IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

    А, отлита според мен. Какво може друго да стане.
    Заедно с посолството или отделно от него ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Това е също корупция чиято цел е да държи българския бизнес долу и да дава възможност само на избрани кръгове да минат определено ниво.
      Тук съм най-съгласен, понеже няколко пъти ме е спирала цедката докато бях млад и наивен. Има доста системи вградени за да може да минеш единствено ако отговаряш на определени "условия".

      ПП не знам дали си запознат с ESG Rating, което ще бъде краят на всеки не-наш бизнес в цял ЕС и САЩ, и ще се въведе скоро. Но ако не си се загледал как работи системата, ще трябват страници за да го обясня.
      Last edited by cyclop; 01.07.2022, 19:08.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

        ...Да - в страната на приказките. В реалността може да дадеш 20-30 милиарда европарички за ненужни дози медицински експерименти. Като осъдят Ърцула, пак ще пишем.
        Ти май не вдяваш , че крадене винаги ше има , но едно е да се гепят 1-2 или 3% , друго е да се гепят 30-40% от кинтите. Не знам какви са точно съотношенията , но надявам се не спориш , че корупцията е много по-висока в България сравнено с ЕС. И не говоря само за директни кражби а за административни пречки за бизнеса за да може определени среди да имат контрол. Ако имаш още от дървените доводи , виж класациите за "doing business" и къде се намира България. Ако и това не свърши работа прочети Наредба 18, която е издадена от Горанов и все оше не е отменена въпреки , че се смениха 3-4 финансови министри и правителства отттогава. Това е само една наредба на министър, дори не е минала през Народното събрание, която умишлемно връща България 30 години назад. В съшото време държави като Естония, по-малки от София , привличат чужди компании дори без да имат персонал е Естония, само се регистрират там заради ниските бщрократични разходи, и това е въпреки , че имат 2-ни данъци сравнено с България. Това е също корупция чиято цел е да държи българския бизнес долу и да дава възможност само на избрани кръгове да минат определено ниво.
        Last edited by segato; 01.07.2022, 19:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Ще поживеем и ще видим. А с митрофанова какво ще стане според теб?
          А, отлита според мен. Какво може друго да стане.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

            Па аз съм си тук с един ник от 12 години. Не знам какво ще стане според теб
            Ще поживеем и ще видим. А с митрофанова какво ще стане според теб?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Винаги има полза от дипломатически отношения.
              Със СССР сме имали такива през цялата ВСВ и накрая - нож в гърба.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Мдам. Но ти едва ли ще си тук със същия ник.
                Па аз съм си тук с един ник от 12 години. Не знам какво ще стане според теб

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                  ...Да - в страната на приказките. В реалността може да дадеш 20-30 милиарда европарички за ненужни дози медицински експерименти. Като осъдят Ърцула, пак ще пишем.
                  Мдам. Но ти едва ли ще си тук със същия ник.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Не знам за колко години е разходът и планировката. Едно обаче знам, ако някой на запад е крал и го гепят го съдят. Толкоз.
                    ...Да - в страната на приказките. В реалността може да дадеш 20-30 милиарда европарички за ненужни дози медицински експерименти. Като осъдят Ърцула, пак ще пишем.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      Всеки сам си решава....
                      Не говорим ли за нови 2.5 млрд дози, щото аз така разбрах, но може и да бъркам?
                      Мързи ме да ровя, а и не е по тази тема. Това е опит на определен потребител да я отклони в удобна нему посока.

                      Обсъждахме руският дипломатически “професионализъм” … към днешна дата в България.

                      https://segabg.com/hot/category-bulg...tu-mitrofanova

                      https://segabg.com/hot/category-bulg...na-mitrofanova
                      Last edited by Selena; 01.07.2022, 18:31.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                        Да, като на човек във форум за инвестиции мога да ти кажа че отлично излиза сметката да се инжектираш четвърти път с "ваксина" срещу вирус от преди 30 месеца, който вече мутира многократно и няма следа от първия вариант. Може да си сложиш и една грипна ваксина от 2019 г да си ептензащитена

                        И все пак, основното е че злата вещица Ърцула е поръчала и платила за евросметка поне по шест дози на калпак от експерименталните инжекции - ако мислите че е от предвидливост и добронамереност, може би просто няма за какво да говорим повече.
                        Не знам за колко години е разходът и планировката. Едно обаче знам, ако някой на запад е крал и го гепят го съдят. Толкоз.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Аз съм с три дози. С прискърбие съобщавам, че не ми пораснаха копита, рога и опашка. Метлата, летящата си е моя и патентована от преди Ковид.

                          Наесен, ако вирусът се развихри има опция за четвърта доза. Опционално.
                          Всеки сам си решава....
                          Не говорим ли за нови 2.5 млрд дози, щото аз така разбрах, но може и да бъркам?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Винаги има полза от дипломатически отношения.
                            Е каква е де ? По-точно каква е нашата полза ? Някакви търговски отстъпки ли получаваме , какво ? Напротив, през Лукойл легално се въртят едни пари , част от които се раздават на хора да работят срещу България. Ако ни спрат петрола, Възраждане изчезва до месец.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Аз съм с три дози. С прискърбие съобщавам, че не ми пораснаха копита, рога и опашка. Метлата, летящата си е моя и патентована от преди Ковид.

                              Наесен, ако вирусът се развихри има опция за четвърта доза. Опционално.
                              Да, като на човек във форум за инвестиции мога да ти кажа че отлично излиза сметката да се инжектираш четвърти път с "ваксина" срещу вирус от преди 30 месеца, който вече мутира многократно и няма следа от първия вариант. Може да си сложиш и една грипна ваксина от 2019 г да си ептензащитена

                              И все пак, основното е че злата вещица Ърцула е поръчала и платила за евросметка поне по шест дози на калпак от експерименталните инжекции - ако мислите че е от предвидливост и добронамереност, може би просто няма за какво да говорим повече.
                              Last edited by cyclop; 01.07.2022, 18:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Е те вече не им ли набиха по няколко дози на 2/3 от йоропейците?
                                Аз съм с три дози. С прискърбие съобщавам, че не ми пораснаха копита, рога и опашка. Метлата, летящата си е моя и патентована от преди Ковид.

                                Наесен, ако вирусът се развихри има опция за четвърта доза. Опционално.

                                Коментар

                                Working...
                                X