IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За Бойко Борисов нещата не изглеждат добре - през последната година срещу него се обърна не само голямата част от българското общество, но и външни партньори, пишат германски издания в деня на изборите в България.

















    dw.com
    Германски медии: За Борисов нещата не изглеждат добре
    За Бойко Борисов нещата не изглеждат добре - през последната година срещу него се обърна не само голямата част от българското общество, но и външни партньори, пишат ...










    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Ох. Ся и аз се притесних.
      Може и Слави да стане президент - кой да ти каже. При всички случаи обаче с Парламента нещата яко се осраха и размирисаха и пак няма да го бъде ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Споко - тази врътка ще се върти на всеки 3-4 месеца не се знае още колко години, но наесен Бойко ще стане президент и ще си сложи свое служебно правителство, което ще управлява в следващите 10 години.

        Хубавото на тази врътка е следното - вече знаем кой ще е следващия президент, и вече знаем с какви проценти ще спечели поста.
        Ох. Ся и аз се притесних.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          И кво - 2 месеца по-късно и 100 милиона отгоре за да имаме същите резултати

          На ИТН и на ДПС ще се вдигнат малко заради вота от чужбина спрямо сегашните им стойности.
          Споко - тази врътка ще се върти на всеки 3-4 месеца не се знае още колко години, но наесен Бойко ще стане президент и ще си сложи свое служебно правителство, което ще управлява в следващите 10 години (2 мандата).

          Хубавото на тази врътка е следното - вече знаем кой ще е следващият президент, и вече знаем с какви проценти ще бъде избран.

          Иначе тази политическа криза може да бъде разрешена само ако България стане Президентска република, и така като гледам, май сме се запътили в тази посока.
          Last edited by Mateev; 11.07.2021, 15:14.

          Коментар


          • И кво - 2 месеца по-късно и 100 милиона отгоре за да имаме същите резултати

            На ИТН и на ДПС ще се вдигнат малко заради вота от чужбина спрямо сегашните им стойности.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
              Резултати към 9:00 Има такъв народ 26% ГЕРБ 14% БСП 9% ДБ 8% ДПС 6% ИСМВ 5% Възраждане 4% Български патриоти 2.8% Българско лято 2.6%

              Данни на Галъп Интернешънъл
              Накъмто 13.00 часа ГЕРБ 25.5% Има такъв народ 20.3% БСП 16.3% ДБ 12.1% ДПС 7.8% ИМВ 5.4%


              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Под промяна в България се разбира да смениш
                една мутра, която разказва всеки ден тъпи смешки,
                с една мутра, която разказва тъпи смешки, написани му от други хора.
                Я ти, дето живееш у френецко, не кАжи за тамошната промяна, по-добре. Тъй де, смениха се няколко президента, кой от кого по-развален, пък уж било за добро... Разни се цепеха че, у нас, президентска република била Изходът а аз, само като си представя, пе крадливият Тиквун би могъл да се промъкне, и настръхвам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Под промяна в България се разбира да смениш
                  една мутра, която разказва всеки ден тъпи смешки,
                  с една мутра, която разказва тъпи смешки, написани му от други хора.
                  ми емигрирай и си сменяй гражданството и ще си решиш проблема

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Под промяна в България се разбира да смениш
                    една мутра, която разказва всеки ден тъпи смешки,
                    с една мутра, която разказва тъпи смешки, написани му от други хора.
                    Така ще бъде, поне докато твоите внуци поотраснат. Знаят ли български език?
                    Така и не каза, успя ли да им купиш пиано и виола, за да конкурират Слави по диплома и музикално образование, или вече ги закърмихте с по-елементарното - с чалгата?

                    Коментар


                    • Под промяна в България се разбира да смениш
                      една мутра, която разказва всеки ден тъпи смешки,
                      с една мутра, която разказва тъпи смешки, написани му от други хора.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Bojan Nikolow
                        "Преди две лета бях във Вярна, за пръв път след детството, някъде повече от 25 години не бях стъпвал там. Бях потресен от състоянието на града, някога наричан морска столица. Варна, която втора след София беше синя и устремена към смяната на комунизма не беше мръднала на косъм от този комунизъм. Единственият отговор който намерих на въпроса "Защо?" беше - мафията. Варна е типичен пример какво става с един град, който е откъснат от истинската държавност, който е откраднат от народа."
                        Варна се намира под тимаджийско робство и дори кметът й е руски евреин...

