IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • news.bg
    Стойчо Кацаров: Никой не иска "АстраЗенека" заради Бойко Борисо

    900 000 ваксинации са направени за 5 месеца от правителството на ГЕРБ. 1 300 000 ваксинации да направени от служебното правителство за 3 месеца. Ние се опитваме да поправим нанесените от вас щети, но нанесените щети върху съзнанието на хората са непоправими, обърна се Кацаров към депутатите от ГЕРБ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Бе къде е барби да каже една добра дума за ристьо измамното?

      Ристьо ще го сменят с Киро Харвардски

      Коментар


      • Бе къде е барби да каже една добра дума за ристьо измамното?

        Last edited by Имхотеп; 07.09.2021, 16:45.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          СТЕЛА НИКОЛОВА

          Последно, г- н Василев казал, че не му е предлаган подкуп или поне не може да каже с положителност.
          Тогава какво ще разследва спецпрокуратурата, която днес се самосезирала?





          Е как за какво - навивала го е да съставят правителство и да махат глаДния прокурвар.
          Иначе да ни е честита новата стара 3-на коалиция от т.н партии на статуквото - БСП, ГЕРБ (БСП 2) и ДПС (БСП турци)
          Last edited by bota156; 07.09.2021, 16:34.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Абе четем че мутрите на мая и татяна се разпадат. Има ли нещо верно?

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              Поправката „Ванко 1 е поправка от 2006 г. на 40 Народно събрание в Наказателния кодекс на България, с която наказанието за склоняване към проституция в някои случаи значително се намалява. След като е приета, поправката е наречена неформално „Ванко 1“, тъй като заради нея е пуснат от затвора осъденият на втора инстанция на 12 години рапър Иван Главчев – Ванко 1, след като е излежал само 3 години от присъдата си. Според някои обвинения поправката е направена именно заради него.


              Обвинявана за предлагане на поправката е основно депутатът от БСП Татяна Дончева, тъй като, въпреки че не е присъствала на първото заседание на правната комисия, когато поправката е отхвърлена, тя изрично иска прегласуването ѝ на следващото заседание.[2][3] От друга страна, видно от архива на Народното събрание, законопроектът е внесен и мотивиран от Мая Манолова (БСП), Яни Янев (НДСВ), Надка Балева (БСП) и Христо Бисеров (ДПС).[4].


              Не случайно имат прякор свързан с цвета и още нещо.

              Не казваш за конкретния казус, в който извержението Хаджи Някойси обвинява в национален ефир депутат в предлагане на подкуп без никакви доказателства, ами се мъчиш да омаскариш Дончева.

              Ами то и аз мога да омаскарявам Бойко Сикаджията в такъв случай.
              Да припомня американсия посланик, че го нарече бандит, ама техен.
              Че извърши престъпление в случая "Ало Ваньо", само дето няма прокуратура, която да го обвини.
              Че като главен секретар нареди да бъде взривен в гранатомети и БЕШЕ взривен оня объркан човечец Чакъра, само дето полицейското разследване, което му беше подчинено, изкара че човечецът се е самовзривил, а не е бил убит от стотината гранати изстреляни по него. По този случай България беше осъдена от ЕСПЧ и Тиквата беше изрично заявен за виновник. Ама в България престпната бакянска мутра не е виновен, щото прокурВатурата е негова. Впрочем за това престъпление давността не е изтекла още, та Тиквочът може да се окаже зад решетките за убийство.

              Та какво ми навираш някаква поправка на някакъв закон, която поправка дори не е внесена от Дончева.

