IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    За мен най-големия проблем , че се появи понятието политическа класа. Чух го преди нялколко дни от оня лайнар Христо Иванов дето ше променя "статуквото". Е какво ше променя, себе си ли ? Ако има политическа класа , това означава , че има нов играч със свои интереси и ми е малко трудно да си представя , че ше предпочете да работи за интересите на дриги "класи"
    Съгласен. Не само се появи професия политик, ми дори университетите "обучават" за такива. Оня швестер Курц в Австрия ми беше пример за разпад. Човекът НИЩО не беше работил освен политик и хората го обожаваха, защото бил млад. Мравоядко НЯМАШЕ ТРУДОВА КНИЖКА, когато стана министър си извади специално. Това 40годишен човек.

    Лично аз не бих допускал до власт никой под 40 години. Трябва ПЪРВО да си се доказал в живота. Иначе ще продължаваме да четем "дайте им ощу време да се докажат". Едно време общинските съветници не получаваха заплата, защото се смяташе, че хората си имат работа, а участието им в управлението на града е като доброволци.

    Коментар


    • Страх тресе мутренската крадлива кочина..Слугите на Путин ще ходят в затвора..

      Приемането на антикорупционното законодателство е ключово за изпълнение на българските ангажименти към ЕС тази година. Той е част от условията за достъп до първите две плащания по Плана за възстановяване на стойност, който е на обща стойност от близо 13 милиарда лева, научи Mediapool.

      MEDIAPOOL.BG
      Законът “Антикорупция“ е ключ към милиардите на ЕС - Mediapool.bg
      Законът “Антикорупция“ е ключ към милиардите на ЕС - Приемането на антикорупцион

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        По дълбоката страна на поста е, че съвременната политическа класа постоянно се нуждае от усложняване на решенията на проблеми които имат супер прости решения. Значи никой не иска простото решение - щото е просто. Трябва да е сложно - нищо че нищо не променя сложното решение - само разходи и още допълнителни проблеми.
        За мен най-големия проблем , че се появи понятието политическа класа. Чух го преди нялколко дни от оня Христо Иванов дето ше променя "статуквото". Е какво ше променя, себе си ли ? Ако има политическа класа , това означава , че има нов играч със свои интереси и ми е малко трудно да си представя , че ше предпочете да работи за интересите на дриги "класи"
        Last edited by X_Y; 04.07.2022, 10:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Епа, 6 месеца кражби, некадърност, ЛЪЖИ и държавни разходи за любовници не ти ли стигат. Просто Киро е глупав и крадлив, ама да го почакаме още.

          По тая логика да те питам що не гласуваш за "Възраждане"? Как разбра, че те няма да оправят корупцията.
          Кое е крадено и лъгано тези 6 месеца.
          Опорките на пропутинците от израждане ги знаем

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение


            20 години си бягал от корупцията...
            Ама пак ще гласуваш за нея ?
            Ама не, не щеш да правиш опит да се махне?!
            А как разбра за 6 месеца, че няма да се махне?! Кои са тези "нови" господари?!
            Кои бяха "старите" ?!
            И лъжеш и мажеш !?
            Ей така, от чужбина, веднага разбра всичко ?! От медиите, от фейсбук?
            А, мерси от съвети на хора които с десетилетие ги няма... 12г мизерии. "Останете си бедни, останете си глупави" - Стив Джобс
            Епа, 6 месеца кражби, некадърност, ЛЪЖИ и държавни разходи за любовници не ти ли стигат. Просто Киро е глупав и крадлив, ама да го почакаме още.

            По тая логика да те питам що не гласуваш за "Възраждане"? Как разбра, че те няма да оправят корупцията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

              Хайде хайде, тогава бяха залегнали и не купуваха...сравни ги с предходните.
              Колкото до машините - пъхането на "троянец" е доста по-сложно от компир. Най-малкото ти трябва конзола за буутлоудъра.
              Е то ако ги сравниш с първите избори на които се явиха ГЕРБ ще видиш драматична спад - ама той не е от купуване на гласове. Ами просто щото властта изхабява. Както и сега ПП ще паднат надолу. Както и едни хора гласува за Слави, а после за ПП - съответно имаше изменение. Ако гледаме теория на конспирацията спокойно можем да обявим че машините са откраднали вота на Слави и са го прехвърлили на ПП.


