IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение
    Откакто руснаците са пред Харков, цялата хохлодружинка сте моГилизирани. Оптимистични овчи постове. Лозунги.Елементарни лъжи, за първолаци.
    А накрая- руснаците си напредват, троловете си лаят. И всеки сдаден град, хохлите го обявяват, че няма стртегическо значение. Нищо, че са дали за защитата му десетина хиляди живота, и двойно повече ранени.
    С удоволствие ви чета истериите.
    Изглежда, че пишете сатирично произведение за руската инвазия в Украйна, по-специално за ситуацията около Харков. Вие се подигравате с претенциите на руските военни и с абсурдността на техните действия.

    Ето разбивка на това, което казвате:

    "Откакто руснаците са пред Харков, цялата хохлодружинка сте моГилизирани" - Това се превежда като "Тъй като руснаците са пред Харков, цялата украинска армия е мобилизирана". Това е явно преувеличение, тъй като руската армия е много по-голяма и по-добре оборудвана от украинската.
    "Оптимистични овчи постове" - "Оптимистични кози постове" - Това вероятно е игра на думи, тъй като "овчи" (кози) звучи подобно на "офицери" (офицери). Намеквате, че руската армия публикува прекалено оптимистични актуализации в социалните медии.

    "Лозунги" - Вероятно имате предвид руските пропагандни лозунги, които се използват за повишаване на морала и оправдаване на инвазията.

    "Елементарни лъжи" - Това е умен начин да опишете очевидните лъжи и дезинформация на руската армия.
    "А накрая- руснаците си напредват, троловете си лаят" - "И в крайна сметка руснаците напредват, троловете плачат" - Това е хумористичен начин да се опише напредъкът на руската армия и реакциите на нейните поддръжници.

    "И всеки сдаден град, хохлите го обявяват, че няма стртегическо значение" - "И всеки сдаден град, украинците обявяват, че няма стратегическа стойност" - Това е умен начин да се опише реакцията на украинската армия на руското напредване. Те омаловажават значението на всеки превзет град, за да поддържат моралния си дух.

    "Нищо, че са дали за защитата му десетина хиляди живота, и двойно повече ранени" - "Нищо, че са се отказали от защитата му, са десет хиляди живота, и два пъти повече ранени" - Това е в ярък контраст с твърденията на руската армия за минимални жертви. То подчертава човешката цена на войната.

    "С удоволствие ви чета истериите" - "Чета лъжите ви с удоволствие" - Това е интелигентен начин да изразите задоволството си от четенето на руската пропаганда и дезинформация.

    Като цяло сатиричното ви произведение е интелигентна критика на руската пропаганда и абсурдността на действията им по време на инвазията.

    Коментар


    • https://www.youtube.com/watch?v=IT6kVzmIlX8 СОЛНЫШКО: "НУЖНО МЕНЯТЬ ПУТИНА , МЫ ЖИВЕМ ПЛОХО.."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Конфликтът в Украйна е изключително сложен и включва множество фактори, които правят намирането на мирно решение трудно. Ето няколко ключови аспекта на ситуацията: Граници и Контрол


        Вашето мнение, че границата ще бъде там, където са армиите, е често срещано в конфликтни ситуации. Историята показва, че военните действия често определят де факто границите, дори ако те не са официално признати международно. Това важи и за настоящия конфликт в Украйна, където линиите на контрол са динамични и се променят в зависимост от хода на военните действия. Идентичност и Лоялност


        Конфликтът включва и въпроси на идентичност и лоялност. В източните части на Украйна има значително рускоговорящо население, което може да се чувства по-близко до Русия и да има притеснения относно управлението от Киев. Тези хора може да имат сериозни опасения за своята безопасност и права, ако районите им преминат под украински контрол. Политическа Динамика


        Политическата ситуация в Русия също е ключов фактор. Кремъл поддържа значително влияние върху настроенията и действията на проруските сили в Източна Украйна. Промени в политическото ръководство в Москва биха могли да имат сериозни последици за конфликта, но е трудно да се предвиди дали това ще доведе до стабилност или допълнителни усложнения. Страхове и Реалност


        Опасенията, че проруски настроените граждани ще бъдат преследвани или убити, ако районите им бъдат върнати под украински контрол, са реални и допринасят за продължаващото напрежение. Исторически, такива страхове могат да се окажат основателни, особено в контекста на етнически и политически конфликти. Възможности за Мир


