IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

    Аз с очите си виждам, как мои колеги си накупиха нови коли. Това значи ли, че всички българи си купуват нови коли?
    Всъщност си прав! Няма никакъв смисъл да водим този разговор. Аз се чувствам щастлив и добре в държавата си и на мястото си, докато ти се чувстваш прецакан по подразбиране. Сега ми кажи чия реалност е по-добра - моята или твоята? Моята, освен че е по-щастлива е и по-достоверна, защото обичам да работя с цифри и факти. Твоята наистина е мрачна, безутешна и депресивна, но това е наказание, което сам си избрал. Никой не може да те превърне в усмихнат човек зорлем. Затова... страдай, мъчи се, кърши пръсти за клетия българин... Може пък в Другия живот да те възнаградят...
    Щом за теб да си купиш нова кола е символ на добър начин на живот. Колко хора могат да си позволят нови коли? Това всъщност не е от значение. Те и колегите си накупиха нови коли, но това не ги задържа в държавата. Нищо не задържа и останалите. Като казвам, че си слепец не вярваш. Къде съм казал, че се чувствам прецакан? Не ми отговаряй, няма смисъл. С теб комуникация не е възможна. Ти си имаш твой свят в главата, измисляш си неща, които никой не е казал. Прецакана е държавата, защото народа си заминава.
    Last edited by xa3apm; 25.06.2022, 18:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

      Виждам го с очите си, няма нужда да чета каквото и да е медии, след маса народ от колегите се изнесоха на запад. Не ме интересува нито Русия, която ти е нон-стоп в устата, нито щатите или квото друго си искаш. Ама ти си от една група хора, които са слепи за реалността и не си заслужава да си губя времето.
      Аз с очите си виждам, как мои колеги си накупиха нови коли. Това значи ли, че всички българи си купуват нови коли?
      Всъщност си прав! Няма никакъв смисъл да водим този разговор. Аз се чувствам щастлив и добре в държавата си и на мястото си, докато ти се чувстваш прецакан по подразбиране. Сега ми кажи чия реалност е по-добра - моята или твоята? Моята, освен че е по-щастлива е и по-достоверна, защото обичам да работя с цифри и факти. Твоята наистина е мрачна, безутешна и депресивна, но това е наказание, което сам си избрал. Никой не може да те превърне в усмихнат човек зорлем. Затова... страдай, мъчи се, кърши пръсти за клетия българин... Може пък в Другия живот да те възнаградят...
      При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

        Това си го видял някъде или го четеш в руските сайтове - статистиката (виж НСИ - външна миграция по пол и възраст и задай групите от 20 до 39 години) показва, че в последните години миграцията е основно положителна, особено сред групите 30-39 години. И айде стига сте говорили глупости! това е икономически форум, тук нещата трябва да се доказват с цифри и факти. Когато в икономически форум започне да се говори с лозунги, значи нещата наистина са изпуснати, но не защото "народа е прост", а защото средната класа се е превърнала в лузър.
        Виждам го с очите си, няма нужда да чета каквито и да е медии, след като маса народ от колегите се изнесоха на запад. Не ме интересува нито Русия, която ти е нон-стоп в устата, нито щатите или квото друго си искаш. В България нема средна класа, как може нещо, което го няма да се превърне в лузър? Ама ти си от една група хора, на които само Русия им е в устата. Неглижират останалите пишещи,за да си вдигнат самочувствието, като в същото време са слепи за реалността. С такива не си заслужава да си губя времето.
        Last edited by xa3apm; 25.06.2022, 17:00.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