              Боко Тиквата трябва да бъде тикнат в затвора до живот, активните гербаджии конфискация на откраднатото имущество и в лагера в Белене, а поддръжниците им на принудителен труд. Да копаят с кирки тунела под Шипка.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Скандалът с евентуалното предлагане на подкуп и реакцията на прокуратурата провокира множество реакции у партиите. Ето и коментарите



                bnr.bg
                Р. Василев по казуса ”Дончева”: Никой не ми е предлагал подкуп

                Коментар


                • БАНК СТОП


                  Гербаджията #КостадинАнгелов, който загрижено ни плашеше, че няма да стигат чували за трупове, водил седем години Александровска болница в свръхзадлъжняване
                  ––––––––––––––––––––––––
                  Извадка от одитен доклад за финансовото състояние на Александровска болница след управлението ѝ от бившия здравен министър Костадин Ангелов в периода 2013-2020 публикува Министерството на здравеопазването. Ето какво пише в нея:

                  "Александровска болница завършва 2012 година с положителен финансов резултат и няма просрочени задължения.

                  През 2013 година Костадин Ангелов е назначен от правителството на ГЕРБ за директор на болницата.

                  Само за последната 1,5 година от управлението на Костадин Ангелов (периода 01.01.2019 – 30.06.2020) болницата натрупва загуби в размер на 10 621 000 лв. Натрупаната загуба до месец юни 2021 година достига до 69.8 млн. лв.

                  В резултат на трайната тенденция на реализирани от лечебното заведение нетни загуби, собственият капитал се понижава съществено, като от 22.8 млн. лв. към края на 2016 г., спада на 3.9 млн. лв. към края на 2020 г.

                  Повече от половината от дълговете са към доставчици.

                  Нарастването на задълженията към доставчици за лихви и такси с близо с 20 млн. лв. се дължи на това, че Ангелов е удължавал просрочията, чрез подписване на споразумения за разсрочване на задълженията с фирмите доставчици.

                  Обратно на търговската логика, при договарянето на разсрочване на дълга, болницата не само не го е намалила, но е поела нови задължения във вид на лихви в изключително големи размери. Защо едно дружество, което има да плаща наказателна лихва, заради неизпълнение на договора си, се съгласява да разсрочи това задължение и да плаща допълнителна лихва?

                  Открояват се следните договори и споразумения за разсрочване на задълженията с поети от Александровска болница утежняващи ангажименти за неустойки при забава:

                  - Фирма П..... Ф... ДЗЗД – освен лихва за забава са договорени допълнително 12.5% наказателна лихва върху нея, годишно върху неплатената част на задължението;

                  - Фирма С....... ЕООД - отделно от просрочените задължения, болницата трябва да заплаща по 30 000 лв. месечно по всяко просрочено плащане;

                  - Фирма С.... Т...... АД - 10% лихви за забава и допълнително 10% върху непогасената част на разсрочените задължения;

                  - Фирма Г... К... СД – Основният лихвен процент плюс 15 пункта на годишна база за всеки ден на просрочие. (По същия договор обаче, доставчикът дължи само 5% неустойка при неизпълнение на поетия ангажимент.);

                  - Фирма М..... С..... Б.... ЕООД – лихвите възлизат на 17- 23% на годишна база.

                  Анализът показва трайна тенденция на затруднения за текущо погасяване на задълженията. В продължение на години директорът Костадин Ангелов е сключвал неизгодни споразумения за разсрочване, с които е увеличил дълга на болницата.

                  Вместо това, на фона на отрицателните лихви в банковия сектор и възможността за договаряне на банкови кредити с лихви от 2-3 процента, той е можел значително да редуцира дълга към доставчици.

                  Ангелов не само е поставил болницата в тежко финансово състояние, но сега съдбата й зависи от благоволението на кредиторите ѝ", пише още в извадката.


                  frognews.bg
                  МЗ разкри финансовите злоупотреби на Костадин Ангелов като шеф на Александровска болница
                  Last edited by Kiro; 07.09.2021, 15:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    ГЕОРГИ ЯНЕВ

                    Голям страх го тресе от Радев - с него ляга, с него става! Ако е мъж, ще му се изправи като опонент за президент, нали! Но той, страхливецът, ще прати я Младенов, я Митев, я някоя нова Цецка! После пак ще реве... Честно - този му женски хленч ми е невероятно приятен!..
                    ...а аз, миналите президентски избори, видях, в изтъпАнването на Фефка Фафева, явно подкрепяне на Радев от страна на Боко.
                    Какво се обърка, Борисов ефенди? Що квичиш на умрЕло?