        За да се постигне мир, е необходим комплексен подход, който да включва:
        1. Международно посредничество: Включване на международни организации и държави, които могат да играят ролята на неутрални посредници.
        2. Децентрализация и автономия: Възможност за децентрализирано управление или автономия на регионите, което би могло да отговори на местните нужди и да намали напрежението.
        3. Гаранции за права и сигурност: Мерки за защита на правата и сигурността на всички граждани, независимо от етническата или политическата им принадлежност.
        4. Економическа и социална подкрепа: Програми за икономическо възстановяване и социална интеграция, които да помогнат на засегнатите региони да се стабилизират и развиват.
        Заключение


        Постигането на мир в Украйна ще изисква значителни усилия и компромиси от всички страни. Ключово е да се намери решение, което да отчита интересите и безопасността на всички засегнати общности, като същевременно се търси устойчиво политическо и икономическо бъдеще за региона.

        Супер вярно. ИИ-то се оказва по-умно, от цялата хохлодружинка взета заедно.
        От две години това ви се разправя, а вие го отричате.
        Продължавай с плагиатството. Сам се дъниш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          дъ хил, ади фостата
          America is investing in Ukrainian failure


          BY LT. COL. DANIEL L. DAVIS, OPINION CONTRIBUTOR - 05/08/24 8:30 AM ET
          Твърдения за инвестиции на Америка в украинския провал обикновено се свързват с различни политически и икономически интереси, които могат да бъдат интерпретирани по различни начини в зависимост от гледната точка.

          Ето някои възможни интерпретации:

          1. **Икономическа Помощ и Инвестиции**: САЩ може да предоставят финансова помощ и инвестиции в Украйна като част от своята външна политика за насърчаване на стабилност и развитие в региона. Тези инвестиции могат да бъдат насочени към икономически реформи, подобряване на инфраструктурата и подкрепа за гражданското общество.

          2. **Политическа Подкрепа за Украйна**: САЩ могат да подкрепят Украйна в нейните усилия за запазване на суверенитета си и реформиране на държавните институции. Тази подкрепа може да включва дипломатически усилия, обучение на украинските военни сили и подпомагане на противодействието на корупцията.

          3. **Геополитически Интереси**: Външната политика на САЩ може да включва стратегическо ангажиране в региона на Източна Европа с цел контролиране на влиянието на Русия. Инвестициите и подкрепата за Украйна могат да бъдат възприети като средство за укрепване на западния влияние в областта.

          4. **Критика и Спорове**: Определени групи или анализатори могат да критикуват американските инвестиции в Украйна като неефективни или дори като подпомагане на корумпираните елити в страната. Такива гледни точки може да се основават на вярванията, че помощта не достига до тези, които наистина я нуждаят, или че се злоупотребява с нея за политически или лични цели.

          Обаче, важно е да се има предвид, че тези интерпретации са подложени на различни политически и идеологически интереси, и е важно да се анализират със съответното внимание към контекста и източниците на информация.

          Коментар


          • ГЩ на Украйна ще бъде съкратен с 60 процента, част от "уволнените" отиват на фронта

            ©

            Автор: Тереза Герова
            16:20
            2671

            AA
            Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) е провел функционално проучване и е взел решение да оптимизира щатния състав. Той ще бъде намален с 60%, а част от освободените от длъжност ще попълнят войските на фронта. Това обяви началникът на Главното управление за отбранително планиране на ГЩ на ВСУ бригаден генерал Евгений Острянски, предава УНИАН.

            По думите му реформата в Генералния щаб ще укрепи онези структури, които пряко ръководят групировките на войските.

            "Структурата е преди всичко баланс между необходимостта да се реагира на заплахи и възможностите на държавата да поддържа и най-вече да развива въоръжените сили“, отбеляза той.

            Острянский информира, че през февруари-март тази година в ГЩ е извършено функционално обследване, въз основа на резултатите от което е взето решение за оптимизиране на числеността на някои структурни звена и органи за военно управление.

            Той обясни, че този процес включва разформироването на редица военни организационни структури, създаването на нови, както и оптимизирането на съществуващите. Тези мерки ще премахнат дублирането на функции, както и ще намалят числеността на персонала с 60%.