          Това, че ти не виждаш имиграция си е твой проблем и не означава, че няма. Има я, като емигрират млади и добре образовани хора с добри професии и с опит. Защо, защото се превръщаме в Китай, за западните държави, евтина работна ръка за да печели запада. Умишлено се съсипва всичко. Ако наистина си на годините на които твърдиш, не може да не виждаш унищожението, което беше създадено умишлено. Не съм сменял системата, виж ти ако си я сменял може. Не е необходимо да се променя системата. Не трябва да се гледа интереса на САЩ, Русия, Европа или която държава друга си решиш, а да се гледат интересите на България и българския народ. Стига с тези празни приказки, за смяна на система и други безсмислици. Нов бардак със стари *** не се прави.
          Това си го видял някъде или го четеш в руските сайтове - статистиката (виж НСИ - външна миграция по пол и възраст и задай групите от 20 до 39 години) показва, че в последните години миграцията е основно положителна, особено сред групите 30-39 години. И айде стига сте говорили глупости! това е икономически форум, тук нещата трябва да се доказват с цифри и факти. Когато в икономически форум започне да се говори с лозунги, значи нещата наистина са изпуснати, но не защото "народа е прост", а защото средната класа се е превърнала в лузър.
          При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

          Коментар


          • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

            Това, че ти не виждаш имиграция си е твой проблем и не означава, че няма. Има я, като емигрират млади и добре образовани хора с добри професии и с опит. Защо, защото се превръщаме в Китай, за западните държави, евтина работна ръка за да печели запада. Умишлено се съсипва всичко. Ако наистина си на годините на които твърдиш, не може да не виждаш унищожението, което беше създадено умишлено. Не съм сменял системата, виж ти ако си я сменял може. Не е необходимо да се променя системата. Не трябва да се гледа интереса на САЩ, Русия, Европа или която държава друга си решиш, а да се гледат интересите на България и българския народ. Стига с тези празни приказки, за смяна на система и други безсмислици. Нов бардак със стари *** не се прави.
            Виж статистиката на кфн за новоосигурени лица в упф и я сравни с данните на нси за естествения прираст. Разликата е имиграцията...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

              Наистина не мога да разбера как стана така, че масово хората се превръщат във вечно недоволни мрънкала, а от друга страна нещо не виждам особен наплив за емиграция нито към ЕС, нито на изток. Нормалната логика и човешко поведение е, че когато нещо не ти изнася, хващаш и го сменяш. На няколко пъти се пробвахте да смените "системата" и се оказа, че става по-зле. За това обвинихте "простия народ", чиято функция са политиците. Извод: Ако на един човек му пречи народа на една държава, той просто сменя държавата, защото тяма как да смени народа...
              P.S. Доста хора са се пробвали да сменят "народа" от древни времена до сега и май единствените на които до някъде им се е получило са били Кортес и Иван Грозни в новозавладените територии, но все пак говорим за 15- ти - 16-ти век.
              Това, че ти не виждаш имиграция си е твой проблем и не означава, че няма. Има я, като емигрират млади и добре образовани хора с добри професии и с опит. Защо, защото се превръщаме в Китай, за западните държави, евтина работна ръка за да печели запада. Умишлено се съсипва всичко. Ако наистина си на годините на които твърдиш, не може да не виждаш унищожението, което беше създадено умишлено. Не съм сменял системата, виж ти ако си я сменял може. Не е необходимо да се променя системата. Не трябва да се гледа интереса на САЩ, Русия, Европа или която държава друга си решиш, а да се гледат интересите на България и българския народ. Стига с тези празни приказки, за смяна на система и други безсмислици. Нов бардак със стари *** не се прави.

              Коментар


              • Мицотакис сказал, что 70% импорта природного газа в Греции идет на производство электроэнергии, и власти страны обсуждают возможность производства электроэнергии из других источников.
                https://ria.ru/20220624/gaz-1797913767.html?in=t
                Ядрения ток е скъп мосю Мицотакис.

                Коментар


                • "Предложението на френското председателство е неприемливо в този вариант за Република Северна Македония".
                  https://apolline-petit.com/the-frenc...ly-to-save-gas

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

                    Няма нищо европейско в начина на живот в България. Но щом ти харесва европейския начин на живот, добре!
                    Наистина не мога да разбера как стана така, че масово хората се превръщат във вечно недоволни мрънкала, а от друга страна нещо не виждам особен наплив за емиграция нито към ЕС, нито на изток. Нормалната логика и човешко поведение е, че когато нещо не ти изнася, хващаш и го сменяш. На няколко пъти се пробвахте да смените "системата" и се оказа, че става по-зле. За това обвинихте "простия народ", чиято функция са политиците. Извод: Ако на един човек му пречи народа на една държава, той просто сменя държавата, защото тяма как да смени народа...
                    P.S. Доста хора са се пробвали да сменят "народа" от древни времена до сега и май единствените на които до някъде им се е получило са били Кортес и Иван Грозни в новозавладените територии, но все пак говорим за 15- ти - 16-ти век.
                    При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

