЗИ ВОЙНА И ВЯРВАМ, ЧЕ Е ЛОШО НЕЩО ИЗНАЧАЛНО. НО, СЛЕД КАТО ЗАПАДЪТ Я НАЛОЖИ, ще му се наложи да си носи последствията.
                Last edited by Pyramid; 13.07.2023, 11:14.

                Коментар



                • 30 нови какво било за седмица?




                  Click image for larger version

Name:	-55.jpg
Views:	1
Size:	58.5 КБ
ID:	4090171
                  Last edited by satz; 13.07.2023, 10:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                    ...

                    Наистина, хайде да не принизяваме дискусиите на толкова ниско ниво....
                    Ами хайде де, как да е висока дискусията при ползван изказ "соросоидски опорки"
                    Рогозин и кадирката като не стигат, не помните ли лично путлер какви ракети как рекламираше че ще прилага върху чия територия?

                    Какво мислите за ползваното хим.оръжие на териториите на поне три държави от НАТО?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Кадиров и Рогозин ги четяха такива - а не Зеленски
                      и не са манипулации - кадирката съвсем официално си го рече.
                      https://www.bgonair.bg/a/4-world/294...sht-za-orazhie
                      Ама ти серизно ли даваш това като довод ?

                      Дано оня малоумния и с коефициент на интелигентност на червей Кадиров, тогава не обяви война на Империята, че ще ни вкара в голям проблем срещу Дарт Вейдър и Звездата на смъртта....

                      Наистина, хайде да не принизяваме дискусиите на толкова ниско ниво....

                      Коментар


                      • Ами според мен или имаш погрешни данни или просто имаш "пожелателно" мислене:

                        Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        1. Резервът от ХОРА в Украйна е на изчерпване. Просто свършват хората, които, тя "бръква и взема". БРОЯТ МЪЖЕ САМО, в Русия, е кратно на цялото население на Украйна. Малко по-бързо може и да може...ше. НЕ ОСТАВА КОГО ДА ВЗЕМАТ. А, в страната, мъже трябват и за други неща, освен пушки да държат.

                        Не знам как го твърдиш това.... Вероятно си повлиян от писанките на оня "спец" Витанов, дето си мисли, че освен от математика разбира и от военн дело.... Това е единствения източник дето съм виждал, който да твърди, че Украйна няма хора за фронта....

                        При 40 млн. население, от тях 20 млн. мъже, айде в състоание да се бият сигурно са поне 10 млн.... колко да са загубили до момента на фронта - 100 хил., 200 хил.... 300 хил..... Кога според теб ще свършат 10-те милиона (или айде да са 8 или 7 или 5 млн.) ?

                        А в Русия не е така - не знам колко живи останаха от 300-тата хиляди мобилизирани, но ако/когато посвършат ще непопулярна мярка да правят мобилизация на още....

                        Просто човешкия потенциал на двете страни е несравним в конректната ситуация - мобилазация на едните и ограничена военна операция с професионални войници от другата....



                        2. Изкарването на старите танкове значи че, ги използват ВЕДНАГА И ПО НАЗНАЧЕНИЕ . Което, в Украйна, няма как да стане, просто, щото там и стари толкова не останаха а, НОВИ, Русия вече произвежда по 31-32/седмично/. ПАРЯТ, ОТ ЗАВОДА.

                        Изкарват стари бракувани танкове единствено защото нямат възможност да вкарат в боя достатъчно нови... според мен повечето читава бронетанкова техника без унищощена или още по-зле - пленена още в първите месеци на войната.

                        Тези данни, които посочваш откъде са ? Дай източник. Защото това, което съм чел е Русия може да изкара до 200 танка годишно ново производство, което е по-скоро 4 на седмица, а не 30+....


                        3.За съюзниците: Руските имат огромна потребност от Русия, а на американците, вече им е писнало от САЩ. Притискат ги, крадат ги, спряха им газта и др.
                        Отново - абсолютно си прав !!! На 1000 % !!!
                        И все пак - съюзниците на украйна помагат, а тези на Русия стоят неутрални....


                        4.Заблуда е "даването на всичко" Щото няма такъв филм. Няма да настоявам в момента, сам ще се убедиш.
                        Не знам защо твърдиш, че е заблуда.
                        Вероятно според мен се бъркаш поради според мен целенасочената стратегия на САЩ да протакат войната за нанесат повече загуби на Русия.... НАРОЧНО не дават всичко и в достатъчни обеми. Ако бяха вкарали накуп и танкове и самолети и далекобойни системи и др., вероятно Украйна би могла да нанесе ударно поражение на Русия и всички да приключи.... Целта е това да не става.