            "Заради освободения личен състав се предвижда допълване на органите за управление на оперативното и тактическо ниво, както и на бойните войскови части, което от своя страна ще даде възможност за ротация на части, които изпълняват бойни задачи. Ние разбираме, че в условията на война преди всичко трябва да се укрепят онези структури, които пряко контролират групировките на войските“, подчерта началникът на Главното управление на отбранителното планиране на ГЩ на ВСУ.

            Коментар


            • Бивш подполковник от американската армия: САЩ инвестират в пълното поражение на Украйна

              ©

              Автор: Тереза Герова
              11:25 / 09.05.2024
              8160


              Фактите и статистиките от войната в Украйна показват, че Киев няма да може да спечели и да си върне териториите, които са попаднали под контрола на Русия, пише пенсионираният подполковник от армията на САЩ Даниел Дейвис в статия за американския вестник The Hill. Той призовава Вашингтон да спре да инвестира в поражението на Украйна и вместо това да приеме реалността, като сложи край на смъртните случаи, унищожаването на градове и загубата на нова територия чрез мирни преговори между Киев и Москва.

              Президентът на САЩ Джо Байдън подписа пакет от чуждестранна помощ на стойност 95 милиарда долара, който включваше помощ за Украйна с голяма фанфара, заявявайки, че това ще "направи Америка по-безопасна, ще направи света по-безопасен“. Докато много поддръжници на Украйна ликуваха за приемането на законопроекта, по-внимателният поглед към фактите и цифрите би трябвало да смекчи ентусиазма им, уверен е пенсионираният подполковник от армията на САЩ.

              Съдейки по числата, отбелязва Дейвис, Украйна "никога няма да спечели войната и никога няма да си върне цялата загубена територия“. Освен това, ако Киев бързо не постигне споразумение чрез преговори при най-добри условия, Украйна в крайна сметка може да претърпи пълно поражение.

              Заради всичко това Дейвис смята, че американската външна политика изглежда заседнала на едно място: вместо да признае и коригира грешките, Вашингтон просто ги игнорира и затвърждава същата стратегия, която вече е довела до провал. Това е напълно очевидно в Украйна. Така Дейвис е уверен, че САЩ биха могли да предотвратят конфликта чрез дипломация.

              Американските власти биха могли да настояват Украйна и Европа да направят всичко възможно, за да изпълнят условията на Минските споразумения. Вместо това, Западът очевидно никога не се е стремял да гарантира, че Украйна спазва условията, а само е използвал споразумението като прикритие за Киев да изгради и обучи своите въоръжени сили, пише авторът на статията. Освен това Вашингтон можеше да работи както с Киев, така и с Москва през декември 2021 година, за да намерят общ език и да постигнат споразумение за предотвратяване на конфликта.

              Киев скоро ще поиска от Вашингтон допълнително финансиране, тъй като 61-те милиарда долара няма да стигнат до края на годината. Но Украйна не трябва да разчита на това, пише бившият подполковник в статията за The Hill. Той призовава Вашингтон да каже на Владимир Зеленски и неговите съюзници истината: "Ние няма да продължим да подкрепяме политики, които не могат да бъдат успешни“.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                То примирие и мир по друг начин сега няма как да се случи, границата ще е там където са армиите. От другата страна са украинци които смятат себе си за руснаци и там ако дойде Украйна те трябва да бягат и да се махат, те затова се бият с Киев. Путин, от Кремъл ще им кажат да се махнат и те ще го направят ли ? Ще тръгнат да свалят тези които управляват в Кремъл. А връщане в Украйна не искат понеже с основание се притесняват че ще ги избият.
                Конфликтът в Украйна е изключително сложен и включва множество фактори, които правят намирането на мирно решение трудно. Ето няколко ключови аспекта на ситуацията: Граници и Контрол

                Вашето мнение, че границата ще бъде там, където са армиите, е често срещано в конфликтни ситуации. Историята показва, че военните действия често определят де факто границите, дори ако те не са официално признати международно. Това важи и за настоящия конфликт в Украйна, където линиите на контрол са динамични и се променят в зависимост от хода на военните действия. Идентичност и Лоялност

                Конфликтът включва и въпроси на идентичност и лоялност. В източните части на Украйна има значително рускоговорящо население, което може да се чувства по-близко до Русия и да има притеснения относно управлението от Киев. Тези хора може да имат сериозни опасения за своята безопасност и права, ако районите им преминат под украински контрол. Политическа Динамика

