IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Блъсков така си е свикнал - отпреди 10 години.
    „Блъсков държи имотите на Съюза на българските журналисти (СБЖ) – почивни станции във Варна и Банкя – и не плаща наем. Съдът го осъжда фирмата му да плати и да освободи имотите, до момента тя нито плаща, нито освобождава. Това стана ясно от кратко съобщение в сайта на съюза през седмицата. Всъщност, фирмата се води на адвоката Данчо Джиков, който е известен от близо 20 години като дясна ръка на Блъсков-баща. Неотдавна обаче Блъсков е представил в СБЖ документ, в който пише, че фирмата „Български имоти“ е вече собственост на фирма „Блок 12“, която е 100% собственост на Петьо Блъсков – баща.
    Фирмата “Български имоти – корпорация” на Петьо Блъсков-син дължи на Съюза на българските журналисти 284 207 евро наем за 2010 и 2011 г. – пише в сайта на съюза и в информация във в. „Труд“. Като фирма на сина на Блъсков тя беше представена и през 2007 г., когато ръководството на съюза й даде имотите. В управителния съвет на СБЖ тогава влизаше и Блъсков. Фирмата вероятно е прехвърлена на дясната ръка на Блъсков-баща по-късно, а след това купена от друга фирма на Блъсков.
    https://e-vestnik.bg/…/blaskov-osaden-za-imotite-na-sbzh…/



    e-vestnik.bg
    Блъсков осъден за имотите на СБЖ, дължи 280 хил. евро, гонят го от събрание с освиркване - e-vestnik.bg
    Блъсков държи имотите на Съюза на българските журналисти (СБЖ) – почивни станции във Варна и Банкя - и не плаща наем. Съдът го осъжда фирмата му да плати

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
      Проблемът е, че държавата трябва да плаща на себе си.
      Не пич, държавата събира пари да плаща на пенсионерите си. Щото едни поне 20% от дефицита на НОЙ идва от хрантутниците. Аз не съм ли държавата? Или "държавата" са само тия дето дремат в администрацията?
      А и така ще има сравнимост м/у публичния и частния сектор. А не сега да ми обясняват, че "1000лв е добра основна заплата", щото взимали чисто 900, а 1000лв в частния сектор е 750лв чисто. А за разхода на работодателя няма и да коментирам...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Как да няма. Директно се намаля бюджета на министерството с 20%. Да си ги намират откъдето искат. Ще съкращават, ще намалят заплати тяхна си работа. Парите държавата ще може да ги даде другаде. По спомен за полюцаите така направиха и вече си плащат осигуровки. Ама им вдигнаха с 20% бюджета вместо да си остане същия.
        Трябва ЯКО ама наистина ЯКО рязане на хрантутници не 10% а 90%
        Това с очите си да го видя няма да го повярвам...За радост моя много рядко имам вземане даване с държавната и общинка администрация.....Когато се наложи 10 дена съм под стрес.Удостоверение за наследници важи шест месеца.....То умрелия ше се съживи и ше направи некой нов наследник и такса нема лабаво за експресна поръчка жулят се едно си на концерт на ACDC...Oтиваш в далечен град щото майка ти от там и изненада ми днес колежката я няма....Ако от мен зависи това ще го натиря в миша дупка....Мързели службогонци и нагаждачи и не ми говорете че имало и работливи.Не няма аз досега не съм видял...Са че ви кажем как Горанов отива в София...Като завършил в Свищов майка му се примолила на Венци в Долни Дъбник моля те намери на моя син някаква работа завърши в Свищов с три тъп е никъде го не искат...и те така у Министерство на земеделието после на финансите....Тиквуня се е облещил като чул истината от Венци въпреки молбите на Горанов да не разказва...И Бай Тиквун не можл да се сдържи и казал ма верно ли си чак такъв боклук...Това го знам от човек който е бил на срещата....Всичките са един дол дренки

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          https://lupa.bg/news/voina-bezkrai-m...51867news.html



          Съпругата на наследника на мастития журналист - Петьо П. Блъсков, се сдоби по време на предишната власт с апетитния пост ръководител на сектор „Култура и аудиовизия” към постоянното представителство на България в Европейската столица. Назначението е на културното министерство.

          На практика е невъзможно да се установи каква заплата е получавала Еввгения Блъскова в Брюксел, тъй като служителите в постоянното ни представителство не предоставят деклараци пред КПКОНПИ. По неофициални данни обаче, заедно с командировъчните и представителните, сумата надхвърля 10 000 евро месечно.

          Ей така се уреждат калинки и наши хора.
          Ми че то за какво друго им е властта?Нали за това е борбата за пари постове жени...Че се изпотепат ей....

          Коментар


          • https://lupa.bg/news/voina-bezkrai-m...51867news.html



            Съпругата на наследника на мастития журналист - Петьо П. Блъсков, се сдоби по време на предишната власт с апетитния пост ръководител на сектор „Култура и аудиовизия” към постоянното представителство на България в Европейската столица. Назначението е на културното министерство.

            На практика е невъзможно да се установи каква заплата е получавала Еввгения Блъскова в Брюксел, тъй като служителите в постоянното ни представителство не предоставят деклараци пред КПКОНПИ. По неофициални данни обаче, заедно с командировъчните и представителните, сумата надхвърля 10 000 евро месечно.