                    Коментар



                    • СТЕЛА НИКОЛОВА

                      Последно, г- н Василев казал, че не му е предлаган подкуп или поне не може да каже с положителност.
                      Тогава какво ще разследва спецпрокуратурата, която днес се самосезирала?






                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                        Доколкото виждам, това пишман депутатче НИКЪДЕ не казва, че Татяна Дончева му е предлагала подкуп, както твърди лайното Хаджи Тошко. Така че не вижда нищо укоримо в действията и. Нормално е да се опита да се опита да накара депутатите, които УЖ са срещу ГЕРБ, да подкрепят едно АНТИ ГЕРБ правителство, независимо от простотиите на сценаристите.
                        Поправката „Ванко 1 е поправка от 2006 г. на 40 Народно събрание в Наказателния кодекс на България, с която наказанието за склоняване към проституция в някои случаи значително се намалява. След като е приета, поправката е наречена неформално „Ванко 1“, тъй като заради нея е пуснат от затвора осъденият на втора инстанция на 12 години рапър Иван Главчев – Ванко 1, след като е излежал само 3 години от присъдата си. Според някои обвинения поправката е направена именно заради него.


                        Обвинявана за предлагане на поправката е основно депутатът от БСП Татяна Дончева, тъй като, въпреки че не е присъствала на първото заседание на правната комисия, когато поправката е отхвърлена, тя изрично иска прегласуването ѝ на следващото заседание.[2][3] От друга страна, видно от архива на Народното събрание, законопроектът е внесен и мотивиран от Мая Манолова (БСП), Яни Янев (НДСВ), Надка Балева (БСП) и Христо Бисеров (ДПС).[4].


                        Не случайно имат прякор свързан с цвета и още нещо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          Кое ли е това задкулисие

                          Аййй, тц, тц, тц - новите парламентьори



                          В края на миналата седмица казах една истина, която предизвика голям скандал. Въпреки че тази истина всеки един от вас много добре я знае, но сега тя се използва от различни политически лица, говорещи в публичното пространство с цел да удовлетвори техните интереси. Това разкри председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов в предаването Студио Хъ по 78ТВ.

                          Истината е само една, на 12 август зам.-председателят на НС и депутат от "Изправи се БГ! Ние идваме" Татяна Дончева в 17:30 часа отива в офиса на депутата от "Има такъв народ" Радостин Василев, за да го убеждава да разцепи групата на ИТН и ако нейната партия получи третия мандат от президента да може с тези гласове да реализира правителство, каза Йорданов.

                          Когато стана ясно, че няма да реализираме кабинет, получих поредица от обаждания от г-жа Татяна Дончева, с която се познавах бегло, професионално. Потърси ме 2-3 пъти по телефона, помоли ме да се видим извън НС на дискретно място. Аз веднага ти споделих, обсъдихме го внимателно. Но решихме с теб да се видя с нея, каза Василев на Тошко Йорданов.

                          Тя ме покани на среща в нейния офис, но аз отказах и прецених, че е по-добре да се видим в моята адвокатска кантора. Има видеозапис, ако тя оспори, заснето е нейното идване и тръгване. Седнахме на масата, проведохме разговор около 2 часа, изключително странен, в който тя може би един час ми обясняваше колко огромно задкулисие има зад ИТН. Явно искаше да скъси дистанцията като ми обясняваше как г-н Трифонов е човек, който тя наричаше "трубадур на мафията", как сценаристите са "тамагочита", как моето място не е там. За мен интересното бе да видя същината на разговора". Тя каза, че Слави е "трубадур" на Илия Павлов, Орлин Алексиев, Маджо. Тя сподели, че не знае откъде се координира задкулисието на ИТН. Спомена, че лидерът на ДСП Мустафа Карадайъ дърпа от единия край Слави, от другия Алексиев, а Слави е по средата", това разказа в предаването адв. Радостин Василев.

