IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако новия опит за правителство ще се стреми да се задържи 6 месеца, това означава, че или ше се опитат да спечелят следвашите избори или искат да си разделят оше един-два заема и да се покрият. Май ако не успеят да направят правителство, отиваме на избори, и там не се знае дали ше има драматични разлики с предишните та да се оформи мнозинство в Парламента.Май най-добре за всички е Асенчо да купи оше няколко от депутатите от Слави и да направи правителство. Слави пък ше се усети, че ако не направи нещо няма да го има в следващия Парламент и може да си натисне за мажоритарния вот. Иначе ше чакаме следвашите анонимници като Кирчо и Кокорчо, които допреди 15 месеца никой не знаеше , че съществуват , но вече се мислят за лидери на нацията благодарение на ... Мунчо.
    Last edited by segato; 02.07.2022, 01:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      “ПрецеНЯва”, ако държиш да е книжовна формата. “Преценя” е диалектна форма от варненския край предимно, но не само. Но … ти си знаеш най-добре .
      "Човек само когато знае кво му е, само аз си знам кво ми е"
      Валери Божинов
      София 2016

      https://gospodari.com/%D0%B2%D0%B0%D...D%D0%B0%D0%B5/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Па то аз и по голяма нужда хода, ама резултатът не ме влече ич. Дисонанс викаш. Всеки сам си преценя.
        “ПрецеНЯва”, ако държиш да е книжовна формата. “Преценя” е диалектна форма от варненския край предимно, но не само. Но … ти си знаеш най-добре .
        Last edited by Selena; 02.07.2022, 00:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Ааааа ти най-много кефиш - инвестираш на запад по западен тертип ама така те влече изтока, че е драма да те четем. При мен подобен когнитивен дисонанс няма.

          “Сега” е култово вестниче. Със собственик … овергаз, доколкото помня. Да не задълбаваме ….
          Па то аз и по голяма нужда хода, ама резултатът не ме влече ич. Дисонанс викаш. Всеки сам си преценя.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Кефиш. Линкове към "Сега", после "Медиапул"... не се стеснявай, давай направо от "Дневник" и "Дойче веле".
            Ааааа ти най-много кефиш - инвестираш на запад по западен тертип ама така те влече изтока, че е драма да те четем. При мен подобен когнитивен дисонанс няма.

            “Сега” е култово вестниче. Със собственик … овергаз, доколкото помня. Да не задълбаваме ….

            Чакай сега да видя кат за теб специално нещо от КоММерсант

            «Все обратившиеся ранее в консульские службы России в Болгарии могут обращаться в посольство, когда его консульская служба восстановит свою работу»,— сообщил ТАСС советник-посланник посольства России Филипп Воскресенский.

            https://www.kommersant.ru/doc/5435500?from=top_main_3

            Демек, да се върна на тезата си подкрепена вече и от НАШ вестник - не са се разбързали особено да закриват посолството.

            Дано скоро си поприберат керкенезова, че се … орезили.
            Last edited by Selena; 02.07.2022, 00:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Мен ако питаш, не ти е лоша идеята

              Сега, да се върнем в реалността: https://www.mediapool.bg/ruskiyat-po...ews337242.html
              Кефиш. Линкове към "Сега", после "Медиапул"... не се стеснявай, давай направо от "Дневник" и "Дойче веле".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Е ,защо пък да не скъсаме дипломатическите отношения за едни десетина години?!Би било логично ,след десет години да сме се превърнали в Швейцария на Балканите....Все пак Русия ,според част от българското общество, е основнинят виновник за това, досега да не сме се превърнали в швейцарци....
                Не знам само ,как да угодим на тия пък ,дето смятат ,че за неволите ни са виновни Европа и САЩ?!И с тях ли да късаме дипломатически отношения?!
                Сетих се за едно Соломоново решение - ще трае около трийсет години - един преход,ние вече сме свикнали...
                Почваме с Русия - 10 години....Ако нищо не се променя - праскаме Европа,ако пак нищо - късаме със САЩ....
                Мен ако питаш, не ти е лоша идеята

                Сега, да се върнем в реалността: https://www.mediapool.bg/ruskiyat-po...ews337242.html

                Това вече е изказване на професионален дипломат и, както виждаш, леко дават заден ход.

