IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts




  • segabg.com
    Кирил Петков събира двойно повече доверие от Борисов

    Коментар


    • О, последно ви пиша по темата, явно и ти като Пешо си бюджетар Нищо, че той е в АД.
      Аз знам в нашата и сума още фирми как се правят бюджети за следващата година. Колко софт и база данни се ползва. Знам и за още много, които така правят, даже понеже нямат сили си плащат на други фирми за анализ. Вие в бюджета плащате на приятели за анализ, но после и тези съвети не спазвате. Да, като шеф на фирмата мога да си "уредя" детето на синукурна длъжност, но само толкова. Освен ако не е талант наистина. Останалите "бачкатари" ще свършат каквото трябва, защото съм ги преценил при назначаването, ако сгафи е аут без да пише и брише обяснения

      Коментар


      • Пешо,пак не си точен..Тук не говорим за синове ,дъщери които са близки роднини..Говорим за партийни назначения в частни фирми ..Явно не познаваш добре частния бизнес в БГ за да пишеш така..Естествено,че в Лукойл и подобни хранилки е възможно,но това е за наша сметка и не са плащането на данъци..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
          Това, че фирмата има АД или ООД хич не значи, че е частна първо. И второ тук съм съгласен вече с Кире - тя скубе от държавата и е танту за кукуриго. А напраи Пешо фирма и назначи на 5 000 кинта гаджето на детето ти
          Запомни едно нещо. Ако някой разходва чужди пари, то няма значение дали е частна фирма или държавна структура. Планиран бюджет се харчи по един и същ начин и на наемника не му пука. Даже понякога трябва да харчи насила, за да не пише обяснения защо не е изпълнен бюджетът. Разбира се, че в някоя баничарница с двама души персонал, където собственикът вади пари от джоба си нещата са по-различни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
            Има, ама след 2-3 години като фалира фирмичката, щото е пълна с хрантутници, те изпадат и идват по-конкурентни фирми. А в държавната администрация - хоп, вдигаме данъците или теглим заеми...идилия. Спасението е емиграция - така както го направиха няколко милиона българи.

            Явно
            В една фирма например шивашка с 1000 човека персонал не ми се вярва трима четирима пет хрантутника да я фалират...И не си мисли че са назначени в производството..Във всяка фирма си има подобни сладки местенца.Пълна заблуда е че на Запад не е същото...ама пълна.Гарантирам ти че колкото и да си кадърен собственика ще изгони теб а не синът си.Не знам в какъв свят живеее и защо така жестоко са ви промити мозъците....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

              Mного внимателно съм го прочел. За това и аз ще ти го обясня пак. Аз съм ти работодател, но плащам и на още 3-ма пенсионера пенсиите. Трябва да си оправя бюджета, защото получавам по-малко, отколкото харча. Единият вариант е да изгоня 20% от служителите, защото само взимат пари и нищо не вършат (висят по форуми и фейсбук по цял ден ), другият - да ги накарам да плащат това, което всички останали плащат. Пък аз нека го местя само в другия джоб - тоя от който плащам на пенсионерите. За теб - ще пише че получаваш 1200 лв, но по сметка ще ти влязат 900 - така както се случва с тия, от които взимам пари. Пък ако ти е малко 1200 - свободна страна сме, за да намериш друг работодател. Някой ако ти даде 1200лв бруто, ще знаеш колко ще получиш - то ще е същото като при мен.

