IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Убивали „Труд“. Да, убийство има. Даже не едно. Но не на това, дето днес му викат медии. В голямата си част и с някои изключения (които потвърждават правилото), те отдавна не мърдат



    nbox.bg
    Убийство има! На журналистиката по времето на ГЕРБ – наведен или мъртъв! - NBOX - Всички новини
    Убивали „Труд“. Да, убийство има. Даже не едно. Но н

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      Затяга се обръча около банкянския тулуп.
      Ето го перач №1 на милионите на Бойко – Георги Евтимов върти 31 фирми, ОЛАФ го разследва за кражби от санирането
      Тези дни герберските мутри ще ги изгонят и от НДК. Бахти кефа!
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Затяга се обръча около банкянския тулуп.
        Ето го перач №1 на милионите на Бойко – Георги Евтимов върти 31 фирми, ОЛАФ го разследва за кражби от санирането
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първата неотложна стъпка на бъдещата коалиция ще се фокусира върху антикорупционната комисия, стана ясно от официалните изявления на "Продължаваме промяната". Година и половина след началото на протестите срещу корупцията по високите етажи на властта и безконтролността на главния прокурор, на път е редовно правителство, което си обещава реформи именно в тази посока. Борис Митов разказва.

          SVOBODNAEVROPA.BG
          Новата борба с корупцията ще е без Цацаров. Какво планира бъдещата коалиция

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

            Бате Пешо, съгласен съм, но ако не прекаляват - няма проблем. И онбашията доволен, и любовницата доволна. Ама колко години може да си на загуба, ако 50% от персонала са "любовници"? Щото това е положението в държавата...

            @Специалиста, за това няма да сваля костюма, ами ще разкарам нуждата от гишета. А не като сега - една хартийка от тоя, печат от втория, плащане на каса на трети (с +5лв за обслужващата банка), подпис от четвъртия, че е платено...и резултата след месец най-рано. Айде ти ми кажи ефективно ли е, и колко излишни куфара с 1000лв заплата има в тоя "процес"?
            И не е същото, щото ревеш че 900лв са ти малко, щото "частника" взимал 1000, ама като му острижете 250лв какво се получава?
            Аз не говоря за всички фирми...Всеки случай е различен.Един си назначава партийният другар ей така щото са приятели друг за да си осигури спокойствие да не го закачат нищо че работи само за външен пазар...Има и такива които не назначават..И не става дума за 50% от персонала...пет човека които струват 10000 кинта на фирмата като се рапределят върху 1000 са по 10 кинта на човек...Ама после няма тормоз от всякакви държавни органи и комисии....Познавам един дето гербаджиите се опитаха да го опитомяват да си плаща...Той побесня и им каза ако посмеете утре ще имате 1000 безработни в тоя град..Ще затворя без да ми мигне окото и ще ви пометат ще ви из бесят по дереците след като им разкажа защо съм затворил.Има всякакви хора.Но повечето са мижитурки и се съгласяват а трети просто си купуват благоволението на властта.А властта раздава гран тове помощи най малкото няма да и дадат...Всеки сами си решава....Ама тука да ми се говори че на Запад всички честни и почтени и че частника не назначавал некадърници яйде моля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

              Бате Пешо, съгласен съм, но ако не прекаляват - няма проблем. И онбашията доволен, и любовницата доволна. Ама колко години може да си на загуба, ако 50% от персонала са "любовници"? Щото това е положението в държавата...

              @Специалиста, за това няма да сваля костюма, ами ще разкарам нуждата от гишета. А не като сега - една хартийка от тоя, печат от втория, плащане на каса на трети (с +5лв за обслужващата банка), подпис от четвъртия, че е платено...и резултата след месец най-рано. Айде ти ми кажи ефективно ли е, и колко излишни куфара с 1000лв заплата има в тоя "процес"?
              И не е същото, щото ревеш че 900лв са ти малко, щото "частника" взимал 1000, ама като му острижете 250лв какво се получава?
              5 излишни. И тези ги виждаме. Ами другите по агенциите. Сега се сещам за следприватизационен контрол и т.н. НАПЪЛНО ИЗЛИШНИ - 100% трябва да се махнат
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • НАЙО ТИЦИН,, ФЕЙСБУК:
                Докато пестиш от наем, режийни и ощетяваш държавата, инвестираш в собствена сграда.
                Да живее свободата на словото!
                https://www.lentata.com/page_24093.html





                lentata.com
                Да живее свободата на словото!
                Докато пестиш от наем, режийни и ощетяваш държавата, инвест

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  В една фирма например шивашка с 1000 човека персонал не ми се вярва трима четирима пет хрантутника да я фалират...И не си мисли че са назначени в производството..Във всяка фирма си има подобни сладки местенца.Пълна заблуда е че на Запад не е същото...ама пълна.Гарантирам ти че колкото и да си кадърен собственика ще изгони теб а не синът си.Не знам в какъв свят живеее и защо така жестоко са ви промити мозъците....
                  Бате Пешо, съгласен съм, но ако не прекаляват - няма проблем. И онбашията доволен, и любовницата доволна. Ама колко години може да си на загуба, ако 50% от персонала са "любовници"? Щото това е положението в държавата...

