IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бившият президент на Франция Никола Саркози е с две присъди за общо 4 години.
    Бившият премиер министър Франсоа Фийон e осъден на 5 години от които 2 ефективно.
    Бившите премиери на Румъния - Адриан Настасе с 2 годишна присъда и Ливиу Драгня, който излежа 2 години и 2 месеца.
    В Хърватия бившият премиер Иво Санадер e осъден на 8 и половина години затвор за корупция.
    В Италия бившият премиер Берлускони получи 4 години.
    В Словения Янез Янша е осъден на 2 години за корупция.
    В Исландия през 2012 бившият премиер Гер Харде е признат за виновен за небрежност от специален съд.
    В Израел Ехуд Олмер е осъден няколко пъти на общо над 7 години затвор за корупция и злоупотреба с власт.
    Списъкът продължава.. Няма дори да споменавам всички осъдени министри, кметове, директори и т.н. Само в Румъния те са няколко стотин.
    В България, за ГЕРБ, арестуването и разследването на бивши управляващи за злоупотреба с власт е репресия и комунизъм...
    Beau Yann





    Коментар


    • В.ТАНЧЕВА
      Не хранете илюзии, прокуратурата няма да поиска удължаване на ареста на Борисов. Още тази вечер ще си спи в Банкя, а лели-ГЕРБ ще му носят баници.

      Това, всъщност, е добрата новина!

      Защото означава, че сделката, която Гешев и Пеевски опитаха да сключат с влиятелни в новото правителство хора, е компрометирана. Не минава, бордът не дава

      Те мислеха, че могат да дадат Борисов курбан и - напълно изпрани и оневинени - да оцелеят непокътнати.

      Кьовеши провали тази сделка, като прие да дублира точката на контакт между Европрокуратурата и хората на Гешев с още една - директно в Министерски съвет.

      Освен това, публично свали доверие лично от Гешев с един туит: всички срещи в България и били изключително полезни, само тази с Главни прокурор - от учтивост.

      На институционален език това си е шамар.

      Като унизи Гешев и показа, че смята доверените му хора във ВКП за филтър на информация, а не точка на контакт, тя фактически обяви, че що се отнася до нея, тази сделка няма да важи, независимо какви усилия полагат институциите да изперат и избелят Пеевски и назначения да го пази Гешев.

      Това нулира всякакви уговорки в задкулисието и свали Борисов от "ешафода". Той вече не е в ролята на изкупителна жертва. И, разбира се, прокуратурата ще го пусне да си ходи по живо, по здраво. С оправданието, че МВР не им дават секретните доказателства по делото.

      Ами и аз не бих!

      Нищо обаче не е свършило. Доказателства за делата на Борисов има. Както има и за Пеевски, Гешев, Цацаров, Кошлуков, Горанов и т.н. Сделката не се случи, значи всеки от тях е легитимна мишена, както за другото котило, така и за органите и разследващите журналисти.

      Коментар


      • България се обърна с молба за помощ към НАТО-вския евроатлантическия център за координация и реагиране при бедствия, към ЕС и към Русия (http://news.ibox.bg/news/id_503993839)
        И знаете ли какво стана? ЕС ни веднага отряза (http://dnes.dir.bg/news.php?id=1930335), а НАТО ни казаха в прав текст "България да не разчита на помощ от НАТО" (http://www.segabg.com/article.php?id=339847). Само нашия НАТО-вски съюзник Германия се отзова, като предложи да ни даде специализирани хеликоптери за гасене на пожари... под наем, срещу стотина хиляди евро на час. Е, то приятелството си е приятелство, ама бизнеса - бизнес, нали?
        И в крайна сметка единствено Русия изпрати специализирания си самолет за гасене на пожари ИЛ-76 БЕЗПЛАТНО (платихме само горивото на самолета и препаратите за гасене). За 30 часа положението с пожарите беше овладяно. http://news.ibox.bg/news/id_1305317892
        Народа излезе и посрещна руските летци като спасители, с хляб и сол https://youtu.be/jhzafEMizxM
        Единственото, което мога да кажа е народната мъдрост:
        "Приятел в нужда се познава".


        Спомняте ли си като дойде кризата с ковид. Италия поиска помощ от ЕС. Получи комбинация от 3 пръста, и ПАК САМО РУСИЯ пратиха помощ.
        Last edited by bota156; 18.03.2022, 21:23.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Има една малка вероятност, но все пак не е за пренебрегване, цялото мероприятие да е било психоатака с цел да провокира непремерена реакция от ББ или ВГ. Да речем да забегнат в чужбина.
          Другото възможно обяснение е да подхъзват Киро Арварда. Направи впечатление много обраната реакция на президента.
          Каквито и да са били намерентията реализираха се като фарс. Поне едно чекмедже с евра да бяха намерили! Някое забравено кюлче злато да бяха набарали.
          Верно с фотошоп е по-лесно, но нали са уж професионалисти?
          Е от утре пак се връщаме към войната, олиото пак ще поскъпва, бензина и той. Жалко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            Не се разбра,намериха ли кюлчетата и милиардите ?
            Мисля,че ще има бартер.Ракети за Украйна срещу офшорните сметки на Горанчо, Борисов и Севда.

            Коментар


            • Кирчовци и Кокорчовци са били пълна трагедия.След димката Борисов,Горанов,Арнаудова утре следва въвличането на България във война с Русия.Бог да пази България
              Тия некадърници направиха Бойко герой и го канонизираха.По големи идиоти не са ни управлявали пълен цирк.Колкото по бързо се махнат толкова по добре.
              Това е прост(о) Киро
              Last edited by bokogega; 18.03.2022, 20:57.
              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                За отклоняване на вниманието е цирка...Простокиро е голям
                Толкоз е голям, че сега където и да се появи ще го освиркват и замярат. Шипка ще му се види като чудесен спомен.

                Коментар


                • Нова партия се задава - Прекратяваме Промяната...
                  Last edited by щурец; 18.03.2022, 20:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    За жалост задържането на тиквата се оказа ЦИРК
                    За отклоняване на вниманието е цирка...Простокиро е голям

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                      За жалост задържането на тиквата се оказа ЦИРК
                      Е с циркаджии какво искаш да е?

                      Лошото е, че обиждаме цирка, а той все пак е изкуство.

                      Коментар


                      • За жалост задържането на тиквата се оказа ЦИРК
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Видяхме най- сетне и съпругът на Pi Ar Sevi Boiko. Същият, който живее в огромната къща, признава, че работи в “Булгартрансгаз”. Та същият този съпруг- член на борда на държавния газов оператор ”Булгартрансгаз” сочи това обстоятелство като единствено и достатъчно обяснение в двора на дома им да бъде намерен джип, собственост на консорциума ”Аркад”, строил т.нар. Турски поток, за който пък става ясно, че е бил част от стратегията на Путин още с анексирането на Крим.




                          frognews.bg
                          Адв. Грета Ганева: Съпругът на Pi Ar Sevi Boiko сам разкри обвързаности и корупция

                          Коментар


                          • Не се разбра,намериха ли кюлчетата и милиардите ?

                            Коментар


                            • Покрай едната новина - другата остана заглушена!

                              https://www.dnevnik.bg/sport/2022/03...prezident_bfs/

                              Коментар

                              Working...
                              X