            Ей така се уреждат калинки и наши хора.
            Last edited by pepe1234; 07.12.2021, 12:52.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

              Какъв е смисълът някой, който е на бюджетна издръжка, да дава пари на държавата? Държавата да даде едни пари и после да си ги вземе. Или ти имаш предвид орязване на заплатите с над 20%, което няма как да се случи.
              Как да няма. Директно се намаля бюджета на министерството с 20%. Да си ги намират откъдето искат. Ще съкращават, ще намалят заплати тяхна си работа. Парите държавата ще може да ги даде другаде. По спомен за полюцаите така направиха и вече си плащат осигуровки. Ама им вдигнаха с 20% бюджета вместо да си остане същия.
              Трябва ЯКО ама наистина ЯКО рязане на хрантутници не 10% а 90%
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Изваждането на централата на ГЕРБ от НДК започва в петък

                Извеждането на ГЕРБ от НДК е планирано да започне в петък, 10 декември. "Нямам време за губене", каза служебният министър на културата Велислав Минеков в предаването "Денят с Веселин Дремджиев" на ТВ1 вчера. "Продължаваме със същите усилия, не съм забравил. Ще настоявам още в петък да започнат действия за тяхно преместване. Нямаме повече време за губене", каза Минеков.

                Той определи настаняването на ГЕРБ в НДК като "плячкосване" и "присвояване". То е мотивирано с отпаднала необходимост на НДК за двата етажа, които сега се ползват от ГЕРБ. "Пръв пише за тази отпадната необходимост тогавашният министър Росен Плевнелиев и има много интересно обяснение - щом като НДК ги дават под наем, значи са излишни". Впоследствие областният управител по онова време - Данаил Кирилов, ги предоставя на партията на Бойко Борисов.

                "Крайно време е да си намерят имот. Партия ГЕРБ също е с отпаднала необходимост и спокойно може да си намерят нещо по-човешко като размер, където да си плащат", препоръча Минеков.

                Браво Минеков! Удри по престъпниците. Тия гербаджийски мръсници съвсем са се самозабравили. НДК "нямал нужда от два етажа, щом ги давал под наем"???? И ги харизали безплатно на ГРОБ.

                Помня как Христо Друмев остави НДК с няколко милиона в сметките, а гербаджията Боршош го остави с няколко милиона задължения.

                Гербаджийската крадлива пасмина трябва да бъде натикана в ъгъла , а БОКО ТИКВАТА в затвора! И не само той!
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Да поиграем на тази игра. Първият посочил някой от новите имена в списъка "Магнитски" получава награда ... Бих искал да има за всички, но се притеснявам, че ще този път имената ще са много. Препоръчвам ви да се ориентирате около най-мълчаливите, най-изчезналите и снишили се напоследък. Започваме!



                  dnevnik.bg
                  Ще има нови санкции по "Магнитски" в седмицата на Срещата на демокрациите
                  Кире а дано..Аз лично ще се изкефя ако подпукат Доган Боката Прокопи и незнайните им слуги....Ако искат да сме с тях трябва да унищожат ДПС..

                  Коментар


                  • Да поиграем на тази игра. Първият посочил някой от новите имена в списъка "Магнитски" получава награда ... Бих искал да има за всички, но се притеснявам, че ще този път имената ще са много. Препоръчвам ви да се ориентирате около най-мълчаливите, най-изчезналите и снишили се напоследък. Започваме!



                    dnevnik.bg
                    Ще има нови санкции по "Магнитски" в седмицата на Срещата на демокрациите

                    Коментар






                    • ploshtadslaveikov.com
                      Орденът на анцугплиерите. И един Свещен Граал гроздова, моля!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Всяко ведомство си има бюджет.И ще се простират според него...
                        Това, добре си го мислиш. Ама живееш ли в нормална държава, че да се случи?
                        - Не?
                        - Аха. Защо ли не съм изненадан?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                          Проблемът е, че държавата трябва да плаща на себе си.
                          Всяко ведомство си има бюджет.И ще се простират според него...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                            Проблемът е, че държавата трябва да плаща на себе си.
                            Че какво и е? Плаща си, върти едни пари, генерира БВП...

                            Коментар


                            • ИВАЙЛО ПЕНЧЕВ, ФЕЙСБУК:
                              Всеки политик, който увеличава държавния дълг и отлага изплащането му, натоварва децата и внуците ни с тази задача.
                              Родител, който постъпва така би бил жалък.
                              Особено ако взема дълг, въпреки че има достатъчно пари.
                              Съкращаването на администрацията с 30 000 души е единственото конкретизирано добро намерение, което ми попадна и евалата на Асен Василев.
                              Увеличаването на данъчната тежест обаче под каквато и да било форма е лошо за всички работливи хора и е добро за всички мързеливи, а както и за приятелите на властта, които в крайна сметка винаги получават парите от данъците ни.https://www.lentata.com/page_24079.html




                              lentata.com
                              Ивайло Пенчев: Евала на Асен Василев за съкращаването на 30 000 чиновници
                              Бюджетните приходи тази година имат нечуван ръст, без данъците да са се увеличавали. На този фон пазарлъците за бюджет с дефицит различен от 0 са крайно безотговорн....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Как какъв?Както ние всички останали плащаме така о те ще плащат.А държавата ще им плаща за работодател.Значи една шивачка със 700 кинта ще плаща а един прокурор с 5000 няма???!!!!!
                                Проблемът е, че държавата трябва да плаща на себе си.

                                Коментар

                                Working...
                                X