IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Матеев, пропуснах, някой те кара да коментираш как сте/ явно и ти си в заверата/ приватизирали мехатроника. Ти обаче мълчиш кАто партизанин на разпит
    По неведоми за мене причини никой не се интересуваше от Мехатроника по време на приватизацията. Причината може би беше, че производството беше неконкурентно и нямаше никакви продажби нито в България нито в чужбина (продаваше симисторни ултразвукови вани). По време на социализма явно е имала някакъв пазар в страните от СИВ, който умира и с него умира и завода.

    Освен това сградния фонд на завода не беше изчистен от претенции на собственици от преди 9-ти септември, а и беше в трагично състояние. Каквото е можело да се продаде от завода като оборудване, вече е било продадено. Това според мене е и причината, че никой не се интересуваше от този завод.

    Имаше един или два търга, на които никой не се яви, и това доведе до намаляване на цената, която тогава ни се видя изгодна. Доколкото си спомням беше някъде около 300-400 хиляди долара. Та явихме се на поредния търг и понеже пак никой не дойде, купихме го от раз без наддаване. Впоследствие се оказа, че сме се прекарали, защото след ревизия се установи, че завода не притежава имущество за толкова пари.

    По него време друго наше поделение, което се занимаваше с производство на шампоани, бои и пасти за зъби, отчаяно се нуждаеше от ново оборудване - пълначни и пакетиращи машини. Освен това не какви да са машини, а такива за пълнене на двуцветни пасти за зъби, които бяха с уникална наша конструкция и такива машини нямаше откъде да си ги купим.

    И решихме да си разработим собствени машини именно в Мехатроника, най-големия потенциал на която бяха около 200-250 гладни, но висококвалифицирани конструктори. Сградния фонд си го построихме от самата нула, защото старите сгради си ги прибраха наследниците на техните стари собственици. Направихме едно огромно чисто ново хале с площ около 20 декара по модерни технологии и с модерно оборудване.

    След това през годините разработихме и започнахме производството на най-различни машини за козметичната промишленост. Лека полека завоювахме световни пазари, и фирмата започна да процъфтява. Стигна се дотам, че започнахме да конкурираме лидиращи производители в Европа, и в един момент един от тях дойде и предложи да купи 50% от акциите на завода. Аз лично се възползвах от тази оферта и продадох целия мой дял доколкото си спомням за 5-6 милиона лева, за които пари си платих данъците и така получих правото да харча много пари за коли, къщи, имоти и каквото друго си поискам, без да ме притеснява НАП.

    Към днешна дата нямам никакви акции в Мехатроника, така че не знам какво толкова ме бъзикате с нея. Всичко това можехте да го проверите в Търговския регистър по години какво точно се е случвало.

    Сега задоволих ли ти любопитството?
    Last edited by Mateev; 31.08.2020, 21:37.

    Коментар


    • Как са го закъсали хората на Христо Маджото
      Над 50 дни протести, яйца, бои, риби, а Ристе отича в канала, няма подкрепа, няма рейтинг хахах

      Във всеки пост обяснения, че нямали политически пристрастия, а се тръшкат на умрело. Ми кво за петък бе? В петък някаква подкомисия отсвири бай гз и сомалийската кикимора и се загрижи, че БХ и управляващите са подложени на дискриминация от протестиращите олигофрени. Представител на Венецианската комисия се застъпи за нуждата от нова конституция. А бутайте се още да питате за петък

      Смятате, че като се изпари герб, електоратът им ще се насочи към Ристе? Десният човек никога няма да се припознае в розовите ви гащи. Винаги ще помни, че бяхте с Манолова в костинбродската афера, избрахте резидента, клечахте му, подкрепяхте Нинова, гласувахте за Манолова в кметските избори, направихте активно мероприятие с ДПС и молехте за баницата, а сега "шшт, лайф правиме" и обикаляте кръстовищата с най-долнопробните руски отрепки.

      От Дубай, от СИК, щатите, демократите лети "генетичен материал" с надежда Ицо Маджото да завъди акъл. И не, и не

      Коментар


      • Матеев, пропуснах, някой те кара да коментираш как сте/ явно и ти си в заверата/ приватизирали мехатроника. Ти обаче мълчиш кАто партизанин на разпит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Най добре е да напишеш твоите разсъждения по темата до някой съд в белгия, може да се върнеш малко назад в темата, мисля че съни беше пуснала статията че съда разрешил на лузърите да протестират. Та като пишеш до съда, помоли ги да имат предвид твоето мнение
          Вате, кажете защо е най-добре така да направи?