              А сега се получава странната комбинация - хем "заплатите в държавния сектор са ниски", хем няма много желаещи да напуснат хранилката.
              Пак да кажа какъв е проблемът. Ако ми дадеш 1200 лв. и си вземеш 300 лв. е същото като да ми дадеш 900 лв. без да вземаш нищо. Не пестиш нищо за пенсионерите. А ако искаш от сегашните 900 лв. да свалиш 20+% е много смела постъпка и може да се наложи да си свалиш костюма и да отидеш да обслужваш хора на някое гише или да затънеш в хартия в някоя стаичка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                Това, че фирмата има АД или ООД хич не значи, че е частна първо. И второ тук съм съгласен вече с Кире - тя скубе от държавата и е танту за кукуриго. А напраи Пешо фирма и назначи на 5 000 кинта гаджето на детето ти
                Не бе ще назнача на твоето дете гаджето щото е много кадърно...Дайте да си говорим по сериозно...Намирането на сериозни хора за работа не е лесно нещо...Битува някаква простотия че щом е частник е добър и щом е без връзки е кадърен...а с връзки некадърен.Няма такова нещо....Може да си без връзки и да си пълен некадърник и може да си с връзки и да си кадърен.Ако имаш познати които са в Личен състав поговори с тях и ще ти обяснят...каква е реалността.Тия простотии той щото нямал връзки не можело еди къде си са за успокоение на некадърници.Ако ми трябват хора винаги ще предпочета такива които познавам или са ми препоръчани от свестен човек.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Щом в твоя частен се влиза с партийна протекции, то на пак е бизнес с държавни поръчки и мутренска корупция Това ли е за тебе частния бизнес.. Жалка история..Сигурно говориш за пътните строителни фирми или Градус..И в охранителните фирми на мутрите сигурно е така, но все някой трябва и да работи..
                  Кире гарантирам ти че познавам такива хора и не става въобще дума фирми които печелят обществени поръчки а за фирми които изцяло работят за външен пазар....Децата им не почват от цеха и машината...а някои приятели по партийна линия са турени по администрацията да слухтят и докладват кой какво прави.Не бъди наивен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                    А в частния сектор няма протекции... Никъде не се е видяло нечий роднина, приятел или любовница да попадне на хубаво местенце в някоя фирма.
                    Има, ама след 2-3 години като фалира фирмичката, щото е пълна с хрантутници, те изпадат и идват по-конкурентни фирми. А в държавната администрация - хоп, вдигаме данъците или теглим заеми...идилия. Спасението е емиграция - така както го направиха няколко милиона българи.
                    Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                    Абе хора, в различни светове ли живеем?
                    Явно

                    Коментар


                    • Това, че фирмата има АД или ООД хич не значи, че е частна първо. И второ тук съм съгласен вече с Кире - тя скубе от държавата и е танту за кукуриго. А напраи Пешо фирма и назначи на 5 000 кинта гаджето на детето ти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Явно не си прочел внимателно, затова ще го обясня пак. Това е все едно ти да си ми работодател и досега ми плащаш заплата 1 000 лв. Утре обаче да ми кажеш, че вече ще ми плащаш 1 200 лв., но аз трябва да ти върна 200 лв.
                        А идеята да се вземат тези пари от сегашните заплати, т.е. да ги намалят с над 20%, е още по-несериозна и няма да я коментирам.
                        Mного внимателно съм го прочел. За това и аз ще ти го обясня пак. Аз съм ти работодател, но плащам и на още 3-ма пенсионера пенсиите. Трябва да си оправя бюджета, защото получавам по-малко, отколкото харча. Единият вариант е да изгоня 20% от служителите, защото само взимат пари и нищо не вършат (висят по форуми и фейсбук по цял ден ), другият - да ги накарам да плащат това, което всички останали плащат. Пък аз нека го местя само в другия джоб - тоя от който плащам на пенсионерите. За теб - ще пише че получаваш 1200 лв, но по сметка ще ти влязат 900 - така както се случва с тия, от които взимам пари. Пък ако ти е малко 1200 - свободна страна сме, за да намериш друг работодател. Някой ако ти даде 1200лв бруто, ще знаеш колко ще получиш - то ще е същото като при мен.

                        А сега се получава странната комбинация - хем "заплатите в държавния сектор са ниски", хем няма много желаещи да напуснат хранилката.

                        Коментар


                        • Щом в твоя частен се влиза с партийна протекции, то на пак е бизнес с държавни поръчки и мутренска корупция Това ли е за тебе частния бизнес.. Жалка история..Сигурно говориш за пътните строителни фирми или Градус..И в охранителните фирми на мутрите сигурно е така, но все някой трябва и да работи..
                          Last edited by Kiro; 07.12.2021, 19:50.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                            Делът на "лошият материал" в държавния сектор е равен на дела на "лошия материал" в частния сектор. Много пъти съм се чудил от къде е тази заблуда, че в държавния сектор са много лоши, а в частния сектор е нещо по-различно и там се е събрал каймакът.
                            Няма никаква заблуда и никой не твърди че в частният сектор няма посредствени такива с партийни протекции и наши хора...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Специалист по всичко Много пъти съм се чудил от къде е тази заблуда, че в държавния сектор са много лоши, а в частния сектор е нещо по-различно и там се е събрал каймакът.


                              Много просто..В частния сектор има конкуренция, а в държавния се влиза с партийна протекция..Защо ли няма обяви за търсене на чиновници и колко от тях в момента са членове на ГЕРБ.. Топли местенца не се освобождават лесно..
                              Кире ма верно ти в кой свят живееш?И в частния се влиза с партийна протекция...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

                                Трябва, но са хвани единият удари другия. Не трябва да са на служба, а именно работещи и знаещи какво работят. При частника такива пропадат "като камик в туршия"
                                Ха ха ха ако знаеш за децата на частника и приятелите му кви измислени длъжности разкриват...Боже Боже каква е тая глупава вяра в частника

                                Коментар

                                Working...
                                X