                Политическата ситуация в Русия също е ключов фактор. Кремъл поддържа значително влияние върху настроенията и действията на проруските сили в Източна Украйна. Промени в политическото ръководство в Москва биха могли да имат сериозни последици за конфликта, но е трудно да се предвиди дали това ще доведе до стабилност или допълнителни усложнения. Страхове и Реалност

                Опасенията, че проруски настроените граждани ще бъдат преследвани или убити, ако районите им бъдат върнати под украински контрол, са реални и допринасят за продължаващото напрежение. Исторически, такива страхове могат да се окажат основателни, особено в контекста на етнически и политически конфликти. Възможности за Мир

                За да се постигне мир, е необходим комплексен подход, който да включва:
                1. Международно посредничество: Включване на международни организации и държави, които могат да играят ролята на неутрални посредници.
                2. Децентрализация и автономия: Възможност за децентрализирано управление или автономия на регионите, което би могло да отговори на местните нужди и да намали напрежението.
                3. Гаранции за права и сигурност: Мерки за защита на правата и сигурността на всички граждани, независимо от етническата или политическата им принадлежност.
                4. Економическа и социална подкрепа: Програми за икономическо възстановяване и социална интеграция, които да помогнат на засегнатите региони да се стабилизират и развиват.
                Заключение

                Постигането на мир в Украйна ще изисква значителни усилия и компромиси от всички страни. Ключово е да се намери решение, което да отчита интересите и безопасността на всички засегнати общности, като същевременно се търси устойчиво политическо и икономическо бъдеще за региона.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Тъй като няма достатъчно нещо, което да плаши руските идиоти, гледащи телевизия, пропагандистите измислиха нов сюжет.

                  Запознайте се с хита на сезона - невероятните зверства на биндеровци от Западна Украйна в Луганска област през далечната 1970 г.

                  Всичко в най-добрите традиции на жанра - маскирани червеноармейци, убит председател, обесена бременна дъщеря-красавица.

                  И това въпреки факта, че последните разпръснати групи на УПА, изолирани в западната част на Украинската ССР, устояват само до 1956 г.

                  Но какво значение има това, защото никой няма да отиде да провери. Главното е да се разкаже за бременната дъщеря на председателя.

                  https://t.me/uniannet/134822
                  Аз гледам, и теб те нищо не плаши. Явно, ти ще разбиеш Путин.
                  - От смях.

                  Коментар


                  • дъ хил, ади фостата
                    America is investing in Ukrainian failure


                    BY LT. COL. DANIEL L. DAVIS, OPINION CONTRIBUTOR - 05/08/24 8:30 AM ET
                    SHAREPOST
                    To great fanfare, President Biden signed the $95 billion foreign aid package late last month claiming it was “going to make America safer. It’s going to make the world safer.” While many Ukraine supporters have celebrated the bill’s passage, a closer examination of relevant facts should temper any excitement; while this cash may enable the Ukrainian Armed Forces (UAF) to continue fighting, it isn’t likely to change the ultimate outcome.

                    By the numbers, Ukraine will never win the war and retake all its lost territory. If Kyiv doesn’t quickly seek a negotiated settlement on the best terms available, Ukraine may ultimately suffer an outright defeat.
                    You would be forgiven for thinking that after the horrendous strategic disaster that was our two-full-decades-in-the-making defeat in Afghanistan, we wouldn’t be in a rush to repeat our flaws. But you would be mistaken. As a colleague recently quipped to me, American foreign policy seems stuck in the “double down” mode, whereby instead of acknowledging errors — and then correcting them — we simply ignore the mistakes and double down on the same policy elements that led to failure in the first place.

                    That unhealthy penchant is on full display in Ukraine. The reality is that this war could have been averted with sober and mature diplomacy by the United States. Though European capitals and Ukrainian leaders have agency and are not free from guilt, Washington unquestionably drives the train on matters related to war and peace vis-à-vis Russia and Ukraine.

                    We could have insisted that Ukraine and Europe did whatever it took to implement the terms of the Minsk Agreements. While Russia certainly dragged its heels on implementing its obligations, the West, as admitted by former German Chancellor Angela Merkel, apparently never intended for Ukraine to abide by the terms, only using the agreement as cover for Kyiv to build up and train its military forces.

                    We could have worked with both Kyiv and Moscow in December 2021 to find enough common ground to come to an agreement to prevent a Russian invasion and keep dialogue alive. Vladimir Putin’s opening demands were clearly beyond what anyone in the West would have accepted, but that’s what any negotiations are about: each side starting with its optimal position and then negotiating down to a mutually acceptable compromise. Putin’s offer wasn’t even entertained.