                        Коментар


                        • Bojan Nikolow
                          "Преди две лета бях във Вярна, за пръв път след детството, някъде повече от 25 години не бях стъпвал там. Бях потресен от състоянието на града, някога наричан морска столица. Варна, която втора след София беше синя и устремена към смяната на комунизма не беше мръднала на косъм от този комунизъм. Единственият отговор който намерих на въпроса "Защо?" беше - мафията. Варна е типичен пример какво става с един град, който е откъснат от истинската държавност, който е откраднат от народа."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                            На територията "българия" нищо ново
                            "БАЙ ГАНЬО ПРАВИ ИЗБОРИ

                            - Не ми дрънкайте много-много, аз ви казвам, че трябва да изберем правителствени! - извика бай Ганьо и удари силно по масата.

                            - А бе как ще изберем правителствени, откъде ще изкопаем избиратели? Ами че ти бе, бай Ганьо, нали си; уж либерал - осмели се да възрази Бочоолу.

                            - Кой ти каза, че съм либерал! - попита строго бай Ганьо.

                            - Как кой ми каза? Ами че не помниш ли колко консерватори си пердашил, колко си ги псувал, как да не си либерал? Не знаеш ли - ти сам каза, - че даже на Иречека си се хвалил, че си либерал? - възразяваше Бочоолу.

                            - Ей че си прост! - отговаря със снизходителна усмивка бай Ганьо. - Че какво, като съм казал на Иречека, дума дупка прави ли! А бе, ахмако, че аз, един Иречек ако не метна, кого ще метна?

                            - Имаш право, твоя милост! Бочоолу, налягай си парцалите, недей го опява! - обади се Гочоолу. - И аз съм консерватор.

                            - Ами че аз на гроб камък ли съм! Аз съм пък хептен консерватор - изтърси Дочоолу, - я стани и ти бе, Бочоолу, един консерватор, че да ги пипнем онези, да не могат да мръднат.

                            - Добре, ама не зная управителят с кои ще бъде - отговаря Бочоолу.

                            - Управителят ли? С нашите, разбира се - съобщава бай Ганьо, - и околийският е с нашите. Постоянната комисия не е законна, ама кой ще му дири законност, тя е наша. Бюрото е наше. Градският съвет е наш. Кметът малко шава, ама ще му отрежем куйрука. Общинските съвети по селата не са утвърдени нарочно, разбирате ли? Ако бъдат с нас - ще ги утвърдим, ако не - на дяволите. Пак ти казвам - колкото за управителя, нямай грижа, той е наш.

                            - Ами хамалите? - любопитствува Бочоолу.

                            - И хамалите са наши, и циганите, и Данко Харсъзина е наш...

                            - Ами че той нали беше затворен за кражба? - учудва се Бочоолу.

                            - Е-хе, ти патки пасеш. Пуснахме го ний него. Нали той ни спечели хамалите. Отишъл при тях онзи ден, събрал ги, че като им скръцнал със зъби, те замръзнали по местата си, като им изръмжал: "Зъбите ви ще разкъртя, ако не изберете бай Ганя!" - и хамалите кандисали. Пазарил ги Данко по два лева на човек и срещу изборите цяла нощ ядене-пиене.

                            - Страшен хайдучага, брей!

                            - И за колко мислиш! За 50 лева. Ходил при онези да иска 100 лева, те го изпъдили, нахокали го. Ще го видиш сега в неделя - кокалите им ще смаже! - казва самодоволно бай Ганьо.

                            - Бочоолу, я иди повикай Гуня Адвокатина да дойде тука да ни напише едно възвание, кажи му: "Бай Ганьо те вика."