                        Стратегията на САЩ е (нали се сещаш примера с жабата, която ако и подгряваш бавно тенджерата се сварява) е да унищожат повече руснаци и руски ресурси.


                        5. Че съм прав (осъзнаването на факта), не е от значение. Аз не мога да им повлияя, значи, ще стигат до извода сами. Някога, някак. И не е до това, съм ли прав или не. В един момент, окрадена Европа, просто ще няма.какво повече да стори физически и материално, без значение, колко настоява Вашингтон и колко врещи Украйна.,т.к.няма да с а и останали ресурси са поддържа собствения си живот, че и да харизва. И банално, ще спре.
                        Явно недооценяваш икономическата мощ на САЩ и ЕС като техни васали.... Дори да отделят малка част за войната, това са десетки милиарди, а това НЯМА толкова съществено да им обърка живота.... не стоят така обаче нещата с Русия...

                        Коментар


                        • Той Путин ги спира, това е цивилната власт на Русия. Военните им въобще не са такива хора, но това ще стане ясно съвсем скоро.Не биха нападнали Европа, но този конфликт в Украйна който се явява вътрешен руски тях ги изнервя. Те може да говорят каквото си искат украинците, не били руснаци, но 90 процента мислят на руски, руснаци са си и още как.


                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                            .. дето чете Зеленски - "като мине Русия през Украйна и продължава към Берлин и Париж".... Надявам се поне в този форум интелигентността да е на малко по-високо ниво спрямо такива елементарни манипулации....
                            Кадиров и Рогозин ги четяха такива - а не Зеленски
                            и не са манипулации - кадирката съвсем официално си го рече.
                            https://www.bgonair.bg/a/4-world/294...sht-za-orazhie

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Ами логиката беше такава, че Путин очакваше да завладее Киев за една седмица и украинците да не оказват съпротива. Както се случи в Крим. И както се случи в Афганистан, където талибаните превзеха Кабул без бой. Ако е знаел какво ще стане никога нямаше да нападне Украйна. Той не е луд. Просто е имал грешна преценка за украинската армия и военни и надцени собствената си армия.
                              А и дори да полудее тия покрай него не са луди.Той не е едноличен диктатор като Кимчовците в Северна Корея.Изобщо няма да му изпълнят заповедта за атака с ядрено оръжие.
                              В първата част съм съгласен... но визираш само военната гледна точка... и аз смятам, че Путин си е вярвал по необясними прични, че може лесно да завземе огромна държава, вече добре въоръжена и обучена от НАТО.... но аз визирах друго - извън преценката (явно супер грешна) дали може да вземе Украйна, на 1000% е бил наясно с последствията със или без да превземе атакуваната държава - санкции до дупка, лишване от технологии, обричане на населението на изолация и спад в стандарта, блокирани на парични авоари в чужбина, общо взето разрушаване на приличния начин на живот, които са имали......И въпреки всичко това - Путин нападна....

                              За ядрената част - дано не се налага да тестваме теорията ти.... Всички се молим да има кой спре Путин ако наистина изкрейзи, но няма как да знаем дали няма още 10 луди около него (вероятно побрани единствено по този критерий - лоялност и лудост), които да смаятат, че с някакво безумие ще помогнат на Русия.... и тук пак подчертавам не става въпрос дали ще са прави, а дали смятат че са прави....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                                [ATTACH=CONFIG]n4090093[/ATTACH]
                                Забавни колажи могат да се правят на тема простотиите, които твори Путин... но серизоно - мислиш ли, че наистина Русия е имала планове или би нахлула примерно във Финландия или Швеция ? И децата знаят, че това са елементарни опорки....

                                Та СССР НЕ нахлу в тях дори в годините на Варшавския договор, когато вероятно блока на комуниситете е бил доста по-силен от НАТО (за всеки случай, ако примерно НАТО би решила да воюва както сега в Украйна) и е можело да нападнат независимите държави при това с много по-мощна армия спрямо жалкото подобие на армия, което се оказа че имат в момента !

                                Както и да е.... Просто е нелепо като чета разни Соросоидски опорки.
                                Едно е да осъждаме агресията на диктатора Путин.... но съвсем друго е да бълваме глупости в стил американсите речи дето чете Зеленски - "като мине Русия през Украйна и продължава към Берлин и Париж".... Надявам се поне в този форум интелигентността да е на малко по-високо ниво спрямо такива елементарни манипулации....

                                Коментар

                                Working...
                                X