                          "Разказа ми много неприятни неща за Хаджигенов, Корнелия Нинова. Тя каза "Николай Хаджигенов е п*****ст с три деца и е действащ агент на ДАНС. Тя обиди Корнелия Нинова, че е "тъпа овца". Поведението й беше странно. Тя започна отдалече, че вярва, че в ИТН има петдесетина нормални, които могат да изземат функциите на сценариста. Разказа, че трябва да ви отстраним от ръководството на ИТН. Казах й, че това е невъзможно. Тя каза, че ако 20-30 депутати ако могат да бъдат отцепени, каза, че трябват лидерски качества, но Ива Митева нямала", обясни депутатът от ИТН.


                          Г-жа Дончева говореше, че не може да се реализира политика заради присъствието на Тошко Йорданов и сценаристите, посочи Радостин Василев.

                          Тя си драскаше пред нея през цялото време на един лист. Тя констатира, че Хиновски може да бъде привлечен, Виктория Василева, аз и Ива Митева. На това листче имаше сумата "500 ка", аз го видях. Имаше имена по листчето. Аз като го видях не реагирах, след минута като го видях и казах, че никога това няма да се случи поради мои морални доводи. Тя работи по брутален начин, а ние по морални, каза Василев. "Аз като адвокат не мога да кажа, че тя ми е предлагала подкуп, разказвам историята, хората да си правят изводите. Като видях написаната сума ми стана неприятно. Казах й, че ИТН е кауза, допълни той. Това е темата на скандала, тук се касае за едно листче, казусът е морален, каза адвокатът.

                          "Заставам зад всяка моя дума, мога да се подложа на детектор на лъжата, ако тя смята, че нещо не е така я каня също. Това е така всичко, което казвам", каза Василев.

                          "Задкулисието не са партии, а определени хора. Татяна Дончева за мен от тази среща несъществува. Да, не знаем "500 ка" дали са пари, но е естествено нормалните хора да си помислят това, целият разговор се говореше за това, аз да разцепвам моята партия. Тя обиди тези хора и разказваше тези истории, категорично, обясни депутатът.

                          Доколкото виждам, това пишман депутатче НИКЪДЕ не казва, че Татяна Дончева му е предлагала подкуп, както твърди лайното Хаджи Тошко. Така че не вижда нищо укоримо в действията и. Нормално е да се опита да се опита да накара депутатите, които УЖ са срещу ГЕРБ, да подкрепят едно АНТИ ГЕРБ правителство, независимо от простотиите на сценаристите.

                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Ха-ха-хаааа!

                            Корнелия била овца, Хаджигенов пе.... аст, Слави трубадур на Илия Павлов, а Тошко и сценаристи са тамагочита, хахаха, това са партиите на протеста и почтените хора на Мунчо
                            Ицката се покри (го покриха) обаче.
                            Нищо ново покрай него. Някой да пусне некой слух? Барби?

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • ГЕОРГИ ЯНЕВ

                              Голям страх го тресе от Радев - с него ляга, с него става! Ако е мъж, ще му се изправи като опонент за президент, нали! Но той, страхливецът, ще прати я Младенов, я Митев, я някоя нова Цецка! После пак ще реве... Честно - този му женски хленч ми е невероятно приятен!..
                              Last edited by X_Y; 06.09.2021, 21:57.

                              Коментар


                              • Кое ли е това задкулисие

                                Аййй, тц, тц, тц - новите парламентьори



                                В края на миналата седмица казах една истина, която предизвика голям скандал. Въпреки че тази истина всеки един от вас много добре я знае, но сега тя се използва от различни политически лица, говорещи в публичното пространство с цел да удовлетвори техните интереси. Това разкри председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов в предаването Студио Хъ по 78ТВ.