                      Да ти кажа, аз се чувствам добре в тази държава, харесва ми да живея по европейски, марак и малко по-бедно от най-напредналите, харесва ми да виждам как се променят нещата и стават по-добри, макар и бавно и измъчено. Нямам никакво желание да затъвам в мрачните полета на Азия и в изпълнените с готически страх мозъци на хората, които искат да са нещо, защото са потомци на хора, които са били нещо. От тази гледна точка съм класически русофоб.
                      Няма нищо европейско в начина на живот в България. Но щом ти харесва този европейски начин на живот, добре!
                      Last edited by xa3apm; 25.06.2022, 15:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Качеството на живот в Беларус е в пъти над това в България. Демографската картина е в пъти по-добра. По-висока покупателна способност имат, както и икономика, базирана на реално производство.

                        Всичко това са обективни факти, базирани на данни от ООН (Световната банка).

                        Чисто субективно - в Беларус е готино, чисто, безопасно, почти няма татуирана измет и хората имат повече зъби в устата. Огромната част от българите предпочитат да живеят в държава, каквато в момента е Беларус.

                        За да ме разбереш, ще го кажа по-простичко: плашиш куче с кокъл.
                        Единствено за чистотата си прав, другото е мани- бегай. Човек понякога осъзнава какво има само като го загуби- и икономически са по- зле- голяма част от икономиката им е планова и не е конкурентна и не може да издържи на свободния пазар без изкуствени субсидии и дотации, за права, свобода на придвижване и т.н да не говорим. Преди няколко години си бях инсталирал едно приложение за language exchange на телефона- спики. Та дълго време си писахме и говорихме с едно студентче от Беларус- искаше да си подобри английския и да стане учител по английски в Китай. Разправяше как Лукашенко още преди години приключил опозицията - някои даже физически. Разправяше как университетската лекарка му правила забележка че не говори на руски, а на белоруски. Бях му пратил няколко книги по пощата и ми върнаха пратката като непотърсена, а пакета беше отворен частично, и на него му казали, че не е идвало нищо.......та както казах, човек не оценява неща като това че може да пътува свободно, да получава поща, да говори на родния си език и тем подобни дреболии докато не ги загуби.

                        Коментар


                        • Big Mac Index

                          https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._worldwide.svg

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

                            Да ти кажа, аз се чувствам добре в тази държава, харесва ми да живея по европейски, марак и малко по-бедно от най-напредналите, харесва ми да виждам как се променят нещата и стават по-добри, макар и бавно и измъчено. Нямам никакво желание да затъвам в мрачните полета на Азия и в изпълнените с готически страх мозъци на хората, които искат да са нещо, защото са потомци на хора, които са били нещо.
                            Точно!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Качеството на живот в Беларус е в пъти над това в България. Демографската картина е в пъти по-добра. По-висока покупателна способност имат, както и икономика, базирана на реално производство.
                              Всичко това са обективни факти, базирани на данни от ООН (Световната банка)..
                              Ти си путлеров пропагандон, затова проверяваме
                              Страните по номинален БВП на глава от населението

                              N Country/Territory UN Region IMF United Nations World Bank
                              68 Bulgaria Europe $13 101 2022 $10 058 2020 $10 079 2020
                              69 Russia Europe $12 575 2022 $10 166 2020 $10 127 2020
                              99 Belarus Europe $6 384 2022 $6 377 2020 $6 411 2020

                              https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...al)_per_capita
                              Last edited by barbaron; 25.06.2022, 12:51.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

                                Искаш да кажеш, че ти си човека, който определя кой има акъл, кой няма и още повече - кой му го иска? Пич, пий си хапчетата, дето добрия чичо доктор ти ги е предписал и не налитай, щото изглеждаш наистина жалко...
                                ама ти не си можел и да четеш ве?
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X