IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще гласувате ли в условя на пик при заразените и смъртни случаи от COVID-19 в РБ

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Не знам - само предполагам. Със сигурност властимащите премълчават за реалната опасност от зараза по време на изборите, но такава със сигурност ще има. Само където не знам доколко ще е масова. Със сигурност обаче риска е завишен далече над нивата, които се опитват да ги ограничат със съществуващите мерки.

    Живот и здраве - ще видим след няколко дена. Медиите няма да си мълчат, и ако се появи пик в заболеваемоста, ще започнат да търсят причината и разбира се ще я открият.

    Важи и обратната логика - ако не се появи никакъв пик след няколко дена, то тогава това ще е доказателство, че всички съществуващи мерки са прекалено стриктни.
    Аз пък си мисля че данните за положителни тестове последната седмица са фалшиви.Първо яко ги увеличиха за да сплашат хората а последните два три дена яко падат...Къде е истината кой да ти каже.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Същото важи и за въздуха вътре в избирателните секции. Там ще е все едно влизате в ковид отделение и дишате същия въздух с болните.

      По какво въздухът ще е по-различен от този в кварталната бакалия? И за какъв бум в новозаразените бълнуваш? Все по-близо сме до работещ стаден имунитет.

      Май се опитваш само да плашиш гласуващите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Не знам - само предполагам. Със сигурност властимащите премълчават за реалната опасност от зараза по време на изборите, но такава със сигурност ще има. Само където не знам доколко ще е масова. Със сигурност обаче риска е завишен далече над нивата, които се опитват да ги ограничат със съществуващите мерки.

        Живот и здраве - ще видим след няколко дена. Медиите няма да си мълчат, и ако се появи пик в заболеваемоста, ще започнат да търсят причината и разбира се ще я открият.

        Важи и обратната логика - ако не се появи никакъв пик след няколко дена, то тогава всички съществуващи мерки са прекалено стриктни.
        Прекалено математично го даваш, животът не се описва лесно или сигурно математично.

        Но си прав, ако следим заболяемостта на членовете на избирателната комисия. Те са в стаята и за 13 часа пред тях извървяват стотици, може би хиляди. Тук ситуацията е по-чернобяла и математиката би била на место.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

          Е според теб излиза, че цялата избирателна комисия вътре всичките са убедени самоубийци?
          Или че ЦИК най-коварно ги е подлъгала да се подложат на смъртна опасност.

          Те там горе по върховете знаят колко е "смъртна"...
          Не знам - само предполагам. Със сигурност властимащите премълчават за реалната опасност от зараза по време на изборите, но такава със сигурност ще има. Само където не знам доколко ще е масова. Със сигурност обаче риска е завишен далече над нивата, които се опитват да ги ограничат със съществуващите мерки.

          Живот и здраве - ще видим след няколко дена. Медиите няма да си мълчат, и ако се появи пик в заболеваемоста, ще започнат да търсят причината и разбира се ще я открият.

          Важи и обратната логика - ако не се появи никакъв пик след няколко дена, то тогава това ще е доказателство, че всички съществуващи мерки са прекалено стриктни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Първо си сложете ръкавици, защото както бутоните на машината, така и химикалките в стаичката с 99.9% вероятност ще има вируси по тях. Същото важи и за дръжките на вратите. Може да изглежда параноично, но при толкова много хора, пипащи едни и същи предмети, вероятноста за заразяването на тези предмети граничи със 100-те процента.

            Същото важи и за въздуха вътре в избирателните секции. Там ще е все едно влизате в ковид отделение и дишате същия въздух с болните.

            Ако съм прав, след 3-4 дена ще има един много голям бум на новозаразените хора. Та дано да не съм прав.......
            Е според теб излиза, че цялата избирателна комисия вътре всичките са убедени самоубийци?
            Или че ЦИК най-коварно ги е подлъгала да се подложат на смъртна опасност.