                    Russia’s oft-stated non-negotiable was Ukraine joining NATO, which would bring the military alliance to Moscow’s doorstep. One month after Putin’s public offer of negotiations, NATO Secretary-General Jens Stoltenberg delivered a clear repudiation when he said the alliance stands by its 2008 declaration to admit Ukraine, and that he would continue to “help Ukraine to move towards a NATO membership.”

                    A negotiated settlement was also possible barely six weeks into the war when Turkey hosted talks between Ukraine and Russia. Heading into that meeting, Volodymyr Zelensky stated publicly he would consider meeting Putin’s main requirement: neutrality. On March 29, it appeared both sides were near a deal to end the war. But for reasons that remain murky, Zelensky sharply reversed course days later and the deal died. In October 2022, Zelensky signed a bill prohibiting negotiations with Russia so long as Putin remains president. There haven’t been any serious discussions since.
                    Many Ukraine supporters claim that the new U.S. aid package will provide some relief from severe ammunition shortages, but remain deathly silent on how this infusion of cash and ammunition will reverse the huge advantages Russia has on the battlefield. For Ukraine to even have a shot at military victory (defined as driving Russia out of occupied territory back to the 1991 — or even 2022 — borders), advocates must show, tangibly, how this aid will reverse Putin’s advantages in air power, air defense, artillery ammunition production, missiles, drones, electronic warfare, military industrial capacity and, above all, manpower.

                    But no one can chart such a course, because neither the United States nor our allies are willing to part with major portions of their own national defense stocks and funds to provide enough to reverse the imbalance, and it will take too many years to try and grow the required volume of kit by expanding capacity.

                    Zelensky will no doubt soon ask for more U.S. funding, as this current package might get them through this year, but no more. That’s not something Ukraine should count on. It took six long months of political wrangling in Washington to get this deal out the door; it is unclear there will even be one more funding bill, much less sustained cash infusions for years into the future.

                    What we should do is tell Zelensky and NATO allies the truth: we’re not going to keep backing a policy that can’t succeed. If we are wise and truly value the lives of Ukrainians, we should offer to supply enough weapons and ammo to try to hold the line — as long as Kyiv actively and publicly seeks a negotiated settlement with Moscow. The point should be to recognize reality, stop the killing, the destruction of Ukrainian cities, and the loss of more territory, and give the survivors a legitimate chance at a future.

                    If the West and Kyiv continue to ignore reality and cling to the fiction that with enough time and money they can win the war, the chances rise to dangerous highs that Ukraine will eventually be presented with terms of surrender.

                    Lt. Col. Daniel L. Davis is a senior fellow and military expert at Defense Priorities and the host of the “Daniel Davis Deep Dive” show on YouTube. Follow him at @DanielLDavis1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      barbaron, има страни в които управлява министър председател и се случва да не го сменят четвърт век. А за това че ги е убил съперниците, не са съперници и не са имали шанс да спечелят избори, някои може да са съвсем живи. Ако погледнеш какво са говорили и каква е визията им за бъдещата политика на Русия един Немцов е отявлен враг на Запада, та той иска спиране на износа на суровини от които парите не влизат в Русия. Политковская е още по лоша, та те не са любимците на Запада и по скоро хора които Запада би отстранил. Нещо не съвпадат нещата по отношение на парите и търговията тези конкуренти да са били любимците на Запада. Любимия ти Запад издава смъртна присъда на Скобелев защото той правилно им казва че тласкат Русия и Германия към бъдеще в което ще са в конфликт и то военен. Да той е генерал но е на 40 години, станал е такъв на 36 и умира от инфаркт малко сред срещата на която казва тези неща за политиката на Западните държави и насажданите отношения между Русия и Германия. Дълго време преди това между двете страни когато още Германия не съществува титуловани руснаци и рускини са се женили за такива немци и немкини с цел да има не само мир, а и бъдещо приятелство, той и Скобелев е от такова потекло.
                      Разбирам, че имате критичен поглед към политическата история на Русия и Западните държави. Ще опитам да отговоря на някои от темите, които сте засегнали. Дългогодишни лидери