              А иначе давам за справка изборите предната година, защото имахме 3 пъти. Като първите бяха смесено хем с машини, хем на хартия и бяха организирани от ГЕРБ. Докато след това беше само на машина и организирани от служебни правителства и цяло лято Рашков се занимаваше с ловене на купувачи на гласове. А останалите чегъркаха, чегъркаха, чегъркаха и накрая нищо - само 3% надолу за ГЕРБ.

              А ДПС чрез мобилизация на електората си качват 3%.


              Т.е. това което казвам е, че машините освен едни разходи и съмнения за нагласяне на вота - нищо друго не решават. Но тези съмнения за нагласяне на вота и купуване на гласове и преди ги имаше. Така че оставаме с едни безсмислени разходи.

              Същата история като не знам дали си спомняш в началото бюлетините бяха цветни листчета с номера на партията и кандидатите. Съответно вземаш листчето и го пъхаш в плик и после в урната. Ама после се почна рев - въведоха интегралните бюлетините да можеш да избираш хем партия, хем да преподредиш партийните листи - глупости на търкалета.

              Единствената ситуация беше супер комичната с любимец 15/15 - щото електората на БСП зачерквал и на двете места 15.

              Съответно интегралните бюлетини вкараха много висок процент невалидни бюлетини щото нали трябва да е супер точно зачеркнато - ако малко излиза от квадратчето и хоп невалидна бюлетина. И се почна рев по това направление и стигнахме до машините. Сега поне нямаме невалидни бюлетини. Ама се видя че те не влияят по почти никакъв начин.



              По дълбоката страна на поста е, че съвременната политическа класа постоянно се нуждае от усложняване на решенията на проблеми които имат супер прости решения. Значи никой не иска простото решение - щото е просто. Трябва да е сложно - нищо че нищо не променя сложното решение - само разходи и още допълнителни проблеми.


              Демек ако се върнат старите бюлетини с номер на партия на тях (евентуално и с имената на кандидатите). Но според мен номера на партия е достатъчен - имената на кандидатите могат да ги пишат пред всяка секция и който му се чете да чете. И си вземаш това бяло листче с едно номерче, сгъваш го на две, пускаш го в урната и си готов.

              После се брои и готово - няма невалидни бюлетини, няма интегрални глупости, няма съмнения че машините надписват. Супер прост и супер надежден метод. Изкарва същите резултати с много по-малко пари и много по-малко нерви.


              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                ...Мен ме изгони корупцията и липсата на перспективи и добре , че си вдигнах чукалата навреме за да не пропусна 20 години от живота си. Сега се надявах да мога да се върна, но виждам , промяна няма и просто са се появили слуги на нови господари.

                20 години си бягал от корупцията...
                Ама пак ще гласуваш за нея ?
                Ама не, не щеш да правиш опит да се махне?!
                А как разбра за 6 месеца, че няма да се махне?! Кои са тези "нови" господари?!
                Кои бяха "старите" ?!
                И лъжеш и мажеш !?
                Ей така, от чужбина, веднага разбра всичко ?! От медиите, от фейсбук?
                А, мерси от съвети на хора които с десетилетие ги няма... 12г мизерии. "Останете си бедни, останете си глупави" - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

                  И аз съм се чудил....тук тролска фабрика ли имаме или си е просто филиал на "По-сърдити старчета".
                  Отвори сайта на "Америка за България". Има да скролваш сигурно един час, ако искаш да видиш всички на които са платили. Яко за интернет медии и платформи плащат.