                            Щом Бочоолу излезе, бай Ганьо си сниши главата и с един таинствен глас се обърна към другарите си:

                            - Мълчете си! Това диване до самия ден на изборите ще го лъжем, че ще го направим депутат, ще напишем колкото за лице няколко бюлетини с неговото име, а другите бюлетини ще ги напишат писарите в Градския съвет и от Окръжното управление. Сега чувайте ме: министърът иска аз непременно да бъда депутат. Ти, Гочоолу, искаш ли?

                            - Е, че иска ми се, бай Ганьо - отговаря Гочоолу.

                            - Че и мен ми се иска - обажда се Дочоолу.

                            - А бе иска ти се тебе, ама, право да ти кажа, хептен си се омаскарил пред хората. Защо ти трябваше да излизаш толкова налице; кой кряскаше по мегданите:. "Да живей великият патриот!", "Долу гнусният тиранин!"' "На бесилката Климента", "Да живее Климент!"

                            - Ами че нали все заедно бяхме бе, бай Ганьо, защо си кривиш душата?

                            - Заедно, ама нашето излизане все шито-крито. Най-сетне, нейсе, като искаш толкова - добре, ще те избера. Туй, че селяните те мразят и чергите си им продал с твоя пусти фаисчилък...

                            - Колкото за туй, недей приказва, бай Ганьо, нали зная и ти каква си стока - дума предпазливо Дочоолу.

                            Бай Ганьо е готов да кипне, но в това време влиза Гуньо Адвокатина. Бай Ганьо му разправя като какво трябва да бъде възванието. Гуньо сяда до масата, зема перото и се задълбочава в мисли. По поръчка на бай Ганя слугата донася едно шише мастика. Гочоолу, Дочоолу и бай Ганьо пият, Гуньо пише. След половин час е готово следующето:
                            ..."
                            https://www.slovo.bg/showwork.php3?A...D=4685&Level=2
                            мда бат бойко българоубиеца 12 години копираше от бай ганьо, но този път му резнаха ръчичките

                            Коментар


                            • На територията "българия" нищо ново
                              "БАЙ ГАНЬО ПРАВИ ИЗБОРИ

                              - Не ми дрънкайте много-много, аз ви казвам, че трябва да изберем правителствени! - извика бай Ганьо и удари силно по масата.

                              - А бе как ще изберем правителствени, откъде ще изкопаем избиратели? Ами че ти бе, бай Ганьо, нали си; уж либерал - осмели се да възрази Бочоолу.

                              - Кой ти каза, че съм либерал! - попита строго бай Ганьо.

                              - Как кой ми каза? Ами че не помниш ли колко консерватори си пердашил, колко си ги псувал, как да не си либерал? Не знаеш ли - ти сам каза, - че даже на Иречека си се хвалил, че си либерал? - възразяваше Бочоолу.

                              - Ей че си прост! - отговаря със снизходителна усмивка бай Ганьо. - Че какво, като съм казал на Иречека, дума дупка прави ли! А бе, ахмако, че аз, един Иречек ако не метна, кого ще метна?

                              - Имаш право, твоя милост! Бочоолу, налягай си парцалите, недей го опява! - обади се Гочоолу. - И аз съм консерватор.

                              - Ами че аз на гроб камък ли съм! Аз съм пък хептен консерватор - изтърси Дочоолу, - я стани и ти бе, Бочоолу, един консерватор, че да ги пипнем онези, да не могат да мръднат.

                              - Добре, ама не зная управителят с кои ще бъде - отговаря Бочоолу.

                              - Управителят ли? С нашите, разбира се - съобщава бай Ганьо, - и околийският е с нашите. Постоянната комисия не е законна, ама кой ще му дири законност, тя е наша. Бюрото е наше. Градският съвет е наш. Кметът малко шава, ама ще му отрежем куйрука. Общинските съвети по селата не са утвърдени нарочно, разбирате ли? Ако бъдат с нас - ще ги утвърдим, ако не - на дяволите. Пак ти казвам - колкото за управителя, нямай грижа, той е наш.

                              - Ами хамалите? - любопитствува Бочоолу.

                              - И хамалите са наши, и циганите, и Данко Харсъзина е наш...

                              - Ами че той нали беше затворен за кражба? - учудва се Бочоолу.