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Това което обяснява всичко е, че протестиращите и лузърите в голямата си част са дребни тарикати и мошеници, и затова са си въобразили, че всички останали са крадци като тях. Няма друго обяснение, освен тоталното им невежество и липсата на информация, което ги кара да си измислят всякакви простотии и сляпо да вярват в тях..
            Най добре е да напишеш твоите разсъждения по темата до някой съд в белгия, може да се върнеш малко назад в темата, мисля че съни беше пуснала статията че съда разрешил на лузърите да протестират. Та като пишеш до съда, помоли ги да имат предвид твоето мнение

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Това което важи за малката фирма , не важи в същата степен за голямата още по малко за държавата. Нещо за обществен договор чувал ли си
              Това което обяснява всичко е, че протестиращите и лузърите в голямата си част са дребни тарикати и мошеници, и затова са си въобразили, че всички останали са крадци като тях. Няма друго обяснение, освен тоталното им невежество и липсата на информация, което ги кара да си измислят всякакви простотии и сляпо да вярват в тях..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev

                То е повече от ясно кой от двама ни е плиткоумен и си няма хал-хабер представа как работи системата, политиката и икономиката. Не можеш да разбереш елементарния факт, че когато човек има пълномощия да взема решения, той съвсем законно го прави това - ами взема решения.

                Колкото до крадците и мафиотите - ами ако ти си крадец и мафиот, близко е до ума да си мислиш, че и всички останали са такива. Да, ама не - болшинството от хората са честни и почтени, и най-вероятно това важи и за болшинството от политиците.
                Това което важи за малката фирма , не важи в същата степен за голямата още по малко за държавата. Нещо за обществен договор чувал ли си

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Ми така де, нали са СМЕ от една порода...- ТРЯБВАШЕ ДА НАПИШЕШ "СМЕ". Не бъди толкова скромен
                  Защо аз да напиша?
                  Нали ти си призна че си ром мюсулманин и че си излапал тави с кебапчета по изборите?
                  Разправяше че и без кебапчета си щял да гласуваш за дпс ама като раздавали...

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev

                    То е повече от ясно кой от двама ни е плиткоумен и си няма хал-хабер представа как работи системата, политиката и икономиката.
                    Ква икономика бе, говорим за управление на държава и, ако ще оправдаваш кражбите на управляващите с кокошкаркото точене на твойте дружества си еб*си т*ъпака. Държавата сме ние и финансите, които се крадат са нашите пари, данъци и т.н. Парите, които точиш са си твой и на твоята фирма. Разбираш ли разликата. По зле си от дърт комунист/то може и да си комунист, де да знам/, казваш чуждото е о що и можем да го краднем. Ясен си!
                    Я кажи как приватизирана големия бизнес.?
                    Всъщност не си прави труда.

                    И тая простотия я изтипоса без какпка срам. После се чудя, защищо си поддръжник на гърбавите. Колко поръчки взе?
                    Last edited by polax; 31.08.2020, 20:58.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                      Е, дпс няма да подкрепи ВНС и нова Конституция. Всъщност историята от последните тридесетина години показва че дпс винаги е работило в полза на бсп(к).
                      Ми така де, нали са от една порода...

                      Ми така де, нали са СМЕ от една порода...- ТРЯБВАШЕ ДА НАПИШЕШ "СМЕ". Не бъди толкова скромен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Я да питам и тук, че в другата тема не искаш да отговориш.
                        Какво ще кажеш за изслушването в петък?
                        Ще имаш ли смелост да измислиш оправдание за твоя гуру и Божията ръка?
                        Аз имам чувството, че червените тролове в този форум или се правят на дръж ми шапката, или наистина са безкрайно невежи. Ще се опитам да ви обясня нещо, което не го знаете, и за което бихте се досетили, ако поне малко се замислите.

                        Аз например съм Изпълнителен директор или Управител на няколко фирми. Като такъв имам ГЕНЕРАЛНИ ПЪЛНОМОЩИЯ във финансов, икономически и политически план да се разпореждам с всичко както намеря за добре. Мога да купувам и продавам каквото си искам от имуществото на фирмите. Мога да сключвам НЕИЗГОДНИ СДЕЛКИ за фирмите колкото си искам. Мога тези сделки да ги правя с Гошо или с Пешо и никой не може да ми подири сметка защо съм избрал единия от двамата и дали това е било изгодно за фирмата. Мога да купя луксозна кола или дори яхта и после да я използвам само за мене и за никой друг. Мога да прокопая канали и да сложа в тях тръби, и после да пускам в тях газ, нафта или ракия. Мога да разруша сградния фонд или да построя нов такъв, и после да си го ползвам само за себе си и за никой друг.