                  Коментар


                  • И аз съм се чудил....тук тролска фабрика ли имаме или си е просто филиал на "По-сърдити старчета".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                      Хайде хайде, тогава бяха залегнали и не купуваха...сравни ги с предходните.
                      Колкото до машините - пъхането на "троянец" е доста по-сложно от компир. Най-малкото ти трябва конзола за буутлоудъра.
                      Как вкарват формите за гласуване, имена на кандидати и т.н. ? Очевидно трябва да има опция на вкарване на външни данни. Компютри се хайджакват с един клик онлайн, защо мислиш , че ако има физически достъп ще е по-трудно ?

                      Абе цяла Европа Ви каза машинното гласуване e висок риск, защо не слушате бе хора ?
                      Last edited by segato; 03.07.2022, 23:55.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        И равносметка е:

                        Април 2021: ГЕРБ - 25.80%, ДПС - 10.36%
                        Ноември 2021: ГЕРБ - 22.74%, ДПС - 13.00%


                        Язък за машините като резултатите са на 99% същите.

                        Явно на предните избори коги нямаше машини процентите на ГЕРБ и ДПС не шъ дъ купени или надписвани.

                        Ама важното беше да дадем едни пари за машините. А преди това важното беше да махнем цветните бюлетини с номерче (айде да махнем цветове, но номера да остане) и да въведем интегралните бюлетини, които ще се запомнят с любимец 15/15 на БСП.
                        Хайде хайде, тогава бяха залегнали и не купуваха...сравни ги с предходните.
                        Колкото до машините - пъхането на "троянец" е доста по-сложно от компир. Най-малкото ти трябва конзола за буутлоудъра.

                        Коментар


                        • segato, Разказваш добра легенда, но защо ако е вярна толкова лесно и бързо се насочи точно в темата политика и толкова се правиш на запознат и компетентен..И как разбра кой е трол и кой не..Върни се 10години назад в профила ми и виж, че пак съм бил срещу мутрокомунистите и ДПС и корупцията им..И аз съм живял в чужбина години, но никак не съм бил запознат с тънкостите на вътрешната политика.. Никога не бих нападал човек без да съм го наблюдавал по-дълго..
                          Last edited by X_Y; 04.07.2022, 09:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                            ... промяна няма и просто са се появили слуги на нови господари...
                            Много точно попадение. Докато ни управляват слуги, държавата няма да се оправи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                              Да ви разкажа сега една приказка за машини, контрол и тн. Преди няколко години имах работа в една голяма, сериозна и с международен бизнес фабрика за машини за хазарт - ротативки или както се наричат. В демонстрационната зала имаше от всеки модел на компанията. Дойде една мила девойка с малък таблет. Ние цъкаме там от любопитство, гледаме как изглежда софтуера, интерфейса. Но си бяха истински, действащи хазартни машини, даже за да цъкаме, трябваше да ни заредят кредити. Та девойката вика - какво искате да видите, искате ли "еди-къв-си-мега-джакпот" - и натискаме бутончето за игра, въртят се там маймунките, тя пипа по таблета, и дзън - вали злато, сипе се заря, печелим мегаултраджакпот. После вика, ето да видите на тая машина троен-ненамсикъв-джакпот, натискаме бутонче, тя пипа по таблета, и прас... Та така, който произвежда машинката, той контролира резултата. И също който си плати за таблетчето със софтуера.
                              Специално мисля че синематик са най-компрометираната фирма в тази област

                              Коментар




                              • Последните 20-на години не съм живял в България. С промените от миналата година и разкарването на Боко и въможностите за дистанционна работа почнах да се замислям за връшане и докато търсех инфомация за имоти попаднаха на една друга тема в този форум "Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти": Затова ми е нов ника. Само, че промените не се оказаха това, което очаквах и така открих тази тема за политиката. Хора като мен са точно тези , които търсят промяна в България. Мен ме изгони корупцията и липсата на перспективи и добре , че си вдигнах чукалата навреме за да не пропусна 20 години от живота си. Сега се надявах да мога да се върна, но виждам , промяна няма и просто са се появили слуги на нови господари. Та леко с квалификациите. Нито ми трябват кинти, нито има как да ги получа тук, нито пък ше ми стигнат.

                                Last edited by X_Y; 04.07.2022, 09:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X