                  @Специалиста, за това няма да сваля костюма, ами ще разкарам нуждата от гишета. А не като сега - една хартийка от тоя, печат от втория, плащане на каса на трети (с +5лв за обслужващата банка), подпис от четвъртия, че е платено...и резултата след месец най-рано. Айде ти ми кажи ефективно ли е, и колко излишни куфара с 1000лв заплата има в тоя "процес"?
                  И не е същото, щото ревеш че 900лв са ти малко, щото "частника" взимал 1000, ама като му острижете 250лв какво се получава?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Пешо,пак не си точен..Тук не говорим за синове ,дъщери които са близки роднини..Говорим за партийни назначения в частни фирми ..Явно не познаваш добре частния бизнес в БГ за да пишеш така..Естествено,че в Лукойл и подобни хранилки е възможно,но това е за наша сметка и не са плащането на данъци..
                    Бе аз нямам претенции да познавам частният бизнес но имам претенции да знам поне в Плевен какво се върши..Частният бизнес не е само дърводелска фирма с трима работника

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                      О, последно ви пиша по темата, явно и ти като Пешо си бюджетар Нищо, че той е в АД.
                      Аз знам в нашата и сума още фирми как се правят бюджети за следващата година. Колко софт и база данни се ползва. Знам и за още много, които така правят, даже понеже нямат сили си плащат на други фирми за анализ. Вие в бюджета плащате на приятели за анализ, но после и тези съвети не спазвате. Да, като шеф на фирмата мога да си "уредя" детето на синукурна длъжност, но само толкова. Освен ако не е талант наистина. Останалите "бачкатари" ще свършат каквото трябва, защото съм ги преценил при назначаването, ако сгафи е аут без да пише и брише обяснения
                      Приятел ти между държавна фирма и бюджетна организация разлика правиш ли?Фирмата в която работя няма нищо общо с държавния бюджет само го пълни щото великите частници фалираха

                      Коментар


                      • Минеков:

                        Дължимите суми от наемателя на помещенията, където се помещава в-к ”Труд”, са били искани още по времето на Вежди Рашидов, след това от служебния министър Рашко Младенов, след това финансовият отдел във финансова дирекция е предложил на министър Боил Банов да подпише, за да си поиска загубите, но той е отказал.


                        Този път това се случи. Това са отношенията, които Министерство на културата има с фирмата на младия Блъсков "Южен кръст" Ние нямаме никакви отношения и никакъв договор с какъвто и да е вестник или медия", това заяви пред БНР министърът на културата проф. Велислав Минеков.

                        Той изтъкна, че няма и договор, който да поставя отношенията в положение, че помещението да бъде преотдавано.
                        "Това е споменато в подписания договор с "Южен кръст", подчерта Минеков.
                        Той заяви, че е била спазена цялата съдебна процедура, преди да се стигне до запечатването на медията.
                        "Договорът между МК и фирма "Южен кръст" е сключен през 2012 година", уточни той.
                        Проф. Минеков определи цените на наема като "комични" и подчерта, че в района няма такива: "Години наред наемът е от близо 5,5 лева на квадратен метър. В съседния район наемите са чувствително различни. Ще изискаме до стотинка всичко, което е на МК!
                        Министерството трябва да си върне всички имоти, които са били раздавани по най-безобразен начин. Има и един хотел, който е собственост на МК, е бил отдаден под наем, но не е получен нито един лев. Хотелът е до Черно море, с басейн, със 111 легла. 7-етажна сграда, историческа, в центъра на София е отдадена под наем, 7-ма година МК не получава един лев. Възнамерявам цялата собственост, продавана или раздавана по този начин, да бъде върната в Министерството", категоричен беше той.
                        Мачкай министър Минеков. Върно ограбеното от твоето министерство и поличаваш 6+ за делата си!
                        А Петьо Блъсков скоро ще бъде клиент на следствието, а след това и на Централния софийски. Ще цака белотче заедно с Тиквата в килията.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • "Надяваме се, че споразумението ще бъде подписано бързо. В идеалния случай България ще има ново правителство до края на следващата седмица", каза Петков




                          novini.bg
                          Кирил Петков пред Шпигел: Ще бъдем безмилостни в прилагането на закона - Политика - Новини Бг

                          Коментар





                          • segabg.com
                            Кирил Петков събира двойно повече доверие от Борисов

                            Коментар


                            • О, последно ви пиша по темата, явно и ти като Пешо си бюджетар Нищо, че той е в АД.
                              Аз знам в нашата и сума още фирми как се правят бюджети за следващата година. Колко софт и база данни се ползва. Знам и за още много, които така правят, даже понеже нямат сили си плащат на други фирми за анализ. Вие в бюджета плащате на приятели за анализ, но после и тези съвети не спазвате. Да, като шеф на фирмата мога да си "уредя" детето на синукурна длъжност, но само толкова. Освен ако не е талант наистина. Останалите "бачкатари" ще свършат каквото трябва, защото съм ги преценил при назначаването, ако сгафи е аут без да пише и брише обяснения

                              Коментар


                              • Пешо,пак не си точен..Тук не говорим за синове ,дъщери които са близки роднини..Говорим за партийни назначения в частни фирми ..Явно не познаваш добре частния бизнес в БГ за да пишеш така..Естествено,че в Лукойл и подобни хранилки е възможно,но това е за наша сметка и не са плащането на данъци..

                                Коментар

                                Working...
                                X