                              - Е-хе, ти патки пасеш. Пуснахме го ний него. Нали той ни спечели хамалите. Отишъл при тях онзи ден, събрал ги, че като им скръцнал със зъби, те замръзнали по местата си, като им изръмжал: "Зъбите ви ще разкъртя, ако не изберете бай Ганя!" - и хамалите кандисали. Пазарил ги Данко по два лева на човек и срещу изборите цяла нощ ядене-пиене.

                              - Страшен хайдучага, брей!

                              - И за колко мислиш! За 50 лева. Ходил при онези да иска 100 лева, те го изпъдили, нахокали го. Ще го видиш сега в неделя - кокалите им ще смаже! - казва самодоволно бай Ганьо.

                              - Бочоолу, я иди повикай Гуня Адвокатина да дойде тука да ни напише едно възвание, кажи му: "Бай Ганьо те вика."

                              Щом Бочоолу излезе, бай Ганьо си сниши главата и с един таинствен глас се обърна към другарите си:

                              - Мълчете си! Това диване до самия ден на изборите ще го лъжем, че ще го направим депутат, ще напишем колкото за лице няколко бюлетини с неговото име, а другите бюлетини ще ги напишат писарите в Градския съвет и от Окръжното управление. Сега чувайте ме: министърът иска аз непременно да бъда депутат. Ти, Гочоолу, искаш ли?

                              - Е, че иска ми се, бай Ганьо - отговаря Гочоолу.

                              - Че и мен ми се иска - обажда се Дочоолу.

                              - А бе иска ти се тебе, ама, право да ти кажа, хептен си се омаскарил пред хората. Защо ти трябваше да излизаш толкова налице; кой кряскаше по мегданите:. "Да живей великият патриот!", "Долу гнусният тиранин!"' "На бесилката Климента", "Да живее Климент!"

                              - Ами че нали все заедно бяхме бе, бай Ганьо, защо си кривиш душата?

                              - Заедно, ама нашето излизане все шито-крито. Най-сетне, нейсе, като искаш толкова - добре, ще те избера. Туй, че селяните те мразят и чергите си им продал с твоя пусти фаисчилък...

                              - Колкото за туй, недей приказва, бай Ганьо, нали зная и ти каква си стока - дума предпазливо Дочоолу.

                              Бай Ганьо е готов да кипне, но в това време влиза Гуньо Адвокатина. Бай Ганьо му разправя като какво трябва да бъде възванието. Гуньо сяда до масата, зема перото и се задълбочава в мисли. По поръчка на бай Ганя слугата донася едно шише мастика. Гочоолу, Дочоолу и бай Ганьо пият, Гуньо пише. След половин час е готово следующето:
                              ...

                              Писмото до Граматиков., за което по-горе споменахме, се свършваше с тези думи: "А народът какво ще каже, какво ще прави? Любопитен въпрос! Ти ми казваше едно време, че вярваш още в българския народ. Хайде де! Не се подигравай! В кого вярваш ти ? В това ли рабско племе, което търпи всичко това? Виж го изобразен в представителите му.

                              Народа, в когото ти вярваш, е роб, казвам ти, роб; робуването е за него блаженство, тиранията благодеяние, роболепието геройство, презрителното хъркане отгоре - музика! И пак този народ е клет и нещастен, трижд нещастен! Бит от съдбата, осъден да страда и да тегли за други, мъчен от неприятели, а още повече от приятели и спасители, той нямаше нито една твърда точка, на която да спре погледа си, една дръжка, на която да се ослони, той е изгубил вярата в себе си и в съдбата си и е станал тъй "практичен" и трезвен, трезвен до безчувственост. Без помощ, без съвет, съкрушен и разкъсан външно и вътрешно, ето го на, една печална, от бури разсипана останка от стари времена...

                              Има ли кой да го съживи, да го повлече подире си? - Идеали? - Суета, вятър!..."

                              "
                              https://www.slovo.bg/showwork.php3?A...D=4685&Level=2
                              Last edited by barbaron; 11.07.2021, 10:06.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Ми те поровете по това време ходят.
                                Хората обаче ще отидат по-късно. Зор няма.
                                точно гербавите порове като тебе имат заповед да нахълтат следобяда..

                                Коментар

                                Working...
                                X