IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Ти си говори, говори.
    Толкова са ви тъпи опорките,че и самите не си вярвате.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Щом не й трябва Путин,Шойгу и останалите висши генерали трябва да бъдат съдени за държавна измяна,щото жертваха десетки хиляди войници при нападението над Киев .Значи напразно са загинали, щом са нямали намерение да го превземат.
      Ти си говори, говори.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Че за какво и е Киев?
        Щом не й трябва Путин,Шойгу и останалите висши генерали трябва да бъдат съдени за държавна измяна,щото жертваха десетки хиляди войници при нападението над Киев .Значи напразно са загинали, щом са нямали намерение да го превземат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Видяхме я "могъщата"Русия как зацикли около Бахмут и Авдеевка.За Киев не може да става и дума да го превземат. Дори и който и да е друг голям град.
          Че за какво и е Киев?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Не мисля, че е. Някаква разлика но, толкова. Могъществото на държавата, не е задължително пропорционално на заплатите. Колкото -толкова.
            Видяхме я "могъщата"Русия как зацикли около Бахмут и Авдеевка.За Киев не може да става и дума да го превземат. Дори и който и да е друг голям град.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Така е старшинка-по ППС средната заплата в Русия е 1966 долара при 2102 долара в България. В най--богатата на природни ресурси държава се получават по-ниски заплати от България. И това ако не е резил.
              Не мисля, че е. Някаква разлика но, толкова. Могъществото на държавата, не е задължително пропорционално на заплатите. Колкото -толкова.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Митко, да получаваш два пъти повече номинално, НЕ ЗНАЧИ АВТОМАТИЧНО, ЧЕ "ЖИВЕЕШ ДВА ПЪТИ ПО-ДОБРЕ. Гледат се баланси и съотношения на цените на всичко, като се осреднява за някакъв период. НЕ Е толкова елементарно.
                Така е старшинка-по ППС средната заплата в Русия е 1966 долара при 2102 долара в България. В най--богатата на природни ресурси държава се получават по-ниски заплати от България. И това ако не е резил.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Митко, да получаваш два пъти повече номинално, НЕ ЗНАЧИ АВТОМАТИЧНО, ЧЕ "ЖИВЕЕШ ДВА ПЪТИ ПО-ДОБРЕ. Гледат се баланси и съотношения на цените на всичко, като се осреднява за някакъв период. НЕ Е толкова елементарно.
                  Тук акцента е, как в Русия където има всичко, вземат 2 пъти по-ниски заплати, от съседа който няма почти никакви ресурси!? На това дайте смислен отговор. Логиката казва, че трябва да е обратното и то в пъти! А де?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Ако сравниш заплатите в Литва с тези в Русия въобще няма да ти е до смях- намират се точно до Русия, без нефт, газ, алуминии..... и живеят 2 пъти по- добре от руснаците.А междувременно гледам рублата се е " укрепила" до 101 за евро
                    Митко, да получаваш два пъти повече номинално, НЕ ЗНАЧИ АВТОМАТИЧНО, ЧЕ "ЖИВЕЕШ ДВА ПЪТИ ПО-ДОБРЕ. Гледат се баланси и съотношения на цените на всичко, като се осреднява за някакъв период. НЕ Е толкова елементарно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      mirodes, този поправя автомобили и между другото го казва защо се е изместил в САЩ, не е пропаганда и не е стъкмистика. 200 евро не е малко, но според него хората дават повечето си доходи за сметки и нямат пари колите си да подържат по добре с оригинални части.... Защо да лъже, а той изкарва доста заплати средни на месец сигурно и в Латвия е изкарвал. Сега да го търся ли този клип, повече в него се говори за неща които едва ли разбираш и между другото го спомена.
                      Ами като опитам да го сравня с моите 35 (трийсет и пет) евро за последните месеци, бая трябва да е високо това €200. ТВЪРДЕ високо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Ама разбира се В сайта Нумбео пише,че във Вилнюс плащат по 200 евро на месец за всички комунални услуги, ама трябва да вярвам за 7.5 пъти по-високи цени и то само на тока.
                        Сайтовете са хубаво нещо но, често, тези дето пишат в тях, вкарват откровени глупости или лъжи, или "просто се объркват". И, когато няма кой да забележи фактическата грешка, и тръгват недоразумения. Като онова, с измерената "от сателит" температура за Земята.

                        Коментар


                        • mirodes, този поправя автомобили и между другото го казва защо се е изместил в САЩ, не е пропаганда и не е стъкмистика. 200 евро не е малко, но според него хората дават повечето си доходи за сметки и нямат пари колите си да подържат по добре с оригинални части.... Защо да лъже, а той изкарва доста заплати средни на месец сигурно и в Латвия е изкарвал. Сега да го търся ли този клип, повече в него се говори за неща които едва ли разбираш и между другото го спомена.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            30 тона.
                            Ако не ме лъже паметта, преди 3÷5 години четох че, В ЯПОНИЯ, имало готов плутоний 239 (на работен за времето на експлоатация на техните си АЕЦ), достатъчен за едни "около 6000"(ШЕСТ ХИЛЯДИ !) ядрени бойни глави, с мощност колкото тази над Хирошима. Не знам, колко кила плутоний има в една, ама само се замисли.
                            Та, кой бил щял да напада ядрена страна с толкова много плутоний, според теб? Те някаква "изостанала" Русия не смеят, нале.

                            ​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              mirodes, не знам този казва за определени часове скачала цената много и после 1500 евро сметка..дерат ги, едва ли ще лъже. Има го клипа в историята на браузъра ми, но не ми се търси да оборвам руски тролове които нещо..
                              Ама разбира се В сайта Нумбео пише,че във Вилнюс плащат по 200 евро на месец за всички комунални услуги, ама трябва да вярвам за 7.5 пъти по-високи цени и то само на тока.
                              Last edited by X_Y; 14.07.2023, 20:34.

                              Коментар


                              • mirodes, не знам този казва за определени часове скачала цената много и после 1500 евро сметка..дерат ги, едва ли ще лъже. Има го клипа в историята на браузъра ми, но не ми се търси да оборвам руски тролове които нещо..
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X