                Значи можело.

                Да си я товарят тая тьотя на самальота и ни да ни пратят някой по-професионално държащ се дипломат.
                Last edited by Selena; 02.07.2022, 00:34.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Ма то това е най-пикантното. Дай да заложим някой и друг виртуален гулден. Аз, понеже съм безнадежден оптимист залагам два гулдена, че чак до затваряне на посолство няма да стигнем.
                  Е ,защо пък да не скъсаме дипломатическите отношения за едни десетина години?!Би било логично ,след десет години да сме се превърнали в Швейцария на Балканите....Все пак Русия ,според част от българското общество, е основнинят виновник за това, досега да не сме се превърнали в швейцарци....
                  Не знам само ,как да угодим на тия пък ,дето смятат ,че за неволите ни са виновни Европа и САЩ?!И с тях ли да късаме дипломатически отношения?!
                  Сетих се за едно Соломоново решение - ще трае около трийсет години - един преход,ние вече сме свикнали...
                  Почваме с Русия - 10 години....Ако нищо не се променя - праскаме Европа,ако пак нищо - късаме със САЩ....

                  Коментар


                  • ОКТОПОДЪТ НА ПРОМЯНАТА – II. СКАНДАЛНИ МРЕЖИ НА „ПП“ ОТ СЕМЕЕН БИЗНЕС И БАДЖАНАЩИНА, ЗАД КОЯТО НАДНИЧА ДС, ЗАДУШАВАТ ДЪРЖАВАТА

                    Click image for larger version

Name:	OKTOPOD33.jpg
Views:	1
Size:	40.3 КБ
ID:	3941796




                    На 7.06.2022 АФЕРА публикува разследването:

                    ОКТОПОДЪТ НА ПРОМЯНАТА ИЛИ КАК ПЕТКОВ, ВАСИЛЕВ, ЛОРЕР, ХРИСТАНОВ, АНГЕЛОВ И АЛБАНЕЦЪТ ГУРИ РАЗКЕШВАТ МИЛИАРДИ

                    https://afera.bg/%d0%be%d0%ba%d1%82%...2%d0%b0%d1%81/

                    Следва втора част на разследването:

                    – Приоритетна грижа за семейните бизнеси и роднини от ДС надничат зад ключови фигури от ПП

                    – Съпругата и братът на земеделския зам.-министър с бизнеси, зависещи от Министерството на земеделието

                    – Адвокатска кантора, близка до Прокопиев, в която майката на Никола Минчев е старши партньор, е „административната школа“ на Лена Бориславова и Никола Минчев

                    – Бащата на Христанов и тъстът на Гури – видни ДС фигури

                    Младите и „честни“ активисти на „Продължаваме промяната“, които дойдоха на власт с обещанието да преборят мафията и шуробаджанащината в управлението на държавата, с нищо не дават признаци, че като манталитет се различават от това, което ще „променят“.

                    Набиват се на очи няколко семейства и приятелски групи от „Промяната“, които по нищо не отстъпват на старите соц. традиции, доразвити от Прехода, под мотото „Да уредим родата“.

                    Никола Минчев и Лена Бориславова

                    Вниманието привлича адвокатска кантора „Джингов, Гугински, Кючуков и Величков“, която минава за приближена на Иво Прокопиев. Там старши съдружник е Весела Станчева – Минчева – майка на бившия председател на парламента Никола Минчев. Именно тя назначава сина си в кантората.
                    ...............
                    https://afera.bg/октоподът-на-промяната-ii-скандални-м/

                    Коментар


                    • Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и бившият президент Росен Плевнелиев бяха сред гостите. От настоящите управляващи трима вицепремиери в оставката уважиха приема - Даниел Лорер и съпартийката му от "Продължаваме промяната" Калина Константинова, както и подалият оставка още с напускането на ИТН строителен министър и също вицепремиер на кабинета в оставка Гроздан Караджов. Премиерът Кирил Петков обаче не бе забелязан в посолството.