                      Има много примери на лидери, които управляват дълго време, включително министър-председатели, президенти и други държавни глави. Например:
                      • Лий Куан Ю (Сингапур) – управлявал е като министър-председател от 1959 до 1990 година.
                      • Роберт Мугабе (Зимбабве) – бил е на власт от 1980 до 2017 година, първо като министър-председател, после като президент.
                      • Сапармурат Ниязов (Туркменистан) – управлявал е от 1985 до 2006 година.
                      Тези примери показват, че в някои страни политическата стабилност или авторитарният стил на управление могат да доведат до дълги мандати. Убийства и политически опоненти

                      Що се отнася до Борис Немцов и Анна Политковская, те са били критици на руското правителство и са изразявали своите възгледи за различни политики. Немцов, например, е критикувал корупцията и авторитаризма в Русия. Политковская е била известна с репортажите си за Чеченската война и критиките към правителството на Владимир Путин. И двамата са били убити при обстоятелства, които много наблюдатели свързват с техните политически позиции. Западът и отношенията с Русия

                      Що се отнася до твърденията за Запада и неговото отношение към Русия, това е комплексен въпрос с множество аспекти:
                      1. Исторически Контекст: Много от решенията на Западните държави са базирани на геополитически интереси, които понякога включват сдържане на Русия или съюзяване с нея, в зависимост от контекста.
                      2. Икономически Взаимовръзки: Русия е важен доставчик на енергийни ресурси за много европейски страни, което създава сложни икономически зависимости.
                      3. Политическа Динамика: Взаимоотношенията между Русия и Запада са оформени от различни политически и стратегически цели, които могат да включват и подкрепа за различни вътрешнополитически актьори в Русия.
                      Генерал Скобелев

                      Относно генерал Скобелев, който е имал критични изказвания за политиката на Запада, историята му и причините за неговата смърт са предмет на различни интерпретации. Смъртта му в млада възраст и обстоятелствата около нея действително са подложени на спекулации и различни теории. Заключение

                      Историята и политиката са изпълнени с множество нюанси и противоположни интерпретации. Важно е да се разглеждат различните източници и перспективи, за да се разбере по-добре комплексността на тези взаимоотношения. Вашето мнение подчертава важността на критичното мислене и анализа на историческите събития и политическите динамики.

                      Коментар


                      • Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Сравнението между нацисткия „Генерален план Ост“ и плана на Владимир Путин в Украйна е сложно и чувствително, тъй като историческите и политическите контексти, както и целите на тези два плана, са значително различни. Въпреки това, е възможно да се направят сравнения по определени аспекти, като териториални амбиции, демографски и етнически промени, и използване на насилие.
                          Да вземеш да образуваш този чат- мааалко те лъже

                          Коментар


                          • На евреите им се е...б...а майката- Испания, Ирландия и Норвегия обявяват признаването на палестинската държава – Израел отзовава посланиците си [vid] - War News 24/7 (warnews247.gr)

                            Коментар


                            • То примирие и мир по друг начин сега няма как да се случи, границата ще е там където са армиите. От другата страна са украинци които смятат себе си за руснаци и там ако дойде Украйна те трябва да бягат и да се махат, те затова се бият с Киев. Путин, от Кремъл ще им кажат да се махнат и те ще го направят ли ? Ще тръгнат да свалят тези които управляват в Кремъл. А връщане в Украйна не искат понеже с основание се притесняват че ще ги избият.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • barbaron, има страни в които управлява министър председател и се случва да не го сменят четвърт век. А за това че ги е убил съперниците, не са съперници и не са имали шанс да спечелят избори, някои може да са съвсем живи. Ако погледнеш какво са говорили и каква е визията им за бъдещата политика на Русия един Немцов е отявлен враг на Запада, та той иска спиране на износа на суровини от които парите не влизат в Русия. Политковская е още по лоша, та те не са любимците на Запада и по скоро хора които Запада би отстранил. Нещо не съвпадат нещата по отношение на парите и търговията тези конкуренти да са били любимците на Запада. Любимия ти Запад издава смъртна присъда на Скобелев защото той правилно им казва че тласкат Русия и Германия към бъдеще в което ще са в конфликт и то военен. Да той е генерал но е на 40 години, станал е такъв на 36 и умира от инфаркт малко сред срещата на която казва тези неща за политиката на Западните държави и насажданите отношения между Русия и Германия. Дълго време преди това между двете страни когато още Германия не съществува титуловани руснаци и рускини са се женили за такива немци и немкини с цел да има не само мир, а и бъдещо приятелство, той и Скобелев е от такова потекло.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X