                                Истината е само една, на 12 август зам.-председателят на НС и депутат от "Изправи се БГ! Ние идваме" Татяна Дончева в 17:30 часа отива в офиса на депутата от "Има такъв народ" Радостин Василев, за да го убеждава да разцепи групата на ИТН и ако нейната партия получи третия мандат от президента да може с тези гласове да реализира правителство, каза Йорданов.

                                Когато стана ясно, че няма да реализираме кабинет, получих поредица от обаждания от г-жа Татяна Дончева, с която се познавах бегло, професионално. Потърси ме 2-3 пъти по телефона, помоли ме да се видим извън НС на дискретно място. Аз веднага ти споделих, обсъдихме го внимателно. Но решихме с теб да се видя с нея, каза Василев на Тошко Йорданов.

                                Тя ме покани на среща в нейния офис, но аз отказах и прецених, че е по-добре да се видим в моята адвокатска кантора. Има видеозапис, ако тя оспори, заснето е нейното идване и тръгване. Седнахме на масата, проведохме разговор около 2 часа, изключително странен, в който тя може би един час ми обясняваше колко огромно задкулисие има зад ИТН. Явно искаше да скъси дистанцията като ми обясняваше как г-н Трифонов е човек, който тя наричаше "трубадур на мафията", как сценаристите са "тамагочита", как моето място не е там. За мен интересното бе да видя същината на разговора". Тя каза, че Слави е "трубадур" на Илия Павлов, Орлин Алексиев, Маджо. Тя сподели, че не знае откъде се координира задкулисието на ИТН. Спомена, че лидерът на ДСП Мустафа Карадайъ дърпа от единия край Слави, от другия Алексиев, а Слави е по средата", това разказа в предаването адв. Радостин Василев.

                                "Разказа ми много неприятни неща за Хаджигенов, Корнелия Нинова. Тя каза "Николай Хаджигенов е п*****ст с три деца и е действащ агент на ДАНС. Тя обиди Корнелия Нинова, че е "тъпа овца". Поведението й беше странно. Тя започна отдалече, че вярва, че в ИТН има петдесетина нормални, които могат да изземат функциите на сценариста. Разказа, че трябва да ви отстраним от ръководството на ИТН. Казах й, че това е невъзможно. Тя каза, че ако 20-30 депутати ако могат да бъдат отцепени, каза, че трябват лидерски качества, но Ива Митева нямала", обясни депутатът от ИТН.


                                Г-жа Дончева говореше, че не може да се реализира политика заради присъствието на Тошко Йорданов и сценаристите, посочи Радостин Василев.

                                Тя си драскаше пред нея през цялото време на един лист. Тя констатира, че Хиновски може да бъде привлечен, Виктория Василева, аз и Ива Митева. На това листче имаше сумата "500 ка", аз го видях. Имаше имена по листчето. Аз като го видях не реагирах, след минута като го видях и казах, че никога това няма да се случи поради мои морални доводи. Тя работи по брутален начин, а ние по морални, каза Василев. "Аз като адвокат не мога да кажа, че тя ми е предлагала подкуп, разказвам историята, хората да си правят изводите. Като видях написаната сума ми стана неприятно. Казах й, че ИТН е кауза, допълни той. Това е темата на скандала, тук се касае за едно листче, казусът е морален, каза адвокатът.

                                "Заставам зад всяка моя дума, мога да се подложа на детектор на лъжата, ако тя смята, че нещо не е така я каня също. Това е така всичко, което казвам", каза Василев.

                                "Задкулисието не са партии, а определени хора. Татяна Дончева за мен от тази среща несъществува. Да, не знаем "500 ка" дали са пари, но е естествено нормалните хора да си помислят това, целият разговор се говореше за това, аз да разцепвам моята партия. Тя обиди тези хора и разказваше тези истории, категорично, обясни депутатът.

                                Коментар

                                Working...
                                X