                      Простото се цупи, че от Посолството решиха да го уволнят по некадърност. Предполагам, че престъплението с гоненето на руснаците е последен негов опит да измоли да му дадат втори шанс.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Баси глупостите. Корупцията в Германия - страната, дето се води лидер на ЕС - е държавна политика. Егати съденето стана със Вирекард, егати съденето стана с Гринсил, егата съденето стана с Дойче банката, егати съденето за летището на Берлин.

                        segato е най-прав, ама бърка мащабите. При условен ресурс от 100 млрд. и 50% да откраднеш, пак остава нещо. При ресурс от 10 млрд., ако откраднеш 40%, остатъкът не стига да поддържаш тротоарите.
                        За тях НИКАКВИ правила не важат - справка ЮЖЕН и северен паток.
                        За германците съвсем - преди няма и месец пак бях с бившия технически директор на Юнион миниер (преди да стане Аурубис). Първата им работа е да пуснат байпаса на системата за очистване и я тестват всяка година дали могат да ЗАМЪРСЯВАТ
                        А някой небогопомазан вземе че спечели някой лев и айде законче да му отрежем главата (БЪЛГАРСКИТЕ ТИРАДЖИИ)
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Форумният Киро пак е пропуснал да пейстне новините.

                          Това тъпото, ако не го осъдят ефективно, наистина по-добре от Вашингтон директно генерал-губернатор да назначават.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Ако имаш данни за кражби прати сигнал към евро прокурорите.

                            В България и със и без сигнали все тая. Министър председателя нарушава конституцията а после иска да назначава за анти корупционен шеф държавен служител с 5000 лева заплата и имоти за 10 милиона евро ... Но това са нормални неща за тия ширини.
                            ха ха.
                            Онез са по маризчии от гешев. Как ми дойде Имам предвид НЕДОСЕГАЕМА МУТРА, млати всичко което каже гък с прокурорската бухалка. В европа са с БОЗДУГАНИ поне
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Не знам за колко години е разходът и планировката. Едно обаче знам, ако някой на запад е крал и го гепят го съдят. Толкоз.
                              Баси глупостите. Корупцията в Германия - страната, дето се води лидер на ЕС - е държавна политика. Егати съденето стана със Вирекард, егати съденето стана с Гринсил, егата съденето стана с Дойче банката, егати съденето за летището на Берлин.

                              segato е най-прав, ама бърка мащабите. При условен ресурс от 100 млрд. и 50% да откраднеш, пак остава нещо. При ресурс от 10 млрд., ако откраднеш 40%, остатъкът не стига да поддържаш тротоарите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                ха ха.
                                ес СА СЪЗДАТЕЛИТЕ на корупцията. Едни дъртаци разпределят стотици милиарди годишно БЕЗ НИКАКЪВ КОНТРОЛ.
                                Като уж хващат ес КОРУПЦИЯТА наказват мишоците от 3-торазредните държави. Да си чул да съдят еврочиновника отпуснал парите.
                                неееее ТЕ СА НЕПОГРЕШИМИ - магаретата на които сме дали парите ги крадат. АРЕ БЕ и те не знаят и не участват в КРАЖБАТА. НЯМА ТАКЪВ ВАРИАНТ.
                                За % кражби.
                                ТИ СИ БОГ и раздаваш пари за саниране - 1млрд. Ти ще откраднеш 0,1% а местния кмет 20%. ВИНАГИ ТОЗИ НАЙ-ОТГОРЕ КРАДЕ НАЙ-МНОГО. НЯМА НИКАКЪВ ВАРИАНТ подчинения да краде повече от шефа
                                Ако имаш данни за кражби прати сигнал към евро прокурорите.

                                В България и със и без сигнали все тая. Министър председателя нарушава конституцията а после иска да назначава за анти корупционен шеф държавен служител с 5000 лева заплата и имоти за 10 милиона евро ... Но това са нормални неща за тия ширини.
                                Last edited by segato; 01.07.2022, 22:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X