            Те там горе по върховете знаят колко е "смъртна"...
            ​​​​​

            Коментар


            • Първо си сложете ръкавици, защото както бутоните на машината, така и химикалките в стаичката с 99.9% вероятност ще има вируси по тях. Същото важи и за дръжките на вратите. Може да изглежда параноично, но при толкова много хора, пипащи едни и същи предмети, вероятноста за заразяването на тези предмети граничи със 100-те процента.

              Същото важи и за въздуха вътре в избирателните секции. Там ще е все едно влизате в ковид отделение и дишате същия въздух с болните.

              Ако съм прав, след 3-4 дена ще има един много голям бум на новозаразените хора. Та дано да не съм прав.......

              Коментар


              • Ще гласувам, после по спокойно ще псувам, и тях и себе си!!!

                Коментар


                • Слагайте празничните маски и отивайте да гласувате!

                  Аз вече гласувах със 7 карти, щото с тези маски комисията въобще не гледа зурлите на избирателите.
                  Пък аз си бях сложил даже противогаз - за да спазвам най-стриктно мерките и теглилките и да не се заразя с вироза.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    За когото и да гласуваш, ситуацията е ясна - 2-3 коалиционни правителства едно след друго с време на управление по 3-4 месеца, и догодина пак на избори. От цялата пушилка най-много ще спечели ДПС и ооо чудо - Слави Трифонов. Специално за Слави ще му се сбъдне отдавна декларираната от него мечта - да бръкне в кацата с меда и да поспечели пачки, с които да си покрива разходите по губещата му телевизия.

                    Този, който най-много ще разочарова избирателите си, ще е именно Слави Трифонов. Хем ще влезе във власта в някое коалиционно правителство, хем в телевизията си ще трябва да критикува същата тази власт. И лицемерието му веднага ще блесне с пълна сила, защото ще критикува не когото трябва и ще премълчава очевидни мафиотщини.
                    Без особени илюзии, подменяш нещата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Ще гласувам. Ако умра, от гроба, ПАК ЩЕ ГЛАСУВАМ.
                      ТАЗИ НАПАСТ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗМЕТЕ!
                      За когото и да гласуваш, ситуацията е ясна - 2-3 коалиционни правителства едно след друго с време на управление по 3-4 месеца, и догодина пак на избори. От цялата пушилка най-много ще спечели ДПС и ооо чудо - Слави Трифонов. Специално за Слави ще му се сбъдне отдавна декларираната от него мечта - да бръкне в кацата с меда и да поспечели пачки, с които да си покрива разходите по губещата му телевизия.

                      Този, който най-много ще разочарова избирателите си, ще е именно Слави Трифонов. Хем ще влезе във власта в някое коалиционно правителство, хем в телевизията си ще трябва да критикува същата тази власт. И лицемерието му веднага ще блесне с пълна сила, защото ще критикува не когото трябва и ще премълчава очевидни мафиотщини.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        За кого?

                        И чоп да хвърлиш, все е добре - партийките са толкова много, че е малка вероятността да пуснеш за тая която е най-зле

                        Коментар


                        • Че к'во значение има пика?
                          Аз кога гласувах за последно не бяха лични карти, а паспорти (едни таквиз зелени).
                          И биеха печат на вътрешните страници, че да не повториш гласуването другаде.
                          Откак спрях да чЕкам промяна отвън и животът ми рЕзко се подобри!
                          Оставил съм на мъдрия бай Мангал да решава вместо мене...
                          Досега не ме е подвеждал!

                          Коментар


                          • Ще гласувам. Ако умра, от гроба, ПАК ЩЕ ГЛАСУВАМ.
                            ТАЗИ НАПАСТ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗМЕТЕ!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                              ...
                              Държавността е съсипаната и сведена до live предаване от Тойота-та на НСО.
                              .....
                              +1
                              едно изречение, което описва всичко
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                За кого?

                                където имам най-много приятели в листите за тях

                                Коментар

                                Working...
                                X