                        Разбирате ли - мога да направя всичко, каквото ми кефне, и никой не може да ми държи сметка за моите решения. А сега се дръжте - всичките тези решения може и да не са морални от гледна точка на служителите, но със сигурност са НАПЪЛНО ЗАКОННИ просто защото аз се възползвам от ПЪЛНОМОЩИЯТА, които са ми дадени при назначаването на тези длъжности.

                        А сега вместо мене си представете нашите властимащи - както висшите, така и тези по всички нива на държавната йерархия. За какъв грездей те трябва да нарушават закона с кражби и далавери, след като техните ПЪЛНОМОЩИЯ на длъжноста им дават правото да вземат ЗАКОННИ РЕШЕНИЯ, от които могат да се облажат. Можете да го наричате корупция, лобиране или липса на морал, но със сигурност 99.9% от всички решения, взети от властимащите, са НАПЪЛНО ЗАКОННИ и непробиваеми ако някой прокурор заведе някакво дело.

                        Само най-големите глупаци от дребните властимащите или тези, които имат много малко власт, могат да се изкушат да правят незаконни далавери. Ами на тях мястото им наистина е в затвора, но не очаквайтейте някакви големи удари на прокуратурата в това направление. Иначе истинските големи властимащи няма нужда да рискуват, и затова и не правят нищо незаконно. Да, осребряват власта си и правото си да вземат решения, което им е дадено от длъжностната им характеристика, но бъдете сигурни, че това е съвсем законно. Ами имат правото да вземат решения в нечия полза, и го правят.

                        За пример мога да дам Ахмед Доган с парите, които той получава за студен резерв на ТЕЦ Варна. Ами че той наистина предоставя на енергийната система студен резерв, и съвсем законно си получава полагащите му се пари за това. Ама ще кажете "защо точно на него, а не на някой друг?" и отговорът е много лесен - "Ами който има правото да взема решения съвсем законно го е взаел това решение". Точка по въпроса - невинни са и двамата - вземащия решение и Ахмед Доган.

                        Да, има някакви задкулисни договорки и много от тях водят до забогатяване на един или друг властимащ, но ако това е свързано с вземането на решения, за които дадения властимащ е УПЪЛНОМОЩЕН, то тогава нямаме никакво закононарушение.

                        Тези неща властимащите ги крият от народа - че власта може да донесе огромно количество ЗАКОННИ, но не и морални пари. И затова всички се бият на бързея и драпат за колкото се може повече власт. Не хранете обаче илюзии, че ще дойде някой прокурор-чудо, и ще ги вкара всичките в пандиза. Много е по-вероятно нищо да не може да им направи.

                        Ето например Божков - ако си беше плащал честно данъците и не беше поръчвал убийства, никой посмърно нямаше да може да го барне. Същото е и с Пеевски или с Доган - ако не са се занимавали с криминална дейност, и са си плащали данъците, най-вероятно никой няма да може да ги барне за милионите по банковите им сметки.
                        Last edited by Mateev; 31.08.2020, 20:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Дъ Па Се винаги е бачкало за себе си ,щом далаверата му върви значи управляващите са чок хубави.
                          Най им върви далаверата с бсп (к).
                          Всъщност мощта на дпс е изградена само с помощта на бсп. За 30 години имаха четири правителства.
                          Предполагам че сега съни скромно ще замълчи по темата. А и се изгуби от няколко дена, преполагам че се занимава с логистката на предстоящия опит за преврат след два дена.

                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Е, дпс няма да подкрепи ВНС и нова Конституция. Всъщност историята от последните тридесетина години показва че дпс винаги е работило в полза на бсп(к).
                            Ми така де, нали са от една порода...

                            Дъ Па Се винаги е бачкало за себе си ,щом далаверата му върви значи управляващите са чок хубави.

                            Коментар


                            • Е, дпс няма да подкрепи ВНС и нова Конституция. Всъщност историята от последните тридесетина години показва че дпс винаги е работило в полза на бсп(к).
                              Ми така де, нали са от една порода...

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Това решение на ДПС може да се разглежда като обявяване на война на ГЕРБ, който дълги години ги гушеше с парички в името на така наречения граждански мир. Сега след като картите вече са на масата, е време обществото да научи каква е голата истина.

                                Ако аз бях на мястото на ББ, щях да изляза и да разкажа на всеослушание за всички далавери на Ахмед Доган и Пеевски. Щях да напусна власта с гръм и трясък, казвайки на народа за всички задкулисия, които са се извършвали от мафиотите във власта (всички партии). Това щеше да принуди прокуратурата (Гешев) да ги окошари всички, и така наистина да се започне начисто с така желания от протестърите рестарт.

                                ПП: Лидерите на така наречения протест също са за затвора, както и половината от маймуните по площада.
                                Да им спре телковете и гледай мъка и вой.

                                Коментар

                                Working...
                                X