IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    Явно не си прочел внимателно, затова ще го обясня пак. Това е все едно ти да си ми работодател и досега ми плащаш заплата 1 000 лв. Утре обаче да ми кажеш, че вече ще ми плащаш 1 200 лв., но аз трябва да ти върна 200 лв.
    А идеята да се вземат тези пари от сегашните заплати, т.е. да ги намалят с над 20%, е още по-несериозна и няма да я коментирам.
    Mного внимателно съм го прочел. За това и аз ще ти го обясня пак. Аз съм ти работодател, но плащам и на още 3-ма пенсионера пенсиите. Трябва да си оправя бюджета, защото получавам по-малко, отколкото харча. Единият вариант е да изгоня 20% от служителите, защото само взимат пари и нищо не вършат (висят по форуми и фейсбук по цял ден ), другият - да ги накарам да плащат това, което всички останали плащат. Пък аз нека го местя само в другия джоб - тоя от който плащам на пенсионерите. За теб - ще пише че получаваш 1200 лв, но по сметка ще ти влязат 900 - така както се случва с тия, от които взимам пари. Пък ако ти е малко 1200 - свободна страна сме, за да намериш друг работодател. Някой ако ти даде 1200лв бруто, ще знаеш колко ще получиш - то ще е същото като при мен.

    А сега се получава странната комбинация - хем "заплатите в държавния сектор са ниски", хем няма много желаещи да напуснат хранилката.

    Коментар


    • Щом в твоя частен се влиза с партийна протекции, то на пак е бизнес с държавни поръчки и мутренска корупция Това ли е за тебе частния бизнес.. Жалка история..Сигурно говориш за пътните строителни фирми или Градус..И в охранителните фирми на мутрите сигурно е така, но все някой трябва и да работи..
      Last edited by Kiro; 07.12.2021, 19:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

        Делът на "лошият материал" в държавния сектор е равен на дела на "лошия материал" в частния сектор. Много пъти съм се чудил от къде е тази заблуда, че в държавния сектор са много лоши, а в частния сектор е нещо по-различно и там се е събрал каймакът.
        Няма никаква заблуда и никой не твърди че в частният сектор няма посредствени такива с партийни протекции и наши хора...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Специалист по всичко Много пъти съм се чудил от къде е тази заблуда, че в държавния сектор са много лоши, а в частния сектор е нещо по-различно и там се е събрал каймакът.


          Много просто..В частния сектор има конкуренция, а в държавния се влиза с партийна протекция..Защо ли няма обяви за търсене на чиновници и колко от тях в момента са членове на ГЕРБ.. Топли местенца не се освобождават лесно..
          Кире ма верно ти в кой свят живееш?И в частния се влиза с партийна протекция...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

            Трябва, но са хвани единият удари другия. Не трябва да са на служба, а именно работещи и знаещи какво работят. При частника такива пропадат "като камик в туршия"
            Ха ха ха ако знаеш за децата на частника и приятелите му кви измислени длъжности разкриват...Боже Боже каква е тая глупава вяра в частника

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

              А в частния сектор няма протекции... Никъде не се е видяло нечий роднина, приятел или любовница да попадне на хубаво местенце в някоя фирма. Абе хора, в различни светове ли живеем?
              Колкото до конкуренцията, има си малък дял служители, които трябва да изкарват парите и да се борят с конкурентните фирми. Както и в държавния сектор все пак трябва да има работещи.
              Трябва, но са хвани единият удари другия. Не трябва да са на служба, а именно работещи и знаещи какво работят. При частника такива пропадат "като камик в туршия"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                [B]


                Много просто..В частния сектор има конкуренция, а в държавния се влиза с партийна протекция..Защо ли няма обяви за търсене на чиновници и колко от тях в момента са членове на ГЕРБ.. Топли местенца не се освобождават лесно..
                А в частния сектор няма протекции... Никъде не се е видяло нечий роднина, приятел или любовница да попадне на хубаво местенце в някоя фирма. Абе хора, в различни светове ли живеем?
                Колкото до конкуренцията, има си малък дял служители, които трябва да изкарват парите и да се борят с конкурентните фирми. Както и в държавния сектор все пак трябва да има работещи.

                Коментар


                • Специалист по всичко Много пъти съм се чудил от къде е тази заблуда, че в държавния сектор са много лоши, а в частния сектор е нещо по-различно и там се е събрал каймакът.


                  Много просто..В частния сектор има конкуренция, а в държавния се влиза с партийна протекция..Защо ли няма обяви за търсене на чиновници и колко от тях в момента са членове на ГЕРБ.. Топли местенца не се освобождават лесно..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Това с очите си да го видя няма да го повярвам...За радост моя много рядко имам вземане даване с държавната и общинка администрация.....Когато се наложи 10 дена съм под стрес.Удостоверение за наследници важи шест месеца.....То умрелия ше се съживи и ше направи некой нов наследник и такса нема лабаво за експресна поръчка жулят се едно си на концерт на ACDC...Oтиваш в далечен град щото майка ти от там и изненада ми днес колежката я няма....Ако от мен зависи това ще го натиря в миша дупка....Мързели службогонци и нагаждачи и не ми говорете че имало и работливи.Не няма аз досега не съм видял...Са че ви кажем как Горанов отива в София...Като завършил в Свищов майка му се примолила на Венци в Долни Дъбник моля те намери на моя син някаква работа завърши в Свищов с три тъп е никъде го не искат...и те така у Министерство на земеделието после на финансите....Тиквуня се е облещил като чул истината от Венци въпреки молбите на Горанов да не разказва...И Бай Тиквун не можл да се сдържи и казал ма верно ли си чак такъв боклук...Това го знам от човек който е бил на срещата....Всичките са един дол дренки
                    Делът на "лошият материал" в държавния сектор е равен на дела на "лошия материал" в частния сектор. Много пъти съм се чудил от къде е тази заблуда, че в държавния сектор са много лоши, а в частния сектор е нещо по-различно и там се е събрал каймакът.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                      Не пич, държавата събира пари да плаща на пенсионерите си. Щото едни поне 20% от дефицита на НОЙ идва от хрантутниците. Аз не съм ли държавата? Или "държавата" са само тия дето дремат в администрацията?
                      А и така ще има сравнимост м/у публичния и частния сектор. А не сега да ми обясняват, че "1000лв е добра основна заплата", щото взимали чисто 900, а 1000лв в частния сектор е 750лв чисто. А за разхода на работодателя няма и да коментирам...
                      Явно не си прочел внимателно, затова ще го обясня пак. Това е все едно ти да си ми работодател и досега ми плащаш заплата 1 000 лв. Утре обаче да ми кажеш, че вече ще ми плащаш 1 200 лв., но аз трябва да ти върна 200 лв.
                      А идеята да се вземат тези пари от сегашните заплати, т.е. да ги намалят с над 20%, е още по-несериозна и няма да я коментирам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Пешо, твоя акъл не го знам какъв е..Ти не гласуваш, а си срещу всички и всичко..Не може да не се плащат сметките , а в случая става дума за това..Другаря Блъсков от БКП не плащал наеми на Другарите Борисов и Рашидов от БКП, които се правиха на Държавата
                        Киро разбира се само че сега тия които хвалят чорапа и двете П няма да плащат...Само ти ли не виждаш какво се случва...

                        Коментар


                        • Поствам това за съмишлениците ми - в случая не е защитима тезата за посегателство върху свободата на словото. Ето линк, в който нещата са описани подробно. По принцип, Блъсков не обича да плаща. Сигурна съм, че много колеги могат да го потвърдят.



                          dnes.dir.bg
                          МК: Блъсков ни дължи близо 236 000 лева и има решение на съда
                          "Труд" се правят на жертва, свободата на словото не предполага държавни привилегии за определени медии, сочи и позицията на Асоциацията на европейските журналисти

                          Коментар


                          • Пешо, твоя акъл не го знам какъв е..Ти не гласуваш, а си срещу всички и всичко..Не може да не се плащат сметките , а в случая става дума за това..Другаря Блъсков от БКП не плащал наеми на Другарите Борисов и Рашидов от БКП, които се правиха на Държавата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Христо Комарнитски:

                              " Цял живот гледам и се дивя на Елита български. Все дребни тарикати и мошеници. Това ли е "българската мечта"? Да направиш далавера, да удариш кьоравото, да живееш на аванта. Такива ли са ви националните герои?"

                              "Изискването хора като Петьо Блъсков да си платят сметката е голяма стъпка към нормалността. И няма нищо общо със свободата на словото."




                              Кире кво става бе човек май дойде на моя акъл?Много точно описание на всичките включително и на двете П.

                              Коментар


                              • Христо Комарнитски:

                                " Цял живот гледам и се дивя на Елита български. Все дребни тарикати и мошеници. Това ли е "българската мечта"? Да направиш далавера, да удариш кьоравото, да живееш на аванта. Такива ли са ви националните герои?"

                                "Изискването хора като Петьо Блъсков да си платят сметката е голяма стъпка към нормалността. И няма нищо общо със свободата на словото."





                                Коментар